Uscis Immigration Forms

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Uscis Immigration Forms

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 3:19 am    Předmět: Uscis Immigration Forms Odpovědět s citátem

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

Mozna to zprehledni trosku hledani v zakladnich otazkach ohledne GC a Citizenship nove prichozim
na forum a tem co maji pred svatbou a spolehaji
ze jejich polovicky neco vi o imigracnim procesu
po svatbe..) Cool

Piskle,ses jeste cerstva,oprav, ci dopln tu
prosim
vsechny formy co jsou treba ke GC(Conditional) pres snatek....I-130,
G-325A(Petitioner), G-325A(Beneficiary),
I-485, I-864EZ, a Medical Certificate.
V individualnich pripadech i I-765
Je to tak..?
Tahle GC je pouze na dva roky.
Predchazi ji otisky prstu na imigracnim
urade a pote pohovor s imigracnim urednikem.

2. Po obdrzeni teto prozatimni GC,se zada o
odstraneni podminky o GC na 10 let.
(Petition to Remove Conditions on Residence)
Podminka: byt stale ve snatku se stejnou
osobou. Zada se 90 dni pred uplynutim platnosti
GC(Contitional) a ve vetsine pripadu se uz
nezve na imigracni pohovor. Na otisky se ale zve.
Form: I-751

Tahle fakta plati pokud se vdavame(zenime) za americkeho obcana.
Poradne si projdete instrukce ke vsem formam.
Pokud nebudete potrebovat u snatku Rodny list,
s urcitosti jej potrebujete jako prilohu k
formam,
ktere se odesilaji na Imigracni. Je treba mit Apostilu na nem a musi byt prelozeny.
V Instrukcich se sice pise ze preklad ma byt
overeny a certifikovany, ale v praxi se to nevyzaduje tak dusledne. Co ale musi byt, pokud
jste rozvedeni,
preklad,Apostila s veskerym overenim
a certifikaci na Rozvodovem Liste.
Tady bez pardonu. Urednik si jej v mnohych pripadech
nechava od Vas predlozit u pohovoru.
Jak k pohovoru ke GC Conditional,tak pozdeji u zasilani zadosti o kartu na 10 let, se vyzaduji fotky
z vaseho spolecneho zivota. Svatba, oslavy,party na plazi,dovolenka,
cokoliv. Nekteri urednici si nechavaji predlozit
cela
alba... Very Happy ,pokud je fotek malo, ci je jinak nepresvedcite, byva obvykle ze si pozadaji o
zaslani
vice fotografii a tim se to cele trosku
protahne....
Takze se pripravte,usetrite si cas a nekdy
i penize.
K prvnimu pohovoru,jdete s partnerem. On vas
podrzi,
takze i naprosti neznalci anglickeho jazyka se
nemusi
bat....naucte se zakladni data,adresy,telefony,
jmena,datum svatby,narozeni manzela a misto atd...

Nejake jine postrehy...?
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 7:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozsahla diskuze je tady...
Zamerte se pak na postrehy a infa novejsiho data....(treba Piskle).

http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopic-7177.html
janney

Registrace: 26. 10. 2008

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 8:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pak po te 2lete zelene karte,pri zadosti o tu 10letou. Bylo mi receno,ze se to posila vse postou(?) to je asi pravda ze?!
Krome fotek doporucovali spolecne letenky( stejny let),registrace z hotelu s obouma jmenama,vypis ze spolecneho uctu u banky,byt spolecne napsani na pronajmu bytu ci vlastnictvi,ucet ( utility bill) z poplatku(elektrina) napsany na obe jmena...to jen tak pro rozsireni. Prijde mi toho ale az zbytecne moc - to nebude obalka,ale balicek Very Happy
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 10:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Postou, ja myslel, ze toto beres k pohovoru.
janney

PříspěvekZaslal: po červenec 18, 2011 12:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

K prvnimu pohovoru ano.
Ale po tech 2 letech, kdyz zadam o 10 letou mi rekli,ze vetsinou vubec pohovor neni a poslu to postou.
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: po červenec 18, 2011 3:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pohovor na to "Removal of Conditions" neni vetsinou potreba. Jenom nekdy se USCIS trochu zblaznej a chtej druhej pohovor. Ja jsem jim poslal vice mene to same co jsem mel na pohovor jenom "dates" byly o dva roky dopredu. Apartment lease, mortgage nebo home title deed, utility bills, nejaky credit card bills, par fotek a tim to koncilo.
Janney nebudes myt zadny problemy...
janney

PříspěvekZaslal: po červenec 18, 2011 8:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dik,taky myslim,ze mit problemy nebudu.Ale povim ti,ze uz ted se netesim na to papirovani a hlavne zas ten poplatek.Budu to posilat kolem vanoc ( to to nejak uteklo )
bouncingczech

PříspěvekZaslal: po červenec 18, 2011 10:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To nejhorsi mas za sebou s tim papirovanim. Jenom za rok zadost o obcanstvi, trochu studovat na ten posledni pohovor a tim to konci.
janney

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 7:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no, slysela jsem,ze na to obcanstvi je to taky pekna hromadka papiru Smile
Dik
janney

PříspěvekZaslal: pá leden 06, 2012 11:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A tak uz je to tady - vrham se na vyplnovani I-751 Petition to remove conditions on residence.

Rada bych jen opravila informaci na zacatku.Nemusi se zazadat 90 dni pred vyprsenim puvodni zelene karty.Ale v prubehu 90 dni pred vyprsenim jeji platnosti.My to budem posilat tak 30 dni pred skoncenim.
Stoji to ted $590 Rolling Eyes

Co me trosku znervoznilo jsou ty affidavits co chteji od ostatnich lidi +dokumentace co dokazuji nas vztah s nima.To teda nevim jestli jsem nas fotila takhle vsechny dohromady a pod.Achjo

Navic mi nedoslo,ze to chtej vsechno od datumu svatby ( fotky a pod) a ne jen za polsedni 2 roky.A ja nevim zda jsem ten puvodni balicek veci a fotek nekam nezalozila( na prvnim pohovoru to vubec nechteli videt)
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: so leden 07, 2012 1:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

janney napsal:
A tak uz je to tady - vrham se na vyplnovani I-751 Petition to remove conditions on residence.

Rada bych jen opravila informaci na zacatku.Nemusi se zazadat 90 dni pred vyprsenim puvodni zelene karty.Ale v prubehu 90 dni pred vyprsenim jeji platnosti.My to budem posilat tak 30 dni pred skoncenim.
Stoji to ted $590 Rolling Eyes

Co me trosku znervoznilo jsou ty affidavits co chteji od ostatnich lidi +dokumentace co dokazuji nas vztah s nima.To teda nevim jestli jsem nas fotila takhle vsechny dohromady a pod.Achjo

Navic mi nedoslo,ze to chtej vsechno od datumu svatby ( fotky a pod) a ne jen za polsedni 2 roky.A ja nevim zda jsem ten puvodni balicek veci a fotek nekam nezalozila( na prvnim pohovoru to vubec nechteli videt)

Vsechno si schovavej i kdy jezdis mimo USA. Az budes zadat o obcanstvi,vypisujes tam terminy kdys byla mimo uzemi. Objevuji se stejne dotazy,stejne pozadavky jako ke GC i kdyz toho pairovani je mene. Bud ale v dulezitych datech stejna....pokud se budes lisit znatelne,mohou si pak chtit overit vse na pohovoru, ktery se jinak kona jen v mizivem procentu zadatelu o prodlouzeni karty.
To je vstup na uzemi USA, pracovni historie,tve adresy v CR,USA, doba atd....
Fotky....neukladas v pc..?
Myslim ze ti staci jinak poslat par listu s vyprintovanyma fotkama z ruznych udalosti v rodine, deti,dovca,kamaradi. Dej k nim popisek a staci. Pokud to neposles,je mozne ze ti celou obalku poslou zpatky a budes muset posilat znova. To se stalo jedne me byvale kolegyni.
janney

PříspěvekZaslal: so leden 07, 2012 3:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ja mela na prvni pohovor album s fotkama ze svatby a dalsima z toho roku pred zadanim o prvni green card - to jsem nasla.
Dalsi necham udelat.Ty myslis,ze by to stacilo jen vytisknout?( cernobile)?Asi je necham udelat,uberu par ze svatby a dam to do toho jednoho albumu.Mam par vstupenek treba ze ZOO,tak ty tam dam a k tomu dam tu fotku ze ZOO.Jen to bude hodne hledani v pocitaci,protoze ja fotim strasne moc Smile
Spolecny ucet,najemni smlouva,utillity bll na obe jmena - to vse mam.
Jinak s datumama - ja jsem si nechala ten formular ( biografic info) a z toho to pisu.
Navstevy z Cech - nemam vsechny letenky - nevim kam se ztratily Sad ale datumy si snad nejak pamatuju.Radsi si to zapisu.
To se pak ptaji na obcanstvi?
A ja jsem slysela,ze na obcanstvi je papirovani pak 3x tolik.
My mame dceru,takze tam hodim jeji rodny list a tak..to snad je velky dukaz.
Akorat vubec netusim jak maji ti kamaradi napsat ten affidavit.Nikde to nepisou jak se to ma psat
bouncingczech

PříspěvekZaslal: so leden 07, 2012 5:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud se pamatuji tak nejhrsi papirovani bylo to prvni. Mel jsem na to dokonce pravnika ktery my pomohl protoze muj pripad byl trochu komplikovany tim ze to byla uz DRUHA zadost ale s jinou manzelkou. I-751 uz byla jednoducha a delal jsem to sam byli to vicamene opakovane doklady ale s datumem behem poslednich 2 let. Mas pravdu s tou 90 dni lhutou. Ja jsme to poslal conejdriv bylo mozne rekneme 85 dni pred vyplynutim GC. Jenom jedno procento jde na druhy interview, nevim jestli je to "random" nebo jestli to delaji kdyz neco pro ne neklape.
S dokumentama co mas nebudes mit problemy.
Citizenship formular je jednoduchy ale zase budou chtit detajly kdy jsi byl a v zahranici a jak dlouho. Krome toho chteji vedet o vsech Zakonnych prestupkach jako jestli jsi byla "arrested" a vsechny traffic tickets (moving violations ne parking) a dukaz ze vsechny pokuty byli zaplacene. Studuj "civic" otazky je jich tam par ktery jsou trouchu tricky.
Posledni vec je ze nekdy behem tech ruznych pohovoru se te pravdepodobne nekdo zepta jestli jsi nekdy nekomu rekla nebo napsala ze jsi "citizen" . Protoze jsi to nikdy neudelala, tak odpoved je ze ne.
janney

PříspěvekZaslal: so leden 07, 2012 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dekuju Wink
Pro me byly ty 2 prvni papirovani nejhorsi,protoze jsem to nikdy predtim nedelala.( ty o visa a pak adjustment of status po svatbe- to byl horor)Vse jsem delala sama ,ale toho casu straveneho na netu ( ted uz tak trochu vim)..ale stejne jsou tam veci,ktere nevim presne ja udelat ( jako ty affidavits od pratel).No tak budu muset zas chvili procitat diskuzni fora.

Jinak dekuji za info o obcanstvi.Zadne parking ticket,nic zatim nemam..tak to bude snad dobry.Pravda,ze jsem citizen jsem nikdy nenapsala.na vasi radu si uz ted zapisu presna data,kdy jsem byla v CR..stejne to bude do te doby asi jen 2x
Ty otazky budu resit az pozdeji.Ted toho mam na reseni hrozne moc (jeste s ceskou stranou,se zubarem s hledanim domu).Tak reseni obcanstvi prijde az bude od tehlech veci klid Wink
czhonzik
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2012 12:05 am    Předmět: Dotaz na supplement a Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

zdravim , mam dotaz na supplement A pro form I-485 je treba ho zasilat ci nikoliv? jsem zde 4 roky pres platnost turistickych viz . nekdo rika ze je treba nekdo ze nikoliv. dekuji za odpoved
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2012 11:21 pm    Předmět: Re: Dotaz na supplement a Odpovědět s citátem

czhonzik napsal:
zdravim , mam dotaz na supplement A pro form I-485 je treba ho zasilat ci nikoliv? jsem zde 4 roky pres platnost turistickych viz . nekdo rika ze je treba nekdo ze nikoliv. dekuji za odpoved

Dobra otazka...))))
Doufam zes ji vyresil spravne....
Sydney
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 4:28 pm    Předmět: Medical examination Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dobry den, chtela bych se zeptat jak to je pri zdravotni prohlidce s uznanim ockovani, provedeneho v CR. Patrim k tem, kteri to maji vsechno v poradku, nic prosleho nebo propadleho, to me bude lekar ockovat znova? Staci si prinest svuj ockovaci prukaz? Pozna z nej lekar, jaka ockovani mam za sebou, i kdyz je to v cestine, nebo mam radeji poridit overeny preklad? Nebo je to drobnost a nema cenu se tim zabyvat? Dekuji mnohokrat za radu! Wink
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 10:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nech si vystavit mezinarodni ockovaci prukaz, delaji to ockovaci centra, když doneses podklady (napr. originalni ockovaci průkazy). Mělo by to byt levnejsi reseni (ani nevim jestli to vůbec něco stalo) a nam to tady na GC medical report v usa proslo.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA