MBA titul a USA ? Poraďte !

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

MBA titul a USA ? Poraďte !

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
sEmprE

Registrace: 20. 12. 2011

PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2011 12:01 am    Předmět: MBA titul a USA ? Poraďte ! Odpovědět s citátem

Dobrý den,
chtěl bych si udělat titul MBA přímo na této škole http://businessinstitut.cz/ . Opravdu přímo na této a tak se ptám, jak je to s ním ? Uznají mi ho v USA ? Já tomu tedy nerozumím, ale jak tam mají akreditace, tak něco amerického tam mají, tak nevím....

Dokážete poradit ?
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2011 1:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja mam MOVIE COLLEGE & CARRIER INSTITUTE a to uznavaji vsude
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2011 1:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vítej na Chicago-cz, sempre!

Uznávání diplomů je důležité když student chce jít dál na školu v USA (budou mi uznávat bakalář? Maturitu? apod.). Nebo jestli chce uznání diplomů jako základ na nějakou licensii (medicínu, práva, accounting, inženýrství, apod.)

Protože MBA je profesionální, terminální diplom, tak není potřeba se zajímat jestli ten program je na nějaké listině akreditovaných programů. Jestliže chceš MBA použít jako něco co Ti pomůže dostat práci v USA, tak se jen musíš starat jak se na tu školu dívají zaměstnavatelé v USA. Uvědom si že v USA většina lidí neví že nějaká ČR existuje, tak nepočítej s tím že průměrný zaměstnavatel o té škole něco budou vědět. Ať pozitivního nebo negativního.

Ale abych Ti odpověděl: Business Institut je prý akreditovaná “American Association for Higher Education & Accreditation”. Toto prý není nic jiného než accreditation mill (továrna na akreditace), neboli podvodníková organizace která prodává akreditace komukoliv. (zdroj: http://chronicle.com/article/Education-Departments-Online/64686/
http://macrao.org/Publications/Degree%20Mills%20Article%20CU%20Fall%202009.pdf , http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_unrecognized_higher_education_accreditation_organizations , apod.) Jestli máš zájem, tak si můžeš v kuchyni otevřít Vysokou Školu Sempera, a za 99 Dolarů ( viz. http://www.aahea.org/membership.htm ) může Tvoje škola být považovaná za akreditovaná AAHEA.

Možná že Business Institut je výborná škola, ale jestli jí z tuctů Amerických akreditních organizací akreditovala jen accreditation mill, tak bych si dal bacha.
sEmprE

PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2011 9:34 am    Předmět: :-( Odpovědět s citátem

Ajaj, tak přesně takovouhle odpověď jsem nechtěl.... ale co se s tím dá dělat, když je pravděpodobně pravdivá.

Teď jsem tedy pěkně v háji.... mám před zkouškovým na výšce (studuji Pedagogickou fakultu).... ale jelikož jsem v prvním ročníku že, tak jsem zjistil, že to nic pro mě není a pravděpodobně to zkouškové teď nedám.

A ještě k tomu jsem se dozvěděl, že s Mgr. titulem by mě v USA poslali kamsi....

To znamená, že jsem si řekl, když je MBA v podstatě americký titul původně, tak si ho udělám a konečně se tam odstěhuji.
JENŽE !

Problém je v tom, že na přímo MBA člověk potřebuje alespoň bakaláře. Na Business Institutu nabízejí ještě BBA program, což je něco jako český bakalář, takže tam člověk může jít i po střední škole.

Jenže teď, když jste mi napsali, že je to škola k ničemu, co mám dělat ? Chtěl bych tedy poradit nějakou soukromou, kde by se dalo udělat BBA a poté MBA s tím, aby mi to v USA uznali.

V USA bych chtěl totiž v této sféře dělat.... podnikání, management apod. Na to je právě MBA asi nejlepší že....
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2011 9:48 pm    Předmět: Re: :-( Odpovědět s citátem

sEmprE napsal:
Ajaj, tak přesně takovouhle odpověď jsem nechtěl.... ale co se s tím dá dělat, když je pravděpodobně pravdivá.

Teď jsem tedy pěkně v háji.... mám před zkouškovým na výšce (studuji Pedagogickou fakultu).... ale jelikož jsem v prvním ročníku že, tak jsem zjistil, že to nic pro mě není a pravděpodobně to zkouškové teď nedám.

A ještě k tomu jsem se dozvěděl, že s Mgr. titulem by mě v USA poslali kamsi....

To znamená, že jsem si řekl, když je MBA v podstatě americký titul původně, tak si ho udělám a konečně se tam odstěhuji.
JENŽE !

Problém je v tom, že na přímo MBA člověk potřebuje alespoň bakaláře. Na Business Institutu nabízejí ještě BBA program, což je něco jako český bakalář, takže tam člověk může jít i po střední škole.

Jenže teď, když jste mi napsali, že je to škola k ničemu, co mám dělat ? Chtěl bych tedy poradit nějakou soukromou, kde by se dalo udělat BBA a poté MBA s tím, aby mi to v USA uznali.

V USA bych chtěl totiž v této sféře dělat.... podnikání, management apod. Na to je právě MBA asi nejlepší že....

Ahoj, jak se tady už psalo, tak jen běžný titul (Bc, Mgr, Ing.) z ČR v USA nikoho neoslní, ale pokud uvažuješ o studiu pro život a práci v USA, tak proč nezkusíš jít na VŠ rovnou do USA. Tato varianta je finančně velmi nákladná, ale zajistil by sis legální život v USA po dobu studia, ale bez možnosti legálně tu pracovat. Můj kamarád takhle v USA studuje a až dostuduje, tak by neměl mít problém najít práci jak v USA, tak v ČR. Ale chápu, že ne každý má miliony na účtu. Pak jsou tu možnosti stipendia, nic moc o nich nevím, ale před nějakou dobou se to tu na fóru řešilo.

Nevím jak si to se získáním pracovního povolení představuješ a jak moc to máš naplánované, ale zkus zauvažovat i nad Kanadou, tam je mnohem snazší se dostat.
sEmprE

PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 12:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vážně ? Já bych se tomu nebránil.... i když můj sen je NY, ale tak taková Ottawa nebo Montreal nejsou vůbec špatný a letadlem jsem v NY za chvíli Very Happy

Každopádně pokud by se stalo to úplně nejhorší a to je to, že bych skončil pouze s českou maturitou a nic víc - kolik mám asi tak šancí začít žít a pracovat řekněme v té Ottawě nebo Montrealu legálně ?
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 3:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

sEmprE napsal:

JENŽE !

Sempre, jestli Ti rozumím, tak Tvůj cíl je sehnat v USA práci v businessu. A protože lidi co jsou ve vedení v businessu mají MBA, tak se domníváš že ho taky potřebuješ. Myslím že si o tom budeme trochu muset rozpovídat.

Chci se Ti omluvit co dále budu psát, protože to bude Ti znět velice hrubě, ale vážně nevím jak jinak bych pár dalších odstavců napsal. Neber to ve zlém, a neber to jako osobní útok na Tebe, ale je to něco o čem já se domnívám Ty musíš překonat než uděláš cokoliv jiného.

Chápu že to není odpověď kterou jsi čekal, a chápu že máš velké překážky mezi tím kde jsi a tam kam se chceš dostat, ale čtení Tvého přispěvku je docela depresivní. Nejsem Tvůj poradce nebo rodič tak nemám žádné právo Ti kecat jak se vyjadřuješ, ale myslím že největší překážka která je mezi tam kde nyní jsi a tam kam se chceš dostat je Tvůj pohled na život a na Tvojí situaci. Vem si jakéhokoliv úspěšného člověka v businessu, vědě, politice, nebo v Tvém životě, a uvidíš že jeho/její pohled na svět je velice pozitivní. Každý uspěšný člověk který se dostal kde je, tak by tam nebyl kdyby neměl pozitivní pohled na život. Toto je zvláště důležité v businessu, kde potřebuješ vykonávat činy skrz ostatní lidi. Depresiví lidé nedostávají klienty, nejsou posazeni na vedení majiteli, a nejsou úspěšní jako vůdci.

Jo, já rozumím že máš problémy které se Ti zdají mohutné. Chápu, ale každý z nás je má. Jen si přečti pár příspěvků lidí na tomto fóru v jaké situaci jsou. Musíme problémy umět překonat. Nikdo neříkal že život je lehký, zvláště když budeš v businessu, kde budeš najmutý na to aby jsi překonával problémy.

Nepíšu že je potřeba předstírat že vše je dobré, ale píšu že je důležité vážně být pozitivní. Věřit si, a jít za tím co chceš.

Pozitivní pohled na život je důležitý všude, ale hlavně v USA, a hlavně v businessu, a nejvíce v podnikání. Bez toho se vážně neobejdeš.

Naštěstí tato překážka není nepřekonatelná. Přečti si pár knih o tom, a vyřeš to.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 3:48 am    Předmět: Re: :-( Odpovědět s citátem

sEmprE napsal:

...

Máš pravdu, v USA neznají Mgr. titul, ale to neznamená že to nebudou brát v úvahu. Zaměstnavatelé chápou že vyučovací systém je v jiných částech světa jiný než v USA. Ale co Ty musíš udělat je to prodat že to je podobné něčemu co oni znají.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 3:49 am    Předmět: Re: :-( Odpovědět s citátem

sEmprE napsal:

...
JENŽE !

Ohledně ceny MBA: dříve to něco znamenalo, ale dnes to bohužel aniž by jsi měl více nebo to bylo z výborné školy. Já jsem dostal MBA z výborné školy a dřel jsem na tom; 20 tříd jsem vystudoval. Nyní, napr. studenti v právnické škole dostanou MBA ke svému JD jestliže si vezmou 7 tříd z businessu. A přitom když s nimi mluvím, tak o businessu skoro nic neví. Je mi z toho zle. Sad

Nenech se oslnit tím že někdo má MBA. V jednom podniku mi ani nepovolili abych si dal MBA na svojí vizitku.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 3:54 am    Předmět: Re: :-( Odpovědět s citátem

sEmprE napsal:

...

Ne.

Moc nechápu. Proč se domníváš že potřebuješ MBA na podnikání nebo management? Toto jsou právě obory businessu kde MBA nepotřebuješ.

MBA jsou potřeba hlavně ve velice technicky zaměřeným oborech, které člověk nemůže dělat i přesto že je úspěšný ve businessu. Obory jako Marketing, Human Resources, Finance, Marketing, Operations Management, nebo Accounting. Jestli chceš podnikat nebo být v managementu, tak potřebuješ spíš znát praktické věci jako operaci kšeftu, průmysl, klienty, dodavatele, atd. což se na universitě nenaučíš.

Ohledně podnikání: na to nepotřebuješ žádné MBA. Otevřeš si kšeft, a podnikáš. Co se domníváš že Ti MBA dá? Já jsem si otevřel business nedávno, a nikoho to nezajímá jestli mám nebo nemám MBA. Klienty zajímá jestli jsem nebo nejsem schopný jim pomoc nebo ne. Jestli vážně chceš podnikat, tak MBA by byla pro Tebe stráta času.

Ohledně management: musíš si vylíčit proč by majitel nějakého podniku v USA dosadil do vedení svého podniku člověka z ciziny místo aby povíšil někoho kdo pro něho pracuje, nebo by dosadil nějakého Američana.

Představ si, ze nějaký Číňan který nikdy v Evropě nebyl by žádal majitele podniku v ČR aby šel do managementu jeho podniku. Co by musel ten Číňan dokázat aby ho majitel dosadil do vedení jeho restaurace, prodejny, fabriky, dílny, servisu, nebo tiskárny. A dejme tomu je poměrně velká nezaměstnanost, je hodně lidí kteří mají zájem o tuto pozici, ať lidi co chtějí být povíšení co tam už pracují, nebo lidi z konkurence, nebo i jiní Češi kteří se v tom vyznají. Co musí tento Číňan umět či jakou musí mít praxi aby ho majitel dosadil do vedoucího křesla toho kšeftu?

Jak jistě pochopíš, tak Tvůj další problém je že Ty neznáš moc nejenom o kšeftě, a neznáš moc o průmyslu v kterém ten kšeft je, ale moc nic neznáš o životě a kultůře v USA. Jak chceš získat zákazníky když nikoho v USA neznáš? Jak chceš inspirovat podřízené? Co víš o NASCAR, college football, baseball, a jiných sportech o kterých každý mluví jako se mluví v ČR o fotbale nebo hokeji?

Tak co teď? No, jestli chceš aby Tě podnik přijal protože máš MBA, ale neznáš moc o průmyslu v kterým podnik operuje, a neznáš moc Americkou kultůru, tak bych řekl že by jsi měl nejít do technicky náročného oboru, jako je Accounting, Finance, nebo Operations Management. Myslím ale že nejlepší pro cizince který nemá moc skušenosti s USA kultůrou, Americkým pohledem na život, nemá moc v USA zázemí, by byl Operations Research. V OR je jen málo lidí, je to pro většina lidí dosti těžké, a OR se dělá především v obrovských podnikách které operují mezinárodně takže být z Evropy by bylo plus. Ale na OR potřebuješ mít mozek a náklon.

Přeju Ti štěstí.
LubosHa
Anonymní

PříspěvekZaslal: so říjen 05, 2013 7:10 pm    Předmět: Ebschool Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj,
zkus mrknout na tituly MBA od Ebschool (http://ebschool.cz/program/mba/), podle informací na webu mají nějaké prestižní certifikáty, takže by to uznatelný být mohlo.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA