|
Autor |
Zpráva |
Daem Anonymní
|
Zaslal: pá listopad 25, 2011 2:05 pm Předmět: US Citizenship |
|
|
Zdravím, zdravím ...
Jen tak mezi řečí bych se chtěla zeptat VÁS, žijících v USA ohledně občanství... Manžel je US citizen, ale žijeme v ČR - můžu nějakým způsobem dostat US citizenship? Bo na to mám rovnou zapomenout, pokud tam něžiju, nemám přechodný pobyt, nic...Jen US manžela + jeho rodinu, žijící tam, ale ti, hádám,nemají s US citizenship nic společnýho?
Předem díky moc  |
|
Návrat nahoru |
|
 |
Big_Rig Editor
Registrace: 19. 01. 2005 Příspěvky: 9367 Bydliště: Dayton/Cinci
|
Zaslal: pá listopad 25, 2011 2:12 pm Předmět: |
|
|
Zapomen na to. Zivot (legalni) v USA je to, co Te opravnuje k citizenship, s manzelem to nema nic solecneho. Na co by Ti to vubec bylo? |
|
Návrat nahoru |
|
 |
janney
Registrace: 26. 10. 2008 Příspěvky: 488
|
Zaslal: pá leden 06, 2012 11:20 pm Předmět: |
|
|
Zadat o citizenship muzete az 3 roky potom co obdrzite prvni Green card ( permanent residency).
O tu lze pres manzela zazadat,ale musel by zadat z USA( trva vyrizeni asi rok - spouse visa).
Podstata US citizenship je ale ta,ze zijete v USA. U te green card je podminka,ze nemuzete zit dele jak 6 mesicu v jine zemi..jinak narok na GC ztracite..rakze pokud se neplanujete tak na 4-5 let prestehovat do USA,sance opravdu neni.
Ale pokud byste meli deti,tak dite ma automaticke pravo na US citizenship at se narodi kdekoli,kdyz bude jeho UD otec zapsan v rodnem liste.To se da zaridit na americke ambasade v Praze |
|
Návrat nahoru |
|
 |
|
|