Dokáže někdo dobře poradit prosím?:)

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Dokáže někdo dobře poradit prosím?:)

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
LucySea

Registrace: 01. 10. 2013

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 6:41 pm    Předmět: Dokáže někdo dobře poradit prosím?:) Odpovědět s citátem

Ola, ola, aloha všichni:)

Na začátek bych se jen v rychlosti představila a uvedla na svět můj plán, cíl, sen:)

Jmenuji se Lucie, pocházím z České Republiky a asi jako každý 6,7,8 čech říkám, že se mi v ČR nelíbí a chtěla bych žít jinde a podobně.
Jenže ne každý je plný tolika odhodlání, optimismu a chtíče jít si za svým snem.
Poprvé jsem si to vyzkoušela v Řecku, letní sezonou. Poté opět zase v CR a pak jsem začla v Anglii a již tu několikátý měsíc žiji.
Samozřejmě to zezačátku nebylo uplně jednoduché, ale nyní mám práci, byteček v baráčku mezi nejlepší části Londýna a nové odhodlání posunout se konečně zase dálSmile

Nejraději bych jela ihned, ale vím, že do USA musím odjet s příslušnou částkou na kontě i v kapse:D
Jenže přesně nevím jak to tam funguje pro zelenáče, kteří by si tam chtěli najít práci, koupit auto a žít, popřípadě jak to funguje s nelegálním pobytem. Proto prosím, žádám o nějaké rady zkušenějších jůesčanůSmile)

Děkuji moc za jakékoliv info:)
Popřípadě prosím piště na LucySea(zavinAC)seznam.cz Smile
Pepa S.

Registrace: 01. 06. 2013

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 7:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj LucySea,

a co te tak tahne do USA, kdyz jsi se rozkoukala v Londyne a celkem se ti dari (podle tveho popisu)?

Pokud uvazujes o nelegalni praci v USA, budes mit podle meho nazoru daleko horsi zivot nez legalni pobyt v Anglii. V USA nesezenes poradnou praci (dobry sef / firma + se zrvanotnim pojistenim + slusne placena), sezenes jen spatne placene manualni prace, kde budes od nevidim do nevidim. A i s tim bude v soucasne dobe problem, vetsina nezamestnanych bere jakoukoliv praci; a jsou miliony nezamestnanych, kteri maji papiry v poradku (obcane USA).

Neni to ani tak o penezich, do zacatku ti staci treba 2-3 tisice dolaru, pokud mas ale jistotu zamestnani. Bez toho je to celkem risk. Myslim, ze s nelegalnim pobytek a "jak na to" ti tu nikdo moc neporadi, vetsina te myslim spis bude odrazovat.

Radsi bych se dival po moznostch legalniho pobytu, ale to zalezi co delas, jake mas vzdelani a zkusenosti. Pokud pracujes v nejakem atraktivnim oboru, zamestnavatel ti vyridi pracovni viza do USA.

Pripadne by se na zkousku dalo uvazovat o nejakych J vizech na hlidani deti, praci nekde u bazenu a podobne (s tim nemam zkusenosti, jak to chodi a kolik takove prace je). Aspon se podivat, jak se v USA zije, jaci jsou lidi, kolik co stoji apod.
LucySea

Registrace: 01. 10. 2013

PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahojky PepčoWink

Děkuji za reakci..
Určitě tam právě nechci jet jako nelegální přistěhovalec, právě že naopak, hledám nějakou cestu, která by mi pomohla tam být déle jak 3 měsíce a začít tam nějak žít..
O aupair jsem přemýšlela, ale myslim, ze bych radsi vyzkousela nejakou jinou cestu jeste, ale nevim jaké se nabízí, napadá mě tedy další což jsou nějaké ty práce servírka, plavcik apod. , ale co jsem koukala a googlila tak bych musela byt studentem, coz ja uz nejsem:D
Uprimne Anglie je země, kde chci jen vydelat nejake penize a odcestovat dále:) Vydím to tu jeste na par mesicu, dele bych to tu asi nevydrzela:D
Nejak mi ta jejich mentalita neprirostla k srdci.Very Happy
Btw ty jsi v USA?
Jeste jedine plus co je, ze tam mam kamaradku, ktera uz je na dobre ceste ziskat zelenou kartu, tudiz kdybych prijela, tak by mi mozna do zacatku mohla trosku pomoci, ale moje heslo je takove, ze se nikdy nemuzu spolehat na ostatni, takze kdyby se cokoliv stalo, radsi bych se spolehala sama na sebe:/
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA