Ahoj, já jsem Roman

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Ahoj, já jsem Roman

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
Roman_M

Registrace: 08. 01. 2012

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 10:31 pm    Předmět: Ahoj, já jsem Roman Odpovědět s citátem

Zdravim zdejší komunitu,

fórum poslední 2-3 dny čtu skoro non-stop a přijde mi, že mam přečtený už skoro vše Smile .

Abych se trochu představil a řekl něco o sobě. Jmenuji se Roman, pocházim z Tábora (jižní čechy). Za 2 měsíce mi bude 20, vystudoval jsem SPŠ Tábor - obor strojírenství a momentálně bydlim v Praze s klukama na privatě a studuji na ČZU na Ekonomické fakultě obor INFO.

Tak nějak mě to vždycky táhlo k počítačům a tak jsem šel na tuhle školu (ČVUT mě nezaujalo a mé studijní výsledky z střední by asi na ČVUT moc neprošli), bohužel škola moc nenaplnila má očekávání, takže uvažuji o ukončení studia. Momentálně pracuji externě pro kamaráda, který provozuje internet a stále jsem "studentem" ČZU.

Abych přišel k hlavní věci, kamarádka mi vnukla myšlenku "Co třeba USA?". Sám jsem si řikal, že se tam jednou podivám, za velkou louži a tak jsem začal studovat všechny možnosti, pročítat mnoho článku, zjišťoval si informace ohledně víz na webu americké ambasády etcc. Rád bych se do ameriky juknul a třeba tam i zůstal, nechci říct, že se mi nelíbí Evropský život, ale minimálně bych se chtěl podivat, jak to je v americe. Filmy apod. neberu jako náhled na americkou kulturu či život tam Smile .

Proto jsem se začal zajímat o všechny možnosti v USA. Nejdříve jsem koukal po legálních možnostech, což pro mě připadá asi následující: Au-Pair, WAT a stáž.

Aupair - bohužel nemam žádné prokazatelné zkušenosti, takže na tom bych pohořel
WAT - nabídky tohoto programu se mi moc nelíbí. Nechci přijet do USA, kde mi řeknou co budu přesně 3 měsíce dělat a pak měsíc cestovat
Stáž - neni moc jednoduchý sehnat firmu, kam bych mohl na stáž.

Když jsem si prošel legální možnosti, začal jsem koukat i po nelegálních možnostech, aneb jak odletět do USA na ESTU či turistické vízum a prostě tam skončit, popřípadě odletět domu a do USA už se nepodívat.

Zvažuju stále všechny pro a proti, proč to zkusit a co z toho budu mít popřípadě co od toho vůbec očekávám.

Jako taková nejreálnější myšlenka, která mě za poslední dny napadla je v létě odletět do USA na ESTU či turistický vízum, zkusit si tam "žít" a ilegálně pracovat. To žít je v uvozovkách správně, protože ilegálně nikdy nepůjde o plnohodnotný pobyt (aspoň dle mého úsudku) a před koncem víza se vrátit do čech a zvážit, zda to stálo za to a chtěl bych tam být.

Co tak čtu, tak už ilegální práce není to co bývala dříve, imigrační zátahy jsou/nejsou etc..

Díky všem, co to dočetli až sem a přidají nějaký příspěvěk do tohohle topicu. Nejde o to, že od vás chci radu či tak, jen jsem tohle vše potřeboval někomu říct (napsat) a tohle fórum mi přišlo jako k tomu přímo určený.

Roman Smile
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, vitej na foru.

No myslim, ze je spravnej cas zacit uvazovat o opusteni potapejici se lodi. Jestli padne euro, tak to US ekonomice celkem pomuze, teda to je alespon muj nazor.

Plnohodnotnej zivot se da v US zit i nelegalne. Znam hodne lidi co v US zijou i vice jak 15 let nelegalne a maji rodiny, deti a vsechno.

Je fakt, ze doba se trochu zmenila, ale i tak si myslim, ze US jsou o dost tolerantnejsi nez treba Australie.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 11:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:
Ahoj, vitej na foru.

No myslim, ze je spravnej cas zacit uvazovat o opusteni potapejici se lodi. Jestli padne euro, tak to US ekonomice celkem pomuze, teda to je alespon muj nazor.

Az tak....?
vedouci smeny na jatkach
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 1:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

miro napsal:
Ahoj, vitej na foru.

Plnohodnotnej zivot se da v US zit i nelegalne. Znam hodne lidi co v US zijou i vice jak 15 let nelegalne a maji rodiny, deti a vsechno.

Je fakt, ze doba se trochu zmenila, ale i tak si myslim, ze US jsou o dost tolerantnejsi nez treba Australie.
Ja tedy myslim,ze jestli padne euro tak to US ekonomice moc nepomuze.Nekde jsem cetl ,ze jestli padne euro tak pujde do kytek prvne U.K a hned po ni USA.O situaci v CR po padu Eura nema myslim cenu ani diskutovat.
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 3:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejlip na tom bude Recko Twisted Evil
vedouci smeny na jatkach
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 4:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

http://zpravy.kurzy.cz/302777-17-h-akciove-trhy-usa-zamirily-na-jih-po-hdp-nemecka-a-varovani-fitch/
miro
Site Admin

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 4:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MW napsal:
miro napsal:
Ahoj, vitej na foru.

Az tak....?

Dollar byl jedinou menou na svete, kterou se platilo pri obchodovani s ropou. Ale pouze do doby kdy se zaclo pouzivat i euro.

Ja v tomhle vidim cast duvodu dnesni celosvetove krize.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 5:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ktery vul smazal muj prispevek, kteryzto byl jediny k tematu?
miro
Site Admin

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 5:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja ho smazal. Dvakrat tam byla nadavka. Pusobilo to dost negativnim dojmem. Negativni pocity v cloveku vyvolavaj nemoce a ja chci aby uzivatele fora byly zdravi jako rybicky a darilo se jim lepe a lepe. Wink
pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 5:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
Ktery vul smazal muj prispevek, kteryzto byl jediny k tematu?
ja tvuj prispevek stihnul precist a pripadal mi ok
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 5:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:
Ja ho smazal.

Ja vim. Byla to recnicka otazka a hlavne odsouzeni cenzury, ktera jako obvykle ubira na otevrenosti a prospesnosti Chicaga. Pokud nekdo nesnese, kdyz je mu receno, ze je blbej, tak nema v US co delat. Jako ilegal v dnesni dobe uz vubec ne.

Dik, Pizzadude, za vsim, co jsem tam psal stojim.
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 10:22 am    Předmět: Re: Ahoj, já jsem Roman Odpovědět s citátem

Roman_M napsal:

WAT - nabídky tohoto programu se mi moc nelíbí. Nechci přijet do USA, kde mi řeknou co budu přesně 3 měsíce dělat a pak měsíc cestovat

Docela chapu, ze se ti na tom neco nelibi, taky se mi na tomto zpusobu par veci nelibilo. I tak to stalo urcite za to a ziskala jsem lehky nahled na to, jak to tem ilegalum v USA "slape". Sanci jak se tam dostat moc neni a clovek si nemuze zrovna vybirat, spis naopak. Kdybys byl ilegal, vybirat by sis mohl jeste min. Jsi jeste student, tak proc nevyuzit sanci, kterou nekteri ani nemaji, alespon okouknout o co vlastne jde a jak to tu maji ti ilegalove. Nezapomen taky na to, ze ilegalove, kteri sli do Ameriky pred lety maji treba SSN, o kterym se tobe bude jen zdat. Ale pres WAT ho mit budes.
Vedouci smeny na jatkach
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ja tedy take znam plno ilegalu kteri zde ziji plnohodnotny zivot.Ale vsichni umi perfekte anglicky a hlavne maji SSN.To jsou klicove veci.Spekulovat o kolapsu Eura a zahodit sanci pracovat v Evrope legalne a misto toho letet do USA za ilegalni praci me pripada tak trochu jako vykrik do tmy.
miro
Site Admin

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
miro napsal:
Ja ho smazal.

Ja vim. Byla to recnicka otazka a hlavne odsouzeni cenzury, ktera jako obvykle ubira na otevrenosti a prospesnosti Chicaga. Pokud nekdo nesnese, kdyz je mu receno, ze je blbej, tak nema v US co delat. Jako ilegal v dnesni dobe uz vubec ne.

Dik, Pizzadude, za vsim, co jsem tam psal stojim.

Jo my co te zname to berem v pohode, ale novacek by se mohl leknout. Pripadalo mi uplne zbytecny mu nadavat.

Krom toho ty si mu to nandal za neco co vlastne ani nerekl a to se mi zdalo nespravedlive.
dvvd

Registrace: 06. 06. 2007

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 6:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No já být tebou tak zkusim legální vstup do ameriky WAT aby si měl SSN, protože to ti budoucí hledání práce a prácí vážne dost usnadní. Myslim, že si to představuješ dost růžově. V Americe je tisíce ilegalů, spousta z nich už tam pracuje roky a mají za sebou nějakou pracovní historii kterou se mohou ohánět tu ty mít nebudeš! Nemusím ti řikat, že zaměstnavatele v USA jakakoli pracovní historie z Evropy nezajíma. Proto pro tebe SSN bude klíčové. Pokud vyjedš na WAT můžes si to tak trošku okouknou a zjistit do čeho vlastně jdeš
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 6:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vedouci smeny na jatkach napsal:
Ja tedy take znam plno ilegalu kteri zde ziji plnohodnotny zivot.Ale vsichni umi perfekte anglicky a hlavne maji SSN.To jsou klicove veci.Spekulovat o kolapsu Eura a zahodit sanci pracovat v Evrope legalne a misto toho letet do USA za ilegalni praci me pripada tak trochu jako vykrik do tmy.

To je vicemene pravda. Kdyz koktas anglicky tak je to v prdeli. SSn taky pomuze i kdyznenei platne k praci...je to cislo. Ale platny ridicak otvere skoro vsechny dvere
dvvd

Registrace: 06. 06. 2007

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj řidičák to je pravda, ale myslim, že ještě v hrstce států se to da se SSN zařidit, ale fakt je, že co sem odjela, tak už to nesleduju. A ještě k tomu WAT programů, nelibí se ti, že ti někdo bude řikat 3 měsíce co máš dělat? Tak to ti v USA budou řikat, možná i dele, začatky nejsou lehký, pracuje se tady víc než v Čechách, hlavně když začínáš, kolikrát se chodí do práce 6 nebo 7 dní v týdnu, nemůžeš? najdou nahradu takže tak Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA