Amerika

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Amerika

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
Dan
Anonymní

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 12:33 pm    Předmět: Amerika Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Zdravím všechny,

dovolte abych se nejprve představil. Jmenuji se Daniel a jsem z Prahy. Je mi 25 let a vystudoval jsem střední Polygrafickou školu v oboru Reprodukční grafik a Polygrafický průmysl. Již třetím rokem pracuji v úspěšné tiskárně a pobírám plat 25 tis. měsíčně (18200 kč čistá ruka). S prací jsem víceméně spokojen a s platem dejme tomu taky, ale jen proto, že vím kolik berou ostatní kolem mě. Platím si 1+1 v celkem příjemné části Prahy a pokud extrémně neutrácím tak si mohu koupit co potřebuji bez omezování. Pracuji od osmi do pěti, pondělí-pátek.

I když by někteří mohli říci, že si nemám na co stěžovat (což nemám) nejsem tak nějak životně spokojen. Vždy jsem chtěl vycestovat do USA a zkusit si tam chvíli žít (přežít), ale nikdy jsem k tomu neměl dost odvahy. Jsem puntičkář a detailista a vždy jsem vše bral dost pragmaticky. Nicméně v tuto chvíli mám nějaký kapitál a odhodlání se již také dostavilo. A tak se obracím na Vás zkušené, kteří již nějakou dobu ve státech žijí.

Nedělám si žádné iluze, to pro začátek. Očekávám, že život imigranta na pracovní vízum není med a člověk musí tvrdě dřít aby mohl žít (jako všude jinde).

Jak si představuji pobyt v USA? Tak především nechci vycestovat kvůli penězům. Tzn.: někam přijet, půl roku tam dřít a přijet zpět do ČR s haldou peněz. To mě nikdy nelákalo a myslím si, že ani nebude. Má představa o pobytu ve státech je zhruba taková:

Přijet s určitým obnosem peněz do začátku. Max. dva týdny na rozkoukání. Poznat místo kde žiji, zjistit si pozice všech důležitých obchodů, úřadů, lékáren, nemocnic atd. Pokusit se najít si práci a bydlení. Ve finále na onom místě žít nějakou dobu (min. rok). Chci poznat USA, lidi, kulturu a vyšperkovat si AJ.

Co očekávám? Má vysněná verze je taková, že mě bude má práce bavit, bude se mi tam líbit a tím pádem bych chtěl v USA zůstat, pokud to půjde (víza, trvalý pobyt atd.). Druhá verze, která je asi blíže pravdě je, že vše nebude takové jak jsem si představoval a pojedu zpět do ČR, ale s výbornou Angličtinou a velice zajímavou zkušeností do života. Každopádně obě dvě verze jsou pro mne kladem.

Jakou práci si zhruba představuji? Jsem člověk, který nemá žádné přehnané nároky na pracovní náplň. Polygrafie mi bude platná jak mrtvému zimník a tak jediné co můžu nabídnout je ŘP sk. B. To je asi představa ideální práce v USA. Ale budu realista. I když bych měl svou vlastní GPS nav. nevím jak bych to zvládnul. Takže práce spíše taková jaká se naskytne. (očekávám, že toto bude asi na celém pobytu to nejtěžší).

A teď k tomu kde bych chtěl ve státech pobývat. Vysněná města jsou pro mě Seattle a Denver (ani jedno v tuto chvíli nepřipadá v úvahu). Vzhledem k nulovým zkušenostem a cenám letenek si nemohu moc vybírat a tak jsem dospěl k názoru, že nejlepší volba je NY nebo Chicago. V tomto směru bych potřeboval poradit.

Za jakékoliv názory, rady a postřehy budu velice vděčný. Na cestu bych chtěl vyrazit na konci prázdnin příštího roku, tedy pokud mi vše vyjde (víza atd.).

Díky Všem,
Dan
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 11:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co o Americké imigrační politice vůbec víš? Zjiš´toval sis už někde něco, nebo doufáš, že ti to tu celé vyoslíme?
Nezlob se na mě, ale z tvého příspěvku to vypadá, že si to představuješ jak Husrvínek válku.
Pokud jsi nevystudoval vysokou školu, tak se na pracovní víza nekvalifikuješ. Studentem denního studia na VŠ taky nejsi, tak WaT taky nepřichází do úvahy.
Nejprve pročti články o pracovních vízech od verzany http://www.verzana.me.cz/cestopisy/2012-usa-texas-houston/16-proc-je-tak-tezke-ziskat-pracovni-vizum-v-usa.html
Potom si prostuduj stránky US ambasády a koukni jaká víza jsou a co je k nim potřeba a potom se ptej.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 12:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Situace je vazna, kdyz uz i nas fluffy bunny fackuje hurvajze Laughing
Grace

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 12:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

fluffy bunny???
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 1:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fluffy ... and very cuddly ♥ Wink
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 6:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem rada ze Grace se vyjadrila k tomu. Nekdy mam pocit ze starousedliky tady hurvajzove neberou vazne...)))
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já myslím že není potřeba zhazovat lidi kteří neví moc o Americké imigrační politice, nebo jak to chodí pro lidi kteří se přestěhují do USA. Každý z nás neví o mnoha věcech a myslím že není to žádná vada se zajímá o věcech o kterých nic neví.

To co napsal Dan považuji za docela dobře napsané a promyšlené popis jeho situace. Není to žádný Hurvínek, ale jen člověk který chce pomoc.

Hele, Dane, já myslím že to musíš brát postupně. Zde píše mnoho lidí kteří jsou v podobné situaci jako Ty. Někteří jedou do USA jen za zážitkem žít v Kalifornii, New Yorku, Hawaii, Floridě, apod., jen aby si užili pár měsíců či let mládí v jiné zemi, než se vrátí do ČR do nějakého vybraného oboru; nejde jim moc o kariéru a peníze, a tak klidně žijí někde pod mostem nebo v ghettu, přes den spí, a v noci pracují jako uklízeči, vyhazovači, nebo pomocní síla ve skladě. Ale zasae jsou jiní kteří jedou do USA v rámci vylepšení své kariéry, kde chtějí v USA získat nové skušenosti ve praxi, vybudovat si kontakty, naučit se dobře anglicky, nebo rozšířit si podhled na kariéru která v ČR asi není. Úplně chápu obě skupiny lidí, a myslím že to jde udělat tak nebo tak. Ale protože tyto dvě skupiny lidí mají dosti jiné pohledy na svět a na svůj život, tak radit je dosti rozdílné. Nevím do které skupiny spadáš Ty, ale myslím že je dosti potřeba si to rozmyslet, protože podle odpovědi pak můžeš to posuzovat dále. Chceš se jenom po Americe toulat a užívat si života, nebo chceš dělat něco co Ti prospěje ve své kariéře?

Myslím že to zní že nejsi nezávistle bohatý, a tak potřbuješ napřed najít práci. Neznám Tvůj obor, nebo co přesně umíš nebo v čem by jsi mohl být dobrý, ale ale zjisti si v jakém oboru v USA je velká poptávka o pracovníky, a v jakých částech USA to je.

Ohledně Tvé praxe, vyučení, školy, či licensii co máš z Evropy: v USA jsou jiné normy, jiné předpisy, všechno je jiné. Né že by zaměstnavatelé opovrhovali o tom co jsi dělal v Evropě, ale přijít do USA s Evropskou praxí je podobné jako přijít do ČR s praxí z Číny. Co může nějaký grafik z např. Anhui, který nerozumí českým zvykům a norem, nabídnout zaměstnavateli v Brně?

Prostuduj si pracovní trh ve vybraném oboru, a pak podle toho se řiď. Najdi si zaměstnaní a postarej se o vísum. Toto je důležité. Kde jsou pozice důležitých obchodů, úřadů, lékáren, a bydlení jsou vážně maličkosti o které se vůbec nemusíš zajímat. Tam kde najdeš práci, tak taky to všechno najdeš. V každým koutě USA najdeš jak bohaté tak chudé části města.
Dan
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 1:24 pm    Předmět: USA Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

To Grace: nevím o čem tu píšeš, ale na to co jsi odpověděla jsem se neptal. Jsi jen další typický Čech, který potřebuje někoho shodit a povýšit se na něm. Já jsem pouze popsal mou situaci v ČR a jak bych si zhruba pobyt v USA představoval toť vše.

Nevím jestli si někdo z přítomných přečetl můj příspěvek do konce, ale podle odpovědí zřejmě ne.

citace:
Ohledně Tvé praxe, vyučení, školy, či licensii co máš z Evropy: v USA jsou jiné normy, jiné předpisy, všechno je jiné. Né že by zaměstnavatelé opovrhovali o tom co jsi dělal v Evropě, ale přijít do USA s Evropskou praxí je podobné jako přijít do ČR s praxí z Číny. Co může nějaký grafik z např. Anhui, který nerozumí českým zvykům a norem, nabídnout zaměstnavateli v Brně?

V příspěvku výše píši:

citace:
Jakou práci si zhruba představuji? Jsem člověk, který nemá žádné přehnané nároky na pracovní náplň. Polygrafie mi bude platná jak mrtvému zimník a tak jediné co můžu nabídnout je ŘP sk. B.

Celý pobyt již řeším nějaký ten pátek. Na toto forum jsem přišel pouze pro postřehy, rady a podporu.

Děkuji za velice užitečné rady,
Dan.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 5:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je zvlastni , ze Grace vycitas, ze neodpovedela na tvoje dotazy. Ja jsem zadne otazky v tvem prispevku nenasel.

Nevim, co maji byt ty rady a postrehy. Grace postrehla, ze o legalni imigraci do USA nic nevis a poradila ti precist si skvely blog Verzany. To se ti nelibilo a zacal jsi si na ni otevirat hubu. To me vede k postrehu, ze jsi nejenon hurvajz ale taky hovado.

Ted uz zbyva jen ta podpora a my te rozhodne vsichni podporujem v hledani tech silene dulezitych pozic obchodu, uradu ... a lekaren. Amerika potrebuje vice lidi jako ty, kteri maji stredni skolu, pracuji v tiskarne a maji dokonce i RP sk. B.
Dan
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 6:14 pm    Předmět: USA Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
Je zvlastni , ze Grace vycitas, ze neodpovedela na tvoje dotazy. Ja jsem zadne otazky v tvem prispevku nenasel.

Nevim, co maji byt ty rady a postrehy. Grace postrehla, ze o legalni imigraci do USA nic nevis a poradila ti precist si skvely blog Verzany. To se ti nelibilo a zacal jsi si na ni otevirat hubu. To me vede k postrehu, ze jsi nejenon hurvajz ale taky hovado.

Ted uz zbyva jen ta podpora a my te rozhodne vsichni podporujem v hledani tech silene dulezitych pozic obchodu, uradu ... a lekaren. Amerika potrebuje vice lidi jako ty, kteri maji stredni skolu, pracuji v tiskarne a maji dokonce i RP sk. B.

Má otázka:

citace:
A teď k tomu kde bych chtěl ve státech pobývat. Vysněná města jsou pro mě Seattle a Denver (ani jedno v tuto chvíli nepřipadá v úvahu). Vzhledem k nulovým zkušenostem a cenám letenek si nemohu moc vybírat a tak jsem dospěl k názoru, že nejlepší volba je NY nebo Chicago. V tomto směru bych potřeboval poradit.

Dále:

citace:
Grace postrehla, ze o legalni imigraci do USA nic nevis a poradila ti precist si skvely blog Verzany

Nevím z jakých materiálů postřehla, že o imigraci nic nevím. Mohl by jsi mi to prosím přiblížit ty, nebo Grace? Děkuji.

Dále:

citace:
Amerika potrebuje vice lidi jako ty, kteri maji stredni skolu, pracuji v tiskarne a maji dokonce i RP sk. B.

Co na toto říci netuším. Snad jen, že jsem se představil a popsal svou situaci v ČR, aby někdo nepsal, "nic o tobě nevíme, co děláš, kde pracuješ, co jsi studoval".

Nicméně se k Tvému příspěvku, který má pro mne nulovou informační hodnotu nehodlám dále vyjadřovat. Děkuji ti za nadávky a přeji ti příjemný zbytek dne.

Dan
Dan
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 6:32 pm    Předmět: USA Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Poprosím tímto Admina o uzamčení tohoto tématu. Je zcela zbytečné. Omlouvám se za útočný příspěvek vůči Grace.

Všem přeji hezký den, bez výjimky,
Dan.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevdek svetem vladne. Kde je nake podekovani za mou podporu a postrehy? OK, porad tam nevidim tu otazku, ale pokud to dobre chapu, tak cely ten tvuj prispevek je o tom, ze chces, aby jsme ti vybrali mezi NYC a CHI?

Wow, byt tebou, tak nevycitam jinym informativni hodnotu prispevku Laughing

Ja navrhuju NYC. Podle toho videa, co sem dala Brook, ti tam aspon nekdo pomuze a budes na Youtube.

Vlakno nezamkneme. Jednoho dne, az se budes pysnit tim pracovnim vizem, na kterem tak usilovne pracujes, se sem vratis a vytres nam zraky.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No Dan pise ze jedine co muze nabidnout je ridicak,skupina B.
Chce se vylepsit v anglictine...
Takze pracovni vizum je nerealne.
Co je realnejsi........ Kursy anglictiny v USA,seznamit se s vdavekchtivou americankou nebo jako vetsina sem jit na ESTU a zkusit zit tak,aby v zime pod tim mostem neskoncil....
Mit penize do nepohody a neprodavat byt v CR. Je docela mozne ze praci nekvalifikovanou dostanes,ale vetsinou je to na par mesicu a budes muset balit fidlatlka do jine destinace. Zalezi jak dlouho te to bude bavit.
Vybornou anglictinu nelze ziskat take jen kratkym pobytem nekde v krajanskych komunitach....viz Chicago,tam se naucis spise polsky. Zase ale tam muzes nejakeho fleka u polaka dostat. Mozna....Uvedom si ze uz I na nekvalifikovane prace neni tezke sehnat lidi s papiry,flexibilni,se zkusenostmi.

Pises ze TVA vize je ze te prace bude bavit.....to chces stavet na cem....jen na tom ridicaku?

Prijed na ESTU,uvidis...
Anonymní

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Tak to je je dobrej blázinec:)))Člověk se aspoň pobaví takhle v pondělí ráno.
Takže Dane, k tvému tématu. Pokud pojedeš do USA na Estu 90 dnů nebo na turistické vízum 6 měsíců.Tak je stejně krátká doba na to aby jsi něco vydělal. Pracovní vízum nedostaneš. To by byla velká haluz ve tvém oboru.(Ale nikdy člověk neví). Takže přijedeš někam, kde se budeš 14 dní max. rozhlížet. Letenka tak 20 tisíc. Pak bydlení- podle místa pobytu.Třeba 300 až 700 dolarů na měsíc+ depozit.Ale hodně se to liší. Pak hledat práci jako nelegál. Takže musíš objíždět pohovory. Autobusem? Protože nemáš auto. Cestování v USA po městech je hrozné. Počítej klidně i hodiny v buse a metru , než někam dojedeš. A oni ti řeknou, že ti dají vědět.. takže zase čekáš a čas běží. Takže počítej na rozkoukání měsíc, klidně dva než si něco seženeš. Pak tu práci teda seženeš, ale bude sakra daleko. Takže buď si koupit auto, bebo dojíždět klidně hodinu i mnohem víc do práce busem. Takže než něco vyděláš nebo spíš než se ti vrátí počáteční náklady to bude trvat pár měsíců. A to už budeš muset odjet domů zpět, ať tebe není nelegál. Takže zhruba takhle to může být..samozdřejmě taky nemusí. Můžeš mít neuvěřitelné štěstí, když přijedeš. Hned potkáš ty správné lidi, co ti pomůžou s bydlením i prací. A začneš vydělávat pěkné peníze. Ale stejně to zase skončí na tom, že jsi v USA nelegálně po nějaké době. Takže co pak..?
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 1:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

presne anonym to napsal spravne a hlavne myslim ze je docela snadny se takovym "rozkoukavanim" tam dostat i do dluhu protoze ono to fakt docela trva nez covek najde neco poradnyho pokud ti ovsem nevadi nekde uklizet za minimalni mzdu a drit cely den protoze bez prac.povoleni te nevemou ani McDonaldu lol
Grace

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 7:16 pm    Předmět: Re: Amerika Odpovědět s citátem

Dan napsal:

Nedělám si žádné iluze, to pro začátek. Očekávám, že život imigranta na pracovní vízum není med a člověk musí tvrdě dřít aby mohl žít (jako všude jinde).
...
Pokusit se najít si práci a bydlení. Ve finále na onom místě žít nějakou dobu (min. rok). Chci poznat USA, lidi, kulturu a vyšperkovat si AJ.

Co očekávám? Má vysněná verze je taková, že mě bude má práce bavit, bude se mi tam líbit a tím pádem bych chtěl v USA zůstat, pokud to půjde (víza, trvalý pobyt atd.).

Zejména z těchto odstavců jsem nabyla dojmu, že o imigrační politice USA nevíš skoro nic. Mluvíš o životě imigranta na pracovní vízum, ale sám se na něj ani náhodou nekvalifikuješ. Dále mluvíš o tom, že pokud by se ti tam líbilo, tak bys chtěl zůstat, pokud by jsi měl něco načteno, tak bys věděl, že tohle taky tak jednoduchý není.
Lynnet měla dobrý nápad s kurzy angličtiny, ale na to si připrav hodně peněz. Nebo pak je tady možnost nelegálního pobytu a práce, ale s tím by ti vice poradili jiní.

BTW jak očekáváš odpovědi na otázky, když žádné nepokládáš? Napsal jsi nám dost věcí o sobě. Kdyby jsi k tomu přidal nějaké konstruktivní otázky, ze kterých by bylo patrné, že se o odjezd do USA už nějakou dobu zajímáš, tak se tu sejde dobrý tucet lidí, kteří by se snažili pomoci.

Každopádně si přečti blog Verzany, je to jeden z nejlepších (a o imigraci do USA nejinformativnějších) blogů, co znám. Projdi si stránky ambasády, tipy víz, která se vydávají a podmínky za kterých se vydávají.
Koukni na různá přistěhovalecká fora, jako je třeba http://www.immihelp.com/
http://www.visajourney.com/
Až budeš tak nějak vědět, jaké vízum by pro tebe připadalo v úvahu, tak sem napiš a bude taqdy dost lidí ochotných přispět radou, osobní zkušeností, nebo alespoň podporou, protože většina uživatelů ví o imigračním procesu své a taky se s tím hodně lidí pere, I já...

Možná má reakce byla troche ostrá, chvíli předtím jsem pročítala forum a takových hurvajzovských dotazů je tu mraky a najít nějakou užitečnou informaci je těžké, protože na takovéhle dotazy se ani nic moc užitečného napsat nedá, univerzální způsob na to, jak se legálně odstěhovat do USA a žít tam, prostě neexistuje.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA