delka pobytu v CR(GC holder)

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

delka pobytu v CR(GC holder)

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> INS - USCIS
Autor Zpráva
Layla

Registrace: 26. 07. 2010

PříspěvekZaslal: st květen 22, 2013 7:10 pm    Předmět: delka pobytu v CR(GC holder) Odpovědět s citátem

Prosim Vas, vim ze pokud mam bydliste v US nemuzu byt dyl nez 6 mesicu v roce mimo. Co se stane pokud to pretahnu dejme tomu o 3 tydny? Myslite ze to presne pocitaji? Neni to nikdy vic nez 3 mesice v kuse...
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: st květen 22, 2013 7:39 pm    Předmět: Re: delka pobytu v CR Odpovědět s citátem

Layla napsal:
Prosim Vas, vim ze pokud mam bydliste v US nemuzu byt dyl nez 6 mesicu v roce mimo. Co se stane pokud to pretahnu dejme tomu o 3 tydny? Myslite ze to presne pocitaji? Neni to nikdy vic nez 3 mesice v kuse...

Laylo,nevim jestli uz mas GC NA 10let,ale pokud ne,tak ty predavas u dalsi zadosti o prodlouzeni karty dobu po kterou si pobyvala mimo USA. Cili doporucuje se schovavat si letenky,pze ta doba ma byt velmi presne dolozena.
Pokud nechces americke obcanstvi,tak vcelku se mas drzet jen te doby ktera se akceptuje mimo USA vzhledem ke drzeni GC. Pokud ale budes chtit,tak se jedna ze muzes byt mimo USA od doby cos dostala GC po dobu zadosti o citizenship,vcelku jen 6 mesicu.

Urcite si ale pokazde kdyz jedes mimo USA zazadej u USCIS o vyjimku prodlouzeni pobytu mimo USA,pze dodatecne to nejde...a pokud pretahujes pravidelne,muzes prijit i o tu GC. Pokud v CR studujes,mela bys na to myslet a zadat predem o povoleni prodlouzeni. Je to dulezite,vim ze se deje ze se ta doba kontroluje.

Zase na druhou stranu,nevim jak immigracni reforma v nove podobe ktera jde do boju k dalsimu schvalovani a blabla,upravuje treba tyhle body...meni se,doplnuje,skrta....
Layla

PříspěvekZaslal: st květen 22, 2013 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No pockej, oni to nemaji nikde uvdene kdy odjizdim a vracim se? Ja jsem teda letenky vzdy vyhodila tak nevim jak to budu dokazovat. Zatim mam tu dvouletou kartu... Ale tam je taky ta podminka max. 6 mesicu mimo zemi stejne jako u obcanstvi. A jestli teda nevi jak dlouho jsem byla pryc tak mi pak prece nemuzou sebrat kartu. Ja jsem tu nekde cetla ze kdosi byl pryc asi 11 mesicu a pustili ho, tak jsem doufala ze nejakych par tydnu navic by taky proslo...
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: st květen 22, 2013 8:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Layla napsal:
No pockej, oni to nemaji nikde uvdene kdy odjizdim a vracim se? Ja jsem teda letenky vzdy vyhodila tak nevim jak to budu dokazovat. Zatim mam tu dvouletou kartu... Ale tam je taky ta podminka max. 6 mesicu mimo zemi stejne jako u obcanstvi. A jestli teda nevi jak dlouho jsem byla pryc tak mi pak prece nemuzou sebrat kartu. Ja jsem tu nekde cetla ze kdosi byl pryc asi 11 mesicu a pustili ho, tak jsem doufala ze nejakych par tydnu navic by taky proslo...

No maji tvou historii,ale ty si pamatujes kdy a jak dlouho jsi byla mimo? To je pro tebe,abys mohla korektne dolozit tvuj pobyt mimo staty hlavne vzhledem k citizenship....k nemu jedna se o dobu mimo USA v celkove dobe 6 mesicu,cili se pocita cela doba od tve prvni GC k zadosti o citizenship. Tady se nejedna jen o to,jestli te pusti zpet na letisti....ale mohou ti zamitnout uz i tu druhou kartu,pokud nemas korektne dolozene zadosti o delsi pobyt v cemz se budou hrabat,kdyz budou tvou prodluzujici kartu,zadost akceptovat.

Nemyslim ale ze to udelaji,ale nahoda je blbec....zalezi jak urednik je pedant a chce se v kazde zadosti nimrat...)
K obcanstvi potom ale musis dolozit historii tvych vstupu i vystupu v zadosti a tam pak,uz te bud akceptuji nebo zamitnou uz na zaklade i toho.
Layla

PříspěvekZaslal: st květen 22, 2013 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
Layla napsal:

No maji tvou historii,ale ty si pamatujes kdy a jak dlouho jsi byla mimo? To je pro tebe,abys mohla korektne dolozit tvuj pobyt mimo staty v zadostech o prodlouzeni GC a pak obcanstvi....k nemu jedna se o dobu mimo USA v celkove dobe 6 mesicu,cili se pocita cela doba od tve prvni GC k zadosti o citizenship. Tady se nejedna jen o to,jestli te pusti zpet na letisti....ale mohou ti zamitnout uz i tu druhou kartu,pokud nemas korektne dolozene zadosti o delsi pobyt.

No vzhledem k tomu ze kartu mam teprve rok bych to jeste dala dohromady. Jen doufam, ze kdyz teda budu pryc 179 dni v roce tak to snad vadit nebude kdyz pro to mam dostatecne dobry duvod.
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: čt květen 23, 2013 4:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Layla napsal:
Lynnet napsal:
Layla napsal:

No maji tvou historii,ale ty si pamatujes kdy a jak dlouho jsi byla mimo? To je pro tebe,abys mohla korektne dolozit tvuj pobyt mimo staty v zadostech o prodlouzeni GC a pak obcanstvi....k nemu jedna se o dobu mimo USA v celkove dobe 6 mesicu,cili se pocita cela doba od tve prvni GC k zadosti o citizenship. Tady se nejedna jen o to,jestli te pusti zpet na letisti....ale mohou ti zamitnout uz i tu druhou kartu,pokud nemas korektne dolozene zadosti o delsi pobyt.

No vzhledem k tomu ze kartu mam teprve rok bych to jeste dala dohromady. Jen doufam, ze kdyz teda budu pryc 179 dni v roce tak to snad vadit nebude kdyz pro to mam dostatecne dobry duvod.

NO JAK PISU, pokud bys to nedala na tech 6 mesicu celkem vzhledem k citizenship,mej dolozene duvody proc ses tak casto mimo USA....nemocnice,lecba,studijni duvody(zkousky)..vse dolozit. Pokud budes pretahovat,zazadat predem nez vycestujes USCIS,S DUVODEM PROC BUDES PRETAHOVAT. Je to dulezite.
Hlavne mej na mysli....co ty povazujes za dobry duvod,urady nemusi...proto to mas mit posichrovane.
Layla

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
Layla napsal:
Lynnet napsal:
Layla napsal:

NO JAK PISU, pokud bys to nedala na tech 6 mesicu celkem vzhledem k citizenship,mej dolozene duvody proc ses tak casto mimo USA....nemocnice,lecba,studijni duvody(zkousky)..vse dolozit. Pokud budes pretahovat,zazadat predem nez vycestujes USCIS,S DUVODEM PROC BUDES PRETAHOVAT. Je to dulezite.
Hlavne mej na mysli....co ty povazujes za dobry duvod,urady nemusi...proto to mas mit posichrovane.

Lynnet, dik za uzitecne info. Nakonec se mi podari tesne nepresahnout tech 6 mesicu, ale premyslim ted o tom, jestli teda fakt ze jsem temer pul roku mimo USA mi muze ohrozit vydani te 10lete GC. Ocividne se v tom dobre orientujes, myslis teda ze mam zazadat o nejaky ten travel dokucument? Diky Smile
janney

Registrace: 26. 10. 2008

PříspěvekZaslal: ne červenec 07, 2013 3:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
Layla napsal:

No maji tvou historii,ale ty si pamatujes kdy a jak dlouho jsi byla mimo? To je pro tebe,abys mohla korektne dolozit tvuj pobyt mimo staty hlavne vzhledem k citizenship....k nemu jedna se o dobu mimo USA v celkove dobe 6 mesicu,cili se pocita cela doba od tve prvni GC k zadosti o citizenship. Tady se nejedna jen o to,jestli te pusti zpet na letisti....ale mohou ti zamitnout uz i tu druhou kartu,pokud nemas korektne dolozene zadosti o delsi pobyt v cemz se budou hrabat,kdyz budou tvou prodluzujici kartu,zadost akceptovat.

Nemyslim ale ze to udelaji,ale nahoda je blbec....zalezi jak urednik je pedant a chce se v kazde zadosti nimrat...)
K obcanstvi potom ale musis dolozit historii tvych vstupu i vystupu v zadosti a tam pak,uz te bud akceptuji nebo zamitnou uz na zaklade i toho.

No hele, ale pokud nekdo ceka se zadosti o citizenship treba 5- 6 let ,tak je blbost aby byl mimo USA jen 6 mesicu celkem od obdrzeni prvni zelene karty! To je blbost prece.
LaylaX
Anonymní

PříspěvekZaslal: po červenec 08, 2013 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

janney napsal:
Lynnet napsal:
Layla napsal:

No maji tvou historii,ale ty si pamatujes kdy a jak dlouho jsi byla mimo? To je pro tebe,abys mohla korektne dolozit tvuj pobyt mimo staty hlavne vzhledem k citizenship....k nemu jedna se o dobu mimo USA v

celkove dobe 6 mesicu,cili se pocita cela doba od tve prvni GC k zadosti o citizenship. Tady se nejedna jen o to,jestli te pusti zpet na letisti....ale mohou ti zamitnout uz i tu druhou kartu,pokud nemas korektne dolozene zadosti o delsi pobyt v cemz se budou hrabat,kdyz budou tvou prodluzujici kartu,zadost akceptovat.

No hele, ale pokud nekdo ceka se zadosti o citizenship treba 5- 6 let ,tak je blbost aby byl mimo USA jen 6 mesicu celkem od obdrzeni prvni zelene karty! To je blbost prece.

No ja myslim ze to je 6 mesicu v ramci jednho roku. Takze v zadnem kalendarnim roce neprekrocit 6 mesicu.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> INS - USCIS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA