Podnikání v USA

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Podnikání v USA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema
Autor Zpráva
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2012 10:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
Tak jsem dostal nabídku, příští rok jedu na léto za částí rodiny a navštívit dlouhodobého klienta, pokud vše proběhne v pořádku tak od roku 2014 budu přímo na místě, jako zaměstnanec včetně všech potřebných formalit. New Haven Smile snad je to pěkné město

Je to male,ale urcite ne nudne mestecko. Kdyby tam nebyla v zime takova kosa,tak bych tam bydlela,Connectitut je balzam..)

Tak good luck,je to sice jeste dlouho,ale snad ti sen vyjde. Tvuj klient musi mit moc presvedcive duvody tve nenahraditelnosti kdyz ti dava sanci te sponzorovat. To vubec neni zadna hracka....hlavne dnes kdy design dela kazdy druhy.
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2012 11:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
vaclavbedrich napsal:
Tak jsem dostal nabídku, příští rok jedu na léto za částí rodiny a navštívit dlouhodobého klienta, pokud vše proběhne v pořádku tak od roku 2014 budu přímo na místě, jako zaměstnanec včetně všech potřebných formalit. New Haven Smile snad je to pěkné město

Je to male,ale urcite ne nudne mestecko. Kdyby tam nebyla v zime takova kosa,tak bych tam bydlela,Connectitut je balzam..)

Tak good luck,je to sice jeste dlouho,ale snad ti sen vyjde. Tvuj klient musi mit moc presvedcive duvody tve nenahraditelnosti kdyz ti dava sanci te sponzorovat. To vubec neni zadna hracka....hlavne dnes kdy design dela kazdy druhy.

New Haven je taky kousek od Cinci v OHIO
vaclavbedrich

Registrace: 07. 02. 2012

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2012 11:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:

Jelikož on sám je Ind co se tam před X lety dostal skoro náhodou a dokázal k sobě procpat za poslední roky spoustu schopných lidí ze zahraničí tak říkal, že se to dá vždy nějak udělat. Přece jen je trochu výhodou, že má se svojí službou jedinou firmu v US. Ale kdo ví Smile třeba to nedopadne.
Radekk222
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 9:36 am    Předmět: Podnikáni v USA Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dobře služby a informace pro podnikání v USA dostanete zde immigrationbiz.cz Smile
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 10:02 am    Předmět: Re: Podnikáni v USA Odpovědět s citátem

Radekk222 napsal:
Dobře služby a informace pro podnikání v USA dostanete zde immigrationbiz.cz Smile

Horší firmu jsem snad ještě neviděl... Chyby v gramatice, nejasný služby, neoznačené identifikační číslo. Stačí měsíc někoho, kdo se bude trochu zajímat a je po immigration bizu Wink
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 9:05 pm    Předmět: Re: Podnikáni v USA Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
...

Jak to s tebou a tvym stehovanim do US vlastne dopadlo? Pokud se to povedlo, urcite by bylo dobre sem dat detaily, co a jak...
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 9:55 pm    Předmět: Re: Podnikáni v USA Odpovědět s citátem

verzana napsal:
Jak to s tebou a tvym stehovanim do US vlastne dopadlo? Pokud se to povedlo, urcite by bylo dobre sem dat detaily, co a jak...

Díky za zájem. Nevím jak moc do detailu do zdejší lidi zajímá, ale trošku se rozepíšu ... Měl jsem původně namyšlený přesun do Londýna, protože přišlo pár nabídek z firem, kde se mělo rozjet kolo pohovorů, to bylo zhruba před Vánoci, takže nikdo už moc nechtěl nic řešit až do začátku roku, kdy jsem ale všechno odmítl proto, že přišla jiná nabídka, ze zajímavý firmy na něco jako remote fulltime position Senior Designera. Od té doby, i když je to necelý měsíc začaly věci brát trochu jiný rozměr ..

Peníze jsou mnohem lepší než bych si mohl kdy představit (nadprůměr platu designera v US), ale na naše podmínky, takže se dá spousta peněz ušetřit, na rozvoj dalšího podnikání. S čímž souvisí doufám i budoucí přesun na E-2 víza. Celkem dobře je to popsáno mimochodem na http://treatyvisa.com/ zrovna od Tomáše Holuba, co dělal pro Johna, jak určitě víš Verzano. Ona to zase taková doba není na nějakej zásadní progress a proto Květen - Červen hodlám po US procestovat, projet pár kontaktů co tam mám a zjistit blíž podmínky a vůbec místo, kam se stěhovat, jak to tam funguje, poznat lidí v okolí, protože jezdit nebo stěhovat se někam naslepo na delší dobu je určitě nepříjemná věc.

Teď se díky změně v legislativě zjednodušila cesta do Kanady, což pro spoustu podobných lidí otevírá další možnosti, jak cestovat po severní Americe. Ale nedělám si hlavu z toho, když něco nevyjde, vyhlídka na Asii pro bydlení a US pro cestování nemusí být taky špatná.
verzana

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 10:10 pm    Předmět: Re: Podnikáni v USA Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:

...S čímž souvisí doufám i budoucí přesun na E-2 víza. Celkem dobře je to popsáno mimochodem na http://treatyvisa.com/ zrovna od Tomáše Holuba, co dělal pro Johna...

Diky za info. Myslela jsem zes mel neco domluvene pres pracovni viza. Byla jsem zvedava, jestli se to nakonec podarilo prolomit touto cestou.

E2 se mi zda o dost realnejsi cesta, pro lidi bez akademickyho background, co chteji podnikat. Tomasuv pripad znam, jeho knizku jsem cetla. Vypada to docela schudne. Drzim palce, at se to podari a pokud si vzpomenes, informace nikdy neuskodi.
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 10:17 pm    Předmět: Re: Podnikáni v USA Odpovědět s citátem

verzana napsal:
Diky za info. Myslela jsem zes mel neco domluvene pres pracovni viza. Byla jsem zvedava, jestli se to nakonec podarilo prolomit touto cestou.

Ono někdy je třeba to nadšení krotit a přemýšlet v trochu jiném světle. Přece jen, sice ti někdo nabídne pracovní vízum, můžeš tam žít, dělat co chceš, ale pokud mě do 5 let vykopnou tak zase mažu zpět, je to zkušenost samozřejmě .. Ale dopracovat se k vlastnímu businessu je zajímavější cesta, jak říkáš.

Určitě se podělím postupně s novinkama. Vy už jste tam v "ráji" se vším v pohodě?
verzana

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, jeste pred 4 mesicema bych ti asi rekla, ze se snazime dostat dablovi z lopaty:) Ale ma to prozatim happy end a v soucasny dobe se nachazime zatim v "nejhezcim raji" za ty dva roky co tu jsme. Pokud te zajimaji detaily: http://www.verzana.me.cz/cestopisy/2012-usa-texas-houston/23-druhy-rok-zivota-v-usa-zelena-karta.html
Indy

Registrace: 19. 01. 2014

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 5:45 am    Předmět: Re: Podnikání v USA Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
ač se tu žije relativně dobře, není ani jak si peníze pořádně užít.

Dal jsem necetla... ale jestli te trapi ze nevis jak si uzit v CR penize, tak teda takovy starosti bych chtela taky mit Very Happy Vetsina lidi v CR skoro nema na najem a tebe trapi ze nevis jak si je uzit Very Happy
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 5:54 am    Předmět: Re: Podnikání v USA Odpovědět s citátem

Indy napsal:
vaclavbedrich napsal:

Dal jsem necetla... ale jestli te trapi ze nevis jak si uzit v CR penize, tak teda takovy starosti bych chtela taky mit Very Happy Vetsina lidi v CR skoro nema na najem a tebe trapi ze nevis jak si je uzit Very Happy

Hlavne at neco takoveho nepise na Novinky Wink
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 6:12 am    Předmět: Re: Podnikání v USA Odpovědět s citátem

Indy napsal:
vaclavbedrich napsal:

No,Indy.....neprehanej. Ja neznam nikoho v CR kdo ma nejake financni starosti,pokud to teda neni gambler....to je pak jina story.
Indy

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 7:17 am    Předmět: Re: Podnikání v USA Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
Indy napsal:
vaclavbedrich napsal:

No,Indy.....neprehanej. Ja neznam nikoho v CR kdo ma nejake financni starosti,pokud to teda neni gambler....to je pak jina story.

Ja bohuzel jo.
Znam lidi co pracujou za 8 tisic cistyho.
Jak jsem psala jinde, tak mam kamarada co ma 100 tisic cistyho.
Ale bohuzel, situace v severnich Cechach neni dobra.
Clayton
Veteran

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 7:54 pm    Předmět: Re: Podnikání v USA Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
Indy napsal:
vaclavbedrich napsal:

Souhlasím s Lynnet. V ČR není situace vůbec tak špatná. Samozřejmě, je třeba se začít chovat trochu normálně a pokud není někde práce, tak je se nedá nic dělat a je třeba se za prací přestěhovat o kus dál. Já vím, že tohle Češi dělají neradi a stěhovat se někam třeba o 20 km dál je pro ně často nepředstavitelné. Pak ať si ale nestěžují.
Indy

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 8:39 pm    Předmět: Re: Podnikání v USA Odpovědět s citátem

Clayton napsal:
Lynnet napsal:
Indy napsal:
vaclavbedrich napsal:

Souhlasím s Lynnet. V ČR není situace vůbec tak špatná. Samozřejmě, je třeba se začít chovat trochu normálně a pokud není někde práce, tak je se nedá nic dělat a je třeba se za prací přestěhovat o kus dál. Já vím, že tohle Češi dělají neradi a stěhovat se někam třeba o 20 km dál je pro ně často nepředstavitelné. Pak ať si ale nestěžují.

Tak ted teda nevim proc vetsina z vas porad mele o tom ze by se Cesi meli odstehovat do ciziny. Tak vidite, vsichni jste se meli dobre, je videt ze vase familie v CR jsou taky vysmaty a za vodou, tak proc porad ty reci o tom jak "radite" lidem v CR at se odstehujou jinam? Very Happy

No ja to vidim jinak, ja znam jak mafiany v CR co se maj dobre. Tak znam lidi co maj plat 8 tisic cistyho. Taky znam lidi co jsou na Uradu Prace a opravdu praci nesezenou.
Na druhou stranu v US, zrovna jsem se odstehovala do pouste kde je to proste Mexifornia, kus od nas je ghetto, a tak vidim i chudy, i zebraky, i homelesaky. Naopak zase v Hollywoodu znam velky rockovy hvezdy, treba z Rage against the machine, nebo System of a down nebo Black veil brides, a vim ze jsou to milionari. Takze asi je to vsude stejny. A nekdo se ma lip a nekdo hur a je uplne jednou zda zijou v US nebo v CR.
Clayton
Veteran

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikdy jsem neradil nikomu, kdo se má v ČR špatně aby se odstěhoval do USA, že si polepší. Naopak si myslím, že prosadit se v USA, zvlášť pro imigranta, je o dost složitější. Pokud někdo není schopen dosáhnout rozumné životní úrovně v ČR, považuji jeho šance v USA za velmi nízké. Je samozřejmě, že někdo takový existuje, ale opravdu jich moc nebude.
Znám ale hodně lidí, kteří byli v ČR realtivně úspěšní a následně si v USA ještě polepšili. U těch je ta praděpodobnost úspěchu znatelně vyšší.
Je vcelku přirozené, že větší šanci na úspěch máte v zemi, kde jste se narodili a vyrostli, znáte zdejší kulturu a zvyklosti, máte tam kontakty...
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 10:04 pm    Předmět: Re: Podnikání v USA Odpovědět s citátem

Indy napsal:
Clayton napsal:
Lynnet napsal:
Indy napsal:
vaclavbedrich napsal:

Tak ted teda nevim proc vetsina z vas porad mele o tom ze by se Cesi meli odstehovat do ciziny. Tak vidite, vsichni jste se meli dobre, je videt ze vase familie v CR jsou taky vysmaty a za vodou, tak proc porad ty reci o tom jak "radite" lidem v CR at se odstehujou jinam? Very Happy

No ja to vidim jinak, ja znam jak mafiany v CR co se maj dobre. Tak znam lidi co maj plat 8 tisic cistyho. Taky znam lidi co jsou na Uradu Prace a opravdu praci nesezenou.
Na druhou stranu v US, zrovna jsem se odstehovala do pouste kde je to proste Mexifornia, kus od nas je ghetto, a tak vidim i chudy, i zebraky, i homelesaky. Naopak zase v Hollywoodu znam velky rockovy hvezdy, treba z Rage against the machine, nebo System of a down nebo Black veil brides, a vim ze jsou to milionari. Takze asi je to vsude stejny. A nekdo se ma lip a nekdo hur a je uplne jednou zda zijou v US nebo v CR.

Ja bejt USA preziden, tak udelam znarodneni, tak jako to udelali komunisti v bejvalym Ceskoslovensku v roce 1948 a vsichni si bodou rovni Razz
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 10:10 pm    Předmět: Re: Podnikání v USA Odpovědět s citátem

Indy napsal:
Clayton napsal:
Lynnet napsal:
Indy napsal:
vaclavbedrich napsal:

To jsem psal ja, co ma bejt Rolling Eyes
Kdyz nekdo dela v CR za 8 tisic, tak proc si nenajde lepsi praci treba v Praze Idea
No jo, to by se tam musel odstehovat z jeho dediny, ale to se mu nechce, protoze by ztratil pivni kamarady Razz

Kdyz zna nekdo trosku anglicky, tak muze jit to Anglie a nebo Irska pochytit nejake zkusenosti. Nemusi tam jit na 5 let, staci na 2 roky.
Nauci se vice anglicky, pozna jine narodnosti, nove pratele a take pozna a to je hlavni, ze v cizine to neni tak "ruzove" jak si nekteri mysli a jeste bude rad, ze se vrati zpet do Cech a bude nekde delat za 10 tisic Wink
Indy

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 10:37 pm    Předmět: Re: Podnikání v USA Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Indy napsal:
Clayton napsal:
Lynnet napsal:
Indy napsal:
vaclavbedrich napsal:

To jsem psal ja, co ma bejt Rolling Eyes
Kdyz nekdo dela v CR za 8 tisic, tak proc si nenajde lepsi praci treba v Praze Idea
No jo, to by se tam musel odstehovat z jeho dediny, ale to se mu nechce, protoze by ztratil pivni kamarady Razz

Kdyz zna nekdo trosku anglicky, tak muze jit to Anglie a nebo Irska pochytit nejake zkusenosti. Nemusi tam jit na 5 let, staci na 2 roky.
Nauci se vice anglicky, pozna jine narodnosti, nove pratele a take pozna a to je hlavni, ze v cizine to neni tak "ruzove" jak si nekteri mysli a jeste bude rad, ze se vrati zpet do Cech a bude nekde delat za 10 tisic Wink

Tak ti reknu Rejpale ze kecas.
Podle toho co tu pisou jini, se vsichni v CR maj dobre, nikdo nedre bidu s nouzi. Vsichni maj prachy a jsou za vodou Smile

Tak tvoje fakta i moje jsou spatny a nepravdivy.
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zní to možná hnusně, ale mě takový lidi moc netrápí, samozřejmě, že jich tu v ČR žije hodně s podprůměrným platem nebo platem na minimu, jenže je to na druhou stranu i částečně jejich chyba. Nejde přece žít v zemi a 100% se spoléhat na pomoc státu, na to, že je pořád někdo bude vodit za ručičku, tak jako tomu bylo dřív. Je sice fajn, že starší generace se odvolává na komunismus s tím, že všechno bylo fajn, všichni si mohli bezúročně půjčit, dostali se k levnějšímu bytu jako mladí do začátku pokud měli děti atp., ale už nikdo tak moc nezmiňuje stinnější stránky té doby.

Já bych naopak řekl, že teď je naprosto nejlepší doba jakou jsme si mohli v rámci naší generace přát (mladší 25 let) pro start podnikání, pro start kariéry obecně. Je možné neomezeně cestovat za směšný peníz, je možnost využívat internet a s nulovými náklady rozjet business vydělávající spoustu peněz, je možnost vlastně podnikat v čemkoliv s příjemnými náklady - banky nabízejí úvěry pro podnikání už i za % z budoucího obratu bez úroku atd. atd.

Tudíž dokud zdraví slouží, tak se nebojím o to, že by byl problém se i u nás dostat na příjemné peníze. Takže je prostě třeba mířit výš a ne se spokojit s průměrem, škola k tomuhle ŠPATNÝMU smýšlení dává nejvyšší podnět. A naopak je tohle snad ta nejhorší země, v který člověk může mít dostatek peněz, na tož si je začít užívat - ta všudypřítomná závist, hnusnej pocit z každýho člověka co o tom ví nebo vidí, že prostě máte lepší auto, barák, lejno lepší nebo větší než on a už je oheň na střeše.

Nevím jak to v tomhle ohledu funguje v US, to je spíš otázka pro někoho z Vás, jaký máte pocit z toho, když vidíte v okolí někoho úspěšného, jestli ho lidi podpoří a nebo se ho snaží shazovat na svojí úroveň?

A vůbec jsem mimochodem nepochopil tu větu o tom, že znáš jen chudáky a nebo mafiány co vydělávají hodně peněz. Co je to pro tebe pojem mafián nebo jak by to mělo fungovat? To se rovná úšpěšný člověk = nakradl, oškubal, vymyslel díru v systému?

Přes to je zajímavý, když se člověk obecně podívá na situaci kolem sebe, kdy si každej druhej stěžuje jak se má špatně, tak vždycky v obchodě napere plnej košík zbytečnostma, doma má 120cm lcd televizi, auto v placený garáži, 3 děti na krku a ještě chce na dovolenou 2x ročně. Pak se nedivím, že se všichni mají jako "chudáci", protože dělají v práci XX hodin denně pro někoho jinýho a pro pár korun co pak vyhodí za hovadiny, na který ani reálně nemají...
Indy

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 10:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano nepochopil jsi to protoze spatne ctes.
Nenapsala jsem ze znam JEN mafiany a chudaky. Ale napsala jsem ze znam JAK mafiany i chudaky. Ted uz to chapas? Znam lidi jak ve spodni vrstve, tak v horni Smile To bylo jen pro porovnani, ze vsude jsou chudaci a bohaci, a je je jedno kde zijes Smile

Mafian je clovek co "podnika", okrada, vyhrozuje a zachazi dal. Ty nevis co slovo mafian znamena?

Ale jen nechapu ze pises na Chicago forum o svem problemu, ze mas plno penez a nevis co s nima. Tohle te trapi? Tak proc trcis v CR? Proc nezijes v Rakousku, Svycarsku, Japonsku? Nebo je daruj na charitu. Budes mit klid v dusi.
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 11:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
Ano nepochopil jsi to protoze spatne ctes.
Nenapsala jsem ze znam JEN mafiany a chudaky. Ale napsala jsem ze znam JAK mafiany i chudaky. Ted uz to chapas? Znam lidi jak ve spodni vrstve, tak v horni Smile To bylo jen pro porovnani, ze vsude jsou chudaci a bohaci, a je je jedno kde zijes Smile

Mafian je clovek co "podnika", okrada, vyhrozuje a zachazi dal. Ty nevis co slovo mafian znamena?

Ale jen nechapu ze pises na Chicago forum o svem problemu, ze mas plno penez a nevis co s nima. Tohle te trapi? Tak proc trcis v CR? Proc nezijes v Rakousku, Svycarsku, Japonsku? Nebo je daruj na charitu. Budes mit klid v dusi.

No asi nejsem sám, co špatně čte. Nepíšu, že mám s tímhle problém, ale jen, že se situace změnila a že nemám kam do Evropy cestovat, proto je dlouhodobější cíl US jako vysněná země odjakživa. A tam je to, co aktuálně vydělám tady hrubým průměrem pro lokality, kde bych chtěl být, takže to nejde srovnávat.

Mně vadí, že jsi to napsala tak, jako by exitovali především podnikatelé jako mafiáni co všechny okrádají a nikdo z podnikatelů se neživil poctivě a vadí mi to z toho principu, že přestě takovýhle pocit panuje v naší společnosti ze všech podnikatelů, kterým se daří... Kromě toho je to slovo použitý víc než nemístně, zkus trochu postudovat, co znamená, než ho v tomhle smyslu začneš užívat a pak se divit, že nechápu kontext, no offense.
borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 12:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclave,libi se mi tvuj clanek je tam ohrome pravdy,sam jsem to poznal predloni v cechach,ze lidi utraceji za ptakoviny,je pravda,je v Lidlu sleva na potraviny,pribehnou duchodci,aniz by to potrebovali, nemaji to stejne kam dat,maji toho suntu plny lednice,ale bezeji.Nerikam,ze vsichni se maji dobre,ty taky,on kazdej je strujcem sveho osudu,prece nebudu cekat stale s natazenou rukou.
Ono je to vsude stejny,jsou dobri lide a jsou hlupaci a blbci
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 12:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
Zní to možná hnusně, ale mě takový lidi moc netrápí, samozřejmě, že jich tu v ČR žije hodně s podprůměrným platem nebo platem na minimu, jenže je to na druhou stranu i částečně jejich chyba. Nejde přece žít v zemi a 100% se spoléhat na pomoc státu, na to, že je pořád někdo bude vodit za ručičku, tak jako tomu bylo dřív. Je sice fajn, že starší generace se odvolává na komunismus s tím, že všechno bylo fajn, všichni si mohli bezúročně půjčit, dostali se k levnějšímu bytu jako mladí do začátku pokud měli děti atp., ale už nikdo tak moc nezmiňuje stinnější stránky té doby.

Já bych naopak řekl, že teď je naprosto nejlepší doba jakou jsme si mohli v rámci naší generace přát (mladší 25 let) pro start podnikání, pro start kariéry obecně. Je možné neomezeně cestovat za směšný peníz, je možnost využívat internet a s nulovými náklady rozjet business vydělávající spoustu peněz, je možnost vlastně podnikat v čemkoliv s příjemnými náklady - banky nabízejí úvěry pro podnikání už i za % z budoucího obratu bez úroku atd. atd.

Tudíž dokud zdraví slouží, tak se nebojím o to, že by byl problém se i u nás dostat na příjemné peníze. Takže je prostě třeba mířit výš a ne se spokojit s průměrem, škola k tomuhle ŠPATNÝMU smýšlení dává nejvyšší podnět. A naopak je tohle snad ta nejhorší země, v který člověk může mít dostatek peněz, na tož si je začít užívat - ta všudypřítomná závist, hnusnej pocit z každýho člověka co o tom ví nebo vidí, že prostě máte lepší auto, barák, lejno lepší nebo větší než on a už je oheň na střeše.

Nevím jak to v tomhle ohledu funguje v US, to je spíš otázka pro někoho z Vás, jaký máte pocit z toho, když vidíte v okolí někoho úspěšného, jestli ho lidi podpoří a nebo se ho snaží shazovat na svojí úroveň?

A vůbec jsem mimochodem nepochopil tu větu o tom, že znáš jen chudáky a nebo mafiány co vydělávají hodně peněz. Co je to pro tebe pojem mafián nebo jak by to mělo fungovat? To se rovná úšpěšný člověk = nakradl, oškubal, vymyslel díru v systému?

Přes to je zajímavý, když se člověk obecně podívá na situaci kolem sebe, kdy si každej druhej stěžuje jak se má špatně, tak vždycky v obchodě napere plnej košík zbytečnostma, doma má 120cm lcd televizi, auto v placený garáži, 3 děti na krku a ještě chce na dovolenou 2x ročně. Pak se nedivím, že se všichni mají jako "chudáci", protože dělají v práci XX hodin denně pro někoho jinýho a pro pár korun co pak vyhodí za hovadiny, na který ani reálně nemají...

Bingo, konecne to nekdo napsal, jak to je

Kdybych napsal jen par radek z toho co pises ty, tak uz me tu lidi "ukamenovali" Wink

Diky moc za tvuj prispevek Very Happy
Prosim, nenech se "zastrasit" lidma jako je Indy Wink

Ta pise, ze se ji libilo v komunismu Shocked a pritom zije v USA Rolling Eyes
borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 12:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Promin Indy,polozila jsi si nekdy otazku,proc ti lide se sebou nechavaji orat a nechavaji si srat na hlavu?
Moje segra taky rika a co muzu delat,ja ji na to,tak sed na prdeli a cekej kdo ti co da.
Ze studuje zadara ,to uz nevidi,plati si jen naklady,ucebnice,cestu do prahy... ajeste se ji to nelibi.
Taky jsem tady tri roky nemel ani cent nez se vyresilo moje disable.Mel jsem stesti asi,ze mne zivila zena a kluk,bylo to pro mne tezky,ze jsem jim nemohl nejak pomoct.Pak jsem dostal zpetne penize ,ktere jsem jim predal ,to je nechteli.Ja je zase nmohl mit,nebot jsem jim byl hoooodne vdecnej.To sem ale nepatri.
Proc ti lide nevemou klacky a ty mafiany,jak ty rikas a vsude pisou,nevyzenou.To je ta otazka -proc!!!
Tady lidi videji ze jinde je prace a jedou,ale vraceji se nebot tady maji zazemi,to je ale vsude stejny.Delal jsem taky v Nemceku a jezdil jsem jednou za cas domu,zmatorili jsme se a zacali jsme od niceho.Je to tezky pochopit.chce to mit kuraz a odvahu se nebat do neceho pustit.
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 2:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono to je pro spoustu lidí těžký pochopit. Mně třeba změnilo to, když jsem po škole jedinkrát za život zatím pracoval někde v kanclu na fulltime, den před koncem zkušební doby si mě zavolal šéf a že se musíme rozloučit, bez nároku na odstupný, ze dne na den jsem si uvědomil, jak je vlastně nepříjemný pracovat pro někoho jinýho, kdo řídí nejen úkoly, kdo říká kdy mám být kreativní, ale hlavně kdo řídí i to, jak se budu mít finančně. Vstával jsem s nejistým pocitem, že v práci neodvedu něco tak dobře, jak by si představovali a vyhodí mě ... A tím dnem jsem se rozhodl, že se ke klasickému fulltime nikdy nevrátím a zkusím podnikáni.

Do dneška děkuju bývalému šéfovi za ten podnět, který mi dal sílu a odhodlání udělat, podle mě v 19 celkem razantní krok... Podnikání dává pocit svobody, i díky internetu může člověk stejně dobře pracovat od stolu doma v Praze, stejně jako na chudý vesnici nebo klidně v hnusný a demotivující zimě utéct na pár měsíců třeba do US nebo Thajska a rozšířit si při práci obzory. A byť to zezačatku bylo neuveřitelně složitý, dneska se za tím nejde ani ohlížet.

Pokud si člověk najde práci, která ho baví a začne myslet trochu out of the box, klidně i v tom zaměstnání, nikdy se špatně i na naše poměry mít nebude... Je lepší 30 let žit ve městě, kde je sice nájem za pár korun, ale žádná práce a nebo zkusit trochu riskovat, obětovat čas a přestěhovat se o dům dál, kde se dá začit budovat lepší zítřek? Vážim si vás všech, co jste tu podobný rozhodnutí udělali a ač to byll určitě hodně nepříjemný - prošli jste si cestu k lepšimu životu Smile krom toho díky za pochváleni minipřispěvku...
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 2:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pis dal Smile
Potrebujeme tady nejaky lidi, kteri majim zkusenosti jak z Cech, tak ze zahranici Idea

Tady na foru pisou vetsinou lidi, kteri ziji trvale v USA a nebo ja ted 26 let v Kanade a nevim jak ostatni, ale ja toho moc o dnesnim zivote v Cechach nevim.
Vim to jen z internetu a nebo vypraveni nekoho jineho, ale to muzou byt jen keci: Jedna pani povidala Wink
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 2:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Pis dal Smile
Potrebujeme tady nejaky lidi, kteri majim zkusenosti jak z Cech, tak ze zahranici Idea

Tady na foru pisou vetsinou lidi, kteri ziji trvale v USA a nebo ja ted 26 let v Kanade a nevim jak ostatni, ale ja toho moc o dnesnim zivote v Cechach nevim.
Vim to jen z internetu a nebo vypraveni nekoho jineho, ale to muzou byt jen keci: Jedna pani povidala Wink

Přijde na to, co tě zajímá Wink to je moc obecnej pojem, co se u nás děje. Bordel je tu, jako asi i jinde, ale v jiných směrech.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 2:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
REJPAL napsal:
Pis dal Smile

Přijde na to, co tě zajímá Wink to je moc obecnej pojem, co se u nás děje. Bordel je tu, jako asi i jinde, ale v jiných směrech.

Me hlavne zajima, jak tam lide muzou prezit, kdyz maji treba jen 10 tisic plat a pak platej za byt 7 tisic. Urcite maji i jine vydaje, takze ted 10 ticic je v "cudu" Sad

Co kdyz prijdou o praci, kolik tak berou nezamestnaneckou a jak vlasne muzou vyzit Question

Musi se platit za vysokou skolu, nebo se za to uz ted plati? Nebo se plati jen za soukrome skoly?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA