Podnikání v USA

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Podnikání v USA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema
Autor Zpráva
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 3:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Radek Trocsak napsal:
Zatim jste Vaclavovi moc neporadili.Nejlepsi bude zpusob ala Henek,prijet najit si praci a bydleni a az bude mit prachy tak se zlegalizovat.

mas pravdu. je to tak jednoduche...ani nevim proc jsem na tuhle moznost zapomnel. good luck, vaclave!
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 4:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Karle vzdyt jsme tak vsichni zacinali,i Ty jak jsi psal v Las Vegas Very Happy
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 4:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:

Henku porad zapominas je ted je jina doba (nova doba) Idea
Ted te uz nikdo s Ceskym praporem na letisti vitat nebude Twisted Evil
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 4:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rudo ty se citis hodne stary ale ti mladi to dneska umi lip a jsou chytrejsi nez jsme byli my.....
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 4:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
Rudo ty se citis hodne stary ale ti mladi to dneska umi lip a jsou chytrejsi nez jsme byli my.....

Nemyslim si ze jsou chytrejsi, ale sparvne Koucourkovsky vychcani Twisted Evil

Doufam ze se hned nekdo neurazi Wink
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 4:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ti co jssou vychcani tak se tady ptaji ti co jsou chytri tak si to vyrizuji......
Radek Trocsak
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 5:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Pokud se vam nepodari nejakym zpusobem presvedcit americkeho urednika v Praze na ambasade ,tak nemate co v USA pohledavat.Pro naivni a zbabele blbecky Amerika proste neni.Amerika je pro ty ,kteri vi co chcou a pujdou si za tim .
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 5:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:

jo, jo, ale jedna dulezita vec se od te doby stala...immigration act of 1996. druha vec je ze ja, osobne jsem mel ssn a california ridicak od roku 1984 a to usnadnilo uplne vsechno a nedovedu si predstavit jak bych bez toho mohl existovat.

ted je situace uplne jina...i letet z ny do la potrebujes ridicak nebo nejaky id.
vaclavbedrich

Registrace: 07. 02. 2012

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 9:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

bouncingczech napsal:
Dostat zelenou kartu...coz je vicemene to same jako pracovni povoleni...musis mit DUVOD a tech je jenom asi tak sedm...mas tady pribuzne ....

Jen takový mimodotaz, když mluvíš o té rodině, příští rok nebo dva se mi do US stěhuje sestřenice s přítelem a už asi 30 let tam bydlí dědův bratranec. Ovlivňuje to něco?

Jinak jako jedinou cestu vidím takovou, že během několika měsíčního pobytu tam, bych se snažil přímo najít práci jako Grafik / Web designer v nějaké větší společnosti, která v případě spokojenosti zajistí relocate, což je taky složitá operace, ale určitě velmi výhoda. S přítelkyní by to pak bylo tak, že bych si jí musel vzít, aby se klasifikovala jako moje rodina a mohla se mnou je to tak?

Takže bohužel jako menší podnikatel se tam jen tak nedostanu - ale spíš mě zajímá, když už mi firma zajistí relocate, co když mě propustí třeba po 1-2 letech? To se musím vrátit nebo už po X letech mám nárok zažádat o trvalý pobyt?
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 6:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Porad nechapes, ze na pracovni vizum jit nemuzes - nesezenes zamestnavatele ktery by byl schopen to vyridit. Zamestnavatel musi dokazovat americkym uradum, ze nenasel vhodneho Americana na tu pozici. Kolik je v USA grafiku co ma "jen" stredni skolu? Proto je tam to minimum, mit alespon bakalare (i kdybys ho mel, neznamena to jiste pracovni vizum). Zaplacena relokace je proti vizu bezvyznamna tresnicka na dortu. Sehnat zamestnavatele, ktery by dokazal vybehat na uradech vizum - to je to hlavni. Nic ti nebrani zkouset ho hledat a zadat o praci, treba je ohromi tve reference, ale zda se mi ze tudy cesta nepovede.

Snad pripadaji v uvahu jen ty kratkodobe cesty (au pair, camp, internship, pokud by ses prihlasil na ceskou VS), loterie nebo svatba s US obcankou. Jinou moznost pro tebe nevidim. Rodina by musela mit obcanstvi a nevim jak blizci musi byt, aby pro tebe mohli zadat o zelenou...

Teoreticky pokud ty mas pracovni vizum, tvoje rodina (manzelka a svobodne deti do 21) dostavaji vizum taky, ale nemusi byt pracovni. O zelenou kartu muzes zadat kdy chces, teoreticky muzes i ted, ale nedostanes ji a bude te to stat hromadu dolaru. Je treba mit jeste vyjimecnejsi schopnosti nez na pracovni vizum - clovek, ktery ma pro Ameriku naprosto zasadni vyznam (jako priklad tam maj uvedenyho drzitele Nobelovky Smile.
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevidím problém v tom najít zaměstnavatele co nabízí relocate pro někoho z čr - a už vůbec nevidím problém v tom pouze se střední obhájit to, proč bych měl zrovna já pro ně pracovat, protože kvalitních grafiků není zase tolik, záleží určitě na lokalitě zaměstnavatele, těžší to bude hledat v NY, než třeba ve Wyomingu.

Ale spíš mě zajímá jak to funguje, když skončí pracovní poměr na základě relocate a jestli je rozdíl, když skončí po roce nebo po 3-5 letech. Ale jak říkáš, možností moc není a bude to spíš o štěstí, jestli se mi to někdy vůbec povede. A díky všem za dosavadní informace. Musí to být hodně rozdíl v dnešní době a před 10-20 lety ... Když jsem asi před rokem zkoušel jen tak žádost o green card tak mi volali, že mám šanci se s tím co jsem jim udal se kvalifikovat - jenže kdo ví jak pravá byla ta společnost.
verzana

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
Nevidím problém v tom najít zaměstnavatele co nabízí relocate pro někoho z čr - a už vůbec nevidím problém v tom pouze se střední obhájit to, proč bych měl zrovna já pro ně pracovat, protože kvalitních grafiků není zase tolik, záleží určitě na lokalitě zaměstnavatele, těžší to bude hledat v NY, než třeba ve Wyomingu.

Ok, jak rikam, nikdo ti nebrani to zkouset... Kdyz sezenes, ses dobrej - ted to tu nemuzu najit, jednomu mladymu grafikovi se podarilo oslovit nekoho v Silicon Valley, ale je to spis vyjimka.

vaclavbedrich napsal:
Ale spíš mě zajímá jak to funguje, když skončí pracovní poměr na základě relocate a jestli je rozdíl, když skončí po roce nebo po 3-5 letech.

Tady zalezi na typu viza. Pokud bys mel H1B tak to se vaze pouze k tomu zamestnavateli, ktery pro tebe zazadal (sponsor). Pokud zkoncis u nej, jedes domu (to ze ti zaplatili relocate nehraje roli, ani to jak dlouho jsi pro ne pracoval). Da se ale zazadat o prevedeni H1B na jineho zamestnavatele - to je udajne jednodussi nez zadat uplne od nuly. U jinych viz nevim presne...

vaclavbedrich napsal:

Když jsem asi před rokem zkoušel jen tak žádost o green card tak mi volali, že mám šanci se s tím co jsem jim udal se kvalifikovat - jenže kdo ví jak pravá byla ta společnost.

Nevim, kde jsi zadal, ale podle toho co pises ses setkal asi s podvodniky. Nejde totiz "jen tak" zadat, opravdu to stoji prachy (tisice dolaru) a vyplnujes spousty papiru - more casu, velmi slozity proces. Mozna sis podal loterii u nake firmy? Chteli penize?
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
Ok, jak rikam, nikdo ti nebrani to zkouset... Kdyz sezenes, ses dobrej - ted to tu nemuzu najit, jednomu mladymu grafikovi se podarilo oslovit nekoho v Silicon Valley, ale je to spis vyjimka.

Asi myslíš http://takemetosiliconvalley.com/ ?

verzana napsal:
Nevim, kde jsi zadal, ale podle toho co pises ses setkal asi s podvodniky. Nejde totiz "jen tak" zadat, opravdu to stoji prachy (tisice dolaru) a vyplnujes spousty papiru - more casu, velmi slozity proces. Mozna sis podal loterii u nake firmy? Chteli penize?

Byla to loterie u nějaké firmy, ale peníze nechtěli, co jsem koukal tenhle rok tak jsem našel jen samý firmy co to nabízí za 50 dolarů a víc ... Což je určitě podvod.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:

Ale spíš mě zajímá jak to funguje, když skončí pracovní poměr na základě relocate a jestli je rozdíl, když skončí po roce nebo po 3-5 letech. Ale jak říkáš, možností moc není a bude to spíš o štěstí, jestli se mi to někdy vůbec povede. A díky všem za dosavadní informace. Musí to být hodně rozdíl v dnešní době a před 10-20 lety ... Když jsem asi před rokem zkoušel jen tak žádost o green card tak mi volali, že mám šanci se s tím co jsem jim udal se kvalifikovat - jenže kdo ví jak pravá byla ta společnost.

Vaclave,ty se sem legalne na zadny pracovni program,staz,vizum nedostanes. Nesplnujes dana kriteria a ty musi dokazovat ten,kdo te chce zamestnat. Hlavne ze tva nabidka a renome trumfne ostatni zadatele o praci v designu kterych je hafo. V kazdem vetsim meste jsou umelecke skoly kde se DESIGN studuje. Nechci byt kategoricka,ale ty znis ze je tomu jinak. Neni. Navic musis byt lepsi nez nasinec,jinak ses bez sanci v jakekkoliv oboru.
To je pokud chces sem na legalni program.

Pak muzes sem jako rada jinych,jako turista a pokusit se prodrit na vysluni. Bud pripraven byt flexibilni a stresuodolny. V dnesni dobe i nejaky ten dolar je plus....
verzana

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
Asi myslíš http://takemetosiliconvalley.com/ ?

Jo to je ono.

vaclavbedrich napsal:
Byla to loterie u nějaké firmy, ale peníze nechtěli, co jsem koukal tenhle rok tak jsem našel jen samý firmy co to nabízí za 50 dolarů a víc ... Což je určitě podvod.

Mozna by je chteli pozdeji, kdybys jim na to kyvnul. Zadej jen na strankach s oficialni priponou *.gov

MW napsal:
Vaclave,ty se sem legalne na zadny pracovni program,staz,vizum nedostanes. Nesplnujes dana kriteria a ty musi dokazovat ten,kdo te chce zamestnat. Hlavne ze tva nabidka a renome trumfne ostatni zadatele o praci v designu kterych je hafo. V kazdem vetsim meste jsou umelecke skoly kde se DESIGN studuje. Nechci byt kategoricka,ale ty znis ze je tomu jinak. Neni. Navic musis byt lepsi nez nasinec,jinak ses bez sanci v jakekkoliv oboru.

Presne tak, ty se sice muzes snazit zapusobit na zamestnavatele, ale nakonec on je ten ktery te musi obhajovat pred urady, ne ty (tzn. pokud on te chce, jeste to neznamena ze mas vyhrano a ze to vyjde s uradama). Musel bys byt opravdu ultra mega EXTRA trida prevysujici mistni talenty nebo by se ti musel podarit ten husarsky kousek co tomu mladymu... Temer nulova sance, ale zkusit to muzes a sam uvidis jak jsi na tom (bacha na podvody).
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 10:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="vaclavbedrich"]Nevidím problém v tom najít zaměstnavatele co nabízí relocate pro někoho z čr - a už vůbec nevidím problém v tom pouze se střední obhájit to, proč bych měl zrovna já pro ně pracovat, protože kvalitních grafiků není zase tolik,

nevim kde zijes ale tady je grafiku hodne a malo prace.nejsou tady velke firmy ktere zamestnavaji grafiky oni pracuji sami pro sebe,tady to nefunguje jako v cesku ze si zajdes na pracak a oni te poslou do firmy........
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 11:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle toho cos tu psal, tak ti je 20 let, takže nechápu, proč tady někdo píše že na stáž nemáš šanci.

Já sice nejsem miláček Student Agency, ale je to rychlí zdroj informací.

http://www.studentagency.cz/pracovni-a-au-pair-pobyty/USA/Staz/

citace:
Podmínky účasti
    *věk min. 18 let (Internship), min. 20 let (Training)
    *student VŠ/VOŠ nebo absolvent VŠ/VOŠ do 12 měsíců od ukončení školy (Internship); absolvent VŠ/VOŠ + 1 rok praxe mimo USA nebo absolvent SŠ + 5 let praxe v oboru mimo USA (Training)
    *komunikativní angličtina

Jinak, co tady padlo je pravda, ale můžeš zkusit oslovit zaměstnavatele přes internet a uvidíš co se stane. Také si nemyslím, že by tvůj obor byl vhodný na pracovní víza, ale když seženeš ochotného zaměstnavatele, který by do toho s tebou šel, tak proč ne.

Snad se nebude Verzana zlobit, ale ona ví o čem v tomto případě píše, protože si tím nedávno prošli a napsala o tom super článek.

http://www.verzana.me.cz/cestopisy/2012-usa-texas-houston/01-pracovni-viza-american-dream.html
verzana

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 11:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

diky, Eli

Elizshabeth

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 11:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
diky, Eli

Není zač, je to zajímavé čtení.

BTW: Ty by sis ten link měla dát do "poznámky pod čarou"/podpis. Vždycky to hledat mi dává zabrat. Very Happy
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2012 1:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
Radek Trocsak napsal:
V nejhorsim ti na to prijdou a vizum v Praze ti nevystavi.Clovek musi trochu riskovat ,kdyz neco chce.Nekteri immigranti riskuji veskery svuj majetek a i zivot prejit mexicko\americkou hranici a zit v USA ilegalne.

Tvuj zivot v CR se vubec neda srovnavat s zivotem Mexikancu Idea

Pravda Rudo, svata pravda.

Ono me pri precteni tohohle vlakna napadlo: posleme ho do Vegas na party, tam muze klidne zlbnout nejakou holku, ta si ho vezme a snatek je legalni Twisted Evil
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 11:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
nevim kde zijes ale tady je grafiku hodne a malo prace.nejsou tady velke firmy ktere zamestnavaji grafiky oni pracuji sami pro sebe,tady to nefunguje jako v cesku ze si zajdes na pracak a oni te poslou do firmy........

Já teda každý den vidím desítky nových pozic v převážně internetových firmách, kde hledají web designery, grafiky, art directory, ux designery po celých spojených státech, ty inzeráty jsou tam měsíce, protože nikoho kvalitního nemohou najít A POŘÁD JE POZICE VOLNÁ. Většina z nich má dobrý podmínky a nabízí relokaci pro neameričany, protože evropský design a americký design jde úplně jiným směrem. Pravděpodobně se pohybujeme v jiných kruzích. Na pracáku jsem nikdy ani nebyl a nevím jak to tam vypadá, ani funguje Smile navíc pracák a grafika = vtip. Jinak pokud se dostaneme k prvnímu dotazu, tak jsem se ptal jestli je možné být v US jako freelancer, ne jako zaměstnanec - ale takhle asi není.

Tady se grafik může ztrhat 10 hodin denně, klidně 6 dnů v týdnu a dostane 15-20 čistýho = další vtip.

Pravděpodobně se zkusím hlásit o práci přes net a jakmile budu na místě, tak se s nima sejdu a uvidíme.
Elizshabeth

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 11:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
Henek napsal:

Já teda každý den vidím desítky nových pozic v převážně internetových firmách, kde hledají web designery, grafiky, art directory, ux designery po celých spojených státech, ty inzeráty jsou tam měsíce, protože nikoho kvalitního nemohou najít A POŘÁD JE POZICE VOLNÁ. Většina z nich má dobrý podmínky a nabízí relokaci pro neameričany, protože evropský design a americký design jde úplně jiným směrem. Pravděpodobně se pohybujeme v jiných kruzích. Na pracáku jsem nikdy ani nebyl a nevím jak to tam vypadá, ani funguje Smile navíc pracák a grafika = vtip. Jinak pokud se dostaneme k prvnímu dotazu, tak jsem se ptal jestli je možné být v US jako freelancer, ne jako zaměstnanec - ale takhle asi není.

Tady se grafik může ztrhat 10 hodin denně, klidně 6 dnů v týdnu a dostane 15-20 čistýho = další vtip.

Pravděpodobně se zkusím hlásit o práci přes net a jakmile budu na místě, tak se s nima sejdu a uvidíme.

Četl jsi ten článek od Verzana? Tam by sis přečetl jak to funguje.

1. Najdi si na internetu pozici o kterou bys měl zájem a ve které bys byl lepší než ostatní.

2. Oslov zaměstnavatele.

3. Nic nikomu neplať.

4. Když tě zaměstnavatel bude chtít, tak se ti o papíry postará.

A pak nám tu dej vědět jak se daří a kde v USA jsi.
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen mne mrzi ,ze se ktomu nevyjadril Miro ten by otom mel vedet vic,
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 2:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="vaclavbedrich"]

Já teda každý den vidím desítky nových pozic v převážně internetových firmách, kde hledají web designery, grafiky, art directory, ux designery po celých spojených státech, ty inzeráty jsou tam měsíce, protože nikoho kvalitního nemohou najít A POŘÁD JE POZICE VOLNÁ.

Ty pozice jsou volne ne proto ze nejsou grafici ale proto ze spatne plati !!a co si myslis ze ti nabidnou kdyz se predstavis "je mi 20.let a jsem nejlepsi ze vsech" ????
verzana

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:

Mam pocit, ze ani nezadas o radu. Vypada to ze si poradis sam.

Tak tady dam radu aspon pro ostatni. Pokud chcete do USA na pracovni vizum, je treba najit nejdriv zamestnavatele, ktery vizum zaridi a pak teprve prijet. Pokud vim ESTA se neda pozdeji zmenit na pracovni vizum.

Ano mas pravdu ze inzeratu jsou tu miliony, ale to neznamena, ze te vemou a uz vubec ne ze ti zaridi pracovni vizum. Pro letosni sezonu (do rijna) jsou pracovni viza H1B vycerpana - tj. i kdybys byl dobrej a naka firma te chtela, vlada ti ted vizum zamitne. Viz
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=4b7cdd1d5fd37210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=73566811264a3210VgnVCM100000b92ca60aRCRD
Z toho vyplyva, ze odpovidat na inzeraty muzes, oni muzou zacit zadat o pracovni vizum cca za mesic, ale sezona zacina az v rijnu.

Docela by me zajimalo, jestli se ti to opravdu podari, tak se pak nezapomen pochlubit...
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
Henek napsal:

Václave, nechápu Tvojí poslední větu. Jo, samozřejmě že jestliže dávají inzeráty o které máš zájem tak se na ně hlásíš, a pak se sejdeš s nimi na místě. Co tím myslíš?

Jinak, rozumím že je spousta inzerátů na internetu celé měsíce. Ale jak víš že prý “nikoho kvalitního nemohou najít A POŘÁD JE POZICE VOLNÁ”? To Ti někdo řekl, nebo napsal, nebo to je Tvé vysvětlení že je spousta inzerátů na internetu celé měsíce? Já rozumím že neznáš jak to chodí v recruiting v USA, proto Tě musím varovat, že jestliže někdo dá inzerát na internet ješté neznamená že nějaká pozice existuje. Nepíšu o podvodech, kde prý oni Ti dají job jestli jim pošleš peníze -- zníš jako bystrý a úspěšný dvacetiletý který by na takové podvody se nedal nechytil. Píšu o recruiting agencies které pracují jako legitimní agentůry, které mají klienty (zaměstnavatele) kteří potřebují pracovníky. Tyto recruiting agencies znají co zaměstnavatelé typicky potřebují, a tak aby byli pro své klienty připravení, tak už mají ve svém databasu plno resumes které by odpovídalo na to co zaměstnavatelé hledají. Kdykoliv zaměstnavatel zavolá recruiting agency že chce určitého pracovníka, tak velice rychle mu může recruiting agency poslat resume kandidátů. Na to ty recruiting agencies jsou; kdyby zaměstnavatel volal recruiting agency že potřebuje určitého pracovníka, a jen potom by recruiting agency dala inzerát, tak by to trvalo hodně dlouhou dobu než někoho najdou. Recruiting agencies musí dát zaměstnavateli resume vybraný kandidátů co nejdříve, protože když to neudělají rychle, tak to udělá jiná recruiting agency.
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 8:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi si špatně rozumíme, jako inzeráty beru např. http://dribbble.com/jobs tedy přímo nabídky od firem, co fungují především na internetu, viz. například Facebook, Twitter, Shopify, Badoo apod. - takových jsou tam tuny, protože kvalitní designer nebo grafik je logicky freelancer, protože má větší svobodu a dostane víc peněz, pokud si umí zajistit klientelu. Sehnat dneska, jak u nás, tak ve světe kvalitního grafika co ti bude dělat na místě je hodně složitá záležitost, je grafik a "grafik" - dneska si tak říká kdekdo aniž by tomu rozumněl, natož měl nějaký vzdělání nebo praxi.

Jak říkám pořád, mně šlo o to zjistit, jestli je možnost se dostat do US jako freelancer, případně začínající podnikatel s podobnou firmu jako třeba výše zmíněné (v menším měřítku) - dostal jsem odpověď takovou, že to možné není, tudíž budu muset, pokud budu chtít zůstat freelancerem dál být tady a do US jen sem tam vycestovat. Kdybych se tam chtěl podívat nadobro, musel bych si najít nějakou cestu jako třeba relokace, svatba, rodina apod., jinak bez šance.

Přišlo mi to totiž zvláštní, že do země nepustí někoho, kdo by mohl být třeba potencionálním přínosem, pokud prokážu, že moje firma za X let zaznámenává třeba každým rokem 100-200% růst a že budu potřebovat v US nabrat kvalitní programátory, grafiky, další zaměstnance - tak by k tomu měli přihlížet. Momentálně dělám na nějakých projektech s 2 američany, kteří pracují nebo pracovali právě pro takovéhle firmy, odtud vím několik informace - kvalitního grafika prý shánějí klidně rok, dva, právě kvůli výše zmíněným důvodům. A tak nabírají grafiky na remote, tedy prostě práci odkudkoliv, nejvýhodnější je brát je právě z Evropy nebo z US, ale pokud chtějí někoho na fulltime, hned je problém.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne jenom neni jasne, proc by Te mela nejaka firma zamestnavat, prochazet si peklem americke imigracni byrokracie, zatezovat svoje HR, accounting atd? Je to jako v truckingu O/O vs. company driver. Nikdo nechce firemni ridice, kdyz muze subcontractovat O/Os. Proc zamestnavat nekoho full-time, platit mu benefits, kdyz ho muzu zamestnat jako SC on job-by-job basis?

Ty uz jsi si tady na to sam vlastn odpovedel - jsi freelancer a Tvuj job je jako delany na outsourcing.
verzana

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:

Jak říkám pořád, mně šlo o to zjistit, jestli je možnost se dostat do US jako freelancer, případně začínající podnikatel s podobnou firmu jako třeba výše zmíněné (v menším měřítku) - dostal jsem odpověď takovou, že to možné není, tudíž budu muset, pokud budu chtít zůstat freelancerem dál být tady a do US jen sem tam vycestovat. Kdybych se tam chtěl podívat nadobro, musel bych si najít nějakou cestu jako třeba relokace, svatba, rodina apod., jinak bez šance.

To mas pravdu, nejjednodussi je asi ta svatba. Jinak o podnikani jsme ti psali, nelze prijit s "holym zadkem" (300 tis. kc je dobry na zacatek pro tebe abys ses usadil, ale na business to nestaci) a rozjet to teprve tady. Uz by to chtelo mit rozjety z CR a mit nejaky ty penize. Tohle je podle me prave ta cesta pro tebe, i kdyz na to zatim mozna nedosahnes. Mas americky klienty, tak toho zkus vyuzit. Zalozis US firmu a jak to bude dostatecne rozjety muzes sam zazadat o business viza, podobne jak to udelal John Vanhara. Nebude to vubec lehky a muzes si nabit hubu, bude to trvat, nemusi se to povest atd.

vaclavbedrich napsal:

Přišlo mi to totiž zvláštní, že do země nepustí někoho, kdo by mohl být třeba potencionálním přínosem, pokud prokážu, že moje firma za X let zaznámenává třeba každým rokem 100-200% růst a že budu potřebovat v US nabrat kvalitní programátory, grafiky, další zaměstnance - tak by k tomu měli přihlížet.

Potencialni prinos pro USA nestaci, oni chteji abys uz nejaky prachy zainvestoval, zamestnal lidi a rostl.
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 8:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Mne jenom neni jasne, proc by Te mela nejaka firma zamestnavat, prochazet si peklem americke imigracni byrokracie, zatezovat svoje HR, accounting atd? Je to jako v truckingu O/O vs. company driver. Nikdo nechce firemni ridice, kdyz muze subcontractovat O/Os. Proc zamestnavat nekoho full-time, platit mu benefits, kdyz ho muzu zamestnat jako SC on job-by-job basis?

Ty uz jsi si tady na to sam vlastn odpovedel - jsi freelancer a Tvuj job je jako delany na outsourcing.

Ale přesto to má svoje výhody, takže toho spousta firem využije. Chce někoho na místě a pokud se jim bude líbit právě někdo ze zahraničí a nebudou moct sehnat v US, tak proč ne ... Něco prostě na dálku nevysvětlíš
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA