Prosba o info( zivot v USA,jak zacit...)

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Prosba o info( zivot v USA,jak zacit...)
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
American Dream
Anonymní

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 7:54 pm    Předmět: Prosba o info( zivot v USA,jak zacit...) Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Zdravím celou zdejší českou komunitu. Vím, že mě za tento příspěvek nejspíše ukamenujete a odkážete mě na důkladné pročtení celého fóra. Přiznám se, neudělal jsem to a tak je dost možné, že spoustu informací, na které se budu ptát, bych našel v již existujících topicích. Takže bych chtěl poděkovat všem, kteří mi něco poradí i přes ten fakt, že jsem fórum celé neprolezl. Nicméně něco málo jsem přečetl a shledal jsem, že je zde spousta fundovaných lidí k hodnotné odpovědi. Třeba dneska projíždím internet celý den a čerpám informace, a když jsem zabrousil na některé stránky, ti lidé, co tam psali, byli evidentně jen znudění lidé, co chtěli vypadat zajímavě a celý jejich příběh si vymysleli anebo to byli zapřísáhlí patrioti, kteří arugementovali vším, čím mohli, jen abychom zůstali ve vlasti. Zde je vidět, že je zde spousta lidí, co v USA žijí, mají přehled, nebo v USA žili anebo aspoň lidé, co se opravdu vyznají. Proto se na vás s důvěrou obracím.
Nyní žiji stále v Čechách. O vycestování do USA přemýšlím již dlouho (když to vemu kolem a kolem, je to můj dětský sen). Studuji na VŠ, jsem v druhém ročníku bakalářského denního studia (tudíž 3 leté studium) a je možné, že poté ještě dodělám magistra, tudíž dám studiu další 2 roky navíc, a tak se ptám velmi předběžně. Vím, že legislativa a poměry se za tu dobu mohou změnit, avšak štěstí přeje připraveným !
Chtěl bych vycestovat do Los Angeles, ale co jsem měl možnost přečíst různé názory, spousta lidí toto město nedoporučuje, jelikož tam je prý spousta mexických imigrantů, kteří dělají na černo za nájem a stravu. Já osobně bych nejspíše také musel dělat ilegál ( chci zkusit po 4 roky loterii o GC, nicméně, považuji to opravdu jen za zkoušku. Se získáním karty moc nepočítám). Pracovní vízum je prý také dost těžké sehnat. V mém oboru to bude stoprocentní (SŠ jsem studoval veřejnoprávní ochranu a VŠ sociálně-právní činnost, škoda jen, že se v USA neřídí českým právem). Ať chci jakkoliv do USA, musím mít nějaké povolení, že ? Takže by mi stačilo např. nějaké to návštěvnické vízum ? Poté už bych v USA zůstal.
Četl jsem i, že USA není pro snílky. Asi jsem snílek, chtěl bych tam zůstat, avšak jsem si vědom, že mi to vyjít nemusí nebo že to tam nebude takové, jak jsem si to vysnil. Dále bych se chtěl zeptat na nutnosti, jako SSN apod. Co budu opravdu potřebovat pro život v USA. Ze stránek amer. ambasády v ČR se toho člověk moc nedozví (téměř nic) a jelikož má znalost angličtiny je jen základní, z amerických portálů veřejné správy se toho dozvím ještě méně. A tím bych chtěl narazit na další problém, je možné vůbec nějakou práci dostat s jen malou znalostí AJ ? Všem, kteří měli trpělivost číst ty bláboly až do konce, poradí mi, zhodnotí mou situaci a objasní mi ji, MOCKRÁT DĚKUJI !
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 10:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejake to info pro zacatek. A ANO,prostuduj Forum!

http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopp-6217-0-asc-0.html

http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopp-6183-0-asc-0.html

http://www.chicago-cz.com/forum/viewpost-59028.html#59028

Myslim,ze pro tebe jsou momentalne dve moznosti: 1) Studium, za 2) Loterie o GC.
American Dream
Anonymní

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Děkuji mockrát, už to plánuji, že si vyhradím nějaký čas, abych fórum detailněji prostudoval. O studiu jsem tu už něco četl. Problém je v tom, že angličtinu ovládám tak na začátečnické úrovni. A teď nevím, jak by to se stipendiem bylo. o bych ten příspěvek dostával od české vlády, že ? Pokud je tak valný jako stipendium zde v Čechách, platil bych si školu stejně sám...Loterie, to je jako když tato možnost neexistuje.
Jinak by se do USA dostat nedalo ? Ty jsi asi psala možnosti legálního pobytu, že ? .... A co bych musel udělat pro to, aby se mi otevřela jiná možnost ? A jestli bych se mohl zeptat, jak ses do USA dostala Ty ?
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 11:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

American Dream napsal:
Děkuji mockrát, už to plánuji, že si vyhradím nějaký čas, abych fórum detailněji prostudoval. O studiu jsem tu už něco četl. Problém je v tom, že angličtinu ovládám tak na začátečnické úrovni. A teď nevím, jak by to se stipendiem bylo. o bych ten příspěvek dostával od české vlády, že ? Pokud je tak valný jako stipendium zde v Čechách, platil bych si školu stejně sám...Loterie, to je jako když tato možnost neexistuje.
Jinak by se do USA dostat nedalo ? Ty jsi asi psala možnosti legálního pobytu, že ? .... A co bych musel udělat pro to, aby se mi otevřela jiná možnost ? A jestli bych se mohl zeptat, jak ses do USA dostala Ty ?

Dalsi moznost-snatek s US obcanem.
Na skolu tady v USA ti nikdo zadny prispevek neda!
Pokud chces tady zustat a pracovat nelegalne,k tomu ti nikdo zadnou podporu neda,si myslim. Ja tedy urcite ne.
Jak jsem se do USA dostala ja.........legalne a letadlem Wink
American Dream
Anonymní

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 11:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Já měl za to, že stipendium je spojené s příspěvky, tak asi ne, dobré Wink O to větší argument, že ani studium není zrovna vhodné řešení .. Mno, pokud mi nechceš říct o ilegální možnosti, dobrá, asi na mě nechceš platit daně či podobně, což beru, romové apod. u nás jsou na stejné pozici ..
A tak řekla by jsi mi, prosím Tě, jak ses do té USA dostala ? Letadlo mi bylo jasné, jen blázen by se tam plavil na lodi Smile Ale na jaký typ víza jsi se tam dostala, jak dlouho platilo, jak jsi ho prodlužovala atp. a jak jsi nakonec udělala svůj pobyt na území USA legálně trvalým ?
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 3:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vítej na Chicago-cz, AD!

Je spousty mladých lidí co chce se podívat nebo usadit v USA. Každý to dělá trochu jinak, protože lidi chtějí odlišné věci.

Nejsem si jistý že rozumím co chceš, a jaký máš zájmy. Chceš jet do USA na pár měsíců/let, aby jsis zlepšit svojí kariéru? Nebo chceš se do USA přestěhovat na trvalo? Nebo chceš se podívat do USA, žít si někde u pláže, surfovat přes den, a přes noc nekde pracovat jako bartener? Nebo chceš jet do USA studovat?

Není potřeba mít sestavený plán kterýmu jsi věrný, ale aby Ti lidi pomohli nejlépe, myslím že by to bylo dobré mít nějaký terč na který mířit.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 3:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak bych doporučoval Ti se zde zaregistrovat. Smile
American Dream

Registrace: 27. 09. 2011

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 11:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Vítej na Chicago-cz, AD!

Je spousty mladých lidí co chce se podívat nebo usadit v USA. Každý to dělá trochu jinak, protože lidi chtějí odlišné věci.

Nejsem si jistý že rozumím co chceš, a jaký máš zájmy. Chceš jet do USA na pár měsíců/let, aby jsis zlepšit svojí kariéru? Nebo chceš se do USA přestěhovat na trvalo? Nebo chceš se podívat do USA, žít si někde u pláže, surfovat přes den, a přes noc nekde pracovat jako bartener? Nebo chceš jet do USA studovat?

Není potřeba mít sestavený plán kterýmu jsi věrný, ale aby Ti lidi pomohli nejlépe, myslím že by to bylo dobré mít nějaký terč na který mířit.

Ahoj, mockrát děkuji za uvítání a za odpověď Wink
Mno, v prvé řadě si myslím, že na zájmech moc nezáleží. Málokdo má možnost dělat tady v ČR něco co ho baví, natož pak abych to mohl dělat v USA (aspoň ze začátku tedy). Studuji práva, která mě i baví, jenže studium českých práv mi v USA bude úplně k ničemu, tudíž kariérní zlepšení by též nešlo. Chtěl bych se pokud možno usadit v USA na trvalo. Vím, že začátky nebudou vůbec lehké, že budu muset dřít jako mezek za ne úplně nejlepší plat a cíl vyloženě nemám, jelikož přesně nevím, jaké mám možnosti. Cíl je usadit se v USA a žít tam nějaký normální život (ne jako bezdomovec) a tohoto cílu chci dosáhnout jakýmkoliv možným způsobem. Proto jsem se ptal na své možnosti. Samozřejmě že bych se tam chtěl usadit pokud možno legálně, jenže způsobů moc není a pro mě (vzhledem k mému studiu a malé znalosti angličtiny) jsou šance asi ještě nižšší. Pochybuji, že bych si s někým mohl vyjednat zaměstnání a tak že bych dostal pracovní vízum. Takže bych se chtěl informovat jako první vůbec o možnostech, jak bych se tam mohl dostat na legál a pracovat tam.
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co zkusit jet pro začátek alespoň na WAT a trochu si tu Ameriku "osahat"? Viděl bys jak to tam funguje, zařídil by sis SSN a tak a pak by ses mohl rozhodnout co dál, jestli se ti v USA vůbec líbí.
Nebo po škole jet na rok jako aupair, nebo nějaké to studium.
Každopádně, ať to bude co bude, bez angličtiny jsi docela namydlenej.
Koukej si teda otevřít http://www.helpforenglish.cz/ a začít se učit. Za rok se toho dá naučit celkem dost, když se trochu snažíš.
American Dream

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 12:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grace napsal:
A co zkusit jet pro začátek alespoň na WAT a trochu si tu Ameriku "osahat"? Viděl bys jak to tam funguje, zařídil by sis SSN a tak a pak by ses mohl rozhodnout co dál, jestli se ti v USA vůbec líbí.
Nebo po škole jet na rok jako aupair, nebo nějaké to studium.
Každopádně, ať to bude co bude, bez angličtiny jsi docela namydlenej.
Koukej si teda otevřít http://www.helpforenglish.cz/ a začít se učit. Za rok se toho dá naučit celkem dost, když se trochu snažíš.

WAT je pro mě v nynější situaci moc drahé, chodím na soukromou VŠ a studium zrovna nejlevnější není. O WAT jsem uvažoval, ale z finančního hlediska jsem ho musel vypustit (+ by byl problém, že bych si nejspíš nestihl uzavřít semestr) ..

Na Au Pair též asi nemám moc šancí. Nepokročilá angličtina, jsem kuřák, nemám řidičák, nemám praktické zkušenosti s dětmi. Kouření bych mohl omezit, doma bych kouřit nemusel, že ... Nějak bych to utajil, to je to nejmenší. Angličtiny se též bojím, že bych se jí nenaučil na úroveň, kterou požadují.

Edit : Mockrát děkuji za tu stránku, je moc pěkná. Gramatické jevy jsou popsány celkem stručně, a přitom jasně, takže je chápu i já Very Happy Taková stránka je motivací se tu AJ naučit. Už brouzdám těmi články. Nejdůležitější asi bude naučit se gramatiku. Časy, přídavná jména, stupňování apod., že ? Asi nikdo nejel se slovníkem v hlavě. A aby vůbec bylo možno slovíčka použít, je k tomu zapotřebí umět základy
Grace

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co campy? To je mnohem levnější než WAT, ale na druhou stranu si tam moc nevyděláš.
A pokud končíš školu až za rok, tak za tu dobu si můžeš udělat jak řidičák, tak se doučit angličtinu. Věř mi, fakt to jde, když se chce. Já se aj učila taky sama, jen z těch stránek na který jsem dávala odkaz a ani ne za měsíc do USA letím. Takže fakt to jde, jen se nesmí hledat důvody proč to nejde.
A co vím ze svého okolí, tak pár lidí si na WAT dokonce půjčilo a po návratu to z vydělaných peněz v pohodě zaplatili Wink
American Dream

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 1:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grace napsal:
A co campy? To je mnohem levnější než WAT, ale na druhou stranu si tam moc nevyděláš.
A pokud končíš školu až za rok, tak za tu dobu si můžeš udělat jak řidičák, tak se doučit angličtinu. Věř mi, fakt to jde, když se chce. Já se aj učila taky sama, jen z těch stránek na který jsem dávala odkaz a ani ne za měsíc do USA letím. Takže fakt to jde, jen se nesmí hledat důvody proč to nejde.
A co vím ze svého okolí, tak pár lidí si na WAT dokonce půjčilo a po návratu to z vydělaných peněz v pohodě zaplatili Wink

A Ty už jedeš do USA normálně žít a makat ? Nebo též Au Pair či WAT ?
O půjčce jsem již také uvažoval, to je jasná věc. Nicméně já nevím, zda bych si vydělal tolik, abych to pak mohl zaplatit. Nerad bych si uvázal kouli na nohu a pak tu dlužil něco, na co jsem neměl. Protože co jsem si tak pročítal různé nabídky, .. Zpáteční letenka kolem 15 000, kolem 10 000 poplatky té agentuře a chce to tak cca 2000 $ na ten první měsíc ? To je asi 36 000 .. Dohromady to tedy činí 61 000 ... A kdo půjčí 61 000 studentovi ...
Jinak ano, s tím řidičákem a s tou AJ máš pravdu, když to tak promýšlím, to určitě ovlivnit mohu ... Ale pořád nebudu mít na au pair tu praktickou zkušenost s dětmi. Sad
A když bych jel na WAT program, zařídil si SSN, to se mi pak ale po ukončení pracovní činnosti zruší, že, ?
Grace

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jedu jako aupair a i kdybych tam potom chtěla zůstat a žít, tak budu mít solidní začátek, budu mít SSN, DL, bankovní účet, jistou znalost prostředí a poměrů.

A praktické zkušenosti s dětmi se taky dají nasbírat Wink
American Dream

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grace napsal:
Já jedu jako aupair a i kdybych tam potom chtěla zůstat a žít, tak budu mít solidní začátek, budu mít SSN, DL, bankovní účet, jistou znalost prostředí a poměrů.

A praktické zkušenosti s dětmi se taky dají nasbírat Wink

Tak to přeji GL a ať se Ti v USA líbí ! Wink Kdybys mě vzala s sebou v kufru, byla bys hodná Laughing
SSN Ti pak i po ukončení Au Pair činnosti zůstane ? Tudíž i kdybych jel s WAT, udělal si SSN, tak by mi zůstalo i po návratu do ČR ? A jsou poplatky na vyřízení DL vysoké, nevíš ? Popř. bych si udělal řidičák tady v ČR, který by mi podle toho, co jsem zde četl, měl v USA platit též ..
Tady v ČR nevím, kde bych vzal ty zkušenostmi s dětmi, protože tady ke všemu chtějí ty zkušenosti .. Fuckin republic ... Takže to vidím spíš na tu možnost WAT.
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

American Dream napsal:
Zpáteční letenka kolem 15 000, kolem 10 000 poplatky té agentuře a chce to tak cca 2000 $ na ten první měsíc ? To je asi 36 000 .. Dohromady to tedy činí 61 000 ... A kdo půjčí 61 000 studentovi ...

Založ si účet v nějaký bance, kde dávají studentům kontokorent a máš hned 20 000 Kč, který můžeš splatit až za půl roku.
2000 USD kapesný na první měsíc je podle mě moc. Výplata se vyplácí po 14 dnech, takže by ti stačila polovina.
American Dream

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 5:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:
American Dream napsal:
Zpáteční letenka kolem 15 000, kolem 10 000 poplatky té agentuře a chce to tak cca 2000 $ na ten první měsíc ? To je asi 36 000 .. Dohromady to tedy činí 61 000 ... A kdo půjčí 61 000 studentovi ...

Založ si účet v nějaký bance, kde dávají studentům kontokorent a máš hned 20 000 Kč, který můžeš splatit až za půl roku.
2000 USD kapesný na první měsíc je podle mě moc. Výplata se vyplácí po 14 dnech, takže by ti stačila polovina.

Tak jsem dnes trochu otrkal otce a s tím, co mi řekl, jsem nepočítal. Ale také jsem mu neřekl celkovou výši, s tolika možná nepočítal. Nicméně peníze by mi prý půjčil. Myslíš, že by pak bylo možné zažádat o H2B vízum a že bych po vypršení WAT programu zůstal ještě v USA ? A na jak dlouho by to šlo ? A nemám úplně srovnané, jaká by byla možnost si zlegalizovat pobyt v USA na trvalo. Že bych začal tím WAT třeba a pak bych nějakou cestou došel tam, že bych se do ČR vracet nemusel a mohl zůstat rovnou v USA a pracovat tam. Šlo by to takto zařídit ?
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To si radši najdi během WATu babu. Na to sázim víc, než na to, že ti dají H2B. Sám jsi psal, že studuješ takový obor, který je v USA nepoužitelný, tak jaký by měl tvůj budoucí zaměstnavatel důvod tě přijímat a nevzít Američana? Navíc je to tak složitý proces zařizování, že na to pár týdnů (měsíců) nestačí. A samozřejmě po vypršení J-1 visa nemůžeš legálně pracovat, než rozhodnou o tvé žádosti.
Jestli ještě máš pár let školy před sebou, tak můžeš na WAT jet opakovaně. Nejsem si jistej, ale už je to povolený i v posledním ročníku (to dříve nebývalo).
American Dream

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já a sehnat si babu, to je méně pravděpodobnější než že vyhraju ruletu o GC Very Happy ...... Sad Asi mi nic jiného nezbyde, než každý rok podávat přihlášku a doufat, že jednoho roku to vyjde ...
WAT pořád nevím nevím, otec najednou otočil, že neví, jestli by mi půjčil ... Také neví, co bych měl dělat jako první ... Jestli chodit do školy a učit se nebo pracovat .. V momentální situaci bych obojí nezvládl, v prváku jsem pracoval, sice chvíli, ale pracoval .. Teďka jsem se zajebal prvním ročníkem, kdy jsem si nestihl uzavřít 4 předměty .. Nenastoupil jsem na začátku studia, ale měsíc a půl po a celé studium jsem vzal dost laxně, i když je fakt, že bych to stihl nebýt i špatného přístupu od profesorů, ale to je OT, ... Tkže bych musel stihnout uzavřít celý rok + ty 4 předměty navíc .. A letní semestr celý v předtermínech a do toho dělal ještě povinnou praxi, kterou musím do školy mít .. To GL teda ... Zase takový génius nejsem, .. :/
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 7:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poslouchej takova "rada",NE-myslena ve zlem. Mel by sis prvni ujasnit co opravdu chces a JESTLI to je to,co chces!!
Jak napsala Grace,zacni hledat duvody,jak by to slo a ne jak by to neslo Exclamation
Jak to ja vidim,at uz se ti to libi nebo ne,pro tebe za momentalni situace je mozny WaT nebo studium. Mezi tim loterie o GC.
Jak uz jsem tu parkrat uvadela,""stesti chodi dokola,sem tam padne na vola"",takze sanci ma kazdy,at uz malou nebo velkou,na druhe strane,kdo nehraje nemuze vyhrat,ze!!
American Dream

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano ano, ty šance jsi pochopila správně, WAT nebo loterie. Avšak WAT je kvůli finančním možnostem tak nějak málo pravděpodobná. Pracovat bych sice mohl jít, ale zase nevím, zda bych zvládl studium. A jelikož chodím na soukromou školu, už se do studia narvaly pěkné peníze a kdybych tu školu nezvládl, byla by to za jedno velká škoda peněz a za druhé by mě otec zabil. Půjčku mi otec výslovně zakazuje a když by mi měl půjčit on ... Vychází z toho, že by se mi ty peníze vydělat nepodařily a tak že bych promarnil naše životně důležité úspory. Takže tak Confused
Grace

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

American Dream napsal:
Ano ano, ty šance jsi pochopila správně, WAT nebo loterie. Avšak WAT je kvůli finančním možnostem tak nějak málo pravděpodobná. Pracovat bych sice mohl jít, ale zase nevím, zda bych zvládl studium. A jelikož chodím na soukromou školu, už se do studia narvaly pěkné peníze a kdybych tu školu nezvládl, byla by to za jedno velká škoda peněz a za druhé by mě otec zabil. Půjčku mi otec výslovně zakazuje a když by mi měl půjčit on ... Vychází z toho, že by se mi ty peníze vydělat nepodařily a tak že bych promarnil naše životně důležité úspory. Takže tak Confused

Takže si to shrňme. Studovat tam jít nemůžeš, neb neovládáš angličtinu, tím padá i aupair, na WAT taky můžeš zapomenout, neb na to nejsou peníze, loterie je jenom loterie, na to nelze spoléhat.
Co zvážit ty campy? Výdělek sice mizernej, ale dostal by ses do USA a trochu pocvičil angličtinu. Na pozici Support stuff by ti základy měly teoreticky stačit.
Nebo je tu ještě jedna možnost, dostuduj si ty práva na soukromé škole a pak jeď do USA na dovolenou. Nic lepšího už mě nenapadá...
American Dream

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 10:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grace napsal:
American Dream napsal:

Takže si to shrňme. Studovat tam jít nemůžeš, neb neovládáš angličtinu, tím padá i aupair, na WAT taky můžeš zapomenout, neb na to nejsou peníze, loterie je jenom loterie, na to nelze spoléhat.
Co zvážit ty campy? Výdělek sice mizernej, ale dostal by ses do USA a trochu pocvičil angličtinu. Na pozici Support stuff by ti základy měly teoreticky stačit.
Nebo je tu ještě jedna možnost, dostuduj si ty práva na soukromé škole a pak jeď do USA na dovolenou. Nic lepšího už mě nenapadá...

Chtěl jsem spíš vidět život ve městech, jak to tam funguje apod., abych popř. zvážil, zda bych tam žít chtěl a abych věděl, jak se věci mají, kdybych tam žít chtěl. Ale tak koukal jsem se i na ten tábor, který je finančně přijatelnější. Náklady pokryji stoprocentně, protože vydělané peníze ani nebudu mít kde utratit Laughing Ale spíš si zkusím asi sehnat práci či brigádu, aspoň na dva tři měsíce, abych si vydělal aspoň půlku potřebných peněz na WAT. Otec by viděl snahu a zbytek by mi snad půjčil. U tábora by zase byla výhoda praxe s dětmi, a mohl bych pak po škole na au pair. Oboje má své pro a proti. Ale nejradši bych stejně byl pro WAT.
Edit : Aha Very Happy A já si říkal, když se psalo, že výdělek v campu je mizerný, nesedělo mi to. Ono těch 1100 $ by bylo za celý pobyt a ne za měsíc Laughing Tkže poplatky by stejně převýšily výdělek ... Confused Ale jen malinko ... No uvidíme, kdyby nešlo WAT, chtěl bych zkusit aspoň ten camp .. Pořád lepší něco než nic
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 11:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co je to za skolu,navic soukrommou ze se nesoustreduje na to, naucit studenty anglicky? Uz kdyz ja byla na skole,zakladni....tak to bylo prvni co jsem zvazovala....vyber jazyku.
Zacni se poradne ucit anglicky,at mas z ceho vyjit. To ostatni pak bude lehci. Pokud chces se dostat k nejakemu pracovnimu vizu,tak musis umet mluvit,psat a cist anglicky. To je podminka.
American Dream

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 11:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co jsem se tak dočetl, dostat se k pracovnímu vízu je stejně pravděpobodné jako najít jehlu v kupce sena, tak je to tak nějak fuč ... No, já se původně měl mluvit anglicky. Ale tehdá v 5. třídě na ZŠ, když se vybíraly jazyky, já se také že zapsal na AJ.. Ale jedna holka za mnou přišla, skoro brečela, že je na NJ a že se jí učit nechce ... A já byl gentleman, ... A zjistil jsem, že pro dobrotu na žebrotu je opravdu real ... Neudělat tehdy tuto chybu, byl bych dnes jinde, ... Confused Na SŠ jsem se učil AJ, ale jen začátečnickou .. Dvě hodiny týdně, .. To se člověk moc nenaučí ... Ale přesto si myslím, že z naší začátečnický skupiny jsem byl best, protože odjakživa čítávám z her Objective complete, game over etc Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy ... No a na VŠ je sice možnost chodit na AJ jako nepovinně volitelný předmět, ale za poplatek .. V tom by nebyl rpoblém až tak veliký, ale ta AJ se kvůli žádnému zájmu vůbec neotevřela .. Takže tak ..

EDIT: Když přijedete do USA na černo, je pak možné se "legalizovat" ? A jakým způsobem ? .. Fórum už pročítám, ale k této odpovědi jsem se ještě nedostal, .. Promiňte mou zvědavost, ale rád bych to věděl hned Laughing
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 4:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

American Dream napsal:

EDIT: Když přijedete do USA na černo, je pak možné se "legalizovat" ? A jakým způsobem ? .. Fórum už pročítám, ale k této odpovědi jsem se ještě nedostal, .. Promiňte mou zvědavost, ale rád bych to věděl hned Laughing

JEEEE,JA BYCH TOHO CHTELA..........A HNED Laughing

Vis co,dostuduj,at nepromrhas penize vrazene do skoly,k tomu si sem tam zajdi do prace,at vydelas nejake to kapesne a uc se anglicky! a PAK..........PAK se ptej Exclamation
Protoze to co jde dnes nemusi jit zitra!
Prestan se ptat,jak a jestli by to slo tady "na cerno",kdyz mas moznosti,jak tady byt a zit "na bilo" Rolling Eyes
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 5:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ze vas to jeste bavi ...
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 6:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

American Dream napsal:
...
Studuji práva, která mě i baví, jenže studium českých práv mi v USA bude úplně k ničemu, tudíž kariérní zlepšení by též nešlo.
...

No, neřekl bych že to je úplně na nic.

V USA, aby člověk mohl pracovat jako právník, tak musí dodělat základní 12-ti leté školení (grade school, middle school, high school), pak dodělat 4-letou vysokou s bakalářem (B.S., anebo B.A., na oboru vůbec nezáleží), pak dodělat 3-letou právnickou školu s doktorem práv (J.D.), a potom udělat 2-denní zkoušku (bar). V USA jsou asi 3000 vysokých škol, a asi 200 právnických škol. Rozdíl mezi USA a Evropou po této stránce je, že člověk nemůže studovat práva na vysoké; musí napřed vysokou dodělat, a jen pak může jít dál na práva.

Aby člověk mohl pracovat jako právník v USA, tak musí jít na právnickou školu v USA, a dostat J.D.. Ale jsou vyjímky. Největší je New York. Je možné že jestliže jsi právník v jiné zemi po určitý čas, tak nemusíš dělat celý J.D., ale můžeš si jen udělat jedno roční LL.M. v USA, aby jsi mohl si vzít New Yorkský State Bar Exam. Moje sektretářka co je právnička v Japonsku po nocích chodí do školy aby si udělala LL.M., s tím že si udělá NY bar. Když začínala, tak jsem jí radil ať jde si udělat J.D., ale nakonec na mojí radu se vykašlala. Výhoda s NY bar je, že po určité řadu let můžeš se skrz reciprocity se přihlásit pracovat v některých z jiných států.

Problém pro Tebe, AD, není Tvoje vzdělání. Problém v Tvojím případě je angličtina. Nemůžeš mít základní angličtinu, nebo střední angličtinu, nebo ani pokročilou angličtinu. Ani angličtina na úrovni rodilého Američana vůbec nestačí. Aby jsi dostal dobré výsledky z LSAT, příjímací zkoužky na práva, tak musíš mít lepší angličtinu než většina Američanů.
American Dream

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 12:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
American Dream napsal:
...
Studuji práva, která mě i baví, jenže studium českých práv mi v USA bude úplně k ničemu, tudíž kariérní zlepšení by též nešlo.
...

No, neřekl bych že to je úplně na nic.

V USA, aby člověk mohl pracovat jako právník, tak musí dodělat základní 12-ti leté školení (grade school, middle school, high school), pak dodělat 4-letou vysokou s bakalářem (B.S., anebo B.A., na oboru vůbec nezáleží), pak dodělat 3-letou právnickou školu s doktorem práv (J.D.), a potom udělat 2-denní zkoušku (bar). V USA jsou asi 3000 vysokých škol, a asi 200 právnických škol. Rozdíl mezi USA a Evropou po této stránce je, že člověk nemůže studovat práva na vysoké; musí napřed vysokou dodělat, a jen pak může jít dál na práva.

Aby člověk mohl pracovat jako právník v USA, tak musí jít na právnickou školu v USA, a dostat J.D.. Ale jsou vyjímky. Největší je New York. Je možné že jestliže jsi právník v jiné zemi po určitý čas, tak nemusíš dělat celý J.D., ale můžeš si jen udělat jedno roční LL.M. v USA, aby jsi mohl si vzít New Yorkský State Bar Exam. Moje sektretářka co je právnička v Japonsku po nocích chodí do školy aby si udělala LL.M., s tím že si udělá NY bar. Když začínala, tak jsem jí radil ať jde si udělat J.D., ale nakonec na mojí radu se vykašlala. Výhoda s NY bar je, že po určité řadu let můžeš se skrz reciprocity se přihlásit pracovat v některých z jiných států.

Problém pro Tebe, AD, není Tvoje vzdělání. Problém v Tvojím případě je angličtina. Nemůžeš mít základní angličtinu, nebo střední angličtinu, nebo ani pokročilou angličtinu. Ani angličtina na úrovni rodilého Američana vůbec nestačí. Aby jsi dostal dobré výsledky z LSAT, příjímací zkoužky na práva, tak musíš mít lepší angličtinu než většina Američanů.

Stejně si myslím že bych tu školu musel celou vystudovat u vás v USA, protože kontinentální právo od toho vašeho angloamerického typu je dosti dosti odlišné .... Podle mě by mi neuznali znalost mého kontinentálního a podle toho že bych právničil u vás, i když, základy z vašeho právního řádu mám, takové to jak to funguje apod. ... Ale to nestačí .. A jak podotýkáš tu angličtinu, to máš též pravdu ... Právník by měl být člověk vzdělaný, tudíž inteligenčně (se vším všudy, tedy i s tou slovní zásobou) "výš" než ostatní ... Nevím, zda bych se VŮBEC po letech v USA na takovou úroveň dostal... Jinak, co tak koukám, v Americe teda právník stráví studiem 7 let, v ČR stačí zhruba též, možná i více ... 5 let se studuje na magistra a pak 3-4 roky doktorát ... Takže, čistě teoreticky, by mi doktorát z ČR uznat mohli, doktoráty jsou mezinárodně uznávané ..
Pipi : Já se neptám, jak na černo ... Já se ptám, jak z černa udělat bílo Cool ... A jinak, já ty možnosti "na bílo" opravdu moc nemám ... Mám, ale jen teoretické ...
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 5:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

American Dream napsal:

Pipi : Já se neptám, jak na černo ... Já se ptám, jak z černa udělat bílo Cool ... A jinak, já ty možnosti "na bílo" opravdu moc nemám ... Mám, ale jen teoretické ...

Chces "z černa na bílo" Arrow SVATBA Exclamation
Nelibi se ti svatba,tak pak uz pomuze jen BLEACH Twisted Evil Laughing
Grace

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 5:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
American Dream napsal:

Chces "z černa na bílo" Arrow SVATBA Exclamation
Nelibi se ti svatba,tak pak uz pomuze jen BLEACH Twisted Evil Laughing

Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA