Podnikání v kalifornii

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Podnikání v kalifornii
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Autor Zpráva
dvacet
Anonymní

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 7:40 pm    Předmět: Podnikání v kalifornii Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Prosím vás o rady k tématu.
Chtěl jsem investovat v ČR, bohužel něco perspektivního do čeho bych mohl dát prostředky jsem nenašel. Tak zvažuji tuto možnost. Chtěl bych podnikat v USA v kalifornii. Mám na investování 130 000 US dolarů. Je možné za tyto prostředky v něčem podnikat,co je málo rizikové.Zisky minimálně roční cca od 36 000 a více.Nebo koupit něco co již trochu funguje,máte s tím zkušenosti.Ve státech jsem nebyl tak nevím co tam funguje v současné době. Obor není podstatný. Ziskové firmy,které se prodávají na webech, jsou skutečně funkční nebo to je jak v ČR. Jsou to vesměs zapadlé lokality a ziskovost na kraji bankrotu?
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 8:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle je dost malo penez.
Musis neco koupit ve velkym a nekde to prodat po malejch kouskach s nejakym ziskem. Proste obchod.

Za tyhle prachy ti nic bez prace fungovat nebude.

Kup zlato je to jistota..
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 8:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trucking - spoj se se mnou a s Danou. Hledame investory na expanzi, pac Dana ma vsechno - naklady (Dana jich ma az moc) a ridice - jenom potrebujeme tahace a navesy, nebo aspon nejaky dodatecny kapital na down-payments, aby jsme dostali lepsi podminky od bank a ostatnich loan companies.

PD, Henku, pro vas to plati taky. Vy dva se valite v penezich, investujte.
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 10:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:

minule nekdo propagoval STRIBRO ted je asi lepsi v pondeli spadlo o 30%
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 11:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
miro napsal:

minule nekdo propagoval STRIBRO ted je asi lepsi v pondeli spadlo o 30%

Ted se v Kanade dost plati za copper (med) Smile
Samozrejme se to neda srovnat se zlatem Wink
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 12:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Med je dobry na chleba s maslem
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 12:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Med je dobry na chleba s maslem

No byl dobry, uz jsem to nemel ani nepamatuju Confused
Ten copper by me s chlebem moc nechutnal Wink
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 12:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Don't knock it 'till you try it.
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Chci podnikat ne investovat do komodit, jak koukám tady rady asi nestanu. Crying or Very sad
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:
Chci podnikat ne investovat do komodit, jak koukám tady rady asi nestanu. Crying or Very sad

Tady nejsme zadny pravnici Wink Rolling Eyes
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 5:28 pm    Předmět: Podnikání v kalifornii - Operovat franchise Odpovědět s citátem

dvacet napsal:
Prosím vás o rady k tématu.
Chtěl jsem investovat v ČR, bohužel něco perspektivního do čeho bych mohl dát prostředky jsem nenašel. Tak zvažuji tuto možnost. Chtěl bych podnikat v USA v kalifornii. Mám na investování 130 000 US dolarů. Je možné za tyto prostředky v něčem podnikat,co je málo rizikové.Zisky minimálně roční cca od 36 000 a více.Nebo koupit něco co již trochu funguje,máte s tím zkušenosti.Ve státech jsem nebyl tak nevím co tam funguje v současné době. Obor není podstatný. Ziskové firmy,které se prodávají na webech, jsou skutečně funkční nebo to je jak v ČR. Jsou to vesměs zapadlé lokality a ziskovost na kraji bankrotu?

Vítej na toto forum, dvacet!

Já myslím že jsetli jsi šikovný a úspěšný v podnikání v ČR, tak by nebyl problém být úspěšný v Kalifornii.

Jestli Ti rozumím, tak chceš podnikat v Kalifornii, máš poměrně dost peněz na začátek, máš terč kolik Ti to za rok vydělá, a nechceš ty peníze jen investovat (dejme tomu do mutual funds které má peníze investované do akcií Kalifornských společností), ale chceš podnikat.

Domnívám se že ten terč zní rozumě, pokud budeš do toho přispívat svojí prací, a né jen penězmi. 28% ROI není možné když jsi risk-averse.

Jestli Ti rozumím, tak nechceš jen dělat VC pro jiné kšefty, ale chceš kšeft vlastnit, je to tak?

Já myslím že Tvůj nápad si koupit nějaký existující kšeft, a jet s tím dál, je velice rozumné. Tím pádem převezmeš existující klienty, jméno, good will, apod.; sestavovat si to všechno od začátku je dosti težké.

Do čeho investovat? Toto je samozřejme nejtěší otázka odpovědět. Když jí odpovíš správně tak můžeš vydělat fůru peněz, ale jestli ji odpovíš špatně tak své peníze stratíš. Najdi si něco co se domníváš že bude růst. Protože jsi v Kalifornii nikdy nebyl, a neznáš zdejší zvyky a normy, tak mnoho typů kšeftů by nebyly pro Tebe.

Protože nemáš v Kalifornii žádné skušenosti, chceš svůj kšeft kde by jsi mohl pracovat, jsi ochotný dělat jakýkoliv oboru, máš peníze co do toho vrazit ale nepotřebuješ velký income, myslím že pro Tebe by bylo výhodné se podívat si koupit franchise. Výhoda je, že oni Ti řeknou přesně co máš dělat, jak máš kšeft operovat, takže nemusíš o Kalifornských zvykách moc znát.

Franchises je stovky, v mnoha oborech. Dej si do hledače něco jako “franchise opportunities in California”, a podívej si co se Ti bude líbit.

Přeju Ti štěstí!
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:
Anonymous napsal:

přesto jistě tady někdo má relevantní info.
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 9:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:
Anonymous napsal:
Anonymous napsal:

děkuji za jasnou a srozumitelnou odpověd.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Me by fakt zajimalo, co ten anonym ceka, ze mu tady kdo napise. Kdybych mel nejaky zaruceny plan, jak v dnesni dobe vytriskat v USA legalne 28% p.a. zisku ze smesne male investice, tak by jsi mi musel zaplatit o hodne vic Exclamation predem bez jakychkoli zaruk Exclamation nez tech $130K, co mas.

Jasne ja Ti poradim, urcite to nebude zisk tech $36K za rok, ale nebude to spatne vzhledem k situaci. Nebudu to ovsem rozdavat zadara tady na foru.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
...Kdybych mel nejaky zaruceny plan, jak v dnesni dobe vytriskat v USA legalne 28% p.a. zisku ze smesne male investice, ...

Ne. Přečti si jeho příspěvek znovu. Nejde o zisk 28% z toho že do kšeftu vrazí jen $130K. On do toho chce dát peníze, plus svojí dřinu.

Kdyby šlo jen o $130K investici, tak souhlasím, ale když do toho vrazí svojí práci, tak $36K se mi zdá jako dostižný výdělek.
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 12:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslim ze je jedno co clovek dela. Kdyz to dela poradne na 100% tak za cas v tom bude nejlepsi a svuj kousek kolace si urve.

Chce to nedelat deset veci najednou(jako to delam ja), ale jednu a poradne.

Hlavne to chce delat neco co cloveka bavi. Zivot neni zas tak dlouhej aby se vyplatilo polovinu promrhat honbou za ziskem.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 12:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

Kdyby šlo jen o $130K investici, tak souhlasím, ale když do toho vrazí svojí práci, tak $36K se mi zdá jako dostižný výdělek.

Mlynku, mel jsi nekdy vlastni firmu??? Ono to na papire a pri planovani vypada vsechno jako american dream - grab money and work, work, work, kdyz je to ale your ass on the line ...

To, ze do neceho das "drinu", dneska moc neznamena. Ja jsem drel jak vul a stejne jsem to musel po roce zabalit, protoze pres veskere moje zkusenosti, znalosti, odhodlani a kontakty ... jsem proste nemel dostatek kapitalu. To byl asi nejvetsi problem, protoze me zabijely uroky a rental/lease payments na equipment. Priznam, ze jsem udelal par chyb a mel pech, ale ten kapital byl jednoznacne problem #1. Dana do toho sla s daleko lepsim credit score a nekolikrat vetsim kapitalem nez a ... presto uz byla parkrat v malych problemech, protoze proste nemela rezervu. Ted uz to ale prekonala a myslim, ze je ve velice dobre situaci na expanzi ... obzvlast co se tyce Californie - biiiiiiiiiiiiiiiiiiiig money a uz se ji vlastne ani netykaji load boardy, protoze ma maly ale stabilni network partneru.

Taky by nam mozna ten kluk mel napsat, jestli uz ma GC nebo US cit. Pokud nema ani jedno, tak by si mozna mel nejdriv precist zkusenosti Zuzky. Veskery kapital a odhodlani k drine jsou mu prd platne, kdyz ho sem nepusti a Zuzka narazila dost tvrde, ale ohledne toho uz jsem psal sahodlouhe romany v jejim vlakne - hele, bud moderator a hod k tomu klidne ten vykricnik jako dulezite vlakno v sekci Business, je tam toho dost pro potencialni zadatele o investicni viza a predejde to opakovani otazek, spousta FAQs je tam probrano.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 12:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:
Myslim ze je jedno co clovek dela. Kdyz to dela poradne na 100% tak za cas v tom bude nejlepsi a svuj kousek kolace si urve.

Sorry, Miro, ale tohle je naivni viz muj predchozi prispevek. Neni to nemozne, Wal Mart taky zacinal jako jeden obchod a Gates zacinal z garaze. Na kazdy takovy priklad je milion firmicek, ktere krachnou behem prvniho roku az tri. Je strasne tezke celit velkym firmam a pokud zacinas, kazdy je vetsi nez Ty.
Pepa z depa
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 1:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
pdmlynek napsal:

Mlynku, mel jsi nekdy vlastni firmu??? Ono to na papire a pri planovani vypada vsechno jako american dream - grab money and work, work, work, kdyz je to ale your ass on the line ...

To, ze do neceho das "drinu", dneska moc neznamena. Ja jsem drel jak vul a stejne jsem to musel po roce zabalit, protoze pres veskere moje zkusenosti, znalosti, odhodlani a kontakty ... jsem proste nemel dostatek kapitalu. To byl asi nejvetsi problem, protoze me zabijely uroky a rental/lease payments na equipment. Priznam, ze jsem udelal par chyb a mel pech, ale ten kapital byl jednoznacne problem #1. Dana do toho sla s daleko lepsim credit score a nekolikrat vetsim kapitalem nez a ... presto uz byla parkrat v malych problemech, protoze proste nemela rezervu. Ted uz to ale prekonala a myslim, ze je ve velice dobre situaci na expanzi ... obzvlast co se tyce Californie - biiiiiiiiiiiiiiiiiiiig money a uz se ji vlastne ani netykaji load boardy, protoze ma maly ale stabilni network partneru.

Taky by nam mozna ten kluk mel napsat, jestli uz ma GC nebo US cit. Pokud nema ani jedno, tak by si mozna mel nejdriv precist zkusenosti Zuzky. Veskery kapital a odhodlani k drine jsou mu prd platne, kdyz ho sem nepusti a Zuzka narazila dost tvrde, ale ohledne toho uz jsem psal sahodlouhe romany v jejim vlakne - hele, bud moderator a hod k tomu klidne ten vykricnik jako dulezite vlakno v sekci Business, je tam toho dost pro potencialni zadatele o investicni viza a predejde to opakovani otazek, spousta FAQs je tam probrano.

Big ma pravdu. Ta jeho sance na uspech je minimalni a i kdyby vydelal 36 klacku za rok tak to je v Californii jen na preziti.Take ho Californske dane znici,jsou jedny z nejvysich v U.S.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 2:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
pdmlynek napsal:

...
To, ze do neceho das "drinu", dneska moc neznamena. Ja jsem drel jak vul a stejne jsem to musel po roce zabalit, protoze pres veskere moje zkusenosti, znalosti, odhodlani a kontakty ... jsem proste nemel dostatek kapitalu. To byl asi nejvetsi problem, protoze me zabijely uroky a rental/lease payments na equipment. Priznam, ze jsem udelal par chyb a mel pech, ale ten kapital byl jednoznacne problem #1.

Souhlasím s Tebou že undercapitalization je pro malé kšefty, sole proprietorships, které začínají problém číslo 1. To je bezesporu.

Ale je mnoha kšeftů který si člověk může koupit, začít nebo převzít za pár desítek tisíc. Není vždy potřeba velké capitalization. Když se člověk koupí část stánku (jako partnership) co prodává rohlíky v párku, tak kolik to asi bude stát? Když člověk převeme uklízení domů, nebo kšeft na sekání trvávy tak taky není moc peněz potřebovat. Na otevření kšeftu v mojím oboru potřebuješ jen dobrou knihu klientů; kancelář, trochu nábytku, pojištění, nějaké počítače, atd je poměrně docela malá částka.

Otázka není jestli dvacetníkovi bude stačit $130K na podnikání, ale jestli to bude stačit na podnikání v určitém kšeftu. Na otevření stánku s květinami to asi úplně stačí; na otevření hotelu je to asi málo.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 2:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zase nectes, co jsem psal. Ja jsem ted mluvil o svych zkusenostech (muj problem byl kapital - klienty a to ostatni jsem mel) a o tom, ze drina proste nestaci. Vetsinou nestaci ani drina + dostatek kapitalu. Nestaci ani od nekoho koupit uz fungujici business. Nestaci ani koupit si nekde franchise. Velka cast, zrejme vetsina, zkusenosti z "podnikani" v CR mu taky bude celkem na prd. Good point s tema nakladama a danema v Cali od PzD.

Jeste jednou - jake mas se zalozenim a fungovani vlastniho business zkusenosti Ty? Ja bych uvital prispevky v tomto vlakne a rubrice vubec od lidi, Cechu a Moravaku, tady v US, kteri by se byli ochotni podelit o sve zkusenosti a nazory ohledne zakladani/provozu uspesneho i neuspesneho (tim se naucis vic Very Happy ) business v USA.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 2:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Se mi to poslalo dvakrat. Asi je to fest dobry prispevek.
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 8:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
Me by fakt zajimalo, co ten anonym ceka, ze mu tady kdo napise. Kdybych mel nejaky zaruceny plan, jak v dnesni dobe vytriskat v USA legalne 28% p.a. zisku ze smesne male investice, tak by jsi mi musel zaplatit o hodne vic Exclamation predem bez jakychkoli zaruk Exclamation nez tech $130K, co mas.

Jasne ja Ti poradim, urcite to nebude zisk tech $36K za rok, ale nebude to spatne vzhledem k situaci. Nebudu to ovsem rozdavat zadara tady na foru.

čekám nazor proč by ne proto je to forum:-)asi máš tak kvalitní inforamce to ani je nemusíš prodávat jistě jsi už v balíku:-) tak je mužeš dát zadarmo.
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 8:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

miro napsal:
Tohle je dost malo penez.
Musis neco koupit ve velkym a nekde to prodat po malejch kouskach s nejakym ziskem. Proste obchod.

Za tyhle prachy ti nic bez prace fungovat nebude.

Ono je jakákoliv suma málo penězSmile pokud by tam nebyla ta klauze o investicích tak věřím že se dá začít z mnohem menší částkou .
Napřiklad důkazem je podnikanivusa.com 20 tisíc doláru.
Tady na foru jsou jsou spiše lidé jiného ražení,nevím zdali někdo tady je za vodou ale podle info asi ne.
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 8:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
Trucking - spoj se se mnou a s Danou. Hledame investory na expanzi, pac Dana ma vsechno - naklady (Dana jich ma az moc) a ridice - jenom potrebujeme tahace a navesy, nebo aspon nejaky dodatecny kapital na down-payments, aby jsme dostali lepsi podminky od bank a ostatnich loan companies.

PD, Henku, pro vas to plati taky. Vy dva se valite v penezich, investujte.

Tomu nerozumím, autodoprava to opravdu funguje?
Za tyto peníze se koupím tak čtyři kola a řadící páka:-) takže na tento bussnis je potřeba daleko více peněz?
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 8:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

miro napsal:

Chce to nedelat deset veci najednou(jako to delam ja), ale jednu a poradne.

Hlavne to chce delat neco co cloveka bavi. Zivot neni zas tak dlouhej aby se vyplatilo polovinu promrhat honbou za ziskem.

s tím souhlasím já chci dělat maximálně dvě věci pořádně. Ano co mě baví to jsem si také určil zařizovat a koordinovat věci:-)
Hledám jen teplo a pohodu a ne jak v ČR vše negativní.
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 8:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

pdmlynek napsal:
Big_Rig napsal:
pdmlynek napsal:

...
To, ze do neceho das "drinu", dneska moc neznamena. Ja jsem drel jak vul a stejne jsem to musel po roce zabalit, protoze pres veskere moje zkusenosti, znalosti, odhodlani a kontakty ... jsem proste nemel dostatek kapitalu. To byl asi nejvetsi problem, protoze me zabijely uroky a rental/lease payments na equipment. Priznam, ze jsem udelal par chyb a mel pech, ale ten kapital byl jednoznacne problem #1.

Já stím naprosto souhlasím v ČR jsem začal podnikat s 35 tisíci a vydělal jsem si x milionů. Takže si nemyslím,že je to uplně o penězích. Sice jde to lépe ale není to uplně to hlavní.
mě stačí nějaký přijem budu v teplu a v klidu někde jinde nežli tady .
Souhlasím s Tebou že undercapitalization je pro malé kšefty, sole proprietorships, které začínají problém číslo 1. To je bezesporu.

Ale je mnoha kšeftů který si člověk může koupit, začít nebo převzít za pár desítek tisíc. Není vždy potřeba velké capitalization. Když se člověk koupí část stánku (jako partnership) co prodává rohlíky v párku, tak kolik to asi bude stát? Když člověk převeme uklízení domů, nebo kšeft na sekání trvávy tak taky není moc peněz potřebovat. Na otevření kšeftu v mojím oboru potřebuješ jen dobrou knihu klientů; kancelář, trochu nábytku, pojištění, nějaké počítače, atd je poměrně docela malá částka.

Otázka není jestli dvacetníkovi bude stačit $130K na podnikání, ale jestli to bude stačit na podnikání v určitém kšeftu. Na otevření stánku s květinami to asi úplně stačí; na otevření hotelu je to asi málo.
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 8:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:
Anonymous napsal:
Anonymous napsal:

Nějaké typ na koupě fungujícího kšeftu?
deluxe

Registrace: 04. 08. 2010

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonyme, teplo a pohodu si v klidu hledej, v dnešní době není takový problém to najít. Podle příspěvků si sám udělej názor, jak relevantně ti mohou lidi tady poradit. Osobně bych s podobnými věcmi nikdy na podobná fóra nechodil, úspěšných lidí není mnoho a že na někoho narazíš na fóru není moc pravděpodobné.

A když někdo sám neuspěje v byznyse, tak ti řekne že v něm neuspěješ taky, a bude vina dáváno všemu okolo jen ne sobě. Tohle jsou úplně normální věci.

Já osobě ti ale s podnikáním neporadím, praktické zkušenosti mám jen s investicemi. Nicméně ale znám řadu lidí, pro který roční příjem přes 400K USD z podnikání není problém, takže tvé cíle jsou úplně v pořádku a poměrně lehce dosažitelné, když víš co děláš.

PS: rád bych to shrnul asi takto

A já se jen nestačím divit,co dělá někoho oprávněného k tomu aby mohl říci, že něco je pravda a něco lež ?
A proč je popírání nebo příjímání čehokoli závislé na podnětu jiné osoby ?Proč se nerozhodujete sami za sebe ?Informace je informace,není nic jako dobrá nebo špatná informace, to jenom vy třídíte informace na špatné a dobré.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 8:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Nějaké typ na koupě fungujícího kšeftu?

Je to možné si začít kšeft podobný jako jsis zavedl v ČR?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Business Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic