Podnikání v USA

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Podnikání v USA
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema
Autor Zpráva
vaclavbedrich

Registrace: 07. 02. 2012

PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2012 11:34 am    Předmět: Podnikání v USA Odpovědět s citátem

Už od malička je mým snem se přestěhovat do US, není to jen z principu, ale je to kvůli lidem, které odtamtud znám, ta kultura je mi prostě bližší. Vadí mi typická česká závist, vadí mi to, že v téhle zemi, ač se tu žije relativně dobře, není ani jak si peníze pořádně užít. Jasně, můžu cestovat po evropě, po africe, po asii a nebude mi to dělat sebemenší problémy - ale ještě se mi nikde tak nezamlouvalo jako bydlet v USA. Dokonalá příroda, míchání kultur, spousta inspirativních lidí se stejnými cíli a zájmy. Tady, když někomu řeknu co dělám nebo chci nějakou pořádnou radu, tak se na mě akorát vysere a to kvůli tomu, že mám celkem skvělou práci za dost peněz, ale on musí makat 10 hodin denně za pár šupů.

Ale k jádru věci, nebudu si tady stěžovat. Představím trochu víc sebe, aktuálně je mi jen 20 let - ano, teď si většina řekne, kolik toho může takovej kluk vědět. Ale už jsem procestoval desítky zemí, mám za sebou vynikající střední odbornou školu zaměřenou na grafický design a kromě toho 6 let praxe v oblasti grafiky a především web designu. Tudíž bych sám sebe hodnotil jako web designera. Aktuálně jsem po několika zkušenostech z grafických studií - na volné noze a pod mojí rukou vzniká několik projektů na mezinárodní úrovni.

A teď k tomu co mě zajímá, co byste dělali v mojí pozici, abyste se dostali do US? Jako freelancer nebudu mít u žádosti o pracovní vízum moc šancí a k tomu mám ještě přítelkyni. Může mi pomoct, kdybych měl během několika let svoje projekty tak zaběhnuté, že by mi tu běželo sro, šanci založit americkou "pobočku" a předelegovat celý svůj business do zámoří? Jaké jsou pro to podmínky?

Předem díky za rady a tipy
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 6:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, me jen udivuje, jak muzes s jistotou rict, ze je Ti mistni kultura (v USA) blizsi.

Mohu Ti s klidnym svedomim potvrdit, ze ja vyrustala ve dvou naprosto odlisnych zemich (CR a Argentina) a i presto bylo pro me presidleni do USA znacnym kulturnim sokem. I pres to, ze hodne (ne-li vetsina) mych znamych byli cizinci, i pres to, ze plynule mluvim 5 jazyky atd.

Zavist je vsude; jen v USA se nedava tak najevo. No, neni to "inn".

V CR nejspis nevydelas takove penize, jako muzes vydelat v US (pokud tedy budes mit kliku). Rada veci je tu jednodussi, pokud jde o podnikani. Ale ... no, rikas, ze v CR neni jak si ty penize poradne uzit. Asi Te zklamu: v USA zase nebudes mit cas si ty penize poradne uzit.

Jedna vec je USA navstivit a pobavit se, jina je v USA natrvalo zit. Kdyz opominu vsechny problemy s pracovnim povolenim atd., pak prijde nocni mura IRS, property taxes, medical bills ... mam pokracovat? V CR za property tax bratru cvaknes $50-100/rok, v USA (podle mista pobytu od $1500 a vis ... klidne i treba $15k). Navsteva lekare v CR vyjde na smesne $2, v USA pocitej minimalne se $100 pokud tedy mas pojisteni.

Vis, na Tvem miste bych asi ze zacatku vyzkousela par kseftu s US klienty, par navstev, pobyt tu tak 1/2 roku (coz lze legalne) a teprve pak pomyslet o necem stabilnejsim. Urcite bych nemrhala casem a energii na ziskani pracovniho povoleni atd. pokud bych si nebyla na 100% jista, ze je to, co opravdu chci.

Znam hodne inteligentnich Americanu, ale take znam hodne takovych, ze kterych je mi na zvraceni. Povrchnost je asi to spravne slovo. Cech Ti klidne vpali svuj nazor primo do ksichtu; American to ale neudela ... jenom "he/she does not care". A nebo Te nechce urazit ... vazne, jsem tu uz 7 let a a tu dobu jsem si nenasla nikoho, s kym bych si rozumela. V CR to nebyl problem, tady je. Jestli to je mistem, kde ziju nevim, ale ja si s Amiky proste nerozumim. A ti, jejichz inteligence si vazim, zase nemaji na nejaka setkani cas, takze ... it sucks.

Zaverem Ti jen chci rict tohle: neodrazuji Te od Tveho umyslu se prestehovat. To vubec ne; jen Ti chci nastinit i ty temne stranky Tveho rozhodnuti ... aby jsi vedel, do ceho jdes. Protoze pokud jednou do USA natrvalo vycestujes, uz v podstate nebudes mit se kam vratit. Ja si setrim na byt v Buenos Aires, kam se chci na duchod prestehovat (mezi lidi, kteri vi, jak si uzit zivota). Mas podobny plan i Ty?
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 10:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za dlouhou odpověď. Většina z těhle stiných stránek je mi jasná, díky tomu, že tam právě žije několik kamarádů, ať už celý život nebo jen pár let. Ono když si to srovnáš s ČR, tak je otázka co finančně vyjde lépe. Kdybych to bral z pohledu zaměstnance, tak tu jako grafik po daních a všech náležitostech dostanu měsíčně 17-23 čistého, jelikož žiji v Praze počítám s nájmem 11 tis. korun, pak je potřeba jídlo což je dalších nejméně 4000 Kč, něco za měsíc mě bude stát benzín (cca 2000 Kč) a jsme u výdajů na 17 tisících korunách a to nepočítám nějakou zábavu, neplánované výlety, návštěvy doktora, případně nějaké splátky, dluhy apod.

V USA je plat web designera průměrně mezi 40 - 70 tis. dolarů ročně dle zkušeností, což nám dává nějakých $4500 měsíčně, když budu počítat, že bych si našel takovou pozici, kde mi dávají ještě nějaké bonusy, platí z větší části zdravotní pojištění, dental care a další příspěvky, tak bych měl větší výdaje na bydlení, co jsem koukal, na místě, kde bych chtěl být se pohybuje mezi 600 - 1000 dolary, opět něco mě bude stát jídlo, což počítám tak $300-$500, benzín orientačně $200 - na všem se dá ušetřit že. A případně nějakou property tax kterou říkáš, nevím co vše se dál musí platit, ale orientačně pro to počítám tak $500-700 dolarů, takže při těchto orientačních nákladech by mi mělo zbýt kolem $2000 dolarů, což je určitě slušná rezerva, i kdybych měl nějaké vedlejší výdaje, lecos se z toho dá ušetřit, právě na onu dražší zdravotní péči, která je pro mě znakem kvalitní péče za ty prachy?

Vidíš v čem je ten problém? Proto jsem se rozhodl to zkusit, samozřejmě prvně bych tam chtěl žít alespoň půl roku, ale pořád nevím, jak v této době na pracovní povolení, nejen pro mě, ale i pro přítelkyni - vzít si jí ? Možná mi to tam vyhovovat nebude, možná jo, ale je to můj celoživotní sen od malička, někdy si přijdu jako bych ani nebyl čech. Pracoval jsem s celkem dost lidma z US, mám tam dost kontaktů.

Jenže moje dotazy byly směřovaný spíš na to, jestli je šance se tam dostat i jako freelancer nebo-li web designern a volné noze a jestli právě si váží lidí se zkušenostmi, jestli má nějakou váhu mít třeba mezinárodní projekt na internetu co budou navštěvovat desítky tisíc lidí a že budu chtít v US založit firmu?
atom1962

Registrace: 04. 11. 2010

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vsude chleba o dvou kurkach,v usa ti nikdo nic nezavidi, nebot vsichni vi ze na tom krasnem aute, nebo dome mas krasne splatky....a ani ty nikomu nic nebudes zavidet a budes mit klid.
davej si pozor na lidi, bili lide will stab you in back, a cerni pull gun to your face....
Pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 6:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ja jsem byl nedavno u doktora a mam insurance a za navstevu lekare jsem neplatil nic,jen jsem doplacel 30 $ za antibiotika a syrup na kasel.Mladik z CR se chysta v USA bydlet v podnajmu mezi 600 -1000$ mesicne,coz znamena ,ze property tax platit nebude,protoze ji ma jiz v cene.Take si myslim,ze mu je 20 let a na reseni duchodu ma jeste casu dost.
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 7:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já na důchod upřímně moc nevěřím, myslím, že je spousta jiných možností jak se zabezpečit na stáří, než za tu almužnu, co by mi například v ČR platili. Ale co jsem slyšel, se hodně američanů vrací na stáří zpět do ČR díky tomu, že pobírají americký důchod a tady si pak žijí dobře.
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 7:42 pm    Předmět: podnikani v USA Odpovědět s citátem

Pokud nekdo chce do USA,z ruznych duvodu,at to udela.Proc ne?Urcite bych tam nesla jen z financnich duvodu-to neni pro me smerodatne.Vim,ze penize se daji vydelat vsude-zalezi jen natom,do jake miry je clovek ochoten makat.Jestli te zajima priroda a dobrodruzstvi,tak si to urcite taky uzijes.
Ja osobne stravim vice casu v praci,nez doma.Je to moje volba.(penize utracim jen na dovolene,nebot v normalnim zivote neni nato cas)Taky uz nesrovnavam zivot v CR,Nemecko,ci Spanelsko-vsude se da zit,je to individualni a zalezi na jedinci,jak se umi prizpusobit.
Urcite maji Americani jinou mentalitu,jak Cesi,ci jine narody v Evrope.S tim se musi pocitat.
Takze,najdi pro tebe tu nejsnazsi cestu-ale nedelej to jen kvuli lepsi financni prognose. Wink Smile
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedělám to kvůli financím, když se mrknete na původní příspěvek - jde mi o to jak američani přistupují k vízu pro freelancery (podnikatele) a jak je ovlivňují vlastní projekty či založení společnosti v USA. Vím, jak vydělat peníze tak, abych se měl dobře a měl dostatek času, ale tady mi přijde, že si je prostě nemám jak užít aniž bych letět X tisíc kilometrů daleko a proto chci změnu prostředí.
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 7:53 pm    Předmět: podnikani v USA Odpovědět s citátem

Nevim,jak si predstavujes-uzit si-a letet kvuli tomu daleko.Myslis dovolenou?
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 7:58 pm    Předmět: Re: podnikani v USA Odpovědět s citátem

zuzi63 napsal:
Nevim,jak si predstavujes-uzit si-a letet kvuli tomu daleko.Myslis dovolenou?

Tím, myslím, že takovou přírodu a různost klimatických podmínek jako v US nenajdu jen tak za rohem, takže musím cestovat ze středu evropy tisíce kilometrů.
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 8:15 pm    Předmět: podnikani v USA Odpovědět s citátem

to chapu,pro me je dulezita kvalita zivota-tedy vyber potravin,nakup potravin i v noci,lepsi sluzby-uklidove sluzby.A hlavne,lepsi podminky k podnikani.
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

K tvemu dotazu:

Na pracovni vizum pro zamestnance (H1B) se nekvalifikujes - je treba minimalne bakalar, ale ani to nemusi stacit, tech podminek je vic...

Pokud nechces docasne programy jako au pair atd. muzes zkusit business viza jako podnikatel. O tom ja nic nevim, ale Clayton tady psal napr. o E2 vizech. Dalsi Cech co prorazil s businessem v USA je John Vanhara (pise velmi zajimavy blog www.podnikanivusa.com). Na tento typ viza budes potrebovat hodne penez a po case myslim musis obnovovat vizum a dokazat ze je podnik uspesny.

Tady se to v nekterych vlaknech taky dost resilo (zuzi tu o tom psala). Stranky www.usciv.gov mohou byt take zdrojem informaci.

Co se tyce pritelkyne, mela by se stat tvou zenou.
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 11:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vasku, mas v tom gulas! zadne visum pro freelancery neexistuje. Na visum pro zamestnance nemas vzdelani a i bez toho je to obor kde nejsou lidi potreba. us nema zajem sem povolit lidi kteri budou brat praci pro americany....zvlast kdyz mame nezamnestnanost .

ruzne visa ktere jsou mozne jsou popsane tasy http://www.uscis.gov
momentalne pro tebe existuji jenom dve moznost....vzit si americanku nebo vyhrat visa loterii.
jo, pobocek tve firmy muzes myt v us kolik chces ale ani jedna ti neda pravo tady zit a pracovat. muzes se podivat na investor visa ale na to potrebujes minimalne 100,000,,,v tvym pripade pravdepodobne vice az 500,000 nebo million ktery muzes investovat do businesu ktery bude zamestavat americany.
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 12:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud si to chce v USA aspoň na rok zkusit, tak by mohl vycestovat na stáž, ne?
vaclavbedrich

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 12:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

bouncingczech napsal:
vasku, mas v tom gulas! zadne visum pro freelancery neexistuje..

Já neřekl, že existuje. Jen se ptám, jestli je šance dostat pracovní povolení na základě toho, že freelancer jsem, pracuji pro lidi na celém světě a nevím jak se klasifikuje pracovní povolení v tomhle případě ... To není šance?
bouncingczech

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 1:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

NE. Zadna klasifikace jako freelancer neexistuje a USCIS zadost na pracovni povoleni od tebe proste neprijme. Dostat zelenou kartu...coz je vicemene to same jako pracovni povoleni...musis mit DUVOD a tech je jenom asi tak sedm...mas tady pribuzne, jsi expert v nejakym oboru, vedec, treba, dostal jsi praci kterou nikdo jiny neumi delat nebo na akterou tady jsou potrba lidi nebo chces investovat do US ekonomie " substantial amount of money".
Kdyby jsi treba chtel neco vyrabet v US aa prodavat to do Evropy, zamestnaval by jsi 10 lidi prvni rok a mohl by jsi investovat $1 mil pak by jsi si mohl zazadat o investor visa.
bouncingczech

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 1:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Elizshabeth napsal:

Vystvetli mi co je "staz"
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 1:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

bouncingczech napsal:
Elizshabeth napsal:

Internship.
bouncingczech

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 2:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

bouncingczech napsal:
Elizshabeth napsal:

Na internship musi byt student v US s F-1 visa aspon 9 mesicu nez muze dostat internship
verzana

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 2:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

myslim ze staci byt VS student v CR, vyrizuje se pak pres J1...

http://www.podnikanivusa.com/category/internship-v-usa/

ale to on stejne neni, tak jedine ze by si nasetril tech par mega a vybudoval uspesnou firmu Confused
Radek Trocsak
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 3:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

To ze nestuduje VS ,jeste neznamena ,ze si to potvrzeni o studiu nemuze sehnat.
Radek Trocsak
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 3:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

To ze nestuduje VS ,jeste neznamena ,ze si to potvrzeni o studiu nemuze sehnat.
verzana

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 3:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mozna je potreba vic nez jeden papir s razitkem

btw. je to podvod, takze si muze zavrit cestu do usa navzdy (co projde v Kocourkove bez nasledku, nemusi projit tak lehce tady)
Radek Trocsak
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 3:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Pravdepodobnost ,ze to projde je asi 100x vetsi nez tvoje rada zalozit v CR firmu a vydelat miliony.
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 3:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Radek Trocsak napsal:
Pravdepodobnost ,ze to projde je asi 100x vetsi nez tvoje rada zalozit v CR firmu a vydelat miliony.

Zase nejakej Ded vseved Rolling Eyes
verzana

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 3:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:

Zase nejakej Ded vseved Rolling Eyes

to je jeden z hlavnich duvodu proc se mi v CR nelibilo - lidi premejslej vic jak to lehce vochcat nez jak k tomu dojit poctivou drinou
Radek Trocsak
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 3:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

V nejhorsim ti na to prijdou a vizum v Praze ti nevystavi.Clovek musi trochu riskovat ,kdyz neco chce.Nekteri immigranti riskuji veskery svuj majetek a i zivot prejit mexicko\americkou hranici a zit v USA ilegalne.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 3:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Radek Trocsak napsal:
V nejhorsim ti na to prijdou a vizum v Praze ti nevystavi.Clovek musi trochu riskovat ,kdyz neco chce.Nekteri immigranti riskuji veskery svuj majetek a i zivot prejit mexicko\americkou hranici a zit v USA ilegalne.

Tvuj zivot v CR se vubec neda srovnavat s zivotem Mexikancu Idea
Radek Trocsak
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 3:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Zatim jste Vaclavovi moc neporadili.Nejlepsi bude zpusob ala Henek,prijet najit si praci a bydleni a az bude mit prachy tak se zlegalizovat.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 3:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Radek Trocsak napsal:
Zatim jste Vaclavovi moc neporadili.Nejlepsi bude zpusob ala Henek,prijet najit si praci a bydleni a az bude mit prachy tak se zlegalizovat.

Jak neporadili Confused
Co si myslis ze mu lidi poradi jineho Question
Snad neco ilegalniho Rolling Eyes
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 1 z 7

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA