GC holder + ESL v Kanadě

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

GC holder + ESL v Kanadě

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 5:38 pm    Předmět: GC holder + ESL v Kanadě Odpovědět s citátem

Zdravím, při pročítání tohoto fóra mě zaujaly kurzy ESL (English as a second language), manžel a já žijeme na severu Michiganu a nejbližší možnost je pro mě Kanada.

http://northland.adsb.on.ca/webpages/esl_information.htm

Pokud vše půjde dobře, tak bych GC měla získat do několika měsíců a pak plánujeme s manželem navštívit ČR.

S tím je spojený můj dotaz:

Předpokládám, že sňatek s US občanem ani GC mě nijak nezbavují povinnosti mít Vízum pro návštěvu Kanady. Jaké mám teda možnosti a postup, abych mohla navštívit Kanadu a ideálně i tento kurz?

Děkuji
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 6:25 pm    Předmět: Re: GC holder + ESL v Kanadě Odpovědět s citátem

Elizshabeth napsal:
Zdravím, při pročítání tohoto fóra mě zaujaly kurzy ESL (English as a second language), manžel a já žijeme na severu Michiganu a nejbližší možnost je pro mě Kanada.

http://northland.adsb.on.ca/webpages/esl_information.htm

Pokud vše půjde dobře, tak bych GC měla získat do několika měsíců a pak plánujeme s manželem navštívit ČR.

S tím je spojený můj dotaz:

Předpokládám, že sňatek s US občanem ani GC mě nijak nezbavují povinnosti mít Vízum pro návštěvu Kanady. Jaké mám teda možnosti a postup, abych mohla navštívit Kanadu a ideálně i tento kurz?

Děkuji

Jako drzitel GC,nemusis mit vizum do Kanady.
PS: Nikde blize tu anglictinu nemas..? Community college apod..?

http://www.eslgold.com/michigan.html
Elizshabeth

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle mám přibližně hodinu cesty a navíc to nevypadá tak draze. Našla jsem i jiné školy (cca 3 hodiny), ale cena byla kolem 10.000USD za semestr.

Ráda bych příští rok složila TOEFL. O škole sice uvažuji, ale jde mi hlavně o to si dokázat, že mám v USA budoucnost a moje angličtina se zlepšila na vhodnou úroveň.

Takže mě tam pustí na český pas a GC?
Elizshabeth

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 6:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mimochodem, kde si našel ten link, já tu googlím ESL, English as a second language Michigan, a všechny možné kombinace už dva dny a tohle jsem nenašla... Děkuji jdu to prozkoumat.
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Elizshabeth napsal:
Tohle mám přibližně hodinu cesty a navíc to nevypadá tak draze. Našla jsem i jiné školy (cca 3 hodiny), ale cena byla kolem 10.000USD za semestr.

Ráda bych příští rok složila TOEFL. O škole sice uvažuji, ale jde mi hlavně o to si dokázat, že mám v USA budoucnost a moje angličtina se zlepšila na vhodnou úroveň.

Takže mě tam pustí na český pas a GC?

Jo,pusti,v pohode. Nevedela jsem to take,ale je to tak.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajed za Danou do Algonacu a ona Te bude ucit za zlomek ceny - klidne i jine jazyky nez anglictinu.
Elizshabeth

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 11:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak Algonac mám celkem z ruky. Very Happy

Doma pod stolem mi leží CVIČEBNICE ANGLICKÉ GRAMATIKY a přiznám se, že na ní moc často nešáhnu, většinou jen když utírám prach, protože nemám nejmenší problém se domluvit... nemám nad sebou ten bič co bych potřebovala. Proto se sháním po škole, abych se donutila něco se sebou udělat.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 11:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Probuh, ve ktere casti MI jsi?
Elizshabeth

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 12:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukni kde je Mackinac Bridge, tak tam.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 1:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Smarja, Ty jsi v Mackinac? No jo, to uz neni US, to je Kanada. To uz pomalu mam k Dane bliz ja ... ale na party jsi zvana, pokud by se Ti chtelo a mela jsi cas 26. - 28. srpna.

Jinak dobry nick. Jak jsi prisla na Elizshabeth?
Elizshabeth

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 7:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tenhle "patvar" jsem si vymyslela na základní škole, když jsem si zakládala první email a už mi to nějak zůstalo. Very Happy

Tuhle část Michiganu jsem si zamilovala. Všude je to daleko, ale máme tady báječnou pláž a přírodu... a výhled na jezera všude kam se hneš.

Děkuji za pozvání, co to máte za párty?
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 8:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mini-party Chicaga-cz. Ja, PDMlynek, Dana_MI, Henek ... proste zdrave jadro ... elitni jednotka naseho fora. Bude svickova.
Elizshabeth

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zní to lákavě, svíčkovou bych si dala, ale nemyslím si, že mi to tentokrát vyjde. Sad
IndyGuy

Registrace: 04. 09. 2010

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 4:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Elizshabeth napsal:
Mimochodem, kde si našel ten link, já tu googlím ESL, English as a second language Michigan, a všechny možné kombinace už dva dny a tohle jsem nenašla... Děkuji jdu to prozkoumat.

Zkousela jsi vasi mistni High School? Kdyz ne primo u vas, zajed na HS do vaseho okresniho mesta. Urcite ti poradi. Vetsina High Schools ma primo ucitele pro ESL a take casto delaji GED, to budes potrebovat, pokud pujdes na College a nebudes chtit byt zahranicnim studentem. Urcite chces byt resident Michiganu aby jsi usetrila na skolnem. V tom pripade by jsi nemusela skladat TOEFL, teda pokud si opravdu nechces overit svou anglictinu. Smile
Elizshabeth

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 8:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zatím jsem se nikde nebyla ptát osobně, jen jsem googlila. O GED jsem si něco již přečetla a vím na které HS se skládá test, tak tam asi skočím ohledně ESL.

Pro začátek bych chtěla zkusit nějaký kurz angličtiny, vždy je co zlepšovat, a o TOEFL mi šlo hlavně pro osobní potřebu.

O škole jsem zatím jen přemýšlela, bez zjišťování podrobností. Takže mi Bc. nestačí ani na ukončené středoškolské vzdělání a měla bych složit GED?
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 9:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Elizshabeth napsal:
Zatím jsem se nikde nebyla ptát osobně, jen jsem googlila. O GED jsem si něco již přečetla a vím na které HS se skládá test, tak tam asi skočím ohledně ESL.

Pro začátek bych chtěla zkusit nějaký kurz angličtiny, vždy je co zlepšovat, a o TOEFL mi šlo hlavně pro osobní potřebu.

O škole jsem zatím jen přemýšlela, bez zjišťování podrobností. Takže mi Bc. nestačí ani na ukončené středoškolské vzdělání a měla bych složit GED?

Zalezi na co pujdes a v jakem oboru si studovala...ale byva pravidlem ze cesky Bc je v ekvivalentu s high school plus 1-2 roky na college,pokud ses treba specialni pedagog. Kazda skola ale posuzuje individualne,ale uplne bez kreditu nebudes.
Elizshabeth

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď toho mám celkem nad hlavu s GC, českým oddacím listem, pasem... ale stejně si cením každé rady.

Škola bude holt muset počat až se to všechno trochu "utřepe".

Mimochodem, Masarykova Univerzita v Brně, speciální pedagogika, logopedie+surdopedie.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 9:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bude tezke nejaky kredit z Ceska prokazat a hlavne to asi nebude nikoho zajimat. Podle me to nema cenu zbytecne komplikovat.

GED je velmi snadna zalezitost a priprava na ni je zdarma. Budes po dobu nekolika tydnu dochazet na High School na pripravu (matematika, jazyk, a cteni textu) a po te slozis test. Myslim, ze dnes se uz pise i slohovka. Pokud rozumis textu, narocnost na premysleni je velmi nizka a na urovni ceske zakladni skoly. Za test se plati, kolik dnes nevim, ale je mozne, ze to za tebe i ta skola zaplati. Byvalo to kolem $50, ja to delal davno v TN a nestalo me to nic, akorat par tydnu s ucitelkou ESL ktere jsem urcite matematicke veci dokonce musel objasnovat... Laughing

Tve GED urcite postaci na Community College (dvourocni college), to pro zacatek. Mnoho stesti.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bude tezke nejaky kredit z Ceska prokazat a hlavne to asi nebude nikoho zajimat. Podle me to nema cenu zbytecne komplikovat.

GED je velmi snadna zalezitost a priprava na ni je zdarma. Budes po dobu nekolika tydnu dochazet na High School na pripravu (matematika, jazyk, a cteni textu) a po te slozis test. Myslim, ze dnes se uz pise i slohovka. Pokud rozumis textu, narocnost na premysleni je velmi nizka a na urovni ceske zakladni skoly. Za test se plati, kolik dnes nevim, ale je mozne, ze to za tebe i ta skola zaplati. Byvalo to kolem $50, ja to delal davno v TN a nestalo me to nic, akorat par tydnu s ucitelkou ESL ktere jsem urcite matematicke veci dokonce musel objasnovat... Laughing

Tve GED urcite postaci na Community College (dvourocni college), to pro zacatek. Mnoho stesti.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 4:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

GED bych v případě Elizshabethy nedělal.

Za prvé, GED je pro ty lidi kteří nedodělali z nějakého důvodu povinnou docházku. Možná že byl nějaký dobrý důvod proč žák nedodělal školu, ale pro většinu zaměstnavatelů GED na resume vypadá jako červený prapor.

Za druhé, souhlasím že GED je velice snadná záležitost. Je to test tak na úrovni 5 až 7 třídy. Nepomáhá to na resume pro ty co mají vysokou.

Za třetí, jestli někdo dodělal v Evropě vysokou, i kdyby to byla z nějaké neznámé university z neznámé zemi, tak je to lepší než GED. Zaměstnavatelé rozumějí že lidi z ciziny nemají Americké vzdělání.

Co by potencionální zaměstnavatel nebo další škola chtěla vědět je že Elizsabetha umí dosti dobře anglicky. Takový test by byl dobrý. GED ale ne.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 5:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Eliško, nechci Ti do toho kecat, ale co chceš dělat za práci? Jakou chceš mít kariéru? Chceš dělat ve svém oboru? Chceš dělat mimo svůj obor, ale nějakou kvalifikovanou práci? Byla by si spokojená i s nekvalifikovanou prací?

Tvůj obor, speech pathology, speech therapy, neznám. Možná že to je obor kde si můžeš vybudovat velice dobrou kariéru, možná že ne. Nevím. Ale doporučuji se podívat na jiné obory, a zjistit si jestli Ti to nebude vyhovovat lépe. Nemá cenu jít do svého oboru jen protože jsi v tom dodělala školu; je to lepší přejít na jiný obor teď než za 10 let. Podel toho jak se rozhodneš pak můžeš buď jít dál do školy (např. MA nebo MS), nebo najít v tom začáteční práci.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 7:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Mini-party Chicaga-cz. Ja, PDMlynek, Dana_MI, Henek ... proste zdrave jadro ... elitni jednotka naseho fora. Bude svickova.

Budou pak nějaký fotky z party?
IndyGuy

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Testy o porozumneni anglickeho jazyka v konverzaci ci psanem textu se pro cizince aplikuji uz davno a, ano, existuji.

GED je pro zacatek a jako odrazovy mustek k prijeti na college. Nevidim rozdil mezi ukoncenim GED a High School - ta sama nizka uroven. Pro nekvalifikovanou praci nehraje roli zdali mas GED nebo High School Diploma, vyjde to nastejno a zamestnavatele se tak take na to divaji. Existuje mnoho padnych a rozumnych duvodu, proc student nedokoncil High School.

Pro profesi, GED taktez nehraje roli, protoze se s tim zadatel o praci nikde nebude chlubit. Zamestnavatele nezajima jestli zadatel dokoncil High School nebo GED, ale pracovni praxe, pracovni vysledky, a pri zadateli s nulovou pracovni historii a ktery prave dokoncil skolu - universitni vzdelani. Uz i to jak se zadatel k tomu universitnimu diplomu dohrabal ztraci na cene. Ctyrlete universitni vzdelani samo o sobe az na vyjimky nema uz takovou hodnotu a neotevre ti dvere do uspesnych zamestnani. S temi vsemi "On-line" universitamy vcetne ziskani master's degree uz jde vetsinou jen o spatny vtip.

Eliska hleda cestu k universitnimu vzdelani. Zda se mi daleko jednodussi cesta s vice uznavanym GED, SAT nebo ACT testy, nez argumentovani o nejakem evropskem vzdelani. Je to smutne, ale bohuzel to tak chodi, pokud nemas universitni vzdelani s velmi limitovanych zahranicnich universit, nikoho tve cizi vzdelani moc nezajima.

GED je dobre k zapsani na college a v budoucnu se o tvem GED nebo absolvovani High School v pracovnim zivotopise uz zminovat nebudes.
Elizshabeth

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 3:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za rady, pro začátek práci příliš neřeším. Vzhledem k mému oboru si myslím že by mi diplom neuznali ani na Slovensku. Very Happy Logopedie je obor, který vychází z výslovnosti a nemyslím si, že bych někdy byla schopna pracovat v oboru.

Do budoucna ještě pořádně nevím, uvidím jak se to v příštím roce vyvrbí.

Můj dotaz byl na TOEFL, tak bych ho trochu změnila. Co je pro mou budoucnost a možnosti lepší... TOEFL, GED nebo některá agentura co převádí tituly? V oboru logopedie pokračovat neplánuji, ale možná jiný obor ze speciální pedagogiky nebo ostatních oblastí pedagogiky není vyloučený. Spíše bych to viděla na něco v nemocnici na max 2 roky školy.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 6:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bude zalezet na tvem budoucim zamestnavateli nebo skole jestli ti uzna neco z tveho titulu, ja ale pochybuji. V kazdem pripade bych neveril zadne agenture ktera se s tim zabyva a primo bych kontaktoval skolu.

TOEFL je ti k nicemu. Jeho platnost je myslim 2 roky a test muze stat $160-250. Pokud budes residentka Michiganu, zadna skola po tobe TOEFL nebude chtit, nebudes zahranicni studentka. TOEFL je pro zahranicni studenty.
http://www.toeflgoanywhere.org/content/all-about-toefl-test-what-you-need-know

GED ti otevre cestu na college a budes jej potrebovat pro prijeti. Jestli chces neco studovat v anglictine podivej se na ACT a SAT college testy, muzou byt pozadovane skolou na kterou se budes hlasit. Pripravne materialy jsou ve volnem prodeji. ACT a SAT ti da daleko vice nez zbytecny TOEFL.

Mnoho stesti at se rozhodnes jakkoliv. Smile
Elizshabeth

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 6:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sice bych neměla předbíhat, ale nedalo mi to a podívala jsem se na internet na pracovní pozice. Celkem mě zaujala pozice "Direct Care Worker", moje volba není o penězích, jen bych ráda pracovala v tomto oboru aspoň na chvíli. Bez použitelného druhého příjmu se ještě na nějakou dobu obejdeme a vím, že v tomhle oboru zrovna nezbohatnu.

Jak jsme si již ujasnili, tak moje vzdělání mi je patrně na dvě věci. V požadavcích uvádějí "This job requires a high school diploma." Což znamená, že i kdybych si dodělala GED, tak se můžu jít klouzat?

Nemám s tímhle žádné zkušenosti a nikam jsem nevolala, tak nevím co by mi řekli, ale připadá mi to postavené na hlavu.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 6:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

GED ma absolutne tu samou hodnotu jako High School Diploma. Myslim, ze po 19. roku se uz nelze zapsat na High School, tutiz GED je cesta jak ziskat equivalent High School Diploma.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic