Život v USA - Otázky

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Život v USA - Otázky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 10:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://images.search.yahoo.com/search/images?_adv_prop=image&fr=my-myy-s&va=bronx+ny+ghetto je tam levne bydleni,tady mas trochu pro predstavu
Luksov
Anonymní

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 11:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Very Happy jo,ale takhle to asi tedka nevypadá Smile a ne celej Brnox je takovej Smile To máš i v každym velkym městě tady v Česku jako Praha,Brno,Ostrava...
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 11:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Luksov napsal:
Very Happy jo,ale takhle to asi tedka nevypadá Smile a ne celej Brnox je takovej Smile To máš i v každym velkym městě tady v Česku jako Praha,Brno,Ostrava...

Mate tam taky KKK Wink
Luksov
Anonymní

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 11:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Promiň,ale nevim co myslíš tim kkk ? Smile
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 11:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já ti nevím, ale já bych třeba netoužila po tom bydlet v Brně na Cejlu natož v Bronxu.

Pokud se někdo chce podívat do USA a zkusit si tam žít, tak podle mého názoru je WaT nejsnadnější možnost. Jo, je to tak na 4 měsíce, ale člověk se rozkouká. Naučí se zacházet s dolarem a uvědomí si, že 1300 USD je příšerně málo peněz. Během těch 4 měsíců se může pěkně rozmluvit, získat kontakty...

Jen je potřeba být studentem VŠ nebo VOŠ, věk a pár dalších drobností.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 11:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Luksov napsal:
Promiň,ale nevim co myslíš tim kkk ? Smile

Idea
http://en.wikipedia.org/wiki/Ku_Klux_Klan
Luksov
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne leden 29, 2012 12:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Very Happy PROČ ZROVNA Ku Klux Klan? Very Happy
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne leden 29, 2012 12:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Luksov napsal:
Very Happy PROČ ZROVNA Ku Klux Klan? Very Happy

No jen se ptam Wink
Psal jsi ze v CR ve vetsich mestech jsou take ctvrte, jako Bronx Confused
Luksov
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne leden 29, 2012 12:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Tak ne přímo doslova Very Happy nevim jak je to v Brně,ale přezdivaj tam tomu český Brnox Very Happy Very Happy kde žije hodně cikánů Very Happy ja žiju v Hradci Kralove a tady naštěstí nic takového neni až na malé vyjimky Smile
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: ne leden 29, 2012 12:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Luksov napsal:
Tak ne přímo doslova Very Happy nevim jak je to v Brně,ale přezdivaj tam tomu český Brnox Very Happy Very Happy kde žije hodně cikánů Very Happy ja žiju v Hradci Kralove a tady naštěstí nic takového neni až na malé vyjimky Smile

V Brně je Cejl.

No sice tam žije dost cikánů, ale na druhou stranu je tam spousta firem a pomalinku, ale jistě se tam ty baráky skupují a domy se dávají do pořádku.

Nevidíš tam budovy bez oken nebo v naprosto příšerném stavu. Navíc tam bydlí i dost studentů, protože ty staré byty mají hodně pokojů a to se dá dobře najímat studentům.

Cejl sice není moje nejoblíbenější lokalita, ale během mých studií na MUNI jsem na Cajlu byla často, protože tam bydlelo několik mých kamarádek a kamarádů. Nebyla to taková hrůza ani v noci.
Shaggy

Registrace: 13. 02. 2012

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 3:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ačkoli to asi vypadá, že mě to už přešlo a že jsem se na to vybodl, tak já mezitím pylně četl obsah fora, ale protože je hodně obsáhlí, tak toho mám ještě dost před sebou, a dostal jsem chuť si zase o USA popovídat Smile

Jsem se dočetl, že šance získání Zelené karty pro čecha, je velmi pravděpodobná, protože v současné sobě je v USA málo přistěhovalců z Čr, narozdíl od Ruska a Velké Británie, myslíte že je to pravda ?

Jinak jsem už odevzdal přihlášku na Střední školu (V ČR) a stále se rozhoduju, jeli mám jít na Gympl nebo na obchodní akademii... Příhlášky jsem odevzdal na oboje školy a vezmou mě na obouch, tak se musím ještě rozhonout... Tohle sama o sobě otázka neni, ale jak by jste se rozhodli vy ? Popravdě do dalšího učení v případě Gymplu a vysoký školy žhavej moc nejsem...

Taky se chci zeptat jesli jsou hodně velký rozdíly mezi americkými státy. Nechci tu vypsat zákony atd. spíš mě zajímá chování. Nebo jsem taky četl, že některý státy v USA jsou převážně plný přistěhovalcema z Polska, Ruska, prostě že tam je pramálo "pravích" američanů.

Je tu někdo kdo v tenhle moment žije v USA ? Mohli by jste mi o ní něco říct? Jelikož vy jste jediní, koho se můžu zeptat a taky jste jediní, kdo mi může říct jaký to tam Je Very Happy
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Proc chces zrovna do USA Confused
Nebylo by pro tebe lepsi zacit v nejakem Evropskem state, kde je hlavni jazyk anglictina.

Treba Irsko Arrow
http://www.irsko-aktualne.cz/prace-v-irsku

Nebo Anglie Arrow
http://www.eurec-prace.cz/prace-v-anglii/text.html?id=23#nahoru
http://portal.mpsv.cz/eures/prace_v_eu/zeme/vb

Mohl by ses tam trochu "rozkoukat", nabyt zkusenosti, naucit se lepe anglicky a pak teprve premyslet o vycestovani do USA Idea

Kolik mladych lidi by radi takhle vycestovali pred 20 lety, ale v te dobe to bylo jeste nemozne Sad
Shaggy

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A víš že ti ani nevim ? Prostě mě na USA něco přitahuje. Ale nejsem zas takovej blázen, abych do toho vletěl po hlavě... Logicky se tam chci ject třeba na dovoulenou na 14 dní. Minimálně... Very Happy
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pizzaman napsal:
jinak kdyby mel shagy zajem tak tady muzu popsat jak takovy fake svatba probiha.Kamos se totiz takhle nedavno zenil.Ale nechci tady propagovat porusovani zakonu v USA.

Klidne to sem napis Idea
Pises sem stejne jako anonym, tak kdo by te mohl prasknout Wink
Shaggy

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Obávám se, že ten tu od toho jeho komentáře už nikdy nebyl... A přitom mě by to fakt zajímalo, jelikož mi to přijde jako ta nejjednoduší cesta, jak získat zelenou kartu... Nebo se mylím ?

Ty, Rumburaku, žiješ v Kanadě ? Četl jsem, že v tuhle chvílui je jednoduché se tam dostat, narozdíl od USA, co mi o tom povíš ? Libí se ti tam ? Smile
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hodne lidi chce zit v USA jen v Californii nebo na Floride, kvuli pocasi.
Tam je to ale o hodne drazsi nez v jinych statech Idea

V Kanade samozrejme teple primorske pocasi neni Sad
Hodne lidi zije v British Columbia, protoze zde je hodne co videt Idea
http://www.hellobc.com/default.aspx
Kdyz ma nekdo dobre zamestnani, tak se daji vydelat i slusny penize, tim padem je tu zivot o hodne snazsi.
Neni tu sice porad prace, ale kdyz nejsi "linej Honza" a nesedis jen na peci, tak muzes jit za praci i do jine provincie.
Treba jako ja, delam ted v provincii Saskatchewan, kde je ted nevice prace z cele Kanady Smile
http://www.saskimmigrationcanada.ca/working/
Pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Shaggy napsal:
Obávám se, že ten tu od toho jeho komentáře už nikdy nebyl... A přitom mě by to fakt zajímalo, jelikož mi to přijde jako ta nejjednoduší cesta, jak získat zelenou kartu... Nebo se mylím ?

Ty, Rumburaku, žiješ v Kanadě ? Četl jsem, že v tuhle chvílui je jednoduché se tam dostat, narozdíl od USA, co mi o tom povíš ? Libí se ti tam ? Smile
Jsem se o svatbe rozepisoval ve vlakne USA -BRITANIE.Ale jestli se nekdo rozmysli mezi ilegalnim pobytem v USA nebo Legalnim v Britanii tak opravdu nektere lidi nechapu.Mzdy a zivotni naklady jsou totiz podobne.
madMX

Registrace: 02. 02. 2012

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 10:08 pm    Předmět: .... Odpovědět s citátem

saskatchewan to je tam kde sa prosia ludom aby isli zit? Wink...mam rad prirodu, ale uz mi stacilo omrznutych guli...uz jedine do teplych krajov...
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 11:36 pm    Předmět: Re: .... Odpovědět s citátem

madMX napsal:
saskatchewan to je tam kde sa prosia ludom aby isli zit? Wink...mam rad prirodu, ale uz mi stacilo omrznutych guli...uz jedine do teplych krajov...

Nikdo te tam necpe Confused Vzdyt tam nemusis bydlet naporad. Jen vydelat penize a pak muzes zit kde chces Idea

Jses nakej moc vybiravej Wink
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 12:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="Pizzaman"]

mezi pobytem v USA nebo v Britanii tak opravdu nektere lidi nechapu.Mzdy a zivotni naklady jsou totiz podobne.

ja to celkem chapu ja kdysi chodil s dvema holkama a taky si byli podobne" ale jedna byla pekna a druha skareda ! Very Happy
Pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 1:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

[quote="Henek"][quote="Pizzaman"]

mezi pobytem v USA nebo v Britanii tak opravdu nektere lidi nechapu.Mzdy a zivotni naklady jsou totiz podobne.

ja to celkem chapu ja kdysi chodil s dvema holkama a taky si byli podobne" ale jedna byla pekna a druha skareda ! Very Happy[/quotea ta skareda si te chtela vzit a ta hezka ne ze?
Pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 1:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Kdyz se dneska nekdo rozhodne jet treba do U.K a nechce se mu jet na vlastni pest tak muze jet pres celkem seriozni agenturu jako student agency.SA mu najde praci,ubytovani,jizdenku do U.K a vyzvednuti na nadrazi,pomoc pri otevreni bankovniho uctu,pomoc pri vyrizeni socialniho cisla a celkove se bude moci v pripade potizi na nekoho z SA kdykoliv obratit.Takze osoba si jen sbali veci a sedne v Praze na Bus a jede i bez znalosti anglictiny.Kdezto osoba ,ktera se vyda bez pracovniho povoleni do USA se bude potykat v zacatcich se shanenim ubytovani( bez SSN a Prace mozna problem) ,ridicsky prukaz(take bez SSN problem) ,v pripade sehnani bytu ,zapojeni elektriny,telefonu,plynu,internetu a TV.take potize.Shaneni prace( pri velke nezamestnanosti take bez patricnych dokumentu problem,zdravotni pojisteni (take neni jednoduche se v USA pojistit,neustaly strach z kontroly INS.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 1:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty tady taky strasis mlade lidi Wink
Pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 2:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Byt se samozrejme da pronajmout i bez papiru ,ale vezme to vic casu.Ridicak jde taky jeste v nekterych statech vyridit.Prace jde take sehnat i kdyz asi ne moc dobre placena ze zacatku.Pojisteni muzes mit cestovni z CR.I internet a elektrinu a plyn vam zapoji jen budou chtit deposit.Ridit a pojistit auto lze i na mezinarodni DL.Jen je vsechno oproti U.K komplikovanejsi ,zdlouhavejsi a prodrazi se to nekdy.
Ivanka z Chicaga
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 4:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Henku ty jsi chodil s peknou holkou tak mozna ve snu. Rolling Eyes
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 7:47 am    Předmět: Zivot v Usa Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
Hodne lidi chce zit v USA jen v Californii nebo na Floride, kvuli pocasi.
Tam je to ale o hodne drazsi nez v jinych statech Idea

V Kanade samozrejme teple primorske pocasi neni Sad
Hodne lidi zije v British Columbia, protoze zde je hodne co videt Idea
http://www.hellobc.com/default.aspx
Kdyz ma nekdo dobre zamestnani, tak se daji vydelat i slusny penize, tim padem je tu zivot o hodne snazsi.
Neni tu sice porad prace, ale kdyz nejsi "linej Honza" a nesedis jen na peci, tak muzes jit za praci i do jine provincie.
Treba jako ja, delam ted v provincii Saskatchewan, kde je ted nevice prace z cele Kanady Smile
http://www.saskimmigrationcanada.ca/working/

Je to tam moc hezke,Rumburaku.Ja osobne si myslim,ze pokud chce nekdo zit a cestovat po svete,tak ma v cizine ty nejlepsi predpoklady.
Pracovat se musi(pokud nejsme milionari) a ty mas opravdu velky privileg,ze muzes zit v tak krasne zemi. Smile
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 7:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Prijed se nekdy podivat Smile
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 8:06 am    Předmět: Zivot v Usa Odpovědět s citátem

Urcite to nekdy v budoucnosti udelam. Very Happy
madMX

Registrace: 02. 02. 2012

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 1:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja uz proste nechcem robit niekde a nieco len aby som zarabal peniaze na neskor...chcem zit a pracovat tam, kde uz ostanem a kde sa mi paci...peniaze pre mna su az druhorade...
vzdy ma clovek na vyber...
a ako povedal klasik: 'radsej budem snivat o tom co nemozem mat, ako mat to co nechcem'...
peace
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 4:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

madMX napsal:
ja uz proste nechcem robit niekde a nieco len aby som zarabal peniaze na neskor...chcem zit a pracovat tam, kde uz ostanem a kde sa mi paci...peniaze pre mna su az druhorade...
vzdy ma clovek na vyber...
a ako povedal klasik: 'radsej budem snivat o tom co nemozem mat, ako mat to co nechcem'...
peace

Zrejme nejsi zenatej, protoze kdyby jsi byl, tak penize budes v budoucnu potrebovat Idea Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA