Americke dialekty

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Americke dialekty

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> English only!
Autor Zpráva
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 7:04 pm    Předmět: Americke dialekty Odpovědět s citátem

Zdravim,zajimalo by mne,zdali jsou v USA vyrazne dialekty.Ja to tedy ocekavam-ze se dejme tomu v Texasu mluvi jinak,jak na Floride,ale chtela bych vedet,jake zkusenosti jste udelali vy,diky. Smile
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 8:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jó, jsou v tom nějaké rozdíly, ale né tak velké aby si lidi navzájem nerozuměli (nemluvím o slangu kteří mezi sebou lidi používají někde v ghetu, žaláři, apod.). Pár slovíček jsou rozdílné, a přízvuk je jiný, ale jinak 99% stejný. Něco jako v ČR je, hádal bych, např. hanáština a plzeňština.
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 9:11 pm    Předmět: Americke dialekty Odpovědět s citátem

Diky za odpoved-myslim,ze teprve,az se ten anglicky jazyk dobre umi,tak se ty male rozdily tak nevnimaji.
Vzpominam si,ze jsem zpocatku take nerozumnela tem dialektum(v Nemecku)a teprve casem vse nejak zplynulo.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Louisiana - pokud na Tebe promluvi nejaky stary Cajun, ktery vyrustal na bayou Laughing

Dej si to do Googlu a vyhodi Ti to neco jako toto:

http://louisianacajunslang.com/language.html

Jed do Atlanty, jed do Mississipi nekde kole Tupelo a taky nebudes mistnim negrousum rozumet, mozna tak kazde treti slovo. Jednou jsme s otcem neco delali v bance v Oxford, MS. Ta kocka, co tam byla se strasne cervenala, kdyz jsem ji rekl, ze ma cute accent jako vystrizeny z nejake jizanske novely. Bylo ji dobre rozumet, ale vazne mela ucebnicovy prizvuk pro southern belle.

Ja jsem projel US tam a zpatky, krizem krazem a nekdy clovek prijede nekam a nestaci se divit. Hodne to ale dela vliv cizich jazyku. Mlynek ale ma vseobecne pravdu, neni to tak strasne az na par vyjimek. Pro Floridu se ale urcite uc spanelstinu.
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 9:53 pm    Předmět: Americke dialekty Odpovědět s citátem

Ja se ve spanelstine jakz takz domluvim-aspon jim rozumim.Ale na prvnim miste je anglictina.(doufam,ze se mi postesti ji na Floride pouzivat). Smile
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 10:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Since we're at it ... this is supposed to be "English Only!"
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 10:07 pm    Předmět: Re: Americke dialekty Odpovědět s citátem

zuzi63 napsal:
Ja se ve spanelstine jakz takz domluvim-aspon jim rozumim.Ale na prvnim miste je anglictina.(doufam,ze se mi postesti ji na Floride pouzivat). Smile

Problem je ze anglictina v USA neni uredni jazyk dany zakonem,jen doporucovany, prestoze stale s nim mluvi vetsi procento populace. Spanelstina ale prave tim ze ji nikdo v Americe nediskriminuje,zaziva velky rozmach a nuti americany se ji ucit. Velka cast uz stredni generace ma problemy se anglicky domluvit a ani nechteji...ale nas zakaznik,nas pan a tak vzhuru do spanelstiny.
Tohle v zadnem jinem state neni. Mensiny se uci jazyky zemi kam prisly. Spanelstina neni v Evrope svetovy jazyk,ale na opacne polokouli je to jina. V Evrope chce kazdy znat anglicky,ale vyznam anglictiny bude upadat.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 12:49 am    Předmět: Re: Americke dialekty Odpovědět s citátem

MW napsal:
zuzi63 napsal:

Problem je ze anglictina v USA neni uredni jazyk dany zakonem,jen doporucovany, prestoze stale s nim mluvi vetsi procento populace. Spanelstina ale prave tim ze ji nikdo v Americe nediskriminuje,zaziva velky rozmach a nuti americany se ji ucit. Velka cast uz stredni generace ma problemy se anglicky domluvit a ani nechteji...ale nas zakaznik,nas pan a tak vzhuru do spanelstiny.
Tohle v zadnem jinem state neni. Mensiny se uci jazyky zemi kam prisly. Spanelstina neni v Evrope svetovy jazyk,ale na opacne polokouli je to jina. V Evrope chce kazdy znat anglicky,ale vyznam anglictiny bude upadat.

Pár poznámek o španélštině:

(1) Já španělštinu mám rád. Je to poměrně lehká řeč. Lehčí se píše a vyslovuje než angličtina, němčina nebo čeština. Rád jí používám (alespoň těch 5 slov co znám) když jedu na dovolenou někam do Střední Ameriky; vždy to otevírá dveře když místní lidé vidí že se gringo snaží. Kolikrát člověk umí cizý řeči, tolikrát je člověk.

(2) Myslím si že to je správné že to není nadiktované že angličtina je úřední jazyk. Ať si lidi vyberou co se jim líbí; nepotřebujeme aby vláda nás zbytečně omezovala. Volný thr určí jak se kde mluví.

(3) Připadá mi to nesmysl se učit španělsky abych se domluvil v USA. Jen asi 15% lidí v USA mluví španělsky, a většina jich umí do určité míry angličtinu. Všechni mojí přátelé pro které španělština je mateřský jazyk mluví anglicky.

(4) Ohledně lidí v USA co umí jen španelsky, tak tedy moc nechápu z jakýho důvodu bych se s nimi setkával či popovídal. Proč bych s nimi mluvil? To se mám jako dát do řeči s pomocníkami zahradníka co u nás na zahradě pracují, nebo s uklízečkou v práci, nebo s nějakou pomocnicí v restauraci? Ti švihají, a jen bych jim překážel v jejich práci kdybych s nimi kecal, takže na to ani čas není.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> English only! Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic