Podnikání v USA

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Podnikání v USA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema
Autor Zpráva
vaclavbedrich

Registrace: 07. 02. 2012

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
Potencialni prinos pro USA nestaci, oni chteji abys uz nejaky prachy zainvestoval, zamestnal lidi a rostl.

Díky i za nějakou tu motivaci, jednou se třeba začne dařit víc a udělám to jako John a splním si sen. Přece mám život před sebou ne Smile
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 8:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:

Díky i za nějakou tu motivaci, jednou se třeba začne dařit víc a udělám to jako John a splním si sen. Přece mám život před sebou ne Smile

Presne tak, pockej si, tvrde makej a uvidis. Hlavne to nechtej hned a nelitej sem na ESTU s tim ze se budes zivit legalne, tak to nefunguje.

Drzim palce Wink
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:

Ale přesto to má svoje výhody

Ja zadne nevidim. Nic, co by vyvazilo ty nevyhody.

Zkus Kanadu.
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 10:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
vaclavbedrich napsal:

Zkus Kanadu.

Jak říkám, jako nevýhodu vidím to, že prostě není možnost některý projekty dělat na dálku, hlavně když je to spolupráce mnoha lidí, project manager, copywriter, programátor, art director - nutnost například vycestovat za klientem přímo s tebou, abys jim vysvětlil svůj záměr a hlavně je nevýhoda časovej posun, kdy oni třeba nebudou k dispozici tak jak budeš ty, ale budou tě potřebovat, takže budeš dělat v noci.

Nicméně s tou Kanadou, tam jsou podmínky pro můj prvotní dotaz lepší? Taky už jsem nad tím přemýšlel, ale o Kanadě a o tom, jak to tam vlastně funguje (práce, bydlení, vízum, život, lidi, kultura) toho moc nevím ...
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 10:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:

o Kanadě a o tom, jak to tam vlastně funguje (práce, bydlení, vízum, život, lidi, kultura) toho moc nevím ...

Asi tolik, co o USA Laughing

Vrhni se na sekci Kanada. Procti prispevky lidi, kteri tam jsou. Je tam toho moc. Rob, Hecis i dalsi Ti urcite radi poradi a na rozdil od nas tady v US budou moct radit konkretne, ne jenom porad opakovat, ze dostat se do US je prakticky nemozne.

Ano, dostat se do Kanady je mnohem lehci. Je to taky dobry krok k dalsimu pripadnemu postupu do USA, protoze CAN a US jsou tak uzce svazane.
Josef Kapitancik
Anonymní

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 10:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ale bud opatrny,v sekci Kanada se te nekteri budou snazit presvedcit,ze zivot v Kanade je tak nakladny,ze po odecteni vsech nakladu se ti vyplati zustat v CR kde zednici maji i 60 000 mesicne.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 10:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:

Jak říkám, jako nevýhodu vidím to, že prostě není možnost některý projekty dělat na dálku, hlavně když je to spolupráce mnoha lidí, project manager, copywriter, programátor, art director - nutnost například vycestovat za klientem přímo s tebou, abys jim vysvětlil svůj záměr a hlavně je nevýhoda časovej posun, kdy oni třeba nebudou k dispozici tak jak budeš ty, ale budou tě potřebovat, takže budeš dělat v noci.

Toto vsechno jsou problemy lehceji prekonatelne, obzvlast u nekoho, kdo bude entry-level a ne project manager nebo leader, jako by jsi byl Ty.

US immigration neni problem lehce prekonatelny.

http://www.linkedin.com/in/joeharvat

Toto je tatinek moji ex. V dobe, kdy pracoval pro LexisNexis (http://en.wikipedia.org/wiki/LexisNexis), coz neni zrovna mala firma v oblasti softwaru a databazi, sem importovali tym programatoru (nebo software engineers? nejsem v oboru, tak nevim) z Indie, kteri byli opravdove spicky, podle toho, co Joe rikal. Vyridili jim ty viza, prosli si tim shit stormem papirovani s tim spojenym. Po roce museli ty viza obnovovat ... a proste to nestalo za to. Vyexpedovali je zpatky do Indie a presli na outsourcing.

Netvrdim, ze Ti to nemusi vyjit, ze je nevyhnutne, aby to dopadlo takto, ale ...
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 12:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Josef Kapitancik napsal:
Ale bud opatrny,v sekci Kanada se te nekteri budou snazit presvedcit,ze zivot v Kanade je tak nakladny,ze po odecteni vsech nakladu se ti vyplati zustat v CR kde zednici maji i 60 000 mesicne.

Nevim proc Pizzaman pise zase pod jinym nickem Wink
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 1:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle IP adresy to neni Pizzadude.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 2:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Podle IP adresy to neni Pizzadude.

Ale pise podobny blbosti Wink

Muze to byt ale on, jen porad nekde cestuje Idea
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 2:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nale, toz, nemozes byt jediny, kdo sem furt pise blbosti.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 2:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Nale, toz, nemozes byt jediny, kdo sem furt pise blbosti.

Twisted Evil
Clayton
Veteran

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 5:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díval jsem se na tvůj web. Nic mě ale nepřesvědčilo, proč bych jako zaměstnavatel měl utrácet šílený peníze a projít úděsným byrokratickým kolečkem, abych pro tebe dostal H1B. Navíc, proč? Kdyby si pracoval tady, musel bych ti platit víc než když dělaš z ČR. Moje česká firma spolupracuje s několika grafiky, jednoho zaměstnává trvale v ČR.
Zrovna práce grafika je taková činnost, která jde dobře dělat na dálku. Je to do budoucna bohužel asi trend u všech profesí včetně programátorů. Američané jsou na tuhle činnost bohužel drazí. Třeba mobilní aplikace se téměř výhradně vyvíjí v Indii nebo střední a východní Evropě.
Pokud chceš za každou cenu do USA, zkusil bych to v tvém věku asi opravdu přes Kanadu. Druhou možností je vyzkoušet si práci pro americké klienty, něco našetřit a uvažovat o možnosti E-2 víza. Není tak úplně pravda, že je v každém případě potřeba $100,000. U grafické firmy by šlo pravděpodobně získat víza i třeba s poloviční částkou. Pokud se nepletu, tak John Vanhara také neměl $100,000.
Pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 6:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Rumburak napsal:
Josef Kapitancik napsal:

Ja jsem momentalne v Nemecku.Neco jsem tady zdedil,tak jsem to letel vyridit.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 3:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pizzaman napsal:
Rumburak napsal:
Josef Kapitancik napsal:

Kdyz uz jses v tom Nemecku, tak si zajed do Rakouska a podivej se jestli ti tam "jede" dobre ta tvoje pizzerie Twisted Evil
pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 5:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Rumburak napsal:
Pizzaman napsal:
Rumburak napsal:
Josef Kapitancik napsal:

Kdyz uz jses v tom Nemecku, tak si zajed do Rakouska a podivej se jestli ti tam "jede" dobre ta tvoje pizzerie Twisted Evil
V Nemecku je to pekne.S kamosem jsem byl navstivit ceskou komunitu v baru www.bareve.de kde cepuji ceskou plzen(tu pravou nesizenou) jinak klukum co byli v Baru se zde dari dobre,ti co delaji ve skladech a nebo na letisti maji 2800-3000 eur hrubeho,byli tu i 2 co pracuji na pasu v BMW za 3800 eur brutto.Tomu ,ze se v CR lide maji dobre a zednici tam maji 60 000 korun,jsme se srdecne zasmali az jsme se za bricha popadali.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 5:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pizzaman napsal:
Rumburak napsal:
Pizzaman napsal:
Rumburak napsal:
Josef Kapitancik napsal:

V Nemecku je to pekne.S kamosem jsem byl navstivit ceskou komunitu v baru www.bareve.de kde cepuji ceskou plzen(tu pravou nesizenou) jinak klukum co byli v Baru se zde dari dobre,ti co delaji ve skladech a nebo na letisti maji 2800-3000 eur hrubeho,byli tu i 2 co pracuji na pasu v BMW za 3800 eur brutto.Tomu ,ze se v CR lide maji dobre a zednici tam maji 60 000 korun,jsme se srdecne zasmali az jsme se za bricha popadali.

To o tech 60 tisicech sem jednou napsal Miro, tak proc by si vymyslel Confused

Kdyz se ti nedari zivot v USA, tak nevim proc nezijes v Nemecku Wink
Mas prece jejich obcanstvi Idea
Pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 5:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Me se dari v USA,jinak bych tady prece nebyl 10 let.Zitra jedu do Zurich(CH) navstivit pribuzneho a pak se vracim do USA (mam tam manzelku).
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pizzaman napsal:
Me se dari v USA,jinak bych tady prece nebyl 10 let.Zitra jedu do Zurich(CH) navstivit pribuzneho a pak se vracim do USA (mam tam manzelku).

Praci v USA urcite mas, ale nemas zadnou jistotu, ze te jednoho dne "nevyhodi" za to, ze tam zijes ilegalne Confused

Psal ze mas Nemecke obcanstvi, tak tam bys nemel mit zadny problemy Idea
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 9:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dá se v Německu dobře domluvit anglicky ? Že bych se přistěhoval k hranicím, kde je docela levný bydlení Smile
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 10:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
Dá se v Německu dobře domluvit anglicky ? Že bych se přistěhoval k hranicím, kde je docela levný bydlení Smile

Kdyz budes mluvit s mladymi lidmi, tak urcite Idea
Hlavne se neptej Italu a staro-usedliku Wink
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 11:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
Pizzaman napsal:

Praci v USA urcite mas, ale nemas zadnou jistotu, ze te jednoho dne "nevyhodi" za to, ze tam zijes ilegalne Confused

Nepsal tu minule Pizzaman, že má nějaké vízum pro podnikatelé? Cool
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 12:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Elizshabeth napsal:
Rumburak napsal:
Pizzaman napsal:

Nepsal tu minule Pizzaman, že má nějaké vízum pro podnikatelé? Cool

Ten uz toho tady nakecal Razz
To je jako z tou pizzeriii Wink
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 1:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:

Uz skoro jednu tisicinu toho, co Ty. Proc na nej furt drzkujes? Ten kluk Ti nikdy nic nerekl a musim rict, ze je na to, jak se tady do nej obcas prdi obouvaji, az prilis klidny a mirumilovny. Ja na jeho miste bych uz lidi cyberfackoval.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 1:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Rumburak napsal:

Uz skoro jednu tisicinu toho, co Ty. Proc na nej furt drzkujes? Ten kluk Ti nikdy nic nerekl a musim rict, ze je na to, jak se tady do nej obcas prdi obouvaji, az prilis klidny a mirumilovny. Ja na jeho miste bych uz lidi cyberfackoval.

Ja ze drzkuju Confused To me tedy jeste neznas Wink
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 3:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
Big_Rig napsal:
vaclavbedrich napsal:

Zkus Kanadu.

...

Václave, Ty se zde ptáš na naše názory. Ani Big_Rig, ani Veržána, ani Bouncingczech, ani Henek, ani Rumburák, ani já, nejsme přesně ve stejném oboru jako jsi Ty. Každý máme svůj obor, každý máme na USA či Kanadu jiný pohled. Díváme se na Tvé otázky dosti z venku, a pomáháme jak to jde. Některé názory zrcadlí realitu dobře, ale někdy lidé kteří chtějí pomoc se mýlí. Toto se stává. Lidi chtějí pomoc jak můžou. Je to samozřejmné že některé názory těch který Ti chtějí pomoc nesouhlasí s tím co jsi očekával.

Jen nechápu proč se po většině naších příspěvků se snažíš nás přemluvit na svojí pozici. Není potřeba mě překecat že máš pravdu, nebo překecat Big_Riga že on se mýlí.

Jestli to znáš lepší než my, tak nechápu proč se tedy ptáš? Možná že Veržana měla pravdu když Ti napsala “Mam pocit, ze ani nezadas o radu. Vypada to ze si poradis sam.”

(Né že by mě to připadalo nějak nezdvořilé, ale spíš mi to připadá zvláštní.)
pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 5:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Rumburak napsal:
Pizzaman napsal:

Tak kdyz jsem momentalne v Nemecku a vracim se do USA za zenou ,tak budu ilegal asi tezko.To si kanadsti ilegalove litaji do indie a zpet jak v holubniku?Muj problem v USA neni ilegalita .Udrzeni legalniho statusu v USA me stoji asi 5000 usd rocne(musim chodit do skoly) a navic 16 hodin tydne meho casu ,ktery bych mohl travit jinak ,at uz s rodinou nebo lepsim zpusobem.Za 10 let jsem utratil za udrzeni legalniho statusu skoro 50 000.Muzu to tak ,ale klidne delat dalsich 10 let,musim si ale platit a navstevovat skolu.Neboli strucne receno,musim na to mit prachy.
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
(Né že by mě to připadalo nějak nezdvořilé, ale spíš mi to připadá zvláštní.)

To je samozřejmě v pořádku Smile když to vezmu zpětně, tak mi to tak taky chvilkama přijde - jen se snažím srovnat vaše zkušenosti s tím, co už od někoho nebo ze zkušenosti vlastní vím, abych si urovnal co jsou správný informace.

Ale všem děkuju za dosavadní rady a nové informace, tohle fórum je perfektní zdroj a akorát mě může mrzet, že jsem ho nenašel ještě dřív.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2012 9:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

atom1962 napsal:
vsude chleba o dvou kurkach,v usa ti nikdo nic nezavidi, nebot vsichni vi ze na tom krasnem aute, nebo dome mas krasne splatky....a ani ty nikomu nic nebudes zavidet a budes mit klid.
davej si pozor na lidi, bili lide will stab you in back, a cerni pull gun to your face....

vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2012 9:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem dostal nabídku, příští rok jedu na léto za částí rodiny a navštívit dlouhodobého klienta, pokud vše proběhne v pořádku tak od roku 2014 budu přímo na místě, jako zaměstnanec včetně všech potřebných formalit. New Haven Smile snad je to pěkné město
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA