Demokracie v západních zemích VS východní země

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Demokracie v západních zemích VS východní země
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2014 4:15 pm    Předmět: Demokracie v západních zemích VS východní země Odpovědět s citátem

Tož jak si PG přeje zde
http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopic.php?p=90977#90977
zakládám téma o demokracii.

Přeme se o to, kde je lepší a demokratičtější systém a vlastně kde se lépe žije obyčejným lidem.

Přitom jak PG neustále negativně mluví o západu (např. proruská propaganda, že západ je fašismus) a chválí východní země jsem reagoval přibližně tím, že jsem popsal svůj názor na to, kde se více dodržují základy lidských práv, práv žen a celkově základy demokracie a svobody člověka.

Je to v Rusku kde panuje Putin mnohem déle než by měla být délka jeho vládního období, nebo je to v Číně?

Já tvrdím že jakýkoli západní stát má férovější dodržování lidských práv, nebo práv menšin, či jednotlivců, nebo lépe řečeno svobody než jakákoli země BRICS které PG tak miluje, že se divím že se ještě neodstěhoval.

A protože je Rusko nejmilejší země pana PG. Rád bych se ho zeptal na to jak se dívá na tak dlouhou dobu ve které putin vládne. Nepřipomíná to trochu totalitu? Jak dlouho ještě bude u kormidla? dosadí si tam zas nějakou svou loutku jako byl Dmitrij? Je toto férová demokracie?

Na začátku byl Putin nejlepší prezident jaký kdy byl v Rusku a i já jsem mu fandil. Nyní ale se stalo něco s jeho osobností a velice se změnil. Rusko se mu zřejmě zdá už malé.

Rozhodně ale neříkám že US politika je lepší. Nejsem na žádné straně. V roce kdy v US prohrál GW Bush volby a přesto se stal prezidentem jsem politiku přestal brát vážně.

Mě jde skutečně jen o férové prostředí pro lidi o dodržování lidských práv a svobod, práv žen a menšin.

Přetahovat se o politické názory se neumím, protože vidím všechny politiky ve všech zemích jako bezpáteřní loutky.

Tož základní otázka je: Kde se žije obyčejným lidem lépe?
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2014 6:39 pm    Předmět: Re: Demokracie v západních zemích VS východní země Odpovědět s citátem

miro napsal:
Tož základní otázka je: Kde se žije obyčejným lidem lépe?

To by se dalo zjistit ze statistiky migrace obyvatelstva. Do kterých zemí lidé migrují. Ze kterých zemí lidé odcházejí. A pak samozřejmě taky důvody migrace. Celosvětově bude asi převažovat ekonomická migrace.
Petr Gejdoš
Soviet partisan

Registrace: 25. 08. 2007

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2014 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji miro za založení a beru tě tu jako garanta "čistoty" tohoto tema.

Nazval si jej "Demokracie v západních zemích VS východní země", což pro mě není příliš přesné a je to v podstatě zbytečně apriori konfrontační zaměření. Ale nevadí, nakonec vše stejně záleží na dobré vůli a věcnosti diskutujících.

Já osobně totiž bych raději v prvním kroku prozkoumal obecně, co to je vlastně "ta demokracie" a jaké jsou její nezbytné atributy, aby se nejednalo pouze o formální název de facto naprosto jiného typu vlády.

Vidíš miro, že já nechci rozebírat, odkud kam emigrují lidé a zda je to důkaz, že nejaká země = údajně vzorová demokracie je lepší pro život než jiná země = třebas absolutistická monarchie. To totiž postrádá částečně smysl z hlediska toho, co zajímá mě.

Pro mě totiž je prvotním principiálním důvodem takové debaty ukázat realitu a vyvrátit americkou utkvělou až obsesívní vizi vlastní výjimečnosti a jakéhosi shora od Boha pověření USA vést svět a ukazovat správnou cestu celému světu jako samozvaný nejvyšší a zásadně nekritizovatelný arbitr.

Miro !

Již toto je přece fakticky vážná indicie, že v USA žádná demokracie není !

PS - Omlouvám se ale, mám zvýšenou teplotu, není mi nadvakrát dobře, takže to nechám na později.
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2014 9:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A ještě malý doplněk - než mě to sklátí ...

Obsese výjimečnosti Ameriky je zažraná do myslí lidí nejen v USA, ale překvapivě to tak často berou i lidé z jiných zemí. Uznávají zatím Ameriku, jako "vůdce" západního světa. Je to důsledek skutečně masivní propracované propagandy a korupce.

Konečný smysl toho, co je dnes pro svět Amerika, však není toto. Amerika je totiž pouhou obětí podivných politických her, jejich smysl naprosté většíně lidí naprosto uniká. Super-elity používají Ameriku jako nástroj a je jím jedno, zda to Amerika nakonec přežje nebo ne. Super-elity sledují svoje vysoce sofistikované cíle a mezi tyto cíle nepatří americké Imperium na věčné časy...

Pokud mě budete brát alespoň natolik vážně, že budete sledovat tok myšlenek bez toho, že si budete ťukat charakteristicky na hlavičku - může se mi podařit zatím Vám dvěma (miro + czolgos) otevřít pohled do jiného světa. Vaše sebevíce negatívní repliky přitom mi nijak nebudou vadit - naopak to celý proces urychlí.

Zjistíte, že se asi tak z 99,99% ve všem mýlíte ... Confused
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 2:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stale nikoliv jako vážný rozbor, ale jen jako mále rýpnutí uvedu citaci z jedné politické úvahy z Blistů na margo krachu palestínské politiky USA:

citace:
Abbásovým pátečním projevem (v OSN) se uzavírá historie více jak dvě dekády trvajících jednání o mírovém řešení palestinsko-izraelského sporu. Tato historie nevedla k řešení - a to znamená selhání nejen Kerryho osobně, ale také modelu blízkovýchodní politiky, v němž USA od Camp Davidu figurovaly coby hlavní zprostředkovatel a garant. Éra vyvolaná v život Sadatovým odklonem od Moskvy v první polovině 70. let končí. Co přijde po ní, je těžké předpovědět.

Co se týče Palestinců a jmenovitě samotného Abbáse, je třeba říci, že si nevybral příliš vhodný čas ani způsob, jak se distancovat od zamrzlých jednání. Právě nyní téměř nikdo nepovažuje za hlavní problém Blízkého východu okupaci palestinských území, protože na prvním místě je "Islámský stát". Kromě toho Abbás uzavřel kompromis s islámským hnutím Hamas v Gaze, což ho v mezinárodním měřítku dosti zatěžuje. "Islámský stát" a Hamas mnozí považují za dva nepříliš odlišné projevy islámského radikalismu, což je dost zjednodušený pohled, nicméně nepostrádá tak úplně reálný základ. Během jednání o diplomatické podpoře palestinské nezávislosti se tak pro Abbáse aliance s Hamasem stane koulí na noze. Nezíská tolik příznivců, kolik by mohl.

Vliv USA na Izrael je pozoruhodně malý, zejména uvážíme-li výši každoroční vojenské pomoci, ale přece je stále ještě mnohem větší než vliv OSN. Rezoluce světové organizace Izrael dlouhodobě naprosto rutinně ignoruje, s víceméně mizivými následky. Pokud se tedy Palestinci domnívají, že se něčeho domohou prostřednictvím OSN, mohou se také velmi ošklivě zklamat.

- See more at: http://www.blisty.cz/art/74910.html#sthash.U2tYJmcS.dpuf

Pan Karel Dolejší není můj oblíbenec ani omylem. Naprosto jen výjimečně se stane, že bych od něj něco četl a dokonce s tím souhlasil. Ani zde nesouhlasím se vším - ovšem s většinou ano !

To jediné, s čím v tom jeho článku nesouhlasím, je ten závěr - cituji:
citace:
Palestinci si sami nezávislost na Izraeli vojensky nevybojují a prostřednictvím OSN jí také sotva dosáhnou.

Když jsem během letošní války v Gaze napsal, že by bylo snad lepší vrátit Gazu dočasně pod egyptskou správu, byl jsem napaden coby údajný zpátečnický sabotér palestinské nezávislosti.

Stále si však nemyslím, že by zmíněná varianta mohla být horší než to, k čemu se nyní schyluje.

- See more at: http://www.blisty.cz/art/74910.html#sthash.U2tYJmcS.dpuf

Vycházím totiž z proroctví Nostradama, který k této problematice vcelku jasně prorokoval, že (volně z hlavy) ... Smutná a plakat bude dcera sionská, budou ji přistřižena křídla, bude muset přijmout cizí vládu ... atd přesně to samozřejmě není takto citováno, ale vystihuje to smysl toho proroctví. Aby bylo jasno - Nostradamus předtím nedvojsmyslně mluví o budoucím (v jeho době) státu Izrael jako faktu a mluví o jeho likvidaci jako trestu Božím.

Osobně se domnívám, že skutečně stát Izrael vcelku podle a lehkomyslně zradil svého Boha, přičemž chápu nesmyslnost slovního spojení "svého Boha", protože Bůh samozřejmě nikomu nepatří a je jen jeden. Chtěl jsem tím říci jen to, že Izraelci se odvolávají "na svého nejmenovaného Boha", který jim údajně na věky vtiskl výjimečnost a vládu nad světem, ale přitom jej flagrantně zradili svým faktickým počínáním. Natolik jsem znalcem Starého Zákona, abych toto mohl říci naprosto odpovědně !

PS - zdánlivě to s tema nesouvisí, ale později prokážu, že to s ním souvisí naprosto a přímo ! Je to předběžná součást mé argumentace.
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A ještě udělám jeden "přípravný obrat", ať si udělám tabula rasa...

Miro se mě ptá a já vybral to nejlepší z té dlouhé a složitě formulované otázky, hi hi hi:
citace:
A protože je Rusko nejmilejší země pana PG. Rád bych se ho zeptal na to jak se dívá na tak dlouhou dobu ve které putin vládne. Nepřipomíná to trochu totalitu? Jak dlouho ještě bude u kormidla? dosadí si tam zas nějakou svou loutku jako byl Dmitrij? Je toto férová demokracie?

1. Nikdy jsem nenapsal, že mi nejmilejší zemí je Rusko. Já pokrevně pocházím ze Španělska a moje srdce je ve Španělsku. Moji židovští pra-pra předci emigrovali ze Španělska po porážce Granady v roce 1492, když odmítli konvertovat ke křesťanství. Emigrovali na Sicilii a tudíž další mou nejmilejší zemí je Sicilie. Tam na Sicilii až do 19. století v jakž takž poklidu žili. Když se Sicilie stala součástí království Neapole a toto se stalo součástí habsburkského Rakouska - můj pra-praděda se v rámci takto vlastně jednoho státu odstěhoval do Neapole, pra-děda pak do Terstu a děda na jižní Moravu - furt v rámci Rakouska. Tak se moje krev ze Španělska odstěhovala na Moravu - pravda cestou docházelo k všelijakým peripetiím a promíchání. Žádný můj předek ani omylem nepochází z Chazarie. Že mi Rusko není nemilé - to plyne z toho, že dnes Rusko představuje snad jedinou naději světa na duchovní spásu před tím ohavným marasmem z Ameriky.

2. S tou délkou vlády - a tebou miro zbytečně pejoratívně naznačováno - "panování Putina v Rusku" nemáš pravdu ! Naopak dost na sebe ukazuješ prstem, jaké je tvé myšlení a jak seš "nestranný a objektívní".

I kdyby si Rusové Putina zvolili jako cara na dobu neomezenou - leda jeho smrtí - co by na tom bylo špatného za okolností, které si můžeš přečíst v přiloženém odkazu: https://www.email.cz/web-office/Xtkrf0wFOiZxJc0vrWo0IeR3R73vuQ-QeN6wPIqXHfG7bROs5M9tJLxzhvXI_5KB5YueDfE/N%C3%84_kolik%20fakt%C4%B9%C5%BB%20o%20Putinovi.doc

Může něco takového o sobě nechat říkat třebas B.H.O ? Nebo kterýkoliv současný president či předseda vlády v kterékoliv zemi Západu ?

Nemluvě o tom, že vládce Britanie = anglická královna vládne podstatně déle a nijak ti to v ničem nevadí. Pokud bys oponoval, že anglická královna vládně formálně a jinak na skutečné vládnutí má volené orgány - vždyť totéž v podstatě platí i o tom Rusku snad, ne ? Navíc - Putin byl zvolen a jeho podpora samotnými Rusy je naprosto nevídaná - přes 80%. Britské panovníky nikdo nevolí, ti se prostě již narodili takto predisponovaní. Takže nevím, na co ses vlastně ptal a cos tím myslel.

Pokud bys chtěl ukázat něco na příkladu USA - potom bych se musel sarkasticky optat - kdože to v USA vlastně demokraticky volil jako své faktické dědičné neodvolatelné a beztrestné vládce oligarchy, jako jsou třebas Goldman Sachs, Rockefellers, Lehmans and Kuhn Loebs; Rothschilds; Warburgs; Lazards; Israel Moses ??

Nebo ty si miro skutečně úpřimně myslíš, že v USA vládne B.H.O ?? Vždyť to jen figurka na vodítkách ! V Americe se lidé mohou uvolit k smrti a stejně volí stále to stejné - vládu několika klanů nejbohatších lidí světa. Pokud si tohle ani netušil - je mi tě dost líto. Za této okolnosti bych ti dokonce uvěřil, že v demokracii věříš - ovšem vážit bych si tě již jaksi moc nemohl.

Ty se mě ptáš, zda mi dlouhá vláda Putina - a jen tak mimochodem se jméno Putin píše s velkým "P" - nepřipomíná totalitu. Tedy se sarkasticky ptám teď zase já - nepřipomíná ti miro ta dědičná zcela neomezená vláda několika oligarchů v USA dokonalou totalitu ? Ty si myslíš, že když je klec pozlacená, že už to není klec ?

V podstatě jsem byl na pokraji toho, že jsem se chtěl zeptat, zdali se za své poměrně zmotané názory nestydíš - ale k tomu možná časem dojde. Confused
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 5:12 pm    Předmět: 111 Odpovědět s citátem

Co to vlastně je demokracie ??

Podle definice na české Wiki
http://cs.wikipedia.org/wiki/Demokracie

Demokracie je takové uspořádání státu, ve kterém „lid“ (řecky demos), tedy společenství všech plnoprávných občanů – a ne (pouze) jedinec nebo (malá) skupina či některé skupiny mocných – vykonává správu věcí společných, veřejných, včetně vládnutí – neboli suverenitu.

Tamtéž jsou uvedeny i základní znaky a principy demokracie. Potud je to docela jednoduché. Já tady nebudu kopírovat celý ten text a pokud někdo nenavrhne jiný zdroj - vycházel bych klidně i jen z tohoto zdroje. Ovšem ničemu se nebráním !

Mám ale několik vcelku principielních pochybností či otázek:

1. Pokud by formálně nebyl splněn některý ze základních principů a znaků demokracie - znamená to, že již se o demokracii nejedná ? Potažmo - kdyby některý z těch základních principů byl dle lokálních historických zkušeností mírně pozměněn - opět se nejedná o demokracii ?

Narážím na poměrně primitívně pejoratívní mirovo poukazování na délku vlády Putina v Rusku, přičemž ale musím před-podotknout, že ani v tom Rusku u Putina nedošlo k formálnímu porušení principu demokracie ! V Rusku totiž je omezen mandát presidenta na dvě volební období po sobě - nikoliv absolutně. Tedy Putin, pokud bude zvolen i příště, bude vládnout již čtvrté období, ale v souladu s ústavou.

Na rozdíl od nejdemokratičtější země světa a absolutního vzoru demokracie = USA, kde F.D.R byl zvolem 4x a celých 16 roků nevládl pouze proto, že v mezičase skonal - ovšem opět ani v USA to nebylo v rozporu s aktuálně platnou legislativou - omezení na dvě volební období platí totiž až od roku 1951.

2. Pokud dochází v demokracii ke korupčnímu jednání v jednotlivých článcích demokracie - znamená to, že to již není demokracie ?

Typickým korupčním jednáním, nebo možná lépe řečeno příznakem tohoto, je prakticky přímá úměra mezi bohatstvím či ekonomickou (potažmo i jinou) silou kandidáta a pravděpodobností volebního vítězství tohoto kandidáta.

3. Může být slučitelné s demokracií, pokud lze suspendovat či obcházet platnost zaručených občanských práv ?

Toto je obzvláště důležité. Západ často vyčítá Rusku, Číně, a vůbec komukoli, kdo zrovna je "na partesu" porušování lidských práv. Odtud by tedy plynulo, že takové suspendování je nepřípustné.

Potom ale je nutno se ptát - je možné v demokracii mučení politických odpůrců = proslulý waterboarding, provozovaný Američany ? Quntanamo ? Tajné věznice CIA (prokázáno v Polsku) a mučení zajatců tam ? Vojenské zásahy bez mandátu OSN (útoky v Pakistanu a podobně) ? Výcvik vrahů a jejich materiální podpora v pseudo-občanské válce v Syrii ?

Mluvíme tu stále o demokracii ?

A nebo - mají USA nějaký generelní pardon od Boha na všechny hříchy proti demokracii a lidským právům - jinak zbytek světa nesmí uhnout ani o milimetr, jinak pro USA vzniká právo je rozbombardovat ?

A nebo již obecně nemluvíme o demokracii ? Potom bychom měli pozorované rozpory poctivě správně analyzovat a pokusit se najít jiný, pravdivý název pro formu vlády v USA (= na Západě).

Já bych navrhoval pojmenování "fašismus" - ovšem nebráním se jiným názvům. Je libo třebas "americká demokracie dvojího metru" ? Nebo "totální demokracie nového věku" ?

Já osobně jsem ale proti přívlastkům.
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2014 12:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikdo nic neříká, hmmm. Dám tu drobný rozbor, co je to fašismus, abychom se orientovali, jestli je někde systém takový nebo jiný.

Takže - co je to vlastně ten fašismus ?

Velmi zajímavé a poučné počtení je zde :
http://odpor.wz.cz/CLANKY/fascism1.htm

Když se nad tím pořádně zamyslíme - tak fašismus je de facto jakousi docela věrnou ilustrací biblické cesty do pekel, jež jak jest dobrým zvykem, je zásadně dlážděna kvalitními dobrými úmysly !

A tak se rozhlédněme kolem sebe tady v Evropě. A uvidíme samé dobré, ba co dím, přímo velmi dobré úmysly ! Ohniskem, odkud nekonečně vyvěrají ty velmi dobré úmysly - toť náš milovaný Brusel, hlava EU. Na všechno máme vysoce kvalitní směrnice, vše jest řízeno ad absurdum podrobně v zájmu veřejného dobra = tedy Evropa už je jedna velká cesta, ba přímo dálnice do pekla ! A přátelé v USA, Kanadě a kdekoliv na tom našem skvělém Západě - neplést si geografický západ s pojmem politologickým Západ, ten totiž nutně není západním směrem, že... nemáte při pohledu směrem k Washingtonu (doplňte si libovolné další centrum a zdroj dobra) podobné pocity, že vidíte intenzivní vyzařování veřejného dobra ?

Aby se nikdo moc nezpěčoval dobru - mají země Západu dnes většinou větší policejní jednotky, než armády. Stát všem strká svůj zvědavý rypák do všeho - přece nás musí k tomu dobru vést ! My hlupáci nemáme rozum žít si svoje životy, musí nás skenovat, natáčet, odposlouchávat, kontrolovat naše konta, naše maily - vše pro naše dobro a bezpečnost.

A tak vlastně je obraz světa podle Orwela již překonán, my jsme hupsli přímo do světa zániku civilizace pana Aldous Huxley. Celý ten náš milovaný Západ je jedno velké dobro. Už třeba víme, že nesmíme příliš spalovat fosilní uhlík, abysme pro vlastní dobro chránili klima. Víme, že ani spalování formou holokaustu není dobrá myšlenka, že mesmíme ani omylem být rasisté, že jsme si všichni rovní, že jsme všichni svobodní a spousty dalších takových pravd.

Nedá mi to a vzpomenu jednu moc dobrou myšlenku pana Forda - ten prý pronesl, že každému dodá automobil jakékoliv barvy, pokud budeme zásadně a výhradně chtít barvu černou.

V podstatě se dá říci, že kdyby se reinkarnoval Mussolini, užasnul by ! Dnes svět adoruje jeho myšlenky a to s USA na čele. Protože proč ? Protože vývoj toho našeho Západu dospěl do stavu, který by ten pán Mussolini považoval za završení jeho myšlenek. Vše pro veřejné dobro ! Ve jménu tohoto dobra lze klidně suspendovat tu i onde nějakou drobnou svododičku, nařídit občanovi nějakou podivnou povinnost. Vše pro dobro lidu a ve jménu lidu. Nu a demokracie je přece o tom, že vláda ve státě je vláda lidu pro lid, že ? Takže vše pro dobro státu a to je přece Mussoliniho heslo - pokud se tedy nepletu.

Takže co je to ten fašismus ?

Můžeme si ten zmatek přečíst zde :
http://cs.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%A1ismus
i to je velmi poučné čtení. Zvláště si pozorně přečtete definici fašismu od amerického historika Robert Paxton. Už nám tedy chybí jen vůdce a máme vše k zaškatulkování. Zatím máme jako jakousi náhradu za personálně vyjádřeného vůdce cosi jiného - máme jako vůdce Ameriku ! Je však jen otázka času, kdy povstane nějaký americký Kim Ir Sen. Amerika je na něj již dávno dobře připravena, zblbnutá politickým korektivismem, strašením Alqwajdou a podobně. Každý trik je dobrý. Průměrný Američan sice svými vědomostmi o světě ohromit příliš nemůže, ale zato dobře ví, že to je Amerika, která má povinnost a čest zachránit svět a vést jej k obecnému dobru pro všechny.

Takže princip vůdcovství tu máme živý. A protože průměrný Američan dobře ví, co je to správná demokracie = pravidelné volby a to se v Americe vskutku děje - o nejvyšší dosažitelné kvalitě demokracie v USA není pochyb a odtud vlastně každý Američan bezpečně ví, že Amerika musí na věky věkův vést svět k dobru - po dobrém nebo po zlém !! Prostě, kdo nebude spolupracovat, bude k dobru dobombardován.

Je v tom ale jakýsi drobný zádrhel. Ukazuje se totiž, že ty dobré úmysly a principy se vzdor porážce zlých komunistů v bývalém SSSR a zdánlivé pacifikaci komunistů Číny jejich transformací na echt kapitalisty jaksi nezhmotňují do kýženého výsledku = bohatému šťastnému životu všech lidí v duchu přijatých deklarací o lidských právech, deklaracích o fukcích OSN jako garantu světového míru.

Děje se spíše opak ! Bohatí jsou stále bohatější a chudí stále chudší. A teď jakby Rusko chtělo revanš ! Takže zlý Putin, který zlomyslně zničil dílo doslova demokratického svatého Jelcina.

Já bych to pojmenoval hladce. Západ totiž se vyvíjel a vyvíjel, až se dovyvinul - v prakticky dokonalý čistokrevný a čistě dle definice vysoce kvalitní fašismus. A můžeme to probrat bod po bodu podle definice pana Robert Paxton:

Fašismus je způsob politického jednání vyznačujícího se obsesivními představami o rozkladu společenství, o národním potupení, o tom, že se národ stal obětí, a kompenzačními kulty sjednocení, síly a ryzosti, v nichž masová politická strana složená z militantních nacionalistů nepříliš spokojeně, ovšem výkonně spolupracující s tradičními elitami, opouští demokratické svobody a za pomoci spásného násilí a bez jakýchkoli etických nebo zákonných omezení usiluje o vnitřní očistu a vnější expanzi. Tato definice zdánlivě na Západ nesedí, že ?

Pojdme tedy k jednotlivým bodům:

1.je zde drtivá krize, neřešitelná tradičním způsobem;

Tak to už cosi připomíná, že ? Takový Binární Ládin a jeho Alqwajda v politických projevech minulého presidenta USA tento bod naplňuje dostatečně.

2. povinnosti vůči skupině, k níž člověk patří, jsou nadřazeny všemu ostatnímu;

Toto je přece jasné ! Po neblahé paměti 911 byly přijaty v USA jisté zákony - nějaký Patriot Act, které to vcelku nepokrytě nařizují. Kdo nevěří - nechť si to nastuduje.

3. skupinu (národ) ohrožuje individualistický liberalismus, třídní konflikty i vliv cizáků;

Tak to sice nikdo nahlas nezdůrazňuje přesně takto, ale šmírovací programy v USA, zaváděné ńa celém Západě, jsou zdůvodňovány přesně takto.

4. skupinu je nutno více sjednotit, třeba i násilím;

O čem to vlastně mluvil B.H.O v OSN. Sledovali jste to vůbec někdo, co tam říkal ? Sjednocoval svět proti nejhroznějšímu nepříteli, proti Rusku a Putinovi.

5. situace vyžaduje, aby se moci ujali přirození vůdcové (mužského pohlaví) v čele s národním vůdcem, ztělesňujícím historický úděl skupiny;

Tak tam ještě zatím vývoj nedospěl, ale brzy dospěje. Takže ani ten dokonalý americký fašismus ještě není dokonalý do důsledků. Ale to brzy příjde - zatím platí pouze princip, že přirozeným vůdcem světa je USA a president USA.

6. vůdcovy instinkty jsou nadřazeny nad abstraktním rozumem;

To Západ dokázal tím, že udělil panu B.H.O. Nobelovu cenu míru. Zaručeně nikoliv za nějaké konkrétní zásluhy a činy - o žádných totiž nikomu nic není známo, ale právě za jeho vůdcovské vynikající instinkty. Nic jiného mě totiž jako důvod pro udělení Nobelovy ceny míru jinak nenapadá.

7. je správné nasadit ve prospěch skupiny vůli a násilí;

To je již v zahraniční politice USA normou dost dlouho, dokonce se to uplatňovalo i na domácí sceně - McCarthy a dle něj zvany tzv mccarthismus - otevřeně a dnes již zastřeněji. O to ale účinněji, jak rostou kvality šmírovací techniky. Ostatně věznice na Quantanamo existuje stále.

8. vyvolená skupina má právo vládnout bez omezení ostatním lidem, má právo rozhodovat na základě kritérií zdatnosti skupiny v darwinistickém boji o přežití zdatnějších.

To v podstatě je základní státotvorný princip USA - v podstatě není co dodat či přidat.

Ve světle napsaného je nesmyslné někoho nálepkovat slovem "fašista". Dnes totiž fašismus ve skutečnosti doslova rozkvétá ! Akorát se tomu neříká fašísmus.

Nám ale přece nejde o slovíčka, ale o fakta, o realitu, o to, kdo skutečně světu vládne a jak vládne. Takže dnes lze říci, že současné demokracie západního typu jsou dokonalým krypto-fašismem s formálními prvky demokracie.

Tento názor lze zesměšňovat, autora rovněž. To mi nevadí nikterak - nekonstruktívních irelevantních reakcí různých blábolivých hlupáků jsem za svůj život zažil tolik, že ještě trochu více mě ne-za-bi-je ! Co člověka nezabije, to jej posílí, se říka, že... Nelze jej ale argumentačně vyvrátit. Pokud se někdo o takovou kvadraturu kruhu hodlá pokusit - prosím ! Míček je na jeho straně.

PS - pokud to někdo čistě slušně argumentačně vyvrátí - já se tomu nevzpírám, příjmu to a budu rád. Člověk je tvor zásadně omylný a v tomto bych byl opravdu rád, kdybych pravdu neměl. Mi není jedno, že může odněkud přijít člověk a po právu mi vmete obvinění, že jsem fašista jen proto, že v tom celý život žiju a nic proti tomu nedělám.
Indy

Registrace: 19. 01. 2014

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2014 6:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petr Gejdoš napsal:
Děkuji miro za založení a beru tě tu jako garanta "čistoty" tohoto tema.

Nazval si jej "Demokracie v západních zemích VS východní země", což pro mě není příliš přesné a je to v podstatě zbytečně apriori konfrontační zaměření. Ale nevadí, nakonec vše stejně záleží na dobré vůli a věcnosti diskutujících.

Já osobně totiž bych raději v prvním kroku prozkoumal obecně, co to je vlastně "ta demokracie" a jaké jsou její nezbytné atributy, aby se nejednalo pouze o formální název de facto naprosto jiného typu vlády.

Vidíš miro, že já nechci rozebírat, odkud kam emigrují lidé a zda je to důkaz, že nejaká země = údajně vzorová demokracie je lepší pro život než jiná země = třebas absolutistická monarchie. To totiž postrádá částečně smysl z hlediska toho, co zajímá mě.

Pro mě totiž je prvotním principiálním důvodem takové debaty ukázat realitu a vyvrátit americkou utkvělou až obsesívní vizi vlastní výjimečnosti a jakéhosi shora od Boha pověření USA vést svět a ukazovat správnou cestu celému světu jako samozvaný nejvyšší a zásadně nekritizovatelný arbitr.

Miro !

Již toto je přece fakticky vážná indicie, že v USA žádná demokracie není !

PS - Omlouvám se ale, mám zvýšenou teplotu, není mi nadvakrát dobře, takže to nechám na později.

+1
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: po září 29, 2014 9:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zadumaně koukám, že se patrně nenajde nikdo, kdo ovládá kvadraturu kruhu.

Plyne mi z toho neradostný závěr, že patrně mám vlastně bezvýhradnou pravdu ! Opravdu bych z toho neměl radost, kdyby se takto byť nepřímo potvrdilo, že tomu tak je.

Totiž, že žijeme ve světě, ve kterém skončila civilizace a že již dlouho vládne čirý fašismus. Že vše, celá ta honosná fasáda údajné demokracie, že je pouze propagandou neslýchanoého rozměru a charakteru vytvořená chimera reality. De facto MATRIX.
miro
Site Admin

PříspěvekZaslal: po září 29, 2014 11:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No já jsem se do toho pokusil začíst, ale vrhlo to na mě tak negativní energii, že jsem to ani nedočetl..

Na tomto světě to funguje tak, že každý si tu najde co chce a co potřebuje. Když někdo chce být šťastný, tak začne hledat, najde a je tam kde chtěl být.

Člověk může být šťastný bez obav kdykoli a kdekoli, třeba i několik sekund před svou smrtí.

Strach je nemoc. Nemoc která je nakažlivá a ty se jí tady snažíš za každou cenu šířit.

Proč? Pomůže snad někomu šíření strachu? Nebo pomůže to tobě když se lidé kolem tebe budou bát?
Neměl si náhodou šíření strachu jako svůj nástroj když si vedl svou velkou firmu?

Myšlenky se plní každému zvlášť. To znamená že je dobré být opatrný na to co si člověk přeje, protože přání, funguje jako magnet.

Tož až budu mít náladu tak se to pokusím ještě přečíst, ale jinak to vidím jako hnůj v hlavě někoho kdo žije v jiném světě než já.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: po září 29, 2014 5:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:
Strach je nemoc.

Jsi se díval na Apocalypto, co? Smile
http://www.csfd.cz/film/221334-apocalypto/

Tam tohle zaznělo v jedný pasáži.
miro
Site Admin

PříspěvekZaslal: po září 29, 2014 9:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo přesně tak Wink
ale je to hluboká pravda.

(i když ten film nestál za moc, protože se na tom Gibson dost podepsal, nějaké věci tam řekli pěkně)

Jinak tato debata je podobná jako s tou potápějící se lodí co jsme debatovali s PG před časem, tohle je stejný rozhovor akorát v bleděmodrém, na takovou debatu by to chtělo minimálně dvě piva, což jsem ale dlouho neměl. Wink Pak když jsem otrávený tak taky mluvím dost rýpavě.

Což je ale cenné toto sám na sobě sledovat. Proto si myslím že debata s někým kdo má jiný názor je cennější, než povídání o ničem v kruhu přátel na facebooku. Tož vyspím se na to a snad se zapojím do debaty dříve než budou všichni otrávení z negativní diskuze kterou i já vedu dost nechutným směrem.
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: út září 30, 2014 2:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš miro naprostou pravdu ! Starat se o cokoliv, o co se starat nechceš, protože stejně nevíš co s tím, to je to pravé ořechové pardon americké !

Prostě je problemy třeba jen kopat před sebou dál a dál.

Takže tedy zopakuji ukázkové chování Američana ! Američan padá ze stopátého patra a všichni svědci v patrech dolů, jak kolem nich letěl, tvrdili, že dělal ten typický americký "keep smiling" a v každém patře pronesl prý "...zatím je to dobrý !"

Tak si užívej a na hnůj v hlavě se vyprdni.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: út září 30, 2014 2:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petr Gejdoš napsal:
Máš miro naprostou pravdu ! Starat se o cokoliv, o co se starat nechceš, protože stejně nevíš co s tím, to je to pravé ořechové pardon americké !

Prostě je problemy třeba jen kopat před sebou dál a dál.

Takže tedy zopakuji ukázkové chování Američana ! Američan padá ze stopátého patra a všichni svědci v patrech dolů, jak kolem nich letěl, tvrdili, že dělal ten typický americký "keep smiling" a v každém patře pronesl prý "...zatím je to dobrý !"

Tak si užívej a na hnůj v hlavě se vyprdni.

PORAD nerozumim v cem je ten American horsi nez kdokoliv druhy...?
Vy se tady presentujete jako znalec americanu,ale to nejste....lituji. Uvedomujete si ze je to zeme o 50 statech,rozlicnych kultur,jazyku a dispozic?
OBROVSKY POTENCIONAL....a vy nad nimi takhle ohrnujete nos...(
Vy vidite co chce videt a vychazite ze studia clanku na Internetu,podlozenych jen uzkym pruhem vasich zkusenosti...primych....a to je proc vyznivate jako amater I kdyz sectely.

Takovy pesimismus a obavy ze vseho,to je jak koprivka...
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: út září 30, 2014 8:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Lynnet !

Jistě, čili z toho plyne, že já Ameriku neznám proto, že je to zeme o 50 statech,rozlicnych kultur,jazyku a dispozic, kdežto typický Američan Ameriku dobře zná proto, si ze je to zeme o 50 statech,rozlicnych kultur,jazyku a dispozic ... hmmm

Podle ovoce poznáš strom.

Mluvíme tady o demokracii v Americe + Západ versus zbytek světa.
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2014 1:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petr Gejdoš napsal:
Pro Lynnet !

Jistě, čili z toho plyne, že já Ameriku neznám proto, že je to zeme o 50 statech,rozlicnych kultur,jazyku a dispozic, kdežto typický Američan Ameriku dobře zná proto, si ze je to zeme o 50 statech,rozlicnych kultur,jazyku a dispozic ... hmmm

Podle ovoce poznáš strom.

Mluvíme tady o demokracii v Americe + Západ versus zbytek světa.

Ty musis byt v tech 14% Cechu, kteri vydi USA ve "spatnem" svetle Wink

Tady v tom clanku pisou neco uplne jineho Idea

Podobné to je u USA (86 procent Cechu považuje vztahy s nejsilnějším státem světa za velmi dobré či spíše dobré ...

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/54188/dojmy-zmatene-pojmy-koho-maji-cesi-radi-a-o-kom-nevi-vubec-nic.html
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2014 12:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pane Rejpal !

Mírně řečeno je ten tvůj odkaz poněkud zmatený, nemluvě již o tom, že je tak nějak již lehce zastaralý = třičtvrtě roku, což vzhledem k dynamice vývoje ve světě poslední dobou je již skoro jako nekonečno. Takže víš, co si s ním můžeš...

To já ti dám odkaz na čerstvy článek zde: http://zpravy.idnes.cz/epidemiolog-roman-prymula-o-zavleceni-eboly-do-usa-nakazenym-se-spatnou-diagnozou-z-dallasu-icd-/zahranicni.aspx?c=A141003_145645_zahranicni_im#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
nu a zde si hlavně přečti diskusi !

Nu a pro jistotu tady na ukázku nakopíruju jeden diskusní příspěvek pod tímto článkem:

citace:

Johan Rey
Tento případ jen potvrdil to, co jsem viděl a zažil v USA při roční návštěvě svého bratra.Naprosto špičková lékařská péče, pro pár set tisíc lidí, a naprosto nedostatečná péče pro zbytek občanů.Do vesnic (i poblíž velkého města) zajíždí jednou za týden a nebo čtrnáct dní "lékařský autobus a pojízdná lékárna", kde ošetřují pacienty medici, pod dohledem jednoho lékaře.To všechno zajišťuje nějaká nadace.Viděl jsem šílené věci, třeba bércový vřed, velký jak dlaň ruky, který byl tomu nebožákovi ošetřen jednou za čtrnáct dní. Fronty lidí před příjezdem autobusů, v délce sta metrů. Po příjezdu zpět do České republiky pěji chválu na naše zdravotnictví, a přeji si, aby v tomto nikdy nebyla Amerika náš vzor !!!!!!

Může být pravda, že při šikovně položené otázce v nějakém výzkumu se dozvíme přesně to, co chceme. Já se poměrně docela pohybuju mezi lidma a rád poslouchám - vůbec se nemusím nijak zapojovat. Zajedu si někam na kole a cestou se stavím na pivo v nějaké rušnější cyklo-hospodě a nemusím klást žádné otázky ! Lidi nadávají na hajzly politiky, kteři lezou Američanům do prdele hůř a trapněji, než kdysi lezli do prdele komunisti Sovětům. A když se baví třebas o Ukrajině - což překvapivě jsem zachytil docela často, všichni spíše doslova fandili Putinovi a Rusku, než že by vedli podobné propagandistické kecy, jakými mě tady oblbuje tvůj šéf miro, o kterém ty říkáš, že není tvůj šéf... Cool

Mám neblahý dojem, že tady hodně lidí věří vlastní propagandě. Putin je v současnosti patrně nedostižně nejpopulárnější politik na celém světě a Amerika začíná být jakešovsky oním pověstným osamoceným kůlem v plotě. Blíží se es kommt der Tag pro Ameriku a budete již brzy zoufale hledat, "kde nechal tesař díru !!"

PS - dám ti ještě odkaz na obrázek - myslím, že dost vystihuje demokracii v USA - http://i.imgur.com/91bhlu4.png

A není to z ruského zdroje.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2014 1:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing Laughing Laughing Laughing

Gejdolf jede!!!
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 12:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyzářím tady trochu negatívní energie na pana miro... hi hi hi

1. FED konečne jasně oznámil, že konči s QE.

Behem nekolika málo roků bylo takto do světa vypuštěno cca 3500 miliard USD fiktívních dolarů, napumpovala se obří investiční bublina do frakování ropy. Ovšem, stalo se, co se stát muselo - nula z nuly pošla ! Alias kde nic není, ani čert nebere. Tak řečený "game over" je zde, (ekonomická) blbost odkvetla, vybraní insideři si namastili kapsy a teď to bude muset někdo zaplatit ty hokus pokusy, které svého času nastartoval helikopterový Bernanke.

2. Čína na mezinárodnií konferenci oznámila, respektíve vyjevila, že zlatý yuan již není pouhá chimera.

To přesně navazuje na bod první - až Čína vyjde ven se zlatým yuanem, Američané se neudrží na nohou smíchy. Strašně totiž fiktívně zbohatnou a někteří pánové zde konečně pochopí, o čem to stále mluvím.

3. Putin na valdajském foru přednesl skutečně světově zásadní projev - jedná se de facto o to, že fakticky "zvedl Amerikou hozenou rukavici" ! Přeloženo do zde pochopitelné češtiny sdělil Západu, že "TŮDLE !!" a ukázal při tom jisté známé gesto, v zásadě spočívající ve vztyčeném prostředníčku pravé ruky.

Od té chvíle se čas již nepočítá na desetiletí, ani na roky, dokonce již ani ne na měsíce. Již je to otázka dnů... Tato zima bude horká. Pro lidi, kteří nerozumí ruštině to byl celý překlad toho projevu.

Milý miro - teď snad pochopíš konečně, co jsem se ti to snažil sdělit.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 1:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Co tak zasadniho rekl president Putin? Jestli jsou zakladem jen jeho prani a kalkulace,nic se nedeje.
Svet nestoji jen na nem....

Nechcete zustat u toho filosofa....? Ty vase hororove ekonomicke prognozy budete muset neustale opakovat...ale kdyz mate cas..)
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 1:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 1:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na Halloween du za Gejdolfa.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 2:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
Co tak zasadniho rekl president Putin?

Putin Planning To Release Evidence Exposing 9/11 As An Inside Job ...

http://worldtruth.tv/putin-planning-to-release-evidence-exposing-911-as-an-inside-job/
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 3:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To bude mit Gejdos radost Wink
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 8:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Co tak zasadniho rekl president Putin? Jestli jsou zakladem jen jeho prani a kalkulace,nic se nedeje.
Svet nestoji jen na nem....

Nejlépe je si to přečíst každý sám.

V absolutně kompaktní kostce bych to řekl asi takto:
"Putin charakterizoval současný svět jako zkažený vlivem říše zla a lží a přímo jasně jmenoval USA jako zdroj toho zla. Rusko se cítí být ve spolupráci s dalšími státy a národy dostatečně silné, aby tuto říši zla vy-eliminovalo v zájmu celého lidstva."

Ale opakuji - nejlépe si to přečíst, ještě lépe je si to vyslechnout a empaticky se vcítit do atmosfery a stylu toho, jak sugestívně celá atmofera toho projevu působila.

Byl to projev zhruba podobného významu, jako již legendární projev W.S.Ch "...pot, slzy a krev ..." ! S jedním malým rozdílem - tam to tehdy mluvil jeden z architektů a tvůrců toho zla. Dnes by se již dalo říci, že se jednalo tehdy o majstrštyk propagandy NWO. Kdežto zde jsem si jistý, že spousta lidí dnešního těžce souženého světa v předtuše smrtelného boje za lidskou důstojnost pocitila úlevu, že naděje stále žije. Čili, jednalo se o obdobu Evangelia.

To je ale to, co tady nemnozí budou schopni pochopit dříve, než na ně ta celá pravda doslova spadne jak Damoklův meč. Asi tak - milá Lynnet. Very Happy
borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 1:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mily Petre,
neda mi to abych se te nezeptal,Proc?stale hledas nekde neco a stale pises katastroficky scenar a rozebiras to s pozice sve pravdy s odkazy na citovani z internetoveho zpravodajstvi.Uz jsem zde poukazoval na "sousedy"kteri koukaji do sousedovic zahrad.V USA nezijes,v Rusku nezijes,jsi ve state ktery je soucast EU a tam je to vse v PORADKU???Proc nekritizujes svuj stat,svoji vladu? Uz vim!!!!tam je to vse v pohode a v poradku,vcetne zahranicni politiky,ja hlupak.
Hele mi tady zijem,mame sve starosti a radosti,snazime se byt optimisty,ze svet neni tak zkazeny ,jak pises.Vis logicky-na svete je mnoho miliard lidi,a to by museli byt vsichni!!! uplni idioti aby nechali se sebou orat ,a nechat si srat (damy prominou mi tento vyraz)na hlavu.Jsem optimista a verim v lidskou dustojnost a chytrost.
Petre,proc to pises a delas?chces abychom prohledli?nebo si myslis,ze jsme blbci ?Vime ze ne vsechno je v nasich! statech ruzove a ani cerne,ale zijeme a radujeme se z malickosti,mame sve problemy ale i sve radosti,jsme a nebo se snazime,byti optimisty.
Vis neni vse cernobile,jak pises,ona i cerna je barva,jako na cernobile fotografii,cerna barva je pesimismus a bila je barva optimismu a nadeje a mezi tim je skala barev-11 odstinu!!!
Muzes namitnout
,ze je to zde jako kdyz hazes perly svinim,klidne budu svine,jsou totiz horsi veci na svete nez je tato debata,kde ma kazdy z nas pravo na svoji pravdu,vcetne tebe ,ty mas svuj nazor,pravdivy podle tebe,my mame tez pravo mit svuj nazor na svet,podle tebe nepravdivy.Nemuzes,a ani nemas pravo prikazovat lidem,ze je jen jeden pravdivy-tvuj,spravny.Uznas sam-snad- ze je to blbost
Jinak si uzivej stari a nesnaz se zachranovat svet pred tvym zlem.

Opatrujte se vsichni a vesely Halloween,neb je to pro radost deti a ty si to zaslouzi!
borek
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Borku, pekne napsane, ale Gejdos to asi nepochopi Wink
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Nemuzes,a ani nemas pravo prikazovat lidem,ze je jen jeden pravdivy-tvuj,spravny.

Borku !

Za svoje peníze si dělej skoro co chceš. Ale pozor - skutečně za svoje !! V okamžiku, když bys mi chtěl dělat kázání, ať se nestarám a jen platím - pak můj názor je jasně nad tvým, tvůj je o ničem. Já nemám povinnost platit avantyry USA, ani třeba tvoje. Ale jsem k tomu nucen a proti tomu brojím.

Klidně si slavte pohanské svátky a říkejte o sobě, že jste křesťané - to mluví o vás, ne o mě. Klidně si stavějte domy velikosti Hukvald po celé krajině, jezděte auty, co žerou kromě benzínu i trávu kolem cesty a vůbec si dělejte, co chcete - ale za svoje ! VÝHRADNĚ ZA SVOJE !

Mimochodem - nevím čísla za Kanadu, ale nebude se to procentuálně asi lišit od USA, ostatně je Kanada de facto polokolonií USA.

Americký HDP od roku 2004 do roku 2013 vzrostl v absolutních číslech o cca 1700 miliard USD, což činí průměrný roční procentuální růst cca +0,958% HDP. Za totéž období vzrostl pouze jen federální dluh o cca 9100 miliard USD, ročně tedy v průměru 910 miliard USD, tedy v průměru USA každý rok vyrobily dluh cca 7% HDP. Chápeš ?

V Kanadě to totiž bude velmi podobné. Milý Borku, dělejte si opravdu co chcete, radujte se ze života, ale skutečně za svoje peníze ! Jestli to nechápeš, nech si to vysvětlit.

Já nevím, co furt do mě ryješ, o čem vlastně mluvíš a co vlastně tím chceš říci. Já ti tady a všem vlastně celou dobu říkám něco na způsob, že jste tam za oceánem zloději, co okrádají celý svět a v tom i mě a ty mi říkáš, ať se nestarám a raduju se ze života.

Tohle skutečně nechápu. Takže ty seš takový lidumil, že když by tě někdo okrádal, tak ty se tomu budeš dětinsky usmívat a ještě se z toho budeš radovat ? Skutečně seš takový ? Můžeš to nějak doložit ?

Toho já jsem nedosáhnul a přiznám se - ani se nesnažím toho dosáhnout. Připadá mi to - krom celkové nesmyslnosti takového chování - naprosto amorální.

Borku, já nevím, co to s váma je. Buď fakt jste již totálně dětinsky blbí, nebo jste naprostí nihilisti. Do háje už s váma všema - já nevím, jak už to mám říci. Mi de facto může být jedno, jak nakonec dopadnete každý z vás, ale jedno mi to přesto není. Když už píšu - píšu čistou podloženou pravdu a de facto strkám praseti rypák do koryta. A žasnu - stejně nežere...Shocked Netvrdím přece, že musí mít každý jeden jediný názor a ještě navíc jen ten můj. Ale konkrétně třebas ty vlastně nemáš žádný názor. O Rejpalovi ani nemluvě, tak nějak jsem doufal v miro, ale kde nic není, ani čert nebere.

Asi to fakt je škoda času. Kdybys ty vůbec jen tušil, jak málo já jsem na počítači... já celé dny pracuju tvrdě na zahradě, vylepšuju svůj nový dům - sem se přestěhoval. Sportuju, žiju docela šťastně spokojeně. Mám zde řadu nových přátel, bavím se s nimi o všem možném a jsem v pohodě. Nikdo mi neříká, že jsem negatívní zapšklý a podobně. Tady můžu napsat co mě napadne, cokoli ! A stejně má každý stejný závěr. Tak to je mi líto, ale chyba je na vašich přijímačích...
borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mily Petre,zasnu Smile a je mi smutno ,zaroven.
Jak ty dokazes vse hezky pretocit...Proc???ja o penezich nemluvil ani slovicko,pane uciteli,promin.My vsichni za oceanem jsme zlodeji?koho ja okradam?tebe?proc bych to pro Boha delal.Nechapu o cem mluvis,teda chapu,ne ze ne.Lezi ti v hlave spatny rozpocet a zadluzovaci politika USA,a to ti chvalim,on to nekdo zaplati,treba i my v Canade,jako kolonie si to muzeme dovolit a nenechame bratra se utopit,to se nedela.Jako vy v Cechach nenechate padnout EU a rychle prejdete na Eura, Very Happy Ja vim vy tam v EU mate hodne bratru co se potapeji,ale dno uz je blizoucko.To neni nas problem tady za morem.My jsme udelali jednu velkou chybu,prestehovali jsme fabriky do ciny a ted na to spatne rozhodnuti trpime jak pejsci bez zradla.
Skoda vecna skoda,ze nedokazes a nebo nechces odpovedet na otazku co jsem ti polozil,nereju do tebe,to bych si nedovolil,neb jsem dysevne zaostalej,jako my vsichni zde ,nebot nechapeme ,a nebo nechceme chapat tve varovani pred koncem sveta.
Jinak doporucuji si poradne precist co jsem ti napsal a ne jen vybrat a v podstate pretocit a psat nenapsane,mnou.
Jestli mas odvahu odpovedet na otazku proc to sem vse pises,vysvetli nam to i mne ktery je dusevne pod tvou urovni,asi o 100%To neni ryti do tebe,tak se prosim te zasmej tomu vsemu co zde pisu,vzdyt jsou to kraviny,a slibuji,pane uciteli,ze uz to vicekrat neudelam,ono je to stejne zbytecne

opatruj se borek
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA