Flack007 - dobrý den

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Flack007 - dobrý den

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
Flack007

Registrace: 25. 11. 2014

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2014 2:45 am    Předmět: Flack007 - dobrý den Odpovědět s citátem

Jelikož jsem už psala o radu, považuji za slušnost se představit. Nebojte se zeptat na víc, případně mi poradit. Mám několik drobných (ano mega obřích) nejasností.
Jmenuji se Laďka a je mi 21 let. Není to tak dávno, co jsem dodělala maturitu a zároveň už mám několik pracovních zkušeností. Vím jaké to je vydělávat relativně velké peníze ve svém oboru, ale taky vím, jaké to je být nezaměsnaný nebo pracovat v čistě dělnickým zaměření.
S myšlenkou přesunu do USA si pohrávám zhruba už šestým rokem, s tím že zhruba v 18 jsem to skutečně brala vážně a hledala informace. Bylo to však ještě před maturitou, takže jsem měla tady(v ČR) ještě rozdělanou "fušku".
Nemám konkrétní plán, kam bych chtěla. Samozřejmě jsou města, kam bych radši - chladnější prostředí mi bude milejší. Ale celkově se ráda podívám kamkoliv, ale radši budu když to bude město, kde se hraje NBA nebo NHL. Pokud dostanu nabídku do Miami nebo LA, samozřejmě to neodmítnu.
Důvodů proč chci pryč je několik. Chci změnu. Za tu krátkou dobu, co žiju jsem se setkala s takovým jednáním u nás, že je mi až líto, že jsem se tu narodila. O první práci jsem přišla jen díky tomu, že nemám známosti a peníze (vlastně mě z místa vystrnadila známá nějaké známý...), nezájem úřadů s tím něco dělat byl dalším vrcholem (to kdy napíšete do dotazníků na úřadu práce, že mluvíte anglicky a oni vás pozvou na pohovor do německé firmy, která vyžaduje němčinu), ale taky celkově i to, jaká jsme povaha. Závist všude kam se podíváš, nepřijemné jednání, žádná hrdost, okamžité předsudky (co, že něco umí - je černoch = nic neumí). To, že rozjezd podnikání je těžký jak prase (váš projekt může být sebelepší stejně nedostanete grand nebo výpomoc, zatímco bratr radního ve městě pochopitelně dostal zaplacený celý podnik). Vyzkoušela jsem práci ve velké firmě(nemocnice - sestra), na kterou jsem byla hrdá, vyzkoušela jsem práci ve fabrice(automobilový průmysl), podnikání(masáže), brigády (obchod, tiskárna, pekárna, výlep plakatů, rozvoz,....). Nepřistupuji k životu, že mi vše padne do klína a že mi někdo pomůže, ale očekávám jistou stabilitu. Očekávám uznání, očekávám poděkování, očekávám změnu k lepšímu. Žádná země mě neláká jako USA. Přemýšlela jsem o několika variantách, jak se tam dostat.

Au-pair: Asi nejlehčí způsob. Nemám však příliš pozitivní vztah k dětem, respektive jsem se starala akorát o novorozence na porodnici (v rámci školní praxe), ale jinak s dětmi nic moc vztah. Je zapotřetí kontaktovat agenturu, která vše zařídí nebo lze najít místo podle sebe? Dá se na toto J1 vízum prodloužit? Kolikrát, na jak dlouho. Lze pak s referencema od rodin obhájit green card? Nemáte jiný typ práce k J1? Moc si nevěřím jako au-pair.

Work a Travel: Tomuto programu moc nevěřím. Co jsem všude četla, je to akorát zlodějna. Skutečně je tomu tak? Navíc to není na dlouho.

Podnikání: Napadlo mě přesunout podnikání do USA. Respektive svoji masérkskou praxi. Jenže je to velice finačně náročné, dá se sehnat prac. smlouva u nějaké masérské společnosti? Případně přes koho. Nemá někdo zkušenosti, jaké kurzy/vzdělání vyžadují?

Rozvoz: Pracovní smlouvu asi jentak neseženu, proto se ptám zda se vyplatí například v budoucnu se zaměřit na rozvoz. Řízení je moje druhá vášeň a nemám problém s rozvážením (taxi služba, rozvoz jídla z bufetů, balíky,....). Nemyslím vyloženě kamiony, ale spíše dodávky nebo klasická doprava autem. Je tato práce k mání vůbec v USA?

Univerzita: Na VŠ jsem u nás zanevřela kvůli tomu, že jsem chtěla zkusit pracovat. Zároveň však cítím, že vzdělání tady není tak plnohodnotné jako jinde, takže proč s ním ztrácet čas. Nursing by byl moc solidní volbou, ale myslím si,že nemám jak obhájit stipendium, natož sehnat sponzora - takže rovnou sama zamítám, protože zde není opravdu šance. Rolling Eyes

Americký partner: Další varianta je poznat amíka, vzít si ho a být šťastná. Jak se posuzuje, že s ním chci založit rodinu? Musím do pěti let otěhotnět? Co když se to nepovede? Kdo určuje, to že toto manželství spěje k založení rodiny? Pokud pojedu do US na pracovní vízum, můžu po svatbě v US zůstat i bez prodloužení víza? - stejně nulová šance jako univerzita, kdo mi mě chtěl. Všichni po mě touží určitě....

Jak dlouho musím pracovat v USA, abych získala green card? Jak se obhájit s "jednoduší" prací? Ano nápady by byly, možná i kvalifikace, ale k čemu je mi to platné bez green card? Bez ní si ani neuprdnu, tak jak začít budovat, co chci? Klasicky, začarovaný kruh jako s čímkoliv, co tu čtu...
Některé moje myšlenky jsou naivní, a vím že to co chci je možná cítit jisou nevyzrálostí. Jenže vím, že musím změnit lokál a to ještě dřív než ten trotl na hradě řekne ještě něco, čeho skutečně budou tady lidi litovat. Mějte se, množte se. Díky všem za inspiraci a dovolte mi vyjádřit obdiv všem, co to tam vydrželi, skutečně v USA pracují, žijí, zakládají rodiny a jsou šťastní a šli za svým snem. Doufám, že tu nebudu za naivní slepici Wink
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2014 9:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vítej na fóru! Všude je chleba o dvou kůrkách a všude si člověk musí vybudovat základnu kamarádů a přátel, bez toho to asi nemá cenu.

Jinak zkušenost v jiné zemi za to stojí a ve tvém věku bych neváhal a někam odjel.

O tom jaký zvolit program ti neporadím, já měl taky zvolený program (přes českou firmu) a nakonec dopadlo všechno úplně jinak. Důležité je se rozhodnout a odjet.

Držím pěsti Wink
Bruk..
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 3:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ladko je Hezky co tu popisujes ale opravdu so Myslis ze USA je plna nejakych slunickovych dokonalych lidi a vse tam funguje? Pises tady o vsem moznym negativnim pritom si v USA nikdy nebyla a Nemas s cim srovnavat. Na zly lidi a nefungujici system narazis vsude stejne jako na To Dobry. Jedinej rozdil je ze v USA se o Ty negativite nebo co si lidi fakt mysli o tobe nedozvis PAC se na tebe budou usmivat a budou fake. V cr je aspon Vic upromnosti. Taky se priprav ze USA je hlavne o materialismu ale Jed tam a udelej so nazor sama PAC sto lidi sto chuti
Bruk
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 3:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

A pracovat Muzes klidne celej zivot v USA a green card to diky Tomu nedaji to se za odpracovane nebo odzite roky nedava
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 6:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Brook ty bys mela opustit tu diru na FL,pze I ty mas zkresleny nazor na lidi. Take Brooklyn te asi poznamenal ze?
Prijed do Cali,na East ti to zjevne nesvedci. Cool
Ty mas moc negativni mysleni. Ses mlada,uzivej si zivot. Mas tady nejake pratele?
Nekteri cesi s tim mivaji problem si je vubec najit.

Jinak mas pravdu ze dobri lide se najdou vsude,stejne jako zmetci.

Ladko,nepodcenuj se....pry kdo by me chtel..?))) to je ten nejhorsi zacatek. Cesky obecne jsou vitane ve vztazich. Je dost americanu,co netouzi mit americanky. Neda se ale kalkulovat....vztah na nejakem pochybnem ucelu se vetsinou brzy rozpadne.

S tou skolou....community college treba nejsou tak drahe a nursing se zase dostava do topu. Musis ale vedet jestli vubec chces delat tohle,jinak to nema smysl.
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 9:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na fl uz davno nejsem
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak v Cali uz sem Zila. Zila jsem asi v 8 statech .
Flack007

Registrace: 25. 11. 2014

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 12:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bruk.. napsal:
Ladko je Hezky co tu popisujes ale opravdu so Myslis ze USA je plna nejakych slunickovych dokonalych lidi a vse tam funguje? Pises tady o vsem moznym negativnim pritom si v USA nikdy nebyla a Nemas s cim srovnavat. Na zly lidi a nefungujici system narazis vsude stejne jako na To Dobry. Jedinej rozdil je ze v USA se o Ty negativite nebo co si lidi fakt mysli o tobe nedozvis PAC se na tebe budou usmivat a budou fake. V cr je aspon Vic upromnosti. Taky se priprav ze USA je hlavne o materialismu ale Jed tam a udelej so nazor sama PAC sto lidi sto chuti

Neříkám, že je všechno sluníčkový, růžový, úžasný, že mě vyzvednou na letišti a předají mi zelenou kartu. Vím, že pro to budu muset udělat maximum, a že kolikrát ani to maximum nepomůže. Vím, že mi to tam třeba ani nesedne, třeba se hned na letišti otočim a pofrčim domu. Třeba se kousnu do zadku a vydržim to tam. Neříkám, že to v ČR není pěkný, ale cítím, že potřebuju změnu. Je desítka zemí, kde mě to láká, ale ne natolik, abych tam zkusila žít, bydlet, pracovat.
Jen jsem zdůvodnila proč mě to tam láká, proč tam tam chci. Každýho tam žene něco jinýho, třeba prachy, třeba rodina, třeba něco uplně jinýho. Já jen vim, že to tam musím zkusit dokud budu mít odvahu, protože třeba za rok, za dva, může být všechno jinak.
Asi jste už všichni unavení z těch mladých lidí, co vidí vše růžově a chtějí všechno hned bez žádné námahy. Proto se omlouvám za zdržování, určitě je tu mnohem více zábavnějších témat.
borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co takhle zkusit Canadu?zkus zajit na ambasadu-lepsi je viden-a nebo dotaz pres email,a pozeptat se jake jsou podminky pro studium,nebo pracovni vizum atd.Tady se taky hraje NHL a je tu chladno,dnes rano -27C Smile

Jinak nevim,ale tadsy je taky hezky
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 10:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Boriku, prestan agitovat do Kanady. Ciganu ma holka dost z CR.

Mamco, prestan chudaka holku psychologicky terorizovat. Nezda se jako hurvajz a celkem to ma serazene a prostudovane.

Miro, zanech proamericke valecne propagandy, nas neoblafnes.

Jojo, same uzitecne rady Laughing
borekt

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 11:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

devce neboj,"ciganov zdes net"ti se zacnou ted stehovat do statu... Very Happy
borekt

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 11:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jinac se mi libi,co vse zkusila a jak dobre popsala situaci v cechach.

Jo hlavne vydr a zkus vsechny moznosti,doufam ze pribudou i dobre zpravy co a jak mas podniknout k realizovani tveho rozhodnuti
drzime /aspon ja/vsechny palce ,verime ze se ti to povede
borek
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2014 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ano souhlas ze to ma holka v hlave srovnany , ale dyt ja ji rikam at sem jede a vyzkousi si to,tak se nabiraj zkusenosti a ne ctenim zkusenosti jinych to si kazdej musí zazit sam. ja sem moc rada ze sem si to zazila. jen rikam ze jestli důvod pro odjezd je ze ji stvou cesi tak to pro ni muze mit horkou dohru az zjisti ze svine nejsou jen cesi. spousta narodu se chova mnohem hur nez cesi
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2014 10:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK mamco, good points. Myslim ale, ze jsi holku trochu traumatizovala. Very Happy Lekla se te a utekla. Radsi jste se mohly skamaradit a mohla jsi mit spolubydlici v CHI ... a ja maserku Evil or Very Mad Takto nemame nic.
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2014 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No vidis hele tak se omlouvame a vrat se holka
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA