Jak jsem přišel o občanství :-)

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Jak jsem přišel o občanství :-)
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
Milanuk

Registrace: 24. 01. 2013

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2013 3:10 am    Předmět: Jak jsem přišel o občanství :-) Odpovědět s citátem

Tahle historka by vás mohla pobavit...
vlastně to není historka,ale realita Smile

Jak jsem psal již dříve...
po 6 letech jsem v Británii požádal o jejich občanství a získal ho...trvalo to dohromady půl roku a taky to stálo nějaký ty libry...

Když už jsem měl občanství odklepnuté a čekal jsem na předávací ceremoniál, tak jsem si zjištoval, jestli to nebude někomu v CZ vadit...
a zjistil jsem,že podle platných zákonů...kdokoli nabyde dobrovolně cizí státní občanství, ztrácí automaticky občanství české...je to zákon z roku 93...to asi kvůli tomu našemu rozdělení se Slovákama

Zákon jsem tedy znal...ale jak to probíhá v praxi? To jsem nevěděl.
A tak jsem 11.8.2011 obdržel britské občanství a čekal co se bude dít...a nedělo se nic samozřejmě...
tak jsem v září ještě letěl do Španělska na týdenní dovolenou s českým pasem, jelikož jsem ještě vyřizoval pas anglický a neměl jsem ho...
anglický pas jsem obdržel až v listopadu...

Jelikož se nic nedělo a já jsem blbec poctivej...tak jsem psal mail na ministerstvo zahraničí, že jsem nabyl dobrovolně britské občanství a že jsem asi přišel o to české...a co mám dělat s českým pasem a občankou?...oni mi obratem odpověděli a to tak, že mi opět opsali tu větu ze zákona, že jsem o občanství přišel....ale opět mi neřekli, co s tím pasem a občankou Smile

Tak jsem se objednal do Londýna na ambasádu...volal jsem jim,že jsem přišenil o české občnaství atd a oni si mě objednali...pozor, na českou ambasádu do Londýna se musíte objednat 2 měsíce předem...oni jsou totiž strašně busy Smile
z internetových stránek se dozvíte, že se tam každou chvíli dělaj nějaký párty atd...ale na občany se kašle...vůbec mě to nepřekvapilo...

objednali mě tedy na leden...musel jsem si vzít v práci volno a vyrazil jsem...
na ambasádě vůbec nechápali co se mnou...já jim dal pas atd a říkám,že už to nechci, že mám anglický...a oni,že prej jsem první a že oni nevědí co dělat...nakonec mi dali 4 krát vyplnit ten samý formulář....
já se jich ptal, jestli se jim rozbila kopírka a oni mi řekli,že potřebují 4 originály Smile fakt kocourkov Smile

No nic, vyplnil jsem to, odevzdal pas a dostal nějaké potvrzení o pozbytí občanství...
paní si na mě vzala mail a mojí anglickou adresu domů...nechápu na co jim to je...

ale později jsem pochopil....za pár dní mi paní z ambasády psala, jestli se tam můžu zase zastavit, že mi prý dala vyplnit špatný formulářSmile
Určitě si dokážete představit jak jsem skákal radostí, když vám řeknu, že do Londýna jsem to měl 300 km autem, a musel jsem si zase vzít další den dovolené...ta baba mi asi chtěla vyplácat zbylou dovču Smile

Tak jsem se tam opět dostavil a vyplnil tentokráte už jen jednou, jiný formulář...
No a aby toho nebylo málo, tak si paní ještě vymyslela poplatek 10 liber Smile...nerozčiloval jsem se, byl jsem příjemný a říkal jsem si, at už to mám za sebou...
a nakonec mi paní povídá..."A kdy zase pojedete do Londýna?"...
v tu chvíli se ve mě vařila krev....
ptal jsem se proč?..a ona..."No my to ted pošlem na ministerstvo a oni vám sem pošlou dopis, který vám budeme muset dát"....
a já jí říkal, at mi to přepošle,že mojí adresu přeci má...
a ona mi odpověděla, že bych jí tam musel nechat peníze na poštovní známku....
mimochodem, ta známka stála asi 20 centů...6 Kč na naše Smile

No, tohle všechno se tedy událo od listopadu do ledna 2012...

A na závěr třešnička...

Dodnes mi žádný dopis z ministerstva nebo ambasády nepřišel....já vím, je to teprva rok...
A dodnes mě v mém bydlišti evidujou v evidenci obyvatel...takže jsem pořád v zaevidovaný jako český občan, akorát,že už teda nemám tu občanku a pas...ale vsadím se, že kdybych si o to zažádal, tak mi to dají Smile

Vítejte v českém bordelu...tohle má donutit lidi dodržovat zákony?...

Nechci,aby to vyznělo,že se zlobím....já se tomu musím smát...
akorát občas nevím, co mám odpovědět, když se mě někdo zeptá, co jsem začSmile

čech, bez českýho pasu a občanky...
nebo angličan, evidovaný jako český občan...
Smile

rád o sobě říkám,že jsem Brit narozený v Praze Smile
ale fakt...v pasu mám rodné město Prague Smile

Tak to jen pro zasmátí Smile
hezký den Smile
Clayton

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2013 3:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za příběh. Tak vidím, že si ochoty generálního konzulátu tady v L.A. musím docela vážit. Dá se s nimi vcelku mluvit. Občas něco nevěděli nebo měli chybné informace, ale to jsem řešil vždy tak, že jsem vytočil číslo na velvyslanectví do Washingtonu D.C. a dal jim je k telefonu, aby jim vysvětlili, že pravdu mám já. Zatím se vždy vše úspěšně podařilo. Ale platí moje zásada: Pokud jdete cokoliv vyřizovat na úřad, musíte v každém případě znát příslušné předpisy lépe než dotyční úředníci, vědět co a jak vyplnit, jaké podklady potřebujete a stát si za svým. Nikdy se nesmíte spolehnout na to, že vám poradí.
Mimochodem, pokud se nepletu, tak je současným velvyslancem v UK stále Žantovský. Můj dobrý kamarád odsud z USA je jeho velmi dobrým kamarádem. Mám mu poslat odkaz na diskuzi, aby věděl, jak mu to tam funguje? Nebo je radši nebudeme štvát?
Milanuk

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2013 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vím,že je tam Žantovský, to jsem taky vyčetl na jejich stránkách...
mně by bohatě stačilo, kdyby mě vymazali z té evidence obyvatel...
ale prý se chystá nějaký zákon,že od roku 2014 budou mít češi povolené vícero občanství...nebo aspon dvě...
tak mě napadlo,že bych si pak moh třeba zase zažádat o český Smile
ale nevidím v tom žádné výhody...
pořád si nejsem jistý, jestli se někdy do Čech vrátím...po těch letech se bojím,že už bych se tam nenaučil žít...

Jinak, já mám kamaráda a ten pracuje přímo pro tu ambasádu....říkal mi,že se mi na to zeptá...a dodnes žádná odpověd...
bordel nad bordel Smile
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 12:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

A to jeste nevis, ze ti na VZP bezi dluh za pojisteni. Nebo to mas osefovane?
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 2:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

a proc delas takove hlouposti a zbytecne si komplikujes zivot.nech to na ceskych uradech aby si to zjistili
Milanuk

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 4:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já už nikomu nic dlužit nemůžu Smile
VZP je ošéfovaná Smile

Když to je ten problém. V Británii se prostě dělá vše poctivě a vždycky se dozvíš co a jak a kde...
tak se snažím ty české úředníky přimět, aby to zkusili taky.
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 4:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

NIKDE se nedela nic poctive.
Musis to vse udelat tak,aby to vyhovovalo tobe a nemel si zbytecne starosti a problemy. I kdyz i to je nekdy dot tezke Laughing

Joooo nadarmo se nerika,""proc to delat jednoduse,kdyz to jde slozite"" Twisted Evil Laughing
Milanuk

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 5:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pipi
máš pravdu Smile

Já to udělal tak,aby mi to vyhovovalo. Nepotřebuju,aby si za 50 let vzpomněli s tím,že jsem kdysi přišel o občanství a měl jsem na ambasádě uhradit 10 liber poplatek a za těch 50 let to naskákalo i s úrokama na 10 milionů Smile
Takže já jsem legální, vše jsem jim ohlásil, nahlásil, udal Smile a mám doma potvrzení,že si to ode mě převzali a je to Smile
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 6:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 7:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Clayton napsal:

...
Ale platí moje zásada: Pokud jdete cokoliv vyřizovat na úřad, musíte v každém případě znát příslušné předpisy lépe než dotyční úředníci, vědět co a jak vyplnit, jaké podklady potřebujete a stát si za svým. Nikdy se nesmíte spolehnout na to, že vám poradí.
...

Přesně. Toto je velice důležité. Jestliže od úředníka něco chceš (ať je to v ČR nebo USA, ať je to s občankami, nebo s řidičákem, nebo s pojištěním), tak je to dobré znát pravidla, zákony a předpisy lépe než úředník. Úředníci jsou jen lidé kteří dělají chyby, nerozumí, neznají, a jsou přepracovaní stejně jako každý jiný.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 7:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen tak stranou Milane: Nechci Ti se plést do osobních věcí, ale protože já akorát mám zájem získat české občanství tak se ptám: z jakého důvodu jsi se mermomocí chtěl vzdát českého občanství? Je nějaká velká nevýhoda mít 2 občanství?
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 8:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Jen tak stranou Milane: Nechci Ti se plést do osobních věcí, ale protože já akorát mám zájem získat české občanství tak se ptám: z jakého důvodu jsi se mermomocí chtěl vzdát českého občanství? Je nějaká velká nevýhoda mít 2 občanství?

Jednu nevyhodu to ma.Pokud se jednou dostanes treba na dovolene v cizi zemi do problemu(unos,vykupne kriminalnimi,ci teroristickymi skupinami atd),tak se muze stat,ze ta zeme,kde mas obcanstvi(v tom pripade 2)se nedohodnou,kdo te z toho vyseka.Nechci se plest,ale v minulosti k necemu podobnemu doslo.
Milanuk

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 6:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek

Já než něco udělám,tak se na to snažím vždy připravit. Takže než jsem si udělal britské občanství, tak jsem zvážil všechna pro a proti. Jsem si téměř jist,že v Čechách už nikdy žít nebudu...teda určitě tam nechci už pracovat Smile
Když jsem se rozhodl,že si občanství udělám, tak jsem si začal zjištovat i to, jaké to bude mít následky v Čechách...v podstatě, kdybych jim to neřek tak to v životě nezjistí...ale kdo ví...
ale zákon mluví jasně, tak jsem jen chtěl dodržet zákon...no a byla z toho takováhle příhoda s čímž jsem nepočítal. Předpokládám,že někdo by ty zákony měl znát a od doby, co jsme v Unii se podle mě tyto případy začnou opakovat...že si někdo dobrovolně udělá občanství v cizí zemi. Copak u nás nikdo nepoužívá hlavu? Vždyt jim to musí přeci docvaknout,že někteří lidi odejdou když jsou otevřené hranice a že se třeba už nebudou chtít vrátit...co je na tom tak složitého? Copak jsou všichni přesvědčeni,že život v České republice je to nejlepší na světě?
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

Pokud to neni moc osobni, proc chces ceske?

jinak jedna z nevyhod mit dve, ze v nekterych vladnich institucich v usa to vadi, ale to asi nebude milanuv pripad. z tohoto duvodu mozna svym budoucim detem ani nebudu vyrizovat ceske, pokud by si ho mohli vyridt pozdeji zpetne jak se samy rozhodnou...
Milanuk

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prý bude od roku platit nový zákon,který by mi umožnil mít občanství dvě...
vůbec netuším zda je výhoda mít dvě občanství nebo ne...
ale co jsem zaslechl...nevím co je na tom pravdy...člověk je v zahraničí vždy po ochranou toho státu, na který pas přiletěl...
Čenda

Registrace: 03. 03. 2011

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Milanuk napsal:
Prý bude od roku platit nový zákon,který by mi umožnil mít občanství dvě...
vůbec netuším zda je výhoda mít dvě občanství nebo ne...
ale co jsem zaslechl...nevím co je na tom pravdy...člověk je v zahraničí vždy po ochranou toho státu, na který pas přiletěl...

Jestliže je člověk občanem USA musí ze států letět na US pas . USA nemá moc ráda, když má někdo dvě občanství . Jsou případy, kdy byl třeba USC s iránským občanstvím a při návštěvě ho zabásla iránská policie a USA má problém se o něj jako USC postarat .
Milanuk

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, to je zajímavé...
Čenda

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:

Pokud to neni moc osobni, proc chces ceske?

Je to mnohdy psychologická záležitost . Život není jen o má dáti a dal .
Clayton

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 10:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
[
jinak jedna z nevyhod mit dve, ze v nekterych vladnich institucich v usa to vadi, ale to asi nebude milanuv pripad. z tohoto duvodu mozna svym budoucim detem ani nebudu vyrizovat ceske, pokud by si ho mohli vyridt pozdeji zpetne jak se samy rozhodnou...

Tohle je zajímavý problém. Ono ani není třeba mluvit o vyřizování. Podle mě se tvé děti stanou občany ČR okamžikem narození, nezáleží na tom, zda jim budeš vyřizovat pas nebo ne. Stejně tak se samozřejmě stanou občany USA, pokud se narodí tady.
Podle mě výhody dvojího občanství v tomto případě převažují. Za předpokladu, že se nerozpadne EU, je kombinace občanství USA + občanství státu EU velkou výhodou pro mnohé US firmy, které potřebují své zaměstnance vysílat třeba do UK. Stejně tak je to snazší s případným studiem v Evropě a také možnost se prokazovat třeba v Londýně na letišti pasem EU a nestát dlouhou frontu pro Američany má své výhody. Tak to řeší moji známí. Pak už v Praze ukáží US pas, takže do ČR přijedou jako Američané a mohou počítat s ochranou US.
Těch situací, kdy je v USA druhé občanství překážkou je podle mě minimum, navíc se dítě může CZ občanství v dospělosti vzdát - dříve to stejně nejde. Je ale možné, že naopak bude potřebovat vzdát se US občanství. Pokud to půjde s USA takhle dál v Obamově stylu a nebude zrušená Worldwide taxation, může se americké občanství šeredně nevyplatit (ano, vím, že jsou tam zatím výjimky pro děti, které sice jsou občané, ale nikdy v US nepracovaly).
Moje 2 děti narozené tady v USA mají oba pasy, zatím v tom nevidím problém.
verzana

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

takze se stejne dite muze rozhodnout kdykoliv pozdeji vyridit si cesky pas, kdyz bude chtit?

i kdybysme my jako rodice ztratili CZ obcanstvi az po narozeni ditete?

priznam se ze jsem lina to tedka hledat, tak jen jestli vis z hlavy...
Clayton

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 10:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
takze se stejne dite muze rozhodnout kdykoliv pozdeji vyridit si cesky pas, kdyz bude chtit?

i kdybysme my jako rodice ztratili CZ obcanstvi az po narozeni ditete?

priznam se ze jsem lina to tedka hledat, tak jen jestli vis z hlavy...

Jsem přesvědčen, že ano. Stačí aby byl jeden z jeho rodičů v době jeho narození občanem ČR.
Jinak já vím, možná zrovna u vás může být to občanství ČR na škodu, ale to je opravdu spíš menšina případů...
verzana

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 11:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Clayton napsal:

Jsem přesvědčen, že ano. Stačí aby byl jeden z jeho rodičů v době jeho narození občanem ČR.
Jinak já vím, možná zrovna u vás může být to občanství ČR na škodu, ale to je opravdu spíš menšina případů...

diky.

Pokud neni co ztratit, asi necham rozhodnuti na detech az budou starsi.
Clayton

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 11:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
Clayton napsal:

diky.

Pokud neni co ztratit, asi necham rozhodnuti na detech az budou starsi.

Tak pokud nebudeš pravidelně jezdit s dětmi do ČR aby ti vadily třeba ty fronty pro Američany na letišti v Londýně, tak je to jedno.
q
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2013 12:00 am    Předmět: Re: Jak jsem přišel o občanství :-) Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Milanuk napsal:

po 6 letech jsem v Británii požádal o jejich občanství a získal ho...trvalo to dohromady půl roku a taky to stálo nějaký ty libry...

Když už jsem měl občanství odklepnuté a čekal jsem na předávací ceremoniál, tak jsem si zjištoval, jestli to nebude někomu v CZ vadit...
a zjistil jsem,že podle platných zákonů...kdokoli nabyde dobrovolně cizí státní občanství, ztrácí automaticky občanství české...je to zákon z roku 93...to asi kvůli tomu našemu rozdělení se Slovákama

A tak jsem 11.8.2011 obdržel britské občanství a čekal co se bude dít...a nedělo se nic samozřejmě...
tak jsem v září ještě letěl do Španělska na týdenní dovolenou s českým pasem, jelikož jsem ještě vyřizoval pas anglický a neměl jsem ho...

Jelikož se nic nedělo a já jsem blbec poctivej...tak jsem psal mail na ministerstvo zahraničí, že jsem nabyl dobrovolně britské občanství a že jsem asi přišel o to české...a co mám dělat s českým pasem a občankou?...oni mi obratem odpověděli a to tak, že mi opět opsali tu větu ze zákona, že jsem o občanství přišel....ale opět mi neřekli, co s tím pasem a občankou Smile

Tak jsem se objednal do Londýna na ambasádu...volal jsem jim,že jsem přišenil o české občnaství atd a oni si mě objednali...pozor, na českou ambasádu do Londýna se musíte objednat 2 měsíce předem...oni jsou totiž strašně busy Smile
z internetových stránek se dozvíte, že se tam každou chvíli dělaj nějaký párty atd...ale na občany se kašle...vůbec mě to nepřekvapilo...

na ambasádě vůbec nechápali co se mnou...já jim dal pas atd a říkám,že už to nechci, že mám anglický...a oni,že prej jsem první a že oni nevědí co dělat...nakonec mi dali 4 krát vyplnit ten samý formulář....
já se jich ptal, jestli se jim rozbila kopírka a oni mi řekli,že potřebují 4 originály Smile fakt kocourkov Smile

No nic, vyplnil jsem to, odevzdal pas a dostal nějaké potvrzení o pozbytí občanství...
paní si na mě vzala mail a mojí anglickou adresu domů...nechápu na co jim to je...

ale později jsem pochopil....za pár dní mi paní z ambasády psala, jestli se tam můžu zase zastavit, že mi prý dala vyplnit špatný formulářSmile
Určitě si dokážete představit jak jsem skákal radostí, když vám řeknu, že do Londýna jsem to měl 300 km autem, a musel jsem si zase vzít další den dovolené...ta baba mi asi chtěla vyplácat zbylou dovču Smile

Tak jsem se tam opět dostavil a vyplnil tentokráte už jen jednou, jiný formulář...
No a aby toho nebylo málo, tak si paní ještě vymyslela poplatek 10 liber Smile...nerozčiloval jsem se, byl jsem příjemný a říkal jsem si, at už to mám za sebou...
ptal jsem se proč?..a ona..."No my to ted pošlem na ministerstvo a oni vám sem pošlou dopis, který vám budeme muset dát"....

A na závěr třešnička...

Dodnes mi žádný dopis z ministerstva nebo ambasády nepřišel....já vím, je to teprva rok...
A dodnes mě v mém bydlišti evidujou v evidenci obyvatel...takže jsem pořád v zaevidovaný jako český občan, akorát,že už teda nemám tu občanku a pas...ale vsadím se, že kdybych si o to zažádal, tak mi to dají Smile

Smile

hezký den Smile

Jen pro informaci... to ze nemas cesky pas neznamena, ze nejsi cech a to ze mas britsky pas nedela z tebe brita ale britskeho obcana ceske narodnosti
Milanuk

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2013 1:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

však já vím Smile

psal jsem to tady jen pro zasmátí.

Už 8 let pracuju s Britama a dělá se mi s nima líp než s Čechama...
ale oni vědí,že nikdy nebudu "proper british citizen" jako oni Smile Dělám si z toho legraci. Já si to občaství udělal,protože to má pro mě různé výhody. A to,že jsem přišel o české občanství...to je přeci jen kvůli tomu,že u nás zákonodárci nepoužívaj mozek...to je celé...a já jsem na to chtěl tímto případem taky trošku poukázat Smile
Je přece blbost zakazovat Čechovi být Čechem Smile
tak at s tím koukaj něco dělat Smile

Nedávno jsem se dozvěděl,že si po 4 letech můžu udělat kanadské občanství Smile To by taky byla legrace...ale momentálně nad tím nepřemýšlím,žiju tu jen pár měsíců a nevím jak dlouho tu zůstanu.
Čenda

PříspěvekZaslal: ne březen 10, 2013 1:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Milanuk napsal:

.....

Kde ty chlape máš vlastně domov ? Smile
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne březen 10, 2013 2:56 pm    Předmět: Re: Jak jsem přišel o občanství :-) Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Milanuk napsal:

A na závěr třešnička...

Smile

hezký den Smile

Ja bych se moc nesmal,znam jednoho ktery to ma jako ty ale v Kanade a po 10. letech se dozvedel ze dluzi asi 100 000.korun za odvoz odpadu v Cesku (protoze tam ma porad bydliste) a exekuce muze byt vymahana na jeho rodine !!!
Milanuk

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je taky dobry. To je dalsi dukaz o debilite nasich zakonu Smile Ja bych jim nic nedal. Ja mel trvale bydliste orokazatelne v UK hned po roce pobytu. Kolik teda vlastne muzu mit trvalych bydlist? Smile 10? Smile
Čenda

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 4:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Milanuk napsal:
To je taky dobry. To je dalsi dukaz o debilite nasich zakonu Smile Ja bych jim nic nedal. Ja mel trvale bydliste orokazatelne v UK hned po roce pobytu. Kolik teda vlastne muzu mit trvalych bydlist? Smile 10? Smile

No 100 K za odvoz odpadu je blábol . Já si myslím, že se ztrátou ČR občanství jsi automaticky také ztratil trvalé bydliště v ČR .
Čenda

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Milanuk napsal:

Kolik teda vlastne muzu mit trvalych bydlist?

Trvalé bydliště je pojem z českého právního řádu a v ČR muže mít člověk pouze jedno TB . Jinak jestliže je někdo občan ČR trvale pobývající v zahraničí a neprovede administrativní úkon vedoucí k jeho zrušení, tak má stále TB v ČR . Chce-li si ho ponechat a neplatit za odpady , může své TB přehlásit na městský úřad . Tam jsou hlášeni jednak bezdomovci a jednak lidé, kteří se chtějí vyhnout exekuci .
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA