Dotaz ohledně undergraduate programu

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Dotaz ohledně undergraduate programu

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
Keysi24

Registrace: 12. 10. 2011

PříspěvekZaslal: út duben 02, 2013 3:28 pm    Předmět: Dotaz ohledně undergraduate programu Odpovědět s citátem

Cituji ze stránek jedné univerzity: "As an undergraduate, you may apply for admission as a freshman (first-year) or as a transfer student. You are a freshman applicant if you completed secondary school and have not enrolled in a regular session at any college or university. UCLA does not admit students into any undergraduate program who already hold Bachelor’s degrees, nor do we admit students who have the equivalent of three years (130 quarter-units or more) of transferable university work. You may not disregard your college record and apply as a freshman. "
Zajímalo by mě, jestli by mě přijali jako freshman student, když bych u nás chodila na vysokou školu, ale pouze 1 rok, tudíž bych z ní neměla žádný titul. Nejsem si jistá, jestli to podle tohoto textu chápu správně. Moc byste mi svou radou pomohli. Letos maturuji a ráda bych šla na univerzitu v USA, ale jelikož jsem v tomto rozhodnutí "zaspala" co týká SAT a TOEFLU, zvažuji, že bych si testy během tohoto roku, co bych studovala u nás na Masarykově univerzitě dodělala a přihlásila se na univerzitu příští, nejhůř přespříští rok. Rozhodně bych nelitovala toho, že by se mi vysoká škola o dva roky posunula.
Moc děkuji za rady
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: st duben 03, 2013 3:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus napsat na admission office s konkrétním dotazem. Dost by i záleželo, jestli bys v US studovala stejnej obor, jako v ČR, nebo něco jinýho.
Já se na tohle ptala na mojí community college (protože jsem byla rok na peďáku v oboru biologie-chemie) a tady jsem klasifikovaná jako freshman a ani mi nic neuznají.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: st duben 03, 2013 3:47 am    Předmět: Re: Dotaz ohledně undergraduate programu Odpovědět s citátem

Keysi24 napsal:
Cituji ze stránek jedné univerzity: "As an undergraduate, you may apply for admission as a freshman (first-year) or as a transfer student. You are a freshman applicant if you completed secondary school and have not enrolled in a regular session at any college or university. UCLA does not admit students into any undergraduate program who already hold Bachelor’s degrees, nor do we admit students who have the equivalent of three years (130 quarter-units or more) of transferable university work. You may not disregard your college record and apply as a freshman. "
Zajímalo by mě, jestli by mě přijali jako freshman student, když bych u nás chodila na vysokou školu, ale pouze 1 rok, tudíž bych z ní neměla žádný titul. Nejsem si jistá, jestli to podle tohoto textu chápu správně. Moc byste mi svou radou pomohli. Letos maturuji a ráda bych šla na univerzitu v USA, ale jelikož jsem v tomto rozhodnutí "zaspala" co týká SAT a TOEFLU, zvažuji, že bych si testy během tohoto roku, co bych studovala u nás na Masarykově univerzitě dodělala a přihlásila se na univerzitu příští, nejhůř přespříští rok. Rozhodně bych nelitovala toho, že by se mi vysoká škola o dva roky posunula.
Moc děkuji za rady

Moc nechápu na co se ptáš. Vždyť je to napsano velice jasně: musíš přiznat jakoukoliv vysokou školu.

Navíc moc nerozumím proč by jsi chtěla začínat jako freshman To chceš první třídu opakovat? Stratila by jsi rok svého života, a asi 50,000 USD.
Grace

PříspěvekZaslal: st duben 03, 2013 4:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlynku, pokud by se rozhodla žádat o stipendium, tak spousta universit nedává stipendia pro transfer students, pokud se tedy bavíme o international students. Tohle je taky důležité promyslet.
A jak jsem psala, spousta věcí je neuznatelných, nebo to záleží na škole, co uzná a co ne.
Yuri

Registrace: 22. 11. 2011

PříspěvekZaslal: st duben 03, 2013 4:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S tym uznavanim je problem, mne sa horko-tazko podarilo preniest kredity z Master's programu co som robil v CR (Brno, VUT) do PhD programu tu. O predmetoch co som absolvoval ako prvy rok PhD v Brne sa uz nikdo so mnou nechcel bavit...takze som v podstate rok stratil (esteze vedecke publikacie su uznavane vsade Smile )
Keysi24

PříspěvekZaslal: st duben 03, 2013 7:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grace napsal:
Zkus napsat na admission office s konkrétním dotazem. Dost by i záleželo, jestli bys v US studovala stejnej obor, jako v ČR, nebo něco jinýho.
Já se na tohle ptala na mojí community college (protože jsem byla rok na peďáku v oboru biologie-chemie) a tady jsem klasifikovaná jako freshman a ani mi nic neuznají.

S největší pravděpodobností bych studovala jiný obor. A když jsi se hlásila, tak jsi přihlášku posílala jako transfer nebo freshman? A jak jsi to měla s doporučujícím dopisem (pokud jsi ho někam tedy potřebovala)? Měla jsi ho z vysoké nebo ze střední? Kdybych ho někam potřebovala já, tak nejspíš asi z té vysoké že?
O stipendium bych si zažádat určitě zkusila Smile
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st duben 03, 2013 8:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Keysi, prohlédni si co je potřeba na uznání transfer credits
http://admission.universityofcalifornia.edu/counselors/files/Transfer_Credit_Practice.pdf

Defakto musíš jít na pořádnou universitu aby Tě brali vážně.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st duben 03, 2013 8:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Yuri napsal:
S tym uznavanim je problem, mne sa horko-tazko podarilo preniest kredity z Master's programu co som robil v CR (Brno, VUT) do PhD programu tu. O predmetoch co som absolvoval ako prvy rok PhD v Brne sa uz nikdo so mnou nechcel bavit...takze som v podstate rok stratil (esteze vedecke publikacie su uznavane vsade Smile )

Graduate studies (na Ph.D.) jsou ale hodně jiné než undergraduate. Pokud si nemýlím, tak nikoho nezajímá transfer credits, protože i kdyby to uznali, tak stejně nedostaneš se na dissertatora dříve než dostaneš residency na škole (2.5 nebo 3 roky). Jak jistě víš, tak stejně třídy na graduate škole není proč chodíš na graduate školu. O co jde je research. Grants. Publications. Atd.
Keysi24

PříspěvekZaslal: st duben 03, 2013 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Keysi, prohlédni si co je potřeba na uznání transfer credits
http://admission.universityofcalifornia.edu/counselors/files/Transfer_Credit_Practice.pdf

Defakto musíš jít na pořádnou universitu aby Tě brali vážně.

Nevím, jestli budou Masarykovu univerzitu v Brně brát dost vážně. Navíc když bych tam studovala úplně jiný obor, tak není zbytečné hlásit se tam jako transfer? Když by mi s největší pravděpodobností nic neuznali? A když se tram přihlásím na transfer a neuznají mi kredity, tak mě asi rovnou nevezmou za freshman že?
Grace

PříspěvekZaslal: st duben 03, 2013 2:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Keysi24 napsal:
Grace napsal:

S největší pravděpodobností bych studovala jiný obor. A když jsi se hlásila, tak jsi přihlášku posílala jako transfer nebo freshman? A jak jsi to měla s doporučujícím dopisem (pokud jsi ho někam tedy potřebovala)? Měla jsi ho z vysoké nebo ze střední? Kdybych ho někam potřebovala já, tak nejspíš asi z té vysoké že?
O stipendium bych si zažádat určitě zkusila Smile

Já se hlásím na obyč community college a všechno vyřizuju v USA (jsem tu jako aupair), takže v tomhle asi moc nepomůžu. Chtějí po mě akorát přihlášku, výpis z účtu a výsledky TOEFL A COMPASS testů. Teď si dělám 2 classes na jiný college, tak budou chtít i transkript, ale to už je detail.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA