Banka v Cesku

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Banka v Cesku

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Credit History
Autor Zpráva
lentilka33

Registrace: 03. 09. 2010

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 6:48 pm    Předmět: Banka v Cesku Odpovědět s citátem

ahoj zdravim chicago.cz ,tak tedy dotazuji se na ,ktera dobra banka v Cesku je dobra a ktere muzu verit nemam potuchy...a taky vybirat tady v americe je asi vhodne visa karta s kterou mohu vybirat,take se zeptam chtela bych tu kartu na meho syna mohu jako matka vybirat z uctu? a taky aby nebyly velke poplatky,ktere asi kazdeho trapi ze?a taky co znamena Payoneer jako,ze se vytvori fiktivni ucet,do ameriky mi dojde karta a mohu si vybirat take chci doplnit,ze mam pouze pas ne ceskou obcanku a rodny list...
lentilka33

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 6:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a mam rodny list dekuji vsem
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 7:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud vím, tak nejde otevřít z USA účet v ČR. Alespoň né z těch větších banek. Musíš se tam dostavit osobně, aby si jim představila doklady své totožnosti.

Poplatky mi připadají v ČR docela větší než v USA, ale samozřejmě záleží na tom co chceš. Jestli chceš kreditní kartu nebo debitní kartu, tak Tě to bude stát víc než účet bez karty. Jestli chceš ušetřit na poplatkách, tak si musíš ověřit že můžeš obchdovat přes internet, aby jsi mohla si peníze si poslat na svůj účet na Floridě.

Jestliže máš účet na svého syna (předpokládám že to je ten 6-ti letý o kterým jsi psala dříve), tak sice účet může být na jeho jméno a v jeho prospěch, ale protože je neplnoletý, tak legálně všechno bankovnictví musí dělat osoba která se o něho stará. Jestliže Ty jsi jeho matka která není nijak zákonem omezená se o něho starat, tak by jsi mohla vybírat peníze z účtu který je jen na jeho jméno, ale musela by jsi peníze používat jen pro jeho péči nebo pro jeho prospěch. Ale musíš se podívat na smlouvu na základě které byl účet otevřený.

Jinak, jestliže žiješ v USA, tak nezapomeň že je to možné že jestli to je dosti velký účet, tak budeš muset nahlásit ten účet každý rok na IRS (viz např. http://www.irs.gov/businesses/small/article/0,,id=148849,00.html )
lentilka33

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 9:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dik za odpoved snazim se cely den najit informace a to je co potrebuji sakra jsem to vedela,ze to nebude jednoduchy...dobre,tak tedy druha myslenka,ktera me napada je ze pred tremi lety jsem mela vyrizenou banku,kdyz jsem odletala e-banka,ale ja ji nepouzivam uz tri roky,protoze jak jsem psala o mych problemech,ze me byly ukradene veskere papiry take i platebni karta mym nepovedenym kamaradem no a tak jsem tuhle banku uz nevyuzivala no a ted me napada pokud bych se snazila o kontakt s tou bankou a nahlasila kradez a popripade,ze by mi byla nova platebni karta vydana a poslana do ameriky ,ale jak dlouho me maj v databazi,kdyz jsem celou dobu nekontaktovala tuto banku,neulozila si nic a nevibirala,take proc se zminuji manzel me udelal velke dluhy,ze nemohu mit banku na me jmeno,ze bych uvedla meho syna a mohla bych klidne manipulovat s penezi,,,,boze je to tak komplikovane,,,,ale musim prijit jak tedy prosim o dalsi radu moooc dekuji Wink
lentilka33

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 9:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a take me napada,ze bych mohla se zkontaktovat s nekym,kdo pracuje v bance a ten by me vyhledal v pocitaci a rekl vse podrobne,ale zase nemam ceskou obcanku,kterou mi nepovedeny kamarad ukradl no a nemuzu mu nahlasit me cislo obcanky a taky se ptam,mohl pred tremi lety zneuzit platebni kartou a pin,kterou ziskal tuto kartou jinak jsem nemela tak velkou castku na konte a bez podpisu take jak ze?
lentilka33

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 9:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

info(zavinAC)e-banka.cz
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 11:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zustatek na uctu po telefonu ti v bance nikdo nerekne, pokud nemas k uctu telebanking s heslem. To by si pak kazdej mohl zavolat a zeptat se na ucet svyho souseda.
E-banka uz neexistuje. Prevzala ji Reiffeisen banka. Ucty se nerusi, pokud nedas sama vypoved nebo ji nedostanes od banky, zvlast kdybys tam mela debet.

Vybrat banku si musis i podle toho, jestli tam budes vkladat pravidelen penize nebo tam das jednorazovou castku, kterou budes postupne vybirat. Podle toho se odviji i poplatky. Napr. Citibank, kdyz vlozis mesicne 25 tis. Kč, tak ti vedou ucet zdarma, i v cizich menach. Navic je to americka banka.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 12:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Promiň, ale vůbec nechápu Tvojí situaci.

Jestli Ti rozumím, tak Tobě Tvůj “nepovedený kamarád” ukradl veškeré papíry (jak jsi i psala několikrát dříve) včetně platební karty z banky v ČR. Nepoužívala jsi od Té doby účet. Zní to že na kontě tedy ještě máš peníze.

Já myslím že by to nebyl být problém dostat novou kartu. Dej se do kontaktu s Tvojí bankou, a zeptej se co od Tebe vyžadují aby jsi měla přístup ke svým penězům. Máš u nich peníze, tak by Ti měli pomoc jak se k nim dostat, a jak to vyřídit aby jsi mohla na účet dát nové peníze. Budeš asi potřebovat policní ohlášení o krádeži, kopie různých dokumentů, atd. Ale jestliže Tvůj nepovedený kamarád vybral Tvoje konto, tak bohužel myslím že ty peníze jsou v čudu.

Jinak ohledně účtů na Tvé jméno: neznám zákony ohledně majetku mezi členy manželství, ale Florida není community property state, takže je to možné že jakékoliv dluhy Tvého manžela jsou jen na jeho jméno. Mohla by jsi tedy bankovat na své jméno bez dlužného břemena Tvého muže.

Nerozumím jak chceš bankovat ve jménu svého 6-ti letého děcka. To by byl svěřenský účet na jeho jméno (on by byl příjemce a Ty by jsi byla pověřenec)? Nezní mi to logicky.
lentilka33

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 1:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Wink Idea tak tedy opet moooc dekuji a budu se snazit vice rozebrat situaci...Zustatek na bance jsem ano v cesku zjistovala pres telebanking s heslem spravne..e-banka neexistuje to je pro mne novinka..prevzala ji Reiffeisen Banka tedy zitra si to vygugluji ..kde se tedy nachazi?ucty se nerusi to je dobra novinka aspon neco pozitivniho!tedy trvale mam zalozeny ucet,i presto verim,ze o penize jsem prisla mou hlouposti,kde jsem memu nepovedenemu kamaradovi musela rict pin dobre,ale zneuzit ji nemuze a jit do minusu bez meho podpisu a totoznosti jejda ma moji obcanku Crying or Very sad debet nemam vzdy jsem byla v plusu a zadne dluhy!!!ale musim jit touto cestou,ze bych nahlasila ztratu pres policajty je to komplikovane a sepisovat protokol bych musela v cesku a take to je uz dloouha doba..tedy vyrizeni nove karty s novim pinem mi pripada logicke Idea a treba ,ze kdyby chteli poslat nejaky poplatek..neni problem..dekuji ti za odpoved moc jsi mi pomohl-czolgos- pdmlynek-vim to a pisi vzdy nepochopitelne to jsem proste promin Embarassed take se budu snazit vice ti to popsat-Nemohu si ted v cesku vyridit platebni kartu a tak chci zkusit tu zneuzitou nepovedenym kamaradem ...a dat ten ucet na meho syna jmenem,aby mi tam nesla exekuce v manzelstvi v cesku me manzel udelal ne male dluhy velky gembler a alkoholik no a vzali jsme si pujcku a poridily s bazaru auto a ja najivka jsem rucila a pak me nahanela exekuce,protoze manzel je celou dobu bez prace po te jsme se rozvedly,ale stale exekuce mi slapala na paty!!a tak kdyz si tam budu vkladat at me nezjistej..myslim,ze jste mi zase pomohly a budu se snazit najit mou banku a spojit u mne to lze jedine pres pocitac no snad pokud ne neda se nic delat a cekat az se ma situace vyresi dekuji mnohokrat za vasi radu Razz
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 2:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nevim jak je to v cesku ale tady jde vsechno vyridit pres internet.nahlasit stratu karty,zablokovat pladbu atd.urcite by to melo jit i v cesku
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 4:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednou mi byla karta odcizena a k zablokování karty stačil jeden hovor. Jenže tehdy mě ta blokace stála 2000Kč. Když jsem pak chtěl peníze od pojišťovny (měla jsem kartu pojištěnou proti odcizení), tak ti pak chtěli spoustu dokumentů, včetně nahlášení od policie... To byl můj studentský účet.

Dnes mám účet u m-banky a zatím jsem neměla jediný problém (několik let). Za vedení účtu se neplatí, karta je také zdarma, internetové bankovnictví... PLATÍ SE ZA VÝBĚRY podle jejich pravidel. Třeba v zahraničí je výběr nad 2500Kč zdarma... A co by mohlo zajímat tebe, tak to vypadá, že to jde založit online.

http://www.mbank.cz/osobni/mkonto/

Moje poznatky. Už nemám českou sim kartu (po příletu mi vypověděla službu a T-mobile prostě odmítl spolupracovat, tak jsem je zrušila...bylo mi řečeno, že to jde jedině osobně), takže nemohu provádět platební příkazy, ALE všude v USA můžu platit kartou, takže mě to nijak neomezuje. A paypal mi krásně s účtem spolupracuje, takže to neřeším.

Nevím zda ti tohle pomůže, ale třeba jo.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 4:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, holka to tedy nemáš dost velký štěstí s chlapami, co? Ani Tvůj přítel, ani Tvůj manžel v ČR, ani Tvůj manžel v USA se k Tobě nechová jak by to bylo správné.

S tou exekuticí v ČR je to blbé. Co Ti na to říkal právník když ses rozvedla s manželem v ČR? Kdo má zplatit účet za auto? Jak to je v rozvodní smlouvě?

A jak chceš otevřít účet v ČR na jméno Tvého syna? Je to možné že ani Ty ani on nepotřebujete ukázat dokklady totožnosti? A je to možné se vyhnout exekutárovy tím že majetek se dá přepsat na své děcko? Je to možné že by šli i po majetku Tvého kluka.
lentilka33

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 4:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Razz Opet vam musim podekovat!!!!obzvlast stou bankou.......m-banka me doporucil i muj pritel v cesku,akorad si nevedel rady zda-li jej muzu vyridit z USA ano psal je dobra presne co jsi posala a jde zalozit online??skvela zprava jen vis jestli bys mi trochu popsala jak?zkusim mrknout to co jsi poslala na odkaz ju?pokud bych si nevedela rady mohla bych ti napsat do soukrome zpravy?jinak mily pdmlynku ano zlata pravda bohuzel cely muj zivot nemam stesti na chlapi a ted s mim docastnym no radeji nerozepisovat jo takovej je zivot kazdej mame svuj osu zivota hihi nekdo jednoduchy vse mu prijde pod noc a nekdo na draka a vse se sere joo a to je muj pripad hihi Crying or Very sad Laughing ok takze..s exekuci je to blbe a to mi vsichni vime ovladaji ceskou republiku jo ve velke no lidi hloupy si vezmou pujcku a pak zjistej,ze nemohou zplacet jo,ale z vyplaty jak si poridit treba nejakou fajnackou televizi nebo auto k pripade,ze se narodi dite je jo zapotrebi!Jinak pri rozvodu jsem pravnika nepotrebovala,kdyz jsem uvedla deseti lety zivot s hnupem tak mne rozvedly za pulhodiny bez zadnych problemu!!Auto v rozvodovem rizeni nebylo uvedene mou stupiditou a najivnosti,kterou jsem mela na rozdavani hihi Crying or Very sad je velka chyba a dodnes me to sere..ja se nevyznala v nicem no co rozepisovat Rolling Eyes a podepsala jsem mu smlouvu pri prevzeti auta,pujcku si vzal na sebe z banky,kterou mu dali nechapu dodnes ze mu ji dali nezamestnancovi a nekolika dluhy v bance ,ale pozor ja nic netusila,postu si vybiral sam..prisla jsem na to az bylo jo pozde..jinak co se tyce napsani meho kluciny uz asi nechci do toho michat z rizika dluhu na neho,,jen jsem chtela ukryt penize v pripade nutnosti clovek nikdy nevi a schovane penizky se vzdy hodi ze?,proste aby exekuce na to neprisla,zatim nemam prinos penez a nemohu dluh platit za byvaleho hnupa manzela v cesku jsem se snazila neco platit,ale nestacilo jim to a penale cinily mesicne 1000 kc,tak jsem si rekla,ze jednou to musim vyridit soudne,ze to neni mozne chtela jsem se domluvit za meho neschopneho byvaleho manzela s exekutorem,ale ten mi rekl,ze mu musimted davat 2500kc,ze pujcka vystoupla za pul roku o 50 000kc Surprised a davat mesicne ve stejny den,rekl at nejim,at se neoblikam,at nebydlim a dal nic neresil dokonce se pokusil mi vzal obcansky prukaz,ze mi jej nevrati pokud nepodepisi smlouvu co?rychle jsem mu ji vytrhla z ruky a utikala domu...s jednim ditetem samozivitelka v podnajmu a bez alimentu na dite?!tak no a co tedy mam si vyridit starou banku a jednou zavolat a zrusit ji nebo si vyridit novou m-Banka momentalne nemam jak zavolat nesmejte se,ale je to tak mozna pres skype nevim...jo a mam dotaz na pdmlynek mas facebook,pokud bys mel zajem napsala bych ti muj do tve soukrome zpravy...vsem pekne zdvorile dekuji Smile
lentilka33

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak tedy jsem si chtela zalozit online ucet u mbanka a vse jsem vyplnila az uplne na konci je podpis osobne se dostavit na pobocku nebo kulirem tak ted nevim,zda mohu tady v americe mit bez problemu tuto banku maji muj mail tak cekam nevim,jestli se to odeslalo vporadku mozna odpovedej zitra...
lentilka33

PříspěvekZaslal: út leden 17, 2012 4:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj Razz , chtela bych vam rict,ze z vasi pomoci jsem si konecne vyridila Banku dekuji ... Wink mBanka nemyslim,ze by se dala ze zahranici vyridit jakakoli banka bohuzel bez podpisu neni mozne...snazila jsem se pres pocitac podat zadost,ale pokud nevyplnite konecnou odpoved- podpis bude osobne ci kurirem musite vyplnit policko,veskere otazky jsou velmi dulezite...a tak jsem se rozhodla obnovit mou banku v CR,kterou mam a nepouzivala jsem ji pres tri roky,bylo mi tady receno,ze pokud ja osobne nepozadam o zruseni nadale me maji jako klienta,ale pravdepodobne platebni karta skoncila platnost, tudiz jsem kontaktovala banku a otazkou zda-li jde poslat platebni karta do zahranici?/,ze mam zavolat a pres ELEKTRONICKEHO KLICE a platebni kartu mi zaslou na mou pozadovanou adresu.A ano pravda je,ze eBanka uz neni a prevzala jej Raiffeisenbank moc dik,usetrilo mi patrani,kde ji mam hledat.... Wink Razz
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Credit History Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA