Internetovy obchod CR-USA

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Internetovy obchod CR-USA

Autor Zpráva
roxana

Registrace: 31. 10. 2012

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2012 5:18 pm    Předmět: Internetovy obchod CR-USA Odpovědět s citátem

Ahoj, mam dilema. Zacala jsem pracovat pro ceskou firmu, ktera ma sidlo v CR a provozuje prodej pres internet do nekolika zemi. Nove prodavaji i do USA a Kanady. Ja bydlim v USA a mam US obcanstvi. Moje prace je preklad a komunikace se zakazniky. Chtela bych si pozadat o business license, ale nevim, jestli mam na ni narok, protoze jsem jen prostrednik mezi firmou a zakazniky a taky mam prac. pomer v cesku, tak nevim jak by to bylo s odvodem dani tady v USA (vyplata mi zustava v CR). Taky bych chtela firmu tady v USA zviditelnit, prozkoumavam free advertisement, ale zatim chcou vsude po me jmeno a sidlo businessu, jelikoz nemam business license tak nevim jak to provest. Uvitam vsechny rady a komentare.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 1:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Roxano na Chicago-cz. Je to dobré zde vidět novou tvář. Ptáš se na mnoho otázek.

(1) Nárok na business license má každý. Jen si vyplníš pár formulářů, zaplatíš prachy, a jedeš. Trvá to pár dnů než se to vyřídí. Není to složité jak v ČR. Můžeš si to udělat sama, ale radči bych to nechal na profesionála kdo zakládá firmy, aby Ti poradil která forma firmy by byla nejlepší. Záleží na mnoha věcí, včetně státního zákonu ve státě kde žiješ, daních, pojištění, apod.

(2) Otázka v Tvém případě je, jestli to má cenu být zaměstnancem té české firmy, nebo chceš mít vlastní kšeft který bude pracovat i pro jiné zákazníky. Toto záleží na obratu, kolik procent Tvého času je strávené na české firmě. Zní to, že chceš pracovat i pro jiné. Je to tak?

(3) Jestliže jsi občankou USA, tak musíš uvádět ve svém americkém daňové přiznání ohledně příjmy kdekoliv jsi je vydělala. To že to zůstává v ČR nevadí. Je to realized income. I kdyby jses přestěhovala do ČR natrvalo, a pracovala a žila by jsi v Evropě, protože jsi občankou USA, tak musíš podávat americké daňové přiznání, kde musíš uvádět všechen příjem. Viz např., IRS Pub. 17, kapitola 5., 1. odstavec.

(4) Jestli si necháváš peníze na účtě v ČR, doufám že rozumíš že to musíš nahlásit vládě USA že náš offshore účet. viz. např. http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/f90221.pdf a možná taky http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/f8938.pdf .
roxana

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2012 9:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Pdmlynek,

diky moc za vystiznou odpoved a rady.

K bodu 1) u te Bus.License nevim jestli je to i pro ty, kdo nic neprodavaji jako ja, ja bych vlastne mela byt neco jako podnikatel/zprostredkovatel, ja nic neprodavam, jen komunikuju s tema kdo nakupuji zbozi online z ceske firmy.

2)pro jine pracovat nechcu, blbe jsem to napsala,jen chcu tu firmu nejak zviditelnit, udelat advertisement, ale zatim vsude narazim na to, ze nemam lokalne registrovany business. Coz me vrati k bodu c. 1 - udelat si business license

3) to jsem nevedela, ze i kdyz budu zit v CR tak musim porad podavat US danove priznani, takze ceske podavat nebudu? V cesku jsem vlastne zamestnana a platim dane, tak to jsem z toho teda jeste vetsi jelen.

4)To jsem taky nevedela, dik.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2012 11:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

roxana napsal:
Ahoj Pdmlynek,

diky moc za vystiznou odpoved a rady.

K bodu 1) u te Bus.License nevim jestli je to i pro ty, kdo nic neprodavaji jako ja, ja bych vlastne mela byt neco jako podnikatel/zprostredkovatel, ja nic neprodavam, jen komunikuju s tema kdo nakupuji zbozi online z ceske firmy.

2)pro jine pracovat nechcu, blbe jsem to napsala,jen chcu tu firmu nejak zviditelnit, udelat advertisement, ale zatim vsude narazim na to, ze nemam lokalne registrovany business. Coz me vrati k bodu c. 1 - udelat si business license

3) to jsem nevedela, ze i kdyz budu zit v CR tak musim porad podavat US danove priznani, takze ceske podavat nebudu? V cesku jsem vlastne zamestnana a platim dane, tak to jsem z toho teda jeste vetsi jelen.

4)To jsem taky nevedela, dik.

Ahoj Roxano, ty bys mela mit licenci jako poradce,prekladate etc... Prijem by ti pak na zaklade toho ale meli posilat sem...pracujes vpodstate tady a pak bys jej mohla danit jen v USA,V OPACNEM PRIPADE to vypada ze musis priznavat v obou zemich....pze prijem vyplaceny v Cesku musis priznavat i tam...naproti tomu prijmy z USA,pokud v CR nezijes,ne...

Teda doufam ze to tak je,pac v danich mam gulas a verim lidem co delaji dane. Podle nich dane z primu v USA,CR z hlediska mych prijmu,pac mam take dvoji obcanstvi,nicmene prijmy z USA v Cesku priznavat nemusim. Jsem tam jen par tydnu v roce a to je pry rozhodujici. Jenze bohuzel v CESKU se vsechno meni prekotne,tak kdovi jestli je info aktualni.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2012 1:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ohledně business license. Jestliže jsi jen pracovník té firmy, a nemáš zájem pracovat pro jiné, tak myslím že by jsi neměla si zakládat business na své jméno. Spíš bych nechal tu firmu založit v USA jen pobočku. Tím by jakékoliv problémy s licensiemi, s pojištěním, atd. byly jejich problém, a né Tvůj. Samozřejmě že jako místní representka toho kšeftu můžeš být zmocněna aby jsi jednala za kšeft, podepisovala šeky, vyřizovala účty, pomáhala by jsi klientům, apod., ale ta pobočka by byla 100% vlastněna firmou. Ty by jsi pobočku jen operovala, ale nevlastnila.

Ohladně daní. Je zde mnoho lidí kteří mají podobný problémy jako Ty. Je mi docela jasné že jestliže jsi američanka, a pracuješ pro českou firmu, tak budeš muset nahlásit daně v USA. viz. Pub 17, strana 51, střední kolonka, 3. odstavec.

Jestliže platíš daně v ČR, tak asi taky budeš muset podávat české přiznání. Ono to není problém podávat přiznání v několika jurisdikcí, je to docela běžné.

Placení daní za jeden příjem se většinou řeší tak, že to platíš v jedné jurisdikci, a druhá Ti za to dá kredit. Např. dejme tomu že podle českých zákonů máš platit 20% daň, a podle amerických zákonů máš platit 26%, tak zaplatíš 20% ČR, a dalších 6% americké vládě. Ale jestliže máš platit 20% daň v ČR, ale podle amerických zákonů jen 14%, tak zaplatíš 20% české vládě, a nic americké.
roxana

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2012 8:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet a Pdmlynek diky moc za odpovedi!!! Very Happy Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Business Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic