občanství,kdyz je otec US citizen...jak dale?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

občanství,kdyz je otec US citizen...jak dale?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
evap
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 8:18 pm    Předmět: občanství,kdyz je otec US citizen...jak dale? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Vážení, po 20 letech se mi podařilo prokázat u soudu, že otec mé dcery je občan USA, poraďte, jak docílit toho, aby měla americké občanství.Bude ho mít tedy v rodným listu... a copak dál ?
janney

Registrace: 26. 10. 2008

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2012 1:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj.
Bude tedy zapsan v jejim rodnem listu a ten ti bude vydan?
My jsme to resili pak pres US konzulat v Praze,ale resili jsme to u miminka.
Prisli jsme tam spolecne,prinesli potrebne dokumenty ( i s apostilou a prelozene,coz se nakonec ukazalo,ze nebylo nutne) a zazadali jsme o jeji Consular Report of Birth Abroad coz nahrazuje plne americky rodny list, o US passport a social security number.Samozrejme za prislusne poplatky.

Ale vzhledem k tomu,ze rikas,ze se ti to podarilo prokazat az po 20 letech,predpokladam,ze dceri je vice jak 18 a to uz se pak Consular Report of Birth Abroad nevydava a postup je tak zrejme uplne jiny.
Nejlepsi bys mela asi si na ambasadu v Praze zavolat a pozeptat se,pripadne jim tam napsat e-mail - vetsinou tak do tydne poslou potrebne informace nebo odkazy na jejich stranky.
Pripadne se koukni na jejich stranky nejdriv sama - tohle co posilam se teda ale tyka jenkdyby dceri bylo do 18 let
http://prague.usembassy.gov/con_am_birth.html
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá červenec 13, 2012 2:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud si dobre vzpominam na to, co tady psal Bouncy, tak, myslim, musim ten jeji otec o to obcanstvi zadat. To, ze je neci rodic US citizen jeste neznamena, ze ten dotycny ma automaticky narok na US citizenship. Mozna se pletu. Prohledat forum, uz se tady o tom velice zdlouhave a fundovane psalo.

Nebo jeste lip, jak psala Janney - informovat se na ambasade, tam jsou za to placeni a vi o tom vic nez kdokoli tady.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2012 8:54 pm    Předmět: Re: občanství,kdyz je otec US citizen...jak dale? Odpovědět s citátem

evap napsal:
Vážení, po 20 letech se mi podařilo prokázat u soudu, že otec mé dcery je občan USA, poraďte, jak docílit toho, aby měla americké občanství.Bude ho mít tedy v rodným listu... a copak dál ?

Vítej na Chicago-cz, evap!

Než začneš si vyřizovat Americké občanství Tvé dcery, tak si zjisti jestli na to má právo. Pracovníci na embasádě, stejně jako v jiných úřadech, nejsou na to aby pomohli Tobě, ale aby pracovali pro vládu; jestliže jim dáš důkazy a doklady které potřebují, tak Ti udělají co chceš, ale nejsou na Tvé straně. Jen podle toho co jsi napsala, tak to nebude snadné, takže se nemůžeš spolehat jen na to co Ti řeknou na embasádě.

Pár otázek:
(1) Kdy se Tvá dcera narodila? Kde se narodila?

(2) Byl otec Tvé dcery v době porodu Tvůj manžel?

(3) Žila Tvá dcera někdy v USA?

(4) Jak dlouho žil otec Tvé dcery na území USA před narození Tvé dcery?

(5) Měla jsi Ty někdy Americké občanství?

(6) Který soud to rozhodl? Kdy to soud rozhodl? Byl otec Tvé dcery representovaný před soudem?

(7) Podporoval otec Tvé dcery někdy Tvojí dceru? Podepsal nějakou smlouvu že jí bude podporovat?
evap

Registrace: 18. 07. 2012

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2012 10:59 pm    Předmět: občanství USA Odpovědět s citátem

janney napsal:
Ahoj.
Prisli jsme tam spolecne,prinesli potrebne dokumenty ( i s apostilou a prelozene,coz se nakonec ukazalo,ze nebylo nutne) a zazadali jsme o jeji Consular Report of Birth Abroad coz nahrazuje plne americky rodny list, o US passport a social security number.Samozrejme za prislusne poplatky.

Ale vzhledem k tomu,ze rikas,ze se ti to podarilo prokazat az po 20 letech,predpokladam,ze dceri je vice jak 18 a to uz se pak Consular Report of Birth Abroad nevydava a postup je tak zrejme uplne jiny.
Nejlepsi bys mela asi si na ambasadu v Praze zavolat a pozeptat se,pripadne jim tam napsat e-mail - vetsinou tak do tydne poslou potrebne informace nebo odkazy na jejich stranky.
Pripadne se koukni na jejich stranky nejdriv sama - tohle co posilam se teda ale tyka jenkdyby dceri bylo do 18 let

Ahoj, dceři bude v září 20 let. Vím, že u miminka je to jednodušší, mnohem, navíc když oba spolupracují, je to všechno jiné.
Jakmile budu mít vystavený rodný list s uvedením otce, asi budu kontaktovat tu ambasádu.Nic jinýho mě nenapadá.
evap

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2012 11:21 pm    Předmět: Re: občanství,kdyz je otec US citizen...jak dale? Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
evap napsal:

Vítej na Chicago-cz, evap!

Než začneš si vyřizovat Americké občanství Tvé dcery, tak si zjisti jestli na to má právo. Pracovníci na embasádě, stejně jako v jiných úřadech, nejsou na to aby pomohli Tobě, ale aby pracovali pro vládu; jestliže jim dáš důkazy a doklady které potřebují, tak Ti udělají co chceš, ale nejsou na Tvé straně. Jen podle toho co jsi napsala, tak to nebude snadné, takže se nemůžeš spolehat jen na to co Ti řeknou na embasádě.

Pár otázek:
(1) Kdy se Tvá dcera narodila? Kde se narodila?

(2) Byl otec Tvé dcery v době porodu Tvůj manžel?

(3) Žila Tvá dcera někdy v USA?

(4) Jak dlouho žil otec Tvé dcery na území USA před narození Tvé dcery?

(5) Měla jsi Ty někdy Americké občanství?

(6) Který soud to rozhodl? Kdy to soud rozhodl? Byl otec Tvé dcery representovaný před soudem?

(7) Podporoval otec Tvé dcery někdy Tvojí dceru? Podepsal nějakou smlouvu že jí bude podporovat?

Ahoj, moc děkuju za přivítání !!!

Mě z toho asi klepne !
Hele :
1)Káča se narodila v 1992 v Čechách
2)Její otec nikdy nebyl můj manžel
3)Káča nikdy nežila v USA
4)Její otec byl a je občanem USA, důstojníkem US Army žijícím v Evropě, nyní je už zpět v USA, ale nevím kde, schovává se
4)já jsem nikdy občanství USA neměla
5)rozhodl o tom okresní a po té i krajský soud v Plzni na základě výsledků svědků,zejména mé dcery a jeho kolegů, doložené a ověřené korespondence s jeho rodinnými příslušníky ...
Vzhledem k tomu, že se schovává a opakovaně nepřebírá poštu- jako- proběhl soud bez něj, ale měl tam opatrovníka, ten se odvolal, takže to šlo ke krajskému soudu a ten potvrdil výrok okresního soudu.
6)Podporoval ji částečně asi tak nějak jak se mu to zrovna hodilo, ale z opatrnosti nikdy nic nepodepsal.

Pomůže mi jakákoli informace, která povede k úspěchu.
Asi ho budeme muset fyzicky vyhledat a přesvědčit ho ke spolupráci. Nebo se pletu ?No ale tváří se, že neexistuje!
Bylo by pro mě snažší, kdyby to šlo bez něj.

Děkuji za jakoukoli pomoc nebo radu.
Jakmile budu mít rodný list se zápisem otce, tak ho pošlu a ambasádu s dotazem, jak postupovat ?Nic jiného mě nenapadá.
evap.
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 1:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Proc se o to zajimas az ted, ne po narozeni ditete Confused
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 2:09 am    Předmět: Re: občanství USA Odpovědět s citátem

evap napsal:
janney napsal:
Ahoj.

Ahoj, dceři bude v září 20 let. Vím, že u miminka je to jednodušší, mnohem, navíc když oba spolupracují, je to všechno jiné.
Jakmile budu mít vystavený rodný list s uvedením otce, asi budu kontaktovat tu ambasádu.Nic jinýho mě nenapadá.

Ahoj,nevim 100% jestli se neco zmenilo,ale myslim,ze tva dcera,jelikoz je ji uz 20 let,by si to asi mela vyrizovat sama.
Ale nevim,jestli ma nejakou nadeji,jeji otec by se za ni musel zarucit petici.
Jen kvuli tomu,ze je dcera US obcana ji automaticky GC(green card) ani CS(citizenship) nikdo neda.
Mozna by sis mohla zavolat na US ambasadu,mluvili tam cesky,pokud vim.

Good Luck!!
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 3:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uvidime, co rekne Mlynek, ale ja tady vidim nulove sance. Ambasdu a US urady vseobecne nebude ani v nejmensim zajimat rozhodnuti nejakeho ceskeho soudu. Rozhodnuti US soudu, DNA match, to by neco znamenalo, kdyby se k tomu priznal, ale takto ... Uvidime, co napise Mlynek, ale ani on se v tomto druhu americkeho prava nevyzna a nejspis poradi najmout US pravnika a zahajit soudni proces o otcovstvi ditete tady. To ovsem bude stat silene penize a vysledky jsou ve hvezdach.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 4:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za svůj rozbor situace Tvé dcery. Bohužel to nevidím moc růžově.

Aby děcko dostalo Americké občanství na základě Amerického občanství otce který není manželem matky děcka, tak se musí řídit podle 8 USC § 1401(g), a §1409(a). Viz např. http://www.law.cornell.edu/uscode/text/8/1401 , a http://www.law.cornell.edu/uscode/text/8/1409 Podle těchto zákonů, tak aby děcko dostalo občanství, tak otec musí žít na území USA alespoň 5 let, včetně alespoň 2 roky po 14; a
(1) musí být důkaz že děcko má krevní vztah s otcem;
(2) otec byl Americké národnosti v době porodu;
(3) otec souhlasil písemně že bude finančně podporovat dítě do 18-ti let; a
(4) v době kdy děcko bylo pod 18, tak … (C) příslušný soud rozhodne že děcko je otcovo.

V Tvém případě podle toho co jsi napsala to zní že otec Tvé dcery na území USA žil alespoň 5 let před narozením Tvé dcery, a že měl Americké občanství (tak i národnost) v době porodu.

Ptal jsem se, ale neodpověděla jsi, kdy soud rozhodl že děcko je jeho. Podle toho co jsi napsala, tak to zní že už je to chvíli. Jestliže okresní soud rozhodl že Tvé děcko je jeho před 18. narozeninám Tvé dcery, tak se asi pod-odstavec (4) splní. Ale není to najisto.

Problém ale Tvá dcera má s pod-odstavcem (3). Zní to že on nikdy nepodepsal nic že bude podporovat svou dceru do jejích 18-ti let. I kdyby dneska se změnil, přiznal svojí dceru a byl jí ochotný jí pomoc, tak protože ona má přes 18 let, tak je to promeškané.

Tvá dcera taky asi může mít problém s pod-odstavcem (1). V zhledem že má asi problémem s pod-odstavcem (3), nebudu zde rozbírat (1).

Jestli chceš vědět podle čeho se bude řídit Americká embasáda v Praze, tak si prohlídni Příručku Pravidel pro úředníky State Department, sedmý díl, kapitola 1130, http://www.state.gov/documents/organization/86757.pdf , zvláště první dvě třetiny pod-kapitoly 7 FAM 1133.4-2, na stránkách 31 až 36. Toto je podle čeho se budou řídit na embasádě.

Jinak, nejsem Tvůj právník, takže není to rozumné se spoléhat na to co Ti zde píšu. Je to docela pravděpodobné že se úplně mýlím.
evap

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 7:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:

Ahoj,
protože se tomu otec bránil od začátku, sice přizpíval na výživu ale bránil se jakýmkoli ofocialitám před úřady, nikdy se sám dobrovolně nedostavil na matriku aby podepsal souhlasné prohlášení o tom, že je její otec.Jako podplukovník US Army by měl problémy, takže se tomu bránil zuby nehty.
Věř mi, že jsem se opravdu snažila.
Potřebuji ho fyzicky najít.
Poraď, prosím!
evap

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 7:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Díky za svůj rozbor situace Tvé dcery. Bohužel to nevidím moc růžově.

Aby děcko dostalo Americké občanství na základě Amerického občanství otce který není manželem matky děcka, tak se musí řídit podle 8 USC § 1401(g), a §1409(a). Viz např. http://www.law.cornell.edu/uscode/text/8/1401 , a http://www.law.cornell.edu/uscode/text/8/1409 Podle těchto zákonů, tak aby děcko dostalo občanství, tak otec musí žít na území USA alespoň 5 let, včetně alespoň 2 roky po 14; a
(1) musí být důkaz že děcko má krevní vztah s otcem;
(2) otec byl Americké národnosti v době porodu;
(3) otec souhlasil písemně že bude finančně podporovat dítě do 18-ti let; a
(4) v době kdy děcko bylo pod 18, tak … (C) příslušný soud rozhodne že děcko je otcovo.

V Tvém případě podle toho co jsi napsala to zní že otec Tvé dcery na území USA žil alespoň 5 let před narozením Tvé dcery, a že měl Americké občanství (tak i národnost) v době porodu.

Ptal jsem se, ale neodpověděla jsi, kdy soud rozhodl že děcko je jeho. Podle toho co jsi napsala, tak to zní že už je to chvíli. Jestliže okresní soud rozhodl že Tvé děcko je jeho před 18. narozeninám Tvé dcery, tak se asi pod-odstavec (4) splní. Ale není to najisto.

Problém ale Tvá dcera má s pod-odstavcem (3). Zní to že on nikdy nepodepsal nic že bude podporovat svou dceru do jejích 18-ti let. I kdyby dneska se změnil, přiznal svojí dceru a byl jí ochotný jí pomoc, tak protože ona má přes 18 let, tak je to promeškané.

Tvá dcera taky asi může mít problém s pod-odstavcem (1). V zhledem že má asi problémem s pod-odstavcem (3), nebudu zde rozbírat (1).

Jestli chceš vědět podle čeho se bude řídit Americká embasáda v Praze, tak si prohlídni Příručku Pravidel pro úředníky State Department, sedmý díl, kapitola 1130, http://www.state.gov/documents/organization/86757.pdf , zvláště první dvě třetiny pod-kapitoly 7 FAM 1133.4-2, na stránkách 31 až 36. Toto je podle čeho se budou řídit na embasádě.

Jinak, nejsem Tvůj právník, takže není to rozumné se spoléhat na to co Ti zde píšu. Je to docela pravděpodobné že se úplně mýlím.

Ahoj, díky za odkazy.
Soud rozhodl o otcovství nyní, je to tří týdny, čekám na rozsudek a jeho nabytí právní moci.
Čekala jsem něco podobného, ostatně proto nikdy nepodepsal jakýkoli dokument o tom, že mi posílá po kamarádech peníze - výživné.
Vzhledem k tomu, že vůbec nespolupracuje, máme asi opravdu nulovou šanci.
Jinak pro info, samozřejmě bude dcera ototo si vyřizovat sama, ale stále je to moje dcera a řešíme to všechno spolu.
Nyní půjde studovat vysokou školu, je opravdu šikovná.

Možná byste mi mohli poradit také ,jak najít otce - on se totiž schovává.Poštu jakoby nevyzvedává, samožřejmě že ji má,ale není o tom důkaz a tak podobně.
Co byste udělali v USA , abyste ho našli. Fyzicky, kde pracuje... bydlí apod.
Na internetu o něm moc zmínek není, veškeré adresy a tel čísla jsou skrytá, pouze adresy a tel čísla manželky a příbuzných.Ale ani oni nespolupracují.

přeji hezké dny. evap
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 7:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

evap napsal:
Rumburak napsal:

Ahoj,
protože se tomu otec bránil od začátku, sice přizpíval na výživu ale bránil se jakýmkoli ofocialitám před úřady, nikdy se sám dobrovolně nedostavil na matriku aby podepsal souhlasné prohlášení o tom, že je její otec.Jako podplukovník US Army by měl problémy, takže se tomu bránil zuby nehty.
Poraď, prosím!

Jestli je vojak z povolani, tak si muzes byt jista, ze ho nikdo neprozradi Idea

A co jeho zena, vi vubec ze ma jeji manzel mimomanzelske dite Confused
evap

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 7:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
evap napsal:
Rumburak napsal:

Ahoj,
Poraď, prosím!

Jestli je vojak z povolani, tak si muzes byt jista, ze ho nikdo neprozradi Idea

A co jeho zena, vi vubec ze ma jeji manzel mimomanzelske dite Confused

Teď už není, je civilista, s manželkou se rozvedl a myslím i proto že se dověděla že má nemanž. dítě, ale i tak to byl divnej vztah, manželství bez dětí..., po letech se zase oženil, jeho žena pracuje na právnické fakultě v Buffalu.Dobrý ne ?
evap
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 7:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze nejaky informace o nem mas. Mozna by pomohl privatni detektiv, ale ten je urcite drahy Confused
evap

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 8:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
Takze nejaky informace o nem mas. Mozna by pomohl privatni detektiv, ale ten je urcite drahy Confused

no asi jo, hle teď půjde dcera studovat vyskokou školu, budu mít docela výdaje...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA