Práce v USA

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Práce v USA

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
Duch
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 9:41 pm    Předmět: Práce v USA Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Zdravím, chtěl bych se zeptat na nějaké informace o Americe.. Jak to tam Teď vypadá, jestli se tam vyplatí jet jako nelegál a pracovat tam? Dá se tam teď vůbec takto dostat? Myslíte že nějak zjistí že tam budu na černo pracovat? A co se stane když mě vypátrají a dojdou na mě? Co mi můžou udělat? Vězení a musel bych zaplatit nějakou pokutu za to? A jak to tam vypadá s prací a vyplatí se to vůbec tak riskovat?
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 10:12 pm    Předmět: Re: Práce v USA Odpovědět s citátem

Duch napsal:
Zdravím, chtěl bych se zeptat na nějaké informace o Americe.. Jak to tam Teď vypadá, jestli se tam vyplatí jet jako nelegál a pracovat tam? Dá se tam teď vůbec takto dostat? Myslíte že nějak zjistí že tam budu na černo pracovat? A co se stane když mě vypátrají a dojdou na mě? Co mi můžou udělat? Vězení a musel bych zaplatit nějakou pokutu za to? A jak to tam vypadá s prací a vyplatí se to vůbec tak riskovat?

Ahoj. Uz ani nenamitam ze si mas precist aspon zakladni diskuze z fora.
Hledas praci,napis co umis. Neberes USA jen jako vychodisko pze se neuplatnis v CR nebo si uplny mladoch co jeste moc nepracoval? Zene te do USA prace? POkud jen to,jsou snazsi cesty.....prozatim jit do EU nebo do Kanady,v kursu je i Australie.

Jit do USA na praci na cerno...dnes....hmm...ale deje se...zalezi jak moc chces vydelavat a byt pripraveny ze zadnou praci ani nemusis sehnat. MIt dost penez do zacatku.
Neco umet...a mit stesti ze nenarazis na bosse co te budou platit jak v Cesku ukrajince.

Jak velke je riziko nelegalni prace ti nikdo moc nerekne. Muzes prezivat nebo ne,pokud neco umis,si v necem dobry,muzes se uchytit. Je to porad ale o tom ze novodoby nelegal neni zavratna perspektiva a muze byt snadno nahraditelny nekym jeste levnejsim....
Indy

Registrace: 19. 01. 2014

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Solidni firma nelegalovi praci nenabidne. Nikdo nechce mit problemy. Nestoji to za to. Hlavne neni duvod najimat nelegalniho pristehovalce, kdyz muzou zamestnat kvalifikovaneho legalniho obcana. To jen na okraj.
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
Solidni firma nelegalovi praci nenabidne. Nikdo nechce mit problemy. Nestoji to za to. Hlavne neni duvod najimat nelegalniho pristehovalce, kdyz muzou zamestnat kvalifikovaneho legalniho obcana. To jen na okraj.

Jsi me docela mile prekvapila Smile
Indy

Registrace: 19. 01. 2014

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Indy napsal:

Jsi me docela mile prekvapila Smile

Dekuji, ale opravdu ty zakony netvorim JA Very Happy

Vim ale jak v CA a CO tenkrat byly ty zatahy na nelegalni pracovniky a firmy zaplati tucne pokuty kdyz se u nich zjisti ze u nich pracuje nelegalni emigrant.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 11:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No vidis, ze se ta diskutovat i normalne Wink

Ani nam tady nechybi Gejdos. Tobe jo Razz

Oops, zase rejpam Wink
borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 11:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

on si neda pokoj a neda pokoj a neda Laughing
borekt

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 11:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo Rudo nabidnimu ten web jak Canada bere zahranicni delniky a jak to je,ja nevim,ale neco se chysta Rolling Eyes
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 11:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:
jo Rudo nabidnimu ten web jak Canada bere zahranicni delniky a jak to je,ja nevim,ale neco se chysta Rolling Eyes

To uz berou asi 2 roky a uz je tady z toho malem "obcanska valka".
V British Columbia najimaji Cinany a Indy do uhelnych dolu ...

http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/mining-labour-crunch-are-foreign-workers-the-solution-1.2465265

Tady je ten odkaz, co jsem tu dal pred nekolika dny ...

http://www.vancouversun.com/news/Stephen+Harper+takes+temporary+foreign+worker+program/9396893/story.html

V Alberte 70% olejarskych spolecnosti bere jen non-union(vetsinou pracovniky z Irska anebo z Anglie) proto union nema pro sve zamestnance dostatek prace.

To je taky jeden z duvodu, ze ja jeste pored "sedim" doma a cekam, az nejaka prace nekde bude Sad Confused
borekt

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 11:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak hochu necekej,zvedni svuj linej zadek a hledej,a nevymlouvej se ze neni prace,kurna ja kdybych mohl delat,co ja bych za to dal,ty trdlo
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 11:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:
Tak hochu necekej,zvedni svuj linej zadek a hledej,a nevymlouvej se ze neni prace,kurna ja kdybych mohl delat,co ja bych za to dal,ty trdlo

Ja nemuzu nikam jit bez "svoleni" moji Unie Idea

Znam chlapy, kteri to udelali a dostali od Unie 1500 dolaru pokutu.

Myslis si, ze zkvituju ted tesne pred duchodem, abych delal nekde pro non-union companii za 20 dolaru na hodinu, cimz se me snizi duchod Wink
borekt

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 11:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To ja vim ,mas ted neco jako lay off,coz je normalni to maji dump trucker's vetsinou pres zimu,kdyz neodvazi treba snich ,my mechanici jsme to meli lepsi,delali jsme technicky prohlidky na vsech masinach.a ted jen cumim jak lidi chodej do rachoty,kurna Crying or Very sad
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2014 12:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
borekt napsal:

http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/mining-labour-crunch-are-foreign-workers-the-solution-1.2465265

http://www.vancouversun.com/news/Stephen+Harper+takes+temporary+foreign+worker+program/9396893/story.html

V Alberte 70% olejarskych spolecnosti bere jen non-union(vetsinou pracovniky z Irska anebo z Anglie) proto union nema pro sve zamestnance dostatek prace.

To je taky jeden z duvodu, ze ja jeste pored "sedim" doma a cekam, az nejaka prace nekde bude Sad Confused

Je fakt ze -union je dost block....neni nikde v zakone ze maji prednodnost,,tak Canadu valcuji zeme BRICKS. Nekde se musi ten Zapad rozlozit...)
V USA cim dal vice zakladaji mensi podnikani Asiate s GC nebo I obcanstvim,ale s praktickami jez si prinesli z Ciny. Zamestnavaji povetsinou zase asiaty,ti jsou skromni a pomalu tak buduji zaklady pro volny obchod USA s EU. )))
K smichu to moc neni...ale kazda uspora dobra I kdyby na chleba nebylo.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2014 1:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
REJPAL napsal:
borekt napsal:

Je fakt ze -union je dost block....neni nikde v zakone ze maji prednodnost,,tak Canadu valcuji zeme BRICKS. Nekde se musi ten Zapad rozlozit...)
V USA cim dal vice zakladaji mensi podnikani Asiate s GC nebo I obcanstvim,ale s praktickami jez si prinesli z Ciny. Zamestnavaji povetsinou zase asiaty,ti jsou skromni a pomalu tak buduji zaklady pro volny obchod USA s EU. )))
K smichu to moc neni...ale kazda uspora dobra I kdyby na chleba nebylo.

I v Kanade samozrejme chteji companie usetrit.
Proc by platili unionovymu pracovnikovy 39 dolaru na hodinu(pipefitters), kdyz to nekdo bude delat "jen" za 25 dolaru Idea

Kdyby me slysela moje union, tak mam asi "padaka" Wink
Mel bych vsude "rozhlasovat" jak je unie dobra a jak pomaha pred "kapitalistickymy vykoristovateli" Confused Razz
Milanuk

Registrace: 24. 01. 2013

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 4:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rejpal...

chtěl bych se zeptat...jak je to v Kanadě s důchody? Liší se to provincie od provincie nebo je to jednotné?
Já jen,že mi jeden bývalý kanadský kolega říkal,že si v Saskatchewanu všichni šetří extra na důchod,protože od státu dostanou prý maximálně 1 600 CAD měsíčně at dělaj co dělaj...ale nevím co je na tom pravdy...
a třeba je to v B.C. jinak...
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 2:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Milanuk napsal:
Rejpal...

chtěl bych se zeptat...jak je to v Kanadě s důchody? Liší se to provincie od provincie nebo je to jednotné?
Já jen,že mi jeden bývalý kanadský kolega říkal,že si v Saskatchewanu všichni šetří extra na důchod,protože od státu dostanou prý maximálně 1 600 CAD měsíčně at dělaj co dělaj...ale nevím co je na tom pravdy...
a třeba je to v B.C. jinak...

V Britske Columbii dostanes mezi 600 az 1100 dolaru maximalne. Bych se divil kdyby nejaka provincie davala vice Confused

Kazdej si musi setrit, protoze treba tady u nas by z toho nevyzil Sad

Clovek musi mit odpracovano nejmin 10 let aby na nejakou "almuznu" mel narok Idea
Milanuk

Registrace: 24. 01. 2013

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2014 3:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha...třeba přeháněl...on je ukecanej trošku Smile

Já zatím spoření na důchod neuzavřel, jelikož ještě nemám PR...pokud ho nedostanu tak za rok a půl musím zmizet Smile

děkuji za informaci
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA