Pro lidi co chtej do Kanady a nebo do USA!!!!!!

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Pro lidi co chtej do Kanady a nebo do USA!!!!!!

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Co by mel clovek videt nez odjede
Autor Zpráva
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2011 7:39 pm    Předmět: Pro lidi co chtej do Kanady a nebo do USA!!!!!! Odpovědět s citátem

Pisu sem prispevek, ktery me pred casem poslal Rob.
Bylo to puvodne psane pro nejakou holku co chtela do Kanady.
TAK AT SI TO PRECTOU VSICHNI CO CHTEJI DO KANADY A NEBO DO USA
Idea

Ja jsem zil 8let v USA bez pracovnich viz (mel jsem social security a americky ridicak- jeste jsem to stihnul pred utokem na dvojcata) a pote jsem se prestehoval do Vancouver, takze bude mozna i lepsi slyset neco ode mne, protoze si myslim, ze se na samou cestu chces vydat i ty. Na uvod ti chci rict, ze pokud mam porovnavat zivot v USA a ve Vancouver, tak neni co porovnavat. Mam skoro stejnou praci a vydelavam skoro stejne penize jak v USA, bohuzel zivot tady je mnohem drazsi a slozitejsi nez v USA. Velka pravda - pokud jsi neusetrila v USA neusetris v Kanade. Byl jsem na navsteve v CR pred skoro dvema lety a kdyz jsem to tam videl tak se od te doby chci vratit zpet. Divny reknes si.. Vancouver je obrovske mesto kde Indi, Cinani a lide z velmi chudych casti sveta tvori prevaznou vetsinu populace, tak je tomu bohuzel i v cele Kanade. Jiste si vzpomenes na lidi s cernou pleti v USA, no ti aspon nic nedelaji a nestoji ti tam v ceste vydelat penize. Mexici zas pracuji za smesne penize za ktere my bychom nepracovali. Tady v Kanade je to jinak - boj o pracovni mista je velice urputny, platy mizerne z duvodu velke poptavky a ceny jsou mnohonasobne vyssi nez v USA. Doufal jsem, ze aspon zdravotni pece bude lepsi - v USA je doktor pekne drahy mozna ses presvedcila. Takze porovnani - v CR mas doktora, zaplatis par korun za osetreni a cekas mozna par hodin. V USA k doktorovi jdes s tim, ze se ucty a papirovani za tebou potahne hodne dlouho. Tady v Kanade mame pojisteni levne (pro dva lidi CAD105 na mesic) jenze....... sehnat osobniho doktora trva prez rok a nemas jistotu jestli je dobrej (pokud musis na emergency tak neni problem), zubare si tu platis sama (zrovna mam za sebou trhani nervu za CAD1400 - jo vidis dobre). Takze z pohledu doktoru vychazi nejlip CR (pokud tam zustanou nejaci doktori..). Pisu o tom, protoze uz mame trochu let a doktory budem potrebovat cim dal vic. Dalsi polozka je jidlo. Jidlo je tu hrozne drahe. Nechci zacinat o bydleni - 300 000 $ za condo mimo mesto a domky zacinaji od 500 000 $ mimo mesto. Traffic a pohyb po meste hrozny z duvodu absolutniho prelidneni. Hromadna doprava tu funguje a to je jediny duvod proc se jeste da dostat z jednoho mista na druhe. Muzu pokracovat, ale myslim ze pro priklad to staci. Ted k papirum. Zapomen na nelegalni praci v Kanade, pokud nechces delat za 7 $ na hodinu nejpodradnejsi praci pokud nejakou sezenes. Na legalni status se tu velice dba takze pokud opravdu chcete prijet, bez papiru to nedelejte. Co se tyce procesu od work visa do permanent residence a pote kanadsky pas, cesta tu je. Ja jsem prijel na Skilled worker visa, ted si pres mojeho zamestnavatele vyrizuju permanent residenci , ale vypada to ze jsem jeden z mala, kterymu to tak nejak vychazi. 90% lidi odjelo a nebo odjede protoze oni a nebo jejich firma nedokazala splnit vysoke pozadavky, ktere mistni goverment klade na to, aby tu mohl nekdo zustat. Zkratka pokud jsi usmudlanec z Indie nebo Ciny tak tu mas dvere dokoran, ale pokud pochazis z demokraticke zeme jako my, tak good luck. Taky musim zminit ceny - uz me to stalo skoro 9 000 $ a jeste ani nemam nic v ruce. Chtel bych rict, ze se tu snazim napsat vsechno po pravde jak to citim, odjel jsem z USA za lepsim a dodnes si to vycitam, mel jsem tam zustat dokud me nevykopnou. Nevim jestli se chystate do Vancouver, ja muzu psat jenom o Vancouver protoze tu ziju, je vseobecne znamo ze v Alberte je vse levnejsi ale zase silena zima pokud ti to neva. Neco pozitivniho bych tu nasel - priroda. Priroda je tu nadherna, muzes se zabyvat jakymkoliv sportem pokud na to mas. Hory mame pul hodiny od domova a jsou tak velke , ze je jenom par mist kde je obcas hodne lidi, pokud chces byt uplne sama tak hodinu az dve hodiny autem - Squamish/Whistler/Pemberton.
Promin za takovy gulas, je hodne veci co jsem chtel popsat, co se me tyce tak se stale rozmyslim jestli odjedu - stale se priklanim k tomu odjet na jare do CR.
Popremyslej dobre, jestli ti to stoji za tu nejistotu, trapeni, papirovani a penize. Kanada je super pro mlady, kteri sem prijedou na rok (Holiday work visa) si procvicit anglictinu a zkusit jak se jim zije na vlastni pest.

Jelikoz uz sem Rob nepise, tak ho bud v Kanade sezral nejakej medved Wink nebo uz je zpet v Cechach.
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2011 11:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tady je zase neco pro ty kteri se cteji vratit do ceska......http://www.stream.cz/uservideo/66566-novorocni-projev-prezidenta-cr-2014
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.mazanejkralicek.cz/ pekna hospoda
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Co by mel clovek videt nez odjede Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA