Jak se v klidu a pohodě přestěhovat nejen do Austrálie

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Jak se v klidu a pohodě přestěhovat nejen do Austrálie

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 4:19 pm    Předmět: Jak se v klidu a pohodě přestěhovat nejen do Austrálie Odpovědět s citátem

Lidi porad nekam 'prchaji'. Porad se jim nekde nelibi a tak sni o zivote na jinych kontinentech a jinych statech Confused

Tady je zajimavy blog jedny zensky:
http://alexandrasynac.blog.idnes.cz/c/203678/Jak-se-v-klidu-a-pohode-prestehovat-nejen-do-Australie.html
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 5:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já chci žít tam kde je to pro mě a mojí rodinu nejvýhodnější. Podle toho co mám rád, co si cením, co chci, co má žene a děti chtějí, tak je to možné ž nejvýhodnější místo pro mě je ČR, nebo Austrálie, nebo Mozambique, nebo New Jersey. Jestliže toto místo nemusí být tam kde nyní žiji, tak je to logické že se budu muset přestěhovat. Není to žádné prchání, ale stěhováním za lepším.

Nemusím se omezovat žít jen tam kde jsem se narodil. Celý svět je mé pískoviště.
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 5:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Nemusím se omezovat žít jen tam kde jsem se narodil. Celý svět je mé pískoviště.

Akorát stačí umět překonávat byrokratické překážky, jako je povolení k pobytu Smile
John-5

Registrace: 14. 02. 2011

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to czlogos

Volný trh (s bílým masem) to vyřeší Twisted Evil
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 10:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlynkuv zivot je tak 'jednoduchy' Confused Wink
Indy

Registrace: 19. 01. 2014

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 7:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Já chci žít tam kde je to pro mě a mojí rodinu nejvýhodnější. Podle toho co mám rád, co si cením, co chci, co má žene a děti chtějí, tak je to možné ž nejvýhodnější místo pro mě je ČR, nebo Austrálie, nebo Mozambique, nebo New Jersey. Jestliže toto místo nemusí být tam kde nyní žiji, tak je to logické že se budu muset přestěhovat. Není to žádné prchání, ale stěhováním za lepším.

MOJE SLOVA!!! Lip bych to nerekla Smile

Uvazuju ze bych sla do Australie. Vsichni rikaji ze zivot tam je nejlepsi na svete. Ja tam nikdy nebyla, a do tedka me to vlastne ani nenapadlo... asi proto ze jsem si vzdycky Aus predstavovala jako zemi pavouku a hadu.

Ale mam pocit ze je to strasne komplikovany. Hlavne proces se zviratama. Trva 7 mesicu nez se vyridej papiry, krevni testy a karantena... po 7 mesicich teprve muze pes letet.

Pro lidi je to asi jednodussi. Ale po necelych 10ti letech v US si nejsem jista zda se mi chce jet do zeme ve ktere jsem nikdy nebyla. Mozna se i bojim...

... asi mam rada svoji jistotu,i kdyz tam bych se mela lip...logicky bych mela jit za lepsim ze Smile
Ach ta pohodlnost Smile
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 5:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevim,pises,ze se mas dobre a jsi tady spokojena.

Je to tedy touha poznat neco noveho?
Neco ti tady chybi,co si myslis,ze najdes v Australii?

Jen proto,ze 100 lidi rika,ze Australie je nejlepsi zeme na ziti,to pro tebe nemusis byt pravda(jen rikam).

Clovek nevi,pokud to nezkusi.
Jen si myslim,pokud je clovek "spokojeny",neni potreba pokouset osud,ale samozrejme je to kazdeho vec a volba.

Nekdo potrebuje mozna dobry duvod,nekomu staci si jen sbalit kufr a vydat se zase nekam jinam. Very Happy
Indy

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 11:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
Nevim,pises,ze se mas dobre a jsi tady spokojena.

Je to tedy touha poznat neco noveho?
Neco ti tady chybi,co si myslis,ze najdes v Australii?

Jen proto,ze 100 lidi rika,ze Australie je nejlepsi zeme na ziti,to pro tebe nemusis byt pravda(jen rikam).

Clovek nevi,pokud to nezkusi.
Jen si myslim,pokud je clovek "spokojeny",neni potreba pokouset osud,ale samozrejme je to kazdeho vec a volba.

Nekdo potrebuje mozna dobry duvod,nekomu staci si jen sbalit kufr a vydat se zase nekam jinam. Very Happy

Mas pravdu, v dnesnim svete opravdu staci jen sbalit kufr a jet. Ja zila v Japonsku, Anglii a USA, ale uz mi neni 18 a proto mam trochu "strach" zacinat nekde kde to neznam, kde jsem nekde nebyla.
Mam v AUS pritele. A nechci aby se stehoval on sem do USA, protoze se mi nelibi predstava ze by tu nikoho neznal, nevedel jak to tu chodi a proste zacinal znova.... u sebe to beru asi jinak, asi moje nejvetsi vyhoda je ze se umim prizpusobit okoli a muzu byt kymkoliv si zamanu byt. To me zivot naucil a beru to jako vyhodu...

Jiste nedam na to co si mysli okoli nebo co si o me myslej lidi. To uz davno neresim ani me to nezajima. Ale kdyz to vezmu obecne, jeste jsem nepotkala nikoho kdo by mi rekl ze AUS je spatna a at tam nejezdim.

Je to takovy dilema. Zustat tady nebo tam? V kazdym pripade nemam co ztratit, jen se proste bojim jet nekam kde sice o me bude postarano ve smyslu jistoty a bezpeci, ale bojim se opustit US a jet nekam kde to proste neznam. Ja vim, zalezi jen na me na nikom jinem....
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 5:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:

...Je to takovy dilema. Zustat tady nebo tam? V kazdym pripade nemam co ztratit, jen se proste bojim jet nekam kde sice o me bude postarano ve smyslu jistoty a bezpeci, ale bojim se opustit US a jet nekam kde to proste neznam. Ja vim, zalezi jen na me na nikom jinem....

No, podle všeho slyším, tak Austrálie má prý dobrou budoucnost. Nevím co děláš, a jaký tam budeš mít možnosti, ale jestli máš tam přítele, tak tam jeď.

Přeji Ti štěstí.
Indy

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 9:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Indy napsal:

...Je to takovy dilema. Zustat tady nebo tam? V kazdym pripade nemam co ztratit, jen se proste bojim jet nekam kde sice o me bude postarano ve smyslu jistoty a bezpeci, ale bojim se opustit US a jet nekam kde to proste neznam. Ja vim, zalezi jen na me na nikom jinem....

No, podle všeho slyším, tak Austrálie má prý dobrou budoucnost. Nevím co děláš, a jaký tam budeš mít možnosti, ale jestli máš tam přítele, tak tam jeď.

Přeji Ti štěstí.

Dekuju Smile
Ja vim,rozhodnuti je na me,to je jasny.
Jen nevim zda si mi chce opustit Ameriku kvuli zemi kde jsem v zivote nebyla. To mi zni trochu hruzostrasne. V 18ti to bylo jiny, to bych koupila letenku a sla bych.

Nemam AMericky obcanstvi. Nechtela jsem ho. Ale ted si rikam ze kdyz odjedu do AUS, tak si uzavru cestu zpet. Funguje to tak, ze?

Kdyz si letos "koupim" US obcanstvi (to ma vyznit vtipne, tak mi nenadavejte), tak mozna to bude lepsi, ze ano? Poradis mi Pdmlynku co a jak? Ty se vyznas v obcanstvich. Rada bych si ponechala i Cesky.
Pak muzu bydlet kdekoliv a vratit se do USA kdykoliv, je to tak? Dekuji Smile
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 9:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
pdmlynek napsal:
Indy napsal:

Přeji Ti štěstí.

Dekuju Smile
Jen nevim zda si mi chce opustit Ameriku kvuli zemi kde jsem v zivote nebyla. To mi zni trochu hruzostrasne. V 18ti to bylo jiny, to bych koupila letenku a sla bych.

Nemam AMericky obcanstvi. Nechtela jsem ho. Ale ted si rikam ze kdyz odjedu do AUS, tak si uzavru cestu zpet. Funguje to tak, ze?

Kdyz si letos "koupim" US obcanstvi (to ma vyznit vtipne, tak mi nenadavejte), tak mozna to bude lepsi, ze ano? Poradis mi Pdmlynku co a jak? Ty se vyznas v obcanstvich. Rada bych si ponechala i Cesky.

Take mam vic obcanstvi. Mas GC,cili podej apilkaci na obcanstvi. Je tam jen omezeni ze si nepobyvala mimo USA dele nez 6 mesicu v roce po dobu tech let co mas GC.
Muzes pak jezdit skoro kde chces po dobu viz co zase budes mit v cizi zemi.
Jen nezapominej,jako obcan USA mas povinnosti v oblasti dani at ses kde ses,cili kde vydelavas. A to I smerem z UK,CR atd.
Indy

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
Indy napsal:
pdmlynek napsal:
Indy napsal:

Přeji Ti štěstí.

Dekuju Smile

Take mam vic obcanstvi. Mas GC,cili podej apilkaci na obcanstvi. Je tam jen omezeni ze si nepobyvala mimo USA dele nez 6 mesicu v roce po dobu tech let co mas GC.
Muzes pak jezdit skoro kde chces po dobu viz co zase budes mit v cizi zemi.
Jen nezapominej,jako obcan USA mas povinnosti v oblasti dani at ses kde ses,cili kde vydelavas. A to I smerem z UK,CR atd.

Vic obcastvich? Krome CR a USA jeste dalsi? To je parada! Zavidim. Taky bych pak brala i AUS Very Happy

Ano, urcite prvni krok je udelat si obcanstvi US. Pak uz teda muzu jen kamkoliv Smile Diky Smile
borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 12:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jeste si muzes koupit international passport,nekde doma mam formular,stalo to 170$,jses v podstate mezinarodni ocan,uznava to okolo 200 statu,vcetne us.
Jeden cas jsem o tom uvazoval,ale uz je to pryc,ale jak se rika nikdy nerikej nikdy
borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 12:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a jestli chces dalsi obcanstvi-Hutt River -kralovstvi v zapadni australii,tez mam doma formular na passport a obcanstvi,skoc na wikipedii doctes se vic,kdyz chces do australie,ja bych sel tam,je to kousek od Perthu
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 6:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
pdmlynek napsal:
Indy napsal:

Přeji Ti štěstí.

Dekuju Smile

Díky za pochvalu, a samozřejmě pomůžu jak můžu. Ale mám dojem že jsou zde více kvalifikovaní přispěvatelé než jsem já ohledně jak získat občanství v USA. Napiš zde co potřebuješ.

Jinak, chápeš že jestliže dostaneš Americké občanství, tak budeš muset platit daně USA ze svého příjmu ať žiješ kdekoliv, i v Austrálii či ČR?
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 6:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:
a jestli chces dalsi obcanstvi-Hutt River -kralovstvi v zapadni australii,tez mam doma formular na passport a obcanstvi,skoc na wikipedii doctes se vic,kdyz chces do australie,ja bych sel tam,je to kousek od Perthu

Jo, Hutt River? Rolling Eyes

No, jestli vyplníš formulář a pošleš mi $170, tak Ti taky pošlu potvrzení že jsi občan Státu Mlynekstan.
Indy

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 7:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Indy napsal:
pdmlynek napsal:
Indy napsal:

Přeji Ti štěstí.

Dekuju Smile

Díky za pochvalu, a samozřejmě pomůžu jak můžu. Ale mám dojem že jsou zde více kvalifikovaní přispěvatelé než jsem já ohledně jak získat občanství v USA. Napiš zde co potřebuješ.

Jinak, chápeš že jestliže dostaneš Americké občanství, tak budeš muset platit daně USA ze svého příjmu ať žiješ kdekoliv, i v Austrálii či ČR?

Jak to funguje s tema danema?
O tomhle nevim vlastne vubec nic. Ale to se asi teda tyka i vas vsech co mate dualni nebo vicero obcastvi, ze? Ja jsem se v tom tak nejak ztratila ted...

Pdmlynku, prosim te objasnis mi par veci?
1. Kdyz budu mit AMERICKE I CESKE obcanstvi a ziju v USA, tak platim dane jen v USA? Nebo i do Cech? Nejak vubec nechapu co tema danema bylo mysleno Sad

2. Kdyz mam Americke a Ceske obcanstvi, a ziju v AUS, a pracuji - tak platim dane tam a jeste do US? Nebo jsem ted opravdu mimo?

Mela jsem za to ze platim dane tam kde ziju.

Ale ja se v AUS nechystam pracovat. Zatim Smile

Predem dekuji za rady, a omlouvam se jestli moje otazky zneji hloupe, protoze toto tema o danich mi nikdo neprislo na mysli Smile
Indy

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 7:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:
jeste si muzes koupit international passport,nekde doma mam formular,stalo to 170$,jses v podstate mezinarodni ocan,uznava to okolo 200 statu,vcetne us.
Jeden cas jsem o tom uvazoval,ale uz je to pryc,ale jak se rika nikdy nerikej nikdy

To taky vubec neznam. Jak to funguje?
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 7:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:

O tomhle nevim vlastne vubec nic. Ale to se asi teda tyka i vas vsech co mate dualni nebo vicero obcastvi, ze? Ja jsem se v tom tak nejak ztratila ted...

1. Kdyz budu mit AMERICKE I CESKE obcanstvi a ziju v USA, tak platim dane jen v USA? Nebo i do Cech? Nejak vubec nechapu co tema danema bylo mysleno Sad

2. Kdyz mam Americke a Ceske obcanstvi, a ziju v AUS, a pracuji - tak platim dane tam a jeste do US? Nebo jsem ted opravdu mimo?

Predem dekuji za rady, a omlouvam se jestli moje otazky zneji hloupe, protoze toto tema o danich mi nikdo neprislo na mysli Smile

Zjednodušeně:

Lidi normálně platí daně z příjmu kde je vydělají anebo kde žijí. Jenže Americký zákon taky nařizuje že jestliže máš občanství USA, tak jsi povinná platit daně vládě USA. Mám dojem že prý USA je snad jediná zemé kde platíš daně na základě občanství.

Jestliže máš České a Americké občanství, a žiješ a vyděláváš v USA, tak platíš jen federální daně a státní daně. Neplatíš nic do ČR.

Jestliže máš České a Americké občanství, a žiješ a vyděláváš v ČR, tak platíš daně v ČR, ale taky musíš podat daňové přiznání v USA. Uvedeš všechen příjem, vypočítáš si kolik máš dát vládě USA, odečteš kolik jsi už dala vládě ČR, a pošleš jim ten rozdíl. Protože ve většině zemí mají vyší daně na příjmy než v USA, tak ten rozdíl je méně než nula, a nemusí se platit vládě USA nic.

Jinak gratuluji Ti že nebudeš muset v Austrálii pracovat.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 7:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
borekt napsal:

To nefunguje. Je to podvod.

Jak jsem zde psal: pošli mi $170, a já Ti pošlu potvrzení že jsi občankou Mlýneklandu.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 7:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Indy napsal:
borekt napsal:

To nefunguje. Je to podvod.

Jak jsem zde psal: pošli mi $170, a já Ti pošlu potvrzení že jsi občankou Mlýneklandu.

Na pravnika jsi docela levnej Wink
Indy

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 8:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Indy napsal:

Zjednodušeně:

Lidi normálně platí daně z příjmu kde je vydělají anebo kde žijí. Jenže Americký zákon taky nařizuje že jestliže máš občanství USA, tak jsi povinná platit daně vládě USA. Mám dojem že prý USA je snad jediná zemé kde platíš daně na základě občanství.

Jestliže máš České a Americké občanství, a žiješ a vyděláváš v USA, tak platíš jen federální daně a státní daně. Neplatíš nic do ČR.

Jestliže máš České a Americké občanství, a žiješ a vyděláváš v ČR, tak platíš daně v ČR, ale taky musíš podat daňové přiznání v USA. Uvedeš všechen příjem, vypočítáš si kolik máš dát vládě USA, odečteš kolik jsi už dala vládě ČR, a pošleš jim ten rozdíl. Protože ve většině zemí mají vyší daně na příjmy než v USA, tak ten rozdíl je méně než nula, a nemusí se platit vládě USA nic.

Jinak gratuluji Ti že nebudeš muset v Austrálii pracovat.

Dekuji moc za vysvetleni!
Takze kdybych se vratila do CR, tak defakto by ten rozdil stejne byl nula.

No, myslim ze imigacni politika v AUS je taky slozita, takze jiste "pracovat" v AUS bych mela od vlady zakazane. No ale tohle vsechno jsou zatim jen plany.

Dekuji jeste jednou za objasneni. To jsem vubec nevedela jak se veci maji Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA