New life

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

New life

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
carneval

Registrace: 31. 07. 2014

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 2:32 pm    Předmět: New life Odpovědět s citátem

Ahoj,

přečetl jsem si tady několik zajímavých dotazů (převážně mladí lidé, co by chtěli do US) a taky několik věcí důležitějších (GC, DL).

Sám si osobně pohrávám s myšlenkou zkusit začít znovu v USA.

Něco o mě: Je mi 27 let (resp. letos bude), žiju momentálně v Praze a příští rok by jsem měl získat inženýrský titul. Pracuji v oboru vzdělávání (Logistika) u mezinárodní společnosti zaměřené na expresní přepravu zboží (aktuálně 4 roky) a předtím jsem 3 roky pracoval v oboru obchodu.

Jelikož v ČR nemám kromě rodičů žádné jiné závazky a ač mám vzdělání v oboru a zkušenosti, tak kariéru tady asi taky neudělám. Chtěl bych proto po získání VŠ titulu zkusit život v USA a ideálně si časem rovněž najít práci v oboru (např. Fedex, UPS..).

Jako cílová destinace je prozatím asi Denver, Houston nebo něco ve Floridě.

Zajímaly by mě názory a postřehy těch, co již v US žijí, jaké by mi dávaly šance Smile

Šancemi myslím to, že bych asi zpočátku musel jet na pracovní vízo(?), najít si mezitím nějakou horší práci (četl jsem, že přistěhovalci mají situaci komplikovanější), udělat si DL + sehnat auto, nějaký ten nájem a tyto náklady pokrýt. Rovněž jsem ze stránek konzulátu vyrozuměl, že uznání VŠ titulu v USA není dnes již problém.

Díky za každý názor, postřeh, dotaz atd.
Tx
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2014 3:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

. Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA