Podnikání v USA

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Podnikání v USA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema
Autor Zpráva
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 2:39 am    Předmět: Re: Podnikání v USA Odpovědět s citátem

Indy napsal:

Znam lidi co pracujou za 8 tisic cistyho.
Jak jsem psala jinde, tak mam kamarada co ma 100 tisic cistyho.
Ale bohuzel, situace v severnich Cechach neni dobra.

Me tahleta ceska pisnicka porad dokola neda a musim zas reagovat (ja vul, ze se radsi nevěnuju necemu prinosnejsimu).

Par zakladnich otazek: Proc se ten clovek s 8K neprestehuje o par kilometru dal, kde ma vetsi sanci sehnat praci? Proc se nenauci neco po cem je poptavka? Proc si nedoplni vzdelani, aby o nej byl vetsi zajem? Proc nezacne delat neco na sebe? Proc se nenauci remeslo? Kolik toho za poslednich 10 let udelal, aby se situace zmenila? Atd atd.

Tech cest dnesni doba nabizi docela dost a tito "chudaci" casto nezkousi nic nebo ne dostatecne (ne vzdy samozrejme), jen si stezujou. Vzdyt i podnikat v malym se da dneska zacit pri zamestnani jako vedlejsak bez pocatecnich nakladu, neni k tomu treba skoro nic v dnesni internetove dobe. Nebo vystudovat se da stále zadarmo. Ty cesty jsou a neverim, ze je tito lidi zkousi treba xx let. Verim, ze nekteri to treba zkusi, ono to hned nevyjde, tak to vzdaji. Jenze ono to chce bojovat v podstate neustale a nezvdat to nikdy, protoze pak to skonci u toho, ze ten clovek "nic nema", neni se co divit.

Je zvlastni, ze tito "chudaci" nikdy nereknou, ten je bohatej, asi hodne a dobre makal. Vetsinou od Cechu slysim, no jo ten to nekde nakradl mafian jeden nebo ten se ma, ze se narodil. Nevim, jestli to tem lidem fakt nedochazi, ale spousta tech uspesnejch zacinala ze stejnych pozic jako oni. Asi si nechteji priznat, ze proste nejsou tak schopni a sami to nedokazali.

Jsem rada ze jsem v US a nemusim tyhlety vymluvy poslouchat kazdy den a vsude, je to strasne demotivujici.

Severni Cechy - to mas pravdu, s praci je to tam horsi nez třeba v Praze. Ale ja tam odsud pochazim a znam hodne lidi, kteří se tam mají relativne dobře (vydelavaji v radu nasobku tech 8K). A ne, mafiani to opravdu nejsou a nekradou, zacinali ze stavu "není co zrat" a během xx let se POSTUPNE vypracovali dlouholetou tvrdou praci. Myslis, ze je tam prece jen nejaky rozdil, mezi temi co znam ja a co znas ty?
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 3:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohuzel mnoho Cechu si mysli, ze kazdy, ktery ma svoji firmu je "mafian" a vykoristovatel Rolling Eyes

Hlavne ti mladi, co voli komunisti Confused
Jejich dedecek jim prej rikal, jak se krasne zilo v tom komunismu, tak to asi musi byt pravda Wink

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/komuniste-nezmizi-na-jejich-kandidatkach-roste-pocet-mladych-lidi
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 3:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslim,ze by se mel take "trochu rozdelit vek"!

Maji stejne moznosti lide mezi 20-40 let a lidi mezi 40-60(65) let??

Urcite ne!

Take je rozdil,pokud je rodina(deti) nez pokud je nekdo svobodny a muze se sbalit a jet si kam chce.

Jo nekdy je to otec,co se sbali a jede vydelavat nekde jinde.

Co tim chci rict,ze NE kazdy nema stejne moznosti,i kdyz si to muzete myslet.

A souhlasim s tim,ze pokud tedy clovek moznost ma,ale "nechce se mu",tak potom ano,nemel by si ztezovat.

Ale vubec vlastne nechapu,co se tu resi...........myslite si ze lidi fnukat nebudou? Budou! A jsou lidi,co proste nic jineho neumi.

BTW,s tema "mafianama".............NE kazdy bohac v CR urcite mafian nebo zlodej neni. Verim tomu,ze za poslednich par let je v CR opravdu vice lidi co si bohatstvi tvrde vydreli,i kdyz nebudte najivni,v CR je svetove zname,ze pokud muze clovek vydelat na druhem tak to radsi udela nez aby si ty penize vydelal poctivou praci!!
vaclavbedrich

Registrace: 07. 02. 2012

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 3:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Me hlavne zajima, jak tam lide muzou prezit, kdyz maji treba jen 10 tisic plat a pak platej za byt 7 tisic. Urcite maji i jine vydaje, takze ted 10 ticic je v "cudu" Sad

Co kdyz prijdou o praci, kolik tak berou nezamestnaneckou a jak vlasne muzou vyzit Question

Musi se platit za vysokou skolu, nebo se za to uz ted plati? Nebo se plati jen za soukrome skoly?

No upřímně by mě to zajímalo taky, ono je to o tom, že se rodiny hodně často nespolíhají jen na jeden přijem. Buď maká ještě i manželka aspoň částečně a nebo je na mateřský nebo druhej pobírá socíalní dávky v nezaměstnanosti. Který mimochodem fungujou tak, že v kombinaci s mateřskou, příspěvkem na dítě apod. berou cikáni klidně na rodinu 25-30 tis měsíčně. Byt hodněkrát neplatí nebo jen částečně a nikdo to neřeší, dostávají státní příspěvek. Podle mě je vůbec sociální systém nastavenej špatně, protože bězně človek dosáhne jen na nějakou almužnu, těmhle koumákům se to ale podaří vždycky uhádat a obejít.

Ale jinak pokud přijdeš o práci, tak máš většinou odstupný 3násobek platu a nějakou výpovědní lhůtu v které se na to dá připravit, pokud nemakají na černo, aby nemuseli odvádět daň. Dalším zdrojem jsou půjčky, funguje to tak, že ti půjči víceméně každá banka kolik peněz jen chceš, pokud jsi zaměstnanec, jakmile jsi podnikatel, tak ti nedají ani korunu do začátku, taky jsem to řešil kvůli byznysu...

Tohle je ale tak na knížku pomalu všechno Smile... Za vysoký školy se tu právě neplatí povětšinou, pokud nejde o soukromou a i na soukromý jsem viděl nejvyšší školný asi 110 tisíc za semestr, tuším newyorská univerzita celá v angličtině, ale jinak je průměr tak někde na 20 tis za semestr orientačně, pokud pak jde o státní tak tuším nic. Výhoda studenta je taky v tom, že nemusí třeba u podnikaní platit sociání a zdravotní a má většinou skvělý výhody obecně.

Perlička k soc. a zdravotnímu. Vadí mi nemožnost volby, zda chci sociální platit nebo ne, prostě musím i když vím, že o důchodu budu moct slyšet tak akorát z vyprávění... A je fajn, že jako osvč třeba, začínající, musíš hned od prvního měsíce soc. a zdrav. platit v minimalních zálohách, takže vlastně jsi ještě nevydělal ani korunu, ale už musíš měsíčně platit kolem 3500 korun. Zdravotní ale máme jinak pořád řekl bych i na lepší úrovni než v US v porovnáni cena / kvalita. Ošetří tě pořád víceméně s čímkoliv s krytím pojišťovny, jediný za co lidi platí jsou léky a možna poplatek 30 korun za návštěvu. Přitom si na to stěžujou, nechápu proč. Copak v US jde jít k zubaři, ukázat mu kartičku z pojišťovny a říct bolí mě zub, trhejte a pak za to nedat ani korunu? Smile

Řekl bych to spíš tak, že se tu máme na poměry jako prasata v žitě, díky idiotům ve vládě si nás nikdo moc nevšímá, byrokracie tu je tak složitá, že se v tom nevyznají kolikrát ani úředníci, takže kontroly jsou v pohodě. Nikdo neřeší vedlejšáky a jejich danění a tak vůbec ...
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 3:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky moc za prispevek Smile
Napsal jsi toho vice nez jsem ocekaval, ale jsem rad Very Happy
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 3:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Počkat, a neměli by už se ti lidi ve starším věku mít líp? Většina důchodců má svůj byt nebo barák, auto, ale pořád chtějí hrady a zámky, to už opravdu nestihnou. To, že je někomu třeba 40 a že má rodinu neznamená, že nemá stejné možnosti, za život přece člověk vyniká vw své profesi a měl by mít dostatek zkušeností pro nový start nebo práci sám na sebe. Pokud se celý život flákal a nemiřil nikam výš, tak potom od kolébky až do hrobu.

Chápu rozdíly v generacích, v tomhle máme výhodu, učíme se dnes spoléhat na sebe a ne na druhé, dřiv dali všechny úspory a důvěru všanc státu a dnes toho litujou.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 3:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 3:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:

Výhoda studenta je taky v tom, že nemusí třeba u podnikaní platit sociání a zdravotní a má většinou skvělý výhody obecně.

No tohle zacina byt docela blby, když jde clovek pak ještě na doktorsky. Zdravotni si uz platit musí, pokud je mu vice nez 26, a při pocatecnim platu doktoranda (my jsme měli 4000 KC), mu pak zbyva necely 3000 na preziti třeba v Praze. To je pak ještě o dost "zajimavejsi" situace nez preziti z 8K platu v severnich cechach:)

Tady v USA znam několik doktorandu se 3-4 detma s barakem na hypo. Velky rozdil.
Indy

Registrace: 19. 01. 2014

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 5:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
vaclavbedrich napsal:
REJPAL napsal:
Pis dal Smile
Potrebujeme tady nejaky lidi, kteri majim zkusenosti jak z Cech, tak ze zahranici Idea

Tady na foru pisou vetsinou lidi, kteri ziji trvale v USA a nebo ja ted 26 let v Kanade a nevim jak ostatni, ale ja toho moc o dnesnim zivote v Cechach nevim.
Vim to jen z internetu a nebo vypraveni nekoho jineho, ale to muzou byt jen keci: Jedna pani povidala Wink

Přijde na to, co tě zajímá Wink to je moc obecnej pojem, co se u nás děje. Bordel je tu, jako asi i jinde, ale v jiných směrech.

Me hlavne zajima, jak tam lide muzou prezit, kdyz maji treba jen 10 tisic plat a pak platej za byt 7 tisic. Urcite maji i jine vydaje, takze ted 10 ticic je v "cudu" Sad

Co kdyz prijdou o praci, kolik tak berou nezamestnaneckou a jak vlasne muzou vyzit Question

Musi se platit za vysokou skolu, nebo se za to uz ted plati? Nebo se plati jen za soukrome skoly?

Ja se pred rokem vratila zpet do US, protoze pred dvouma rokama jsem se rozhodla VRATIT ZPET DO CR.
Do Severnich Cech.

Prace zadna, fakt zadna prace na severu.
Nasla jsem si praci, a nabidli mi 12 tisic hrubeho.
Trochu jsem jim napovidala krasny veci a tak mi nabidli do zacatku 16 tisic hrubyho.

Za byt, najem a inkaso jsem platila 10.500 mesicne.
Takze vsecho slo na byt a inkaso.

A takhle tam zije plno lidi. Jasny, jiny maj bohaty papinky, jiny si nakradli a jini si vydelali. Ja ale ted mluvim o sobe.

A ze nekdo z vas mi PORADI at se odstehuju do Prahy? Ale ja nechci radu, rada mi najem NEZAPLATI.

Tak jo, pujdu do Prahy, kde vezmu dva miliony na byt? Ja vim, vy tady na foru takovy problemy nemate, vetsina z vas nosi miliony v hotovosti a breci ze je nema kdo utratit. No ja nemela bohatyho papinka co by mi cpal horem dolem.

Takze ne kazdej se muze sebrat a jit jinam. Co treba partner? Co deti? Menit skolu. Nebo co jako s bydlenim? Tak se odstehuju do Prahy, vezmu si 2 miliony pujcku a pak nesezenu praci a jsem jeste ve vetsi ryti nez jsem byla? Smile

Tak kdyby STEHOVANI VYRESILO CELOSVETOVOU KRIZI a vsichni by najednou byli milionari, tak myslim ze by to kazdej uz davno udelal.

Stehovani krizi nevyresi.

Ale to vas vlastne nemusi zajimat, vy tady resite jak prachy utratit. Takovy trapeni bych taky chtela mit. A nebo vlastne nechtela. Pak bych se musela bat aby mi nekdo nezavidel a to by me asi uziralo jeste vic.

Tak to je asi vsechno. Kecy na foru zivot nezlepsej.
Indy

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 5:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:
Promin Indy,polozila jsi si nekdy otazku,proc ti lide se sebou nechavaji orat a nechavaji si srat na hlavu?

Ano, a i jsem si odpovedela. Drzela jsem hubu a krok, protoze kdybych o tu mizernou praci prisla, tak nezaplatim najem. A kdyz nezaplatim najem tak me z bytu vyhodej.

Takze radsi jsem drzela hubu a krok protoze jsem chtela mit na najem.

No ale pak uz me to nebavilo a vratila jsem se zpet do USA protoze tady kvete psenka vsem. Za malo prace hodne penez a nekdy jeste vic Wink
verzana

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 6:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:

Tak jo, pujdu do Prahy, kde vezmu dva miliony na byt?

Laughing Co takhle rentovat jen to na co mas, třeba bys i ušetřila?
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 6:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
borekt napsal:
Promin Indy,polozila jsi si nekdy otazku,proc ti lide se sebou nechavaji orat a nechavaji si srat na hlavu?

Ano, a i jsem si odpovedela. Drzela jsem hubu a krok, protoze kdybych o tu mizernou praci prisla, tak nezaplatim najem. A kdyz nezaplatim najem tak me z bytu vyhodej.

No ale pak uz me to nebavilo a vratila jsem se zpet do USA protoze tady kvete psenka vsem. Za malo prace hodne penez a nekdy jeste vic Wink

No vidis.....tak prece jen je reseni se sbalit a jet za lepsim...)

Tu spatnou situaci s praci resi I Morava,treba Jesenicko je na tom jeste hur. Znam od tama dost lidi co se prestehovalo za praci do Phy. Proste mnohym nic jineho nezbyva,stezovani a narikani nepomaha. Samozrejme odchazeji casteji mladi,ale ani lidi kolem 50tky nejsou vyjimkou. Casto se proste rodiny rozdeli....vidi se o vikendech a to ne o vsech...
Takhle to ale je I tady. Nejsou vyjimky kdyz nekdo v rodine pracuje I dost daleko mimo dosah bydliste. Muj manzel kdyz mel praxi a zajimavejsi pracovni prilezitosti v jinych statech,tak tam I bydlel...domu na vikendy..kdyz nejake mel....spousta zamestnani neni jen o miste bydliste ve stejne county.

Indy,zase neber to jako radu....kazdy ma jine priority i zivotni styl. Da se ale ze vseho dostat I z velkych sr...k. Jsou ale lidi co si neveri anebo maji ty priority jinde. Pak ale asi musi zkousnout co jim zivot dava.
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 10:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Promiň Indy, nechci se tě nějak dotknout, ale teď přeháníš, 10 500 s inkasem neplatím v Praze ani teď za 70m2 2kk, na severu čech se dá pronajmout byt od 3000 do 7000 Kč a to klidně 2+1 nebo 3+1 pokud jde třeba o rodinu. Já počítám, že ty rodinu nemáš z toho co píšeš a tak pak už tuplem nechápu půjčku 2 miliony na byt? Jako k čemu? S pronajímatelem se dá dohodnout, že mu podepíšeš směnku a nájem doplatíš po sehnání práce nebo si prostě našetříš něco málo korun a budeš byslet ve spolubydlení či miniaturním bytě za pár tisíc.

Na tuhle změnu nejsou třeba miliony, kupování bytu, jen odhodlání a je zajímavý, že se tu bavíš o tom, že jsi takovou možnost třeba neměla, ale přitom jsi se odstěhovala za ještě těžšími podmínkami do US? A pak zpět do čech proč seveerní čechy?

Určitě to tu není doména těch, kteří dostali peníze od rodičů nebo jen milionářů, těch je spíš v čr minimum, protože.jsou to idioti a o vše hned přijdou... Je potřeba se jen dopracovat tam, kde už vyděláváš dostatek peněz na žití, tak jako jsi to zmínila s tím zaměstnanáním. Taky jsem bydlel poprvý bez našetřených peněz v mini bytě a první měsíc sháněl prachy, kde se dalo na nájem a na nic moc dalšiho nezbylo. Je to o přizpůsovení se... Nebo se mýlím a budeš mě pranýřovat Smile
Indy

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 11:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
Promiň Indy, nechci se tě nějak dotknout, ale teď přeháníš, 10 500 s inkasem neplatím v Praze ani teď za 70m2 2kk, na severu čech se dá pronajmout byt od 3000 do 7000 Kč a to klidně 2+1 nebo 3+1 pokud jde třeba o rodinu. Já počítám, že ty rodinu nemáš z toho co píšeš a tak pak už tuplem nechápu půjčku 2 miliony na byt? Jako k čemu? S pronajímatelem se dá dohodnout, že mu podepíšeš směnku a nájem doplatíš po sehnání práce nebo si prostě našetříš něco málo korun a budeš byslet ve spolubydlení či miniaturním bytě za pár tisíc.

Na tuhle změnu nejsou třeba miliony, kupování bytu, jen odhodlání a je zajímavý, že se tu bavíš o tom, že jsi takovou možnost třeba neměla, ale přitom jsi se odstěhovala za ještě těžšími podmínkami do US? A pak zpět do čech proč seveerní čechy?

Určitě to tu není doména těch, kteří dostali peníze od rodičů nebo jen milionářů, těch je spíš v čr minimum, protože.jsou to idioti a o vše hned přijdou... Je potřeba se jen dopracovat tam, kde už vyděláváš dostatek peněz na žití, tak jako jsi to zmínila s tím zaměstnanáním. Taky jsem bydlel poprvý bez našetřených peněz v mini bytě a první měsíc sháněl prachy, kde se dalo na nájem a na nic moc dalšiho nezbylo. Je to o přizpůsovení se... Nebo se mýlím a budeš mě pranýřovat Smile

1. Platila jsem presne deset a pul za najem a inkaso v bytu 3+1 v severnich Cechach. Nerikej ze prehanim, nebo nic v tom smyslu, protoze absolutne odmitam debatovat na toto tema. Sama presne vim kolik jsem platila a platila jsem tuto castku za najem a inkaso kazdy mesic.

2. Ja jsem sla do USA, protoze tady je zivot lehkej, a tady kvete psenka kazdymu. Clovek nemusi skoro nic delat a vydela si. Za malo prace hodne penez. Kdyby to tu bylo tezsi nez v CR, tak sem nejdu.

3. Vracela jsem se zpet na sever Cech protoze od tamtud pochazim a mam tam rodinu. Nikde jinde v CR bydlet nechci. Budto na severu nebo v cizine.

4. Pranyrovat? Proc? Ja jen nejak nepochopila smysl tvy otazky Jak utratit v CR penize. Jestli te tohle opravdu trapi, dej je na charitu nebo si kup lamborghini. Nebo dve. Nebo jed do ciziny, celej svet mas otevrenej a lezi ti u nohou. Jdi do toho. Mas na to Smile
Indy

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 11:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Bohuzel mnoho Cechu si mysli, ze kazdy, ktery ma svoji firmu je "mafian" a vykoristovatel Rolling Eyes

Hlavne ti mladi, co voli komunisti Confused
Jejich dedecek jim prej rikal, jak se krasne zilo v tom komunismu, tak to asi musi byt pravda Wink

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/komuniste-nezmizi-na-jejich-kandidatkach-roste-pocet-mladych-lidi

Rejpale, nerejpej.

Ja jsem nerekla PODNIKATEL = mafian.
Ja jsem rekla ze znam mafiany co se maj skvele.
Tak neprekrucuj fakta.
Indy

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 11:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
Indy napsal:
borekt napsal:

Souhlas Very Happy

Ne ale kazdy vi kde to LEPSI MISTO je.
Nebo kde ho najit.
Proc teda vsichni z Cech jeste nejsou tady?
Ja to rikam porad at sem jedou vsichni, ze tady psenka kvete kazdymu, at je legalni ci nelegalni.

Skoda ze moje familie neni na tu nasi AMeriku zvedava, jinak uz bych je tady mela nakvartyrovany vsechny Very Happy
borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 4:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy,ty tady pises,ze tvoje pribuzenstvo je na tom spatne,zadna prace v Severnich Cechach,vysoke najmy a....atd,Ty jsi odesla za lepsim,ale otazka je ,jak se snazis pomoct,aby se meli lepe.Kolik posilas treba rodicum mesicne? aby se meli lepe?
Jo a jeste,proc chces do Australie,kdyz je v US tak dobre? Jit za lepsim a zit bez starosti? Vsude je chleba o dvou kurkach,treba nemas rada ,jen kurky,radsi bile pecivo Very Happy
To me nejak vrta hlavou,zastavas se lidi,kteri nejsou ochotni neco vic udelat pro to,aby se meli lepe.
Muzu jim pomoci,Ano proc ne.Ono kdyz ta ruka je porad natazena,tak to jednoho prestane nejak bavit.
Vis je to taky o tom,ze jedna matka se postara o deset deti,ale deset deti se nepostara o jednu matku!

Proc jsi odesla do statu,pak se vratila do cech,zase zpet do statu,ted chces do australie,neutikas tak nejak sama pred sebou??? Wink
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 5:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy, zamysli se vždy nad tím co píšeš nebo prosím nereaguj aspoň na moje příspěvky... Přesně kvůli tomu přístupu jakým píšeš mi to tu vadí. A znovu, naposled, říkám, že nehledám rady, jak utrácet nebo si užívat peníze a že nemachruju kolik jich mám nebo cokoliv, ale že tady není za co je smysluplně utratit, s ohledem na cestování či podobně a že finance šetřím na podnikání a otevření cesty do US.

Jen idiot, pokud má peníze, tak je bude utrácet za spotřební zboží typu Lamborghini, protože vždycky můžou přijít horší časy. To je pak to z ruky do huby...

Shodneme se na tom, že je to prostě individuální a já doufám, že se máš ty sama v US pěkně a že se podělíš blíž o svoji zkušenost tam Smile
verzana

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 5:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy, jak se muzes divit, ze ti z platu nic nezbyde, když rentujes 3+1 za 10k v severnich cechach? To je hodne velky luxus, na který tam nedosáhne mnoho rodin s detma. Je to samozrejme v poradku, pokud chces bydlet luxusne, to ti nikdo nemá za zly. Ale pak nechapu proc si stěžuješ na spatny život a ze ti z vyplat nic nezbylo.

Zajimalo by me jakou delas profesi, ze to v CR bylo tak tezce podhodnoceny a tady v US je to naopak.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 6:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle toho kolik ma pratel na FB, bych Indy typoval na herecku v Holywoodu Razz

BR ji zrejme zna, tak by nam k tomu neco mohl napsat Wink
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mimochodem Rejpale, co tě navedlo k cestě zrovna do Kanady a ne do US? Jestli jsi to už někde zmiňoval, rád si počtu Wink
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vaclavbedrich napsal:
Mimochodem Rejpale, co tě navedlo k cestě zrovna do Kanady a ne do US? Jestli jsi to už někde zmiňoval, rád si počtu Wink

No me do Kanady sponzoroval stryc, ktery tu zil jiz od roku 1968 Smile

Mam vsechno sepsane na mem blogu, zde:

http://samokecna.blog.tyden.cz/
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
Lynnet napsal:
Indy napsal:
borekt napsal:

Souhlas Very Happy

Nebo kde ho najit.
Ja to rikam porad at sem jedou vsichni, ze tady psenka kvete kazdymu, at je legalni ci nelegalni.

Skoda ze moje familie neni na tu nasi AMeriku zvedava, jinak uz bych je tady mela nakvartyrovany vsechny Very Happy

Kdyz se ma nekdo spatne v CR, tak proc by se "cpal" do USA Rolling Eyes
Muze jit kamkoliv do Evropy Idea
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
vaclavbedrich napsal:

1. Platila jsem presne deset a pul za najem a inkaso v bytu 3+1 v severnich Cechach. Nerikej ze prehanim, nebo nic v tom smyslu, protoze absolutne odmitam debatovat na toto tema. Sama presne vim kolik jsem platila a platila jsem tuto castku za najem a inkaso kazdy mesic.

Se muzes podivat na cesky reality a zjistis, ze byt 3+1 muzes mit i levnejsi Idea

http://www.sreality.cz/search?category_type_cb=2&category_main_cb=1&sub%5B%5D=7&price_min=7+000&price_max=8+000&region=&distance=0&rg%5B%5D=4&usable_area-min=&usable_area-max=&floor_number-min=&floor_number-max=&age=0&extension=0&sort=0&perPage=10&hideRegions=0&discount=-1

http://www.sreality.cz/search?category_type_cb=2&category_main_cb=1&sub%5B%5D=7&price_min=7+000&price_max=8+000&region=&distance=0&rg%5B%5D=5&usable_area-min=&usable_area-max=&floor_number-min=&floor_number-max=&age=0&extension=0&sort=0&perPage=10&hideRegions=0&discount=-1

Ovsem ze kdyz mas na to penize, tak si muzes poridit neco drazsiho Wink Ale myslim ze tim jen naseres rodinu Razz
Indy

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 7:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Indy napsal:
Lynnet napsal:
Indy napsal:
borekt napsal:

Souhlas Very Happy

Nebo kde ho najit.

No vid, taky to rikam Very Happy
Kdyz se nekdo ma spatne na jednom miste, muze jit zkusit jine. Kdekoliv. At zacne treba Evropou.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 7:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
REJPAL napsal:
Indy napsal:
Lynnet napsal:
Indy napsal:
borekt napsal:

Souhlas Very Happy

Nebo kde ho najit.

Kdyz se nekdo ma spatne na jednom miste, muze jit zkusit jine. Kdekoliv. At zacne treba Evropou.

Minule jsi ale psala, ze tvoje rodina se nikam stehovat nechce, protoze se jim tam libi Wink
Indy

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:
Indy,ty tady pises,ze tvoje pribuzenstvo je na tom spatne,zadna prace v Severnich Cechach,vysoke najmy a....atd,Ty jsi odesla za lepsim,ale otazka je ,jak se snazis pomoct,aby se meli lepe.Kolik posilas treba rodicum mesicne? aby se meli lepe?
Jo a jeste,proc chces do Australie,kdyz je v US tak dobre? Jit za lepsim a zit bez starosti? Vsude je chleba o dvou kurkach,treba nemas rada ,jen kurky,radsi bile pecivo Very Happy
To me nejak vrta hlavou,zastavas se lidi,kteri nejsou ochotni neco vic udelat pro to,aby se meli lepe.
Muzu jim pomoci,Ano proc ne.Ono kdyz ta ruka je porad natazena,tak to jednoho prestane nejak bavit.
Vis je to taky o tom,ze jedna matka se postara o deset deti,ale deset deti se nepostara o jednu matku!

Proc jsi odesla do statu,pak se vratila do cech,zase zpet do statu,ted chces do australie,neutikas tak nejak sama pred sebou??? Wink

1. Ano posilam domu kdyz to jde, ale jinak spis vozim domu kdyz letim domu. Plus paradni Adidas darky pro me krasne bratry ♥

2. Ano chci do AUS, protoze muj pritel zije v AUS a je AUS narodnosti, tak mi pripadalo jako dobry napad tam jet taky, protoze u nej se budu mit nadprumerne dobre Smile

3. Ne, neutikam sama pred sebou. Ja uz jsem se naucila mit rada jak svuj charakter tak svuj vzhled. Jsem spokojena sama se sebou a strasne me bavi cestovat a bydlet jinde. Proto jsem zila i v UK a v Japonsku.

A protoze muzu bydlet jak v US tak v CR, tak to stridam podle nalady. A protoze v AUS se budu mit uplne skvele a nebudu ani muset pracovat, tak si myslim ze pro me a meho nadherneho psa je to krasna prilezitost s vyhlidkou na nadhernou slunnou budoucnost v Sydney.

Smile Smile

love.jpg
 Description:
 Filesize:  246.05 KB
 Viewed:  36401 Time(s)

love.jpg

Indy

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Indy napsal:
REJPAL napsal:
Indy napsal:
Lynnet napsal:
Indy napsal:
borekt napsal:

Souhlas Very Happy

Nebo kde ho najit.

Minule jsi ale psala, ze tvoje rodina se nikam stehovat nechce, protoze se jim tam libi Wink

No prave. Moje rodina prave do USA nechce, ani nikam jinam. Oni vsichni praci maji a nestezuji si. Ale ja bych byla rada kdyby bydleli blizko me Sad
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy,zapamatuj si,ze NIKOMU NIC NEDLUZIS A UZ VUBEC NE VYSVETLENI.

Samo,jen pokud chces.

Ale lide stejne chteji slyset jen to,co oni sami chteji!
Indy

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Podle toho kolik ma pratel na FB, bych Indy typoval na herecku v Holywoodu Razz

BR ji zrejme zna, tak by nam k tomu neco mohl napsat Wink

Ty Rejpale protivnej Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA