Práce pro moji firmu

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Práce pro moji firmu

Autor Zpráva
newek

Registrace: 10. 02. 2013

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 1:06 am    Předmět: Práce pro moji firmu Odpovědět s citátem

Zdravím Vás, máme s přítelkyní již delší dobu zájem začít podnikat v USA. Práce se nebojíme, spíše na opak, máme už hodně pracovních zkušeností a chceme již začít pracovat sami na sebe. Základní kapitál by byl asi něco kolem 150 000 dolarů s tím, že jsme se rozhodli pro začátek, jen koupit již existující kavárnu. Moje otázka zní, když si nemohu vyplácet mzdu, mohu si vyplácet podíl ze zisku? Nejsem jen hurvajs a fórum mám načtené vcelku slušně, hodně jsem i čerpal ze stránek podnikanivusa.cz, ale tohle mi není opravdu jasné.
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 1:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

proc by sis nemohl vyplacet mzdu?
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 1:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vítej na chicago-cz, neweku! Je to dobré zde vidět novou tvář.

Napiš jaké máš občanství, a jestliže nemáš Americké, tak jaké máš visum.

Nerozumím rozdíl mezi vyplácení mzdy a vyplácení podíl ze zisku. Je v tom nějaký rozdíl? Jde o daní výhodu?

Jakou formu podniku si můžeš nebo nemůžeš založit bude záležet na státě kde budeš podnikat -- řídí se to podle státních zákonů a né podle federálních. Napiš kde to chceš převzít.

Jak se operuje, marketuje kavárna se domnívám že už asi víš.
newek

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 7:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

Nerozumím rozdíl mezi vyplácení mzdy a vyplácení podíl ze zisku. Je v tom nějaký rozdíl? Jde o daní výhodu?

Jakou formu podniku si můžeš nebo nemůžeš založit bude záležet na státě kde budeš podnikat -- řídí se to podle státních zákonů a né podle federálních. Napiš kde to chceš převzít.

Také Vás zdravím pdmlynku!
V USA jsem byl jen na ESTA. Žádné vízum tudiž nemám. Po odkoupení nějakého vhodného podniku chci žádat o E2. Zatím jen sbírám informace a sepisuji si je. Pravidelně navštěvuji http://www.mergernetwork.com a hledám něco zajímavého, kde bych mohl investovat.

Tomu rozdílu také nerozumím, prostě jsem někde četl, že pokud chci podnikat v USA, tak si nesmím být i zaměstnancem a vyplácet si mzdu. Pokud se pletu, prosím opravte mne.

Chci lokální kavárničku, která bude určená pro maminky s dětmi, nějaké zákusky a podobně. Nic ve stylu Starbucks coffe a podobných ,,fast food,, kaváren. Chtěl bych do Charlotte v Severní Karolíně. Nebo možná někde v historickém centru Savannah v Georgii. Ještě uvidíme, kde se najde vhodné místo, co by se nám líbilo za přijatelnou cenu.

Jinak s podnikáním jako takovým mám zkušenosti z čech, americký trh a jeho zákony teprve studuji. Embarassed
Clayton
Veteran

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 7:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

newek napsal:
pdmlynek napsal:

V USA jsem byl jen na ESTA. Žádné vízum tudiž nemám. Po odkoupení nějakého vhodného podniku chci žádat o E2. Zatím jen sbírám informace a sepisuji si je. Pravidelně navštěvuji http://www.mergernetwork.com a hledám něco zajímavého, kde bych mohl investovat.

Tomu rozdílu také nerozumím, prostě jsem někde četl, že pokud chci podnikat v USA, tak si nesmím být i zaměstnancem a vyplácet si mzdu. Pokud se pletu, prosím opravte mne.

Chci lokální kavárničku, která bude určená pro maminky s dětmi, nějaké zákusky a podobně. Nic ve stylu Starbucks coffe a podobných ,,fast food,, kaváren. Chtěl bych do Charlotte v Severní Karolíně. Nebo možná někde v historickém centru Savannah v Georgii. Ještě uvidíme, kde se najde vhodné místo, co by se nám líbilo za přijatelnou cenu.

Jinak s podnikáním jako takovým mám zkušenosti z čech, americký trh a jeho zákony teprve studuji. Embarassed

Vízum E-2 je pracovní vízum, můžeš si tedy normálně vyplácet plat. Vzhledem k podmínkám E-2 víza by si měl pracovat v řídící pozici, neměl by si tedy v kavárně např. běžně obsluhovat. Restaurace a podobné podniky bývají často posuzovány jako marginální podnikání, které významně nepomůže USA a nezvýší zaměstnanost. Na tento typ podnikání je poměrně obtížné vízum E-2 získat. Tím neříkám, že to nejde.
Clayton
Veteran

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 8:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jenom doplním. Přítelkyni si asi budeš muset vzít, jinak pro ní vízum nedostaneš. Výhodou je, že zatímco ty smíš pracovat pouze ve vlastní firmě, ona bude mít status E-2 dependent spouse a může (po vyřízení potřebného povolení, které je ale automatické a podmíněné jen zaplacením poplatku) pracovat kdekoliv.
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Clayton napsal:
newek napsal:
pdmlynek napsal:

Vízum E-2 je pracovní vízum, můžeš si tedy normálně vyplácet plat. Vzhledem k podmínkám E-2 víza by si měl pracovat v řídící pozici, neměl by si tedy v kavárně např. běžně obsluhovat. Restaurace a podobné podniky bývají často posuzovány jako marginální podnikání, které významně nepomůže USA a nezvýší zaměstnanost. Na tento typ podnikání je poměrně obtížné vízum E-2 získat. Tím neříkám, že to nejde.

To je opravdu zajimave.V Nemecku dostanes predevsim na restaurace kavarny urcite Vizum E2.Musis koupit ale restauraci od 100 000 Euro.
Wink
Clayton
Veteran

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zuzi63 napsal:

To je opravdu zajimave.V Nemecku dostanes predevsim na restaurace kavarny urcite Vizum E2.Musis koupit ale restauraci od 100 000 Euro.
Wink

To je problém posledních tak 2-3 let a je pravda, že především u lidí z UK a také z Indie. Aspoň tedy je to hodně diskutované na fórech.
newek

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 10:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak u britů bych se tomu ani nedivil, když jsem měl možnost pracovat v jedné z jejich lepších restaurací. Ta kuchyně je opravdu vražedná Twisted Evil

Claytone Vy jste již prošel celou procedurou na CZ ambasádě. Mohl by jste se mi o tom trochu více rozepsat?
Jak mohu dopředu zjistit jestli CZ ambasáda dává víza na ty restaurace a kavárny? Právě již dříve jsem si tady četl příspěvky od Zuzi63, která psala, že se na to vybodne a koupí kavárnu. Nerad bych se pak dostal do situace, kdy investuji téměř veškerý svůj majetek a víza by mi byla zamítnuta..
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zaruku nema nikdo,problemy nastavaji pak s detma,kteri se ve 21 letech musi vratit.Dalsi vec,coz se stava casto,je situace,kdy se po dvou letech to vizum neprodlouzi a veskera snaha byla pak zmarena.A to je nejvetsi zatez,ktera se mi muze stat.
Idealni by bylo,kdyz by si o vizum zazadal clovek jeste mlady a spise by to videl,jako zivotni zkusenost po nezdaru.
Ve triceti se da zacit kdykoliv ...
Wink
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 6:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

newek napsal:
pdmlynek napsal:

V USA jsi "byl" jen na Esta,znamena,ze momentalne jste zpet v CR??
Dodrzeli jste lhutu 3 mesicu??
Clayton
Veteran

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 8:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zuzi63 napsal:
Zaruku nema nikdo,problemy nastavaji pak s detma,kteri se ve 21 letech musi vratit.Dalsi vec,coz se stava casto,je situace,kdy se po dvou letech to vizum neprodlouzi a veskera snaha byla pak zmarena.A to je nejvetsi zatez,ktera se mi muze stat.
Idealni by bylo,kdyz by si o vizum zazadal clovek jeste mlady a spise by to videl,jako zivotni zkusenost po nezdaru.
Ve triceti se da zacit kdykoliv ...
Wink

Přesně tak. Záruku nemá nikdo a já se sám sobě někdy divím, že jsem tehdy vůbec měl odvahu do toho jít Smile Je třeba odhadnout, jak je riziko velké a co se dá dělat, když to nevyjde.
Je pravda, že US ambasáda v Praze dává často vízum napoprvé na pěl let - docela výhoda, ale zase se s tím nedá počítat. Nakonec i dvouleté vízum ve skutečnosti, pomocí jednoduchého a legálního fíglu, umožní téměř 4 roky legálního pobytu v USA (jen ty poslední dva roky nelze vycestovat).
S dětmi je to také problém, jak správně popisuje zuzi63, ale to se vás asi netýká. Pokud by se vám dítě narodilo v USA je samozřejmě US občan.
newek

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2013 5:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zuzi miminko ještě nemáme a na 30 nám teprve táhne, takže ano, přistupuji k tomu jako k životní zkušenosti. Ovšem raději bych investoval do něčeho, co má větší šanci. Zkusím si zavolat na ambasádu, až budu v ČR a zjistím, jak to vypadá. Jestli mi tedy tuhle informaci dají.

Pipi v USA jsem byl jen necelé 3 měsíce na dovolený u známých a za půl roku se tam zase vracím na 3 měsíce. Tentokrát přes wooffing program ( dobrovolnické práce za jídlo a ubytování ). Podle mého vynikající možnost, jak se ještě více seznámit s kulturou a obhlédnout si sám nějaká vhodná místa pro moji kavárnu. Jinak teď jsem již půl roku na Novém Zélandu.

Claytone to myslíte tu fintu s vycestováním na nějakou dobu než mi vízum skončí a pak se těsně před vypršením vrátit do USA a oni mi vystaví nové? Smile
No to už mám v plánu navštívit mého bývalého spolužáka a dobrého kamaráda do Mexika Smile
Clayton
Veteran

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2013 5:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

newek napsal:

Claytone to myslíte tu fintu s vycestováním na nějakou dobu než mi vízum skončí a pak se těsně před vypršením vrátit do USA a oni mi vystaví nové? Smile
No to už mám v plánu navštívit mého bývalého spolužáka a dobrého kamaráda do Mexika Smile

Při každém příletu do USA s E-2 vízem dostanete (nebo spíš měli byste dostat, je třeba si to zkontrolovat) I-94 s povoleným pobytem na 24 měsíců. Jedinou podmínkou je, aby vám nekončila dřív platnost pasu, pak to může být omezené. S E-2 prostě musíte mít na I-94 vždy 24 měsíců, úředník nemůže argumentovat platností víza. Tak to funguje podle zákona a pokud to imigrační úředník neví, je třeba to reklamovat na místě u jeho nadřízeného.
Takže pokud před koncem víza vycestujete z USA a vrátíte se třeba několik dnů před koncem platnosti E-2 víza, dostanete opět I-94 s legálním pobytem na dva roky. Je možné, že se tomu imigrační úředník bude bránit, ale je na to opravdu nárok. Takže i s E-2 na dva roky tu lze být legálně téměř 4 roky. Princip víza E-2 je trochu jiný než u turistického víza nebo ESTA, takže s tímto vízem to opravdu lze udělat.
Nehnal bych to na krev a odjel/přijel bych třeba 2 měsíce před koncem platnosti víza. Ono totiž, štvát imigračního úředníka se nevyplatí. I s E-2 vízem vás může poslat zpět bez udání důvodu.
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2013 7:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="newek"]Zuzi miminko ještě nemáme a na 30 nám teprve táhne, takže ano, přistupuji k tomu jako k životní zkušenosti. Ovšem raději bych investoval do něčeho, co má větší šanci. Zkusím si zavolat na ambasádu, až budu v ČR a zjistím, jak to vypadá. Jestli mi tedy tuhle informaci dají.

Rozumim tomu spravne-pokud mas jeste jinou moznost zalozit firmu,s vetsi sanci,tak by bylo urcite zajimave-nejdulezitejsi je,se tam ofizialne dostat a legalne zalozit firmu.Myslim si,ze je mozne mit vice firem.Jste mladi,cas pracuje pro Vas-v nejhorsim kavarnu zase prodate .
Wink
newek

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2013 11:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Omlouvám se že za pozdní reakci. Jsem teď hodně vytížený. Takže zatím se loučím a až se dají věci do pohybu, tak se určitě podělím, jak to probíhá a jak jsem dopadl Smile Zatím se mějte
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2013 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

urcite se ozvi,hodne stesti Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Business Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA