Cestovani po vychodu USA

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Cestovani po vychodu USA

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Cestovani po Americe
Autor Zpráva
Tecko
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 8:19 am    Předmět: Cestovani po vychodu USA Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj mame v cervnu v planu jet do USA projet si vychod. Letime v cervne a vracime se za 3,5 tydne.. Vcera jsem objednal auto na traveljigsaw.cz
Plan cesty je takovy.
New York La Guardia letiste vyzvednuti auta a nasledne jprejezd New York - New Jersey - Washington - Niagara Falls - Cleveland - Pitsburgh - park Great Smoky - Atlanta - Jacksonville - Daytona Beach - Orlando - Tampa Bay - Naples - Miami a tam budeme travit tyden u kamarada. Takze plaze obchody parky zabava. Zajima me ale jedna vec. Mam si objednavat hotely predem? Kamarad mi psal ze je lepsi si vzit blocek na benzince se slevovymi kupony a ubytovani je na kazdem kroku. Ze je sezeneme bez problemu. Tak by me zajimal vas nazor. Diky
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 9:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zní to docela dobře, Tecko!

Doporučil bych strávit trochu času v New Yorku, a ve Washingtonu. Jak jistě víš, cestování po USA bez auta je těžké, tak skoro vždy doporučuji Evropanům aby si najali auto hned jak přiletí i když mnoho Evropanů jsou zvyklí na cestování bez osobního auta. Ale v Tvém případě bych doporučil na prvních pár dnů spíš opak. Z LGA jeď do Manhattonu (autobus nebo taxi) a strav tam pár dní bez auta. Po Manhattonu se dostaneš všude pěžky nebo metrem; auta jsou na nic. Nejenom že by jsi platil za vypůjčení auta na ty dny kdy by jsi ho ani nemohl použít, ale platil by jsi navíc mnoho peněz za parkování.

New Jersey, Cleveland, a Pittsburgh jsou príma místa která mám rád, ale není tam nic moc z turistického hlediska aby to stálo za to pro Evropana je navštěvovat. Klidně je vynech, a strav více času jinde.

Jestliže pojedeš v červnu, tak souhlasím s Tvým kamarádem že není potřeba dělat rezervace do předu. Různí lidé to dělají různě, ale já když jsem jezdil stylem jak Ty píšeš, tak jsem volal na příští hotel jen pár hodin dopředu, když už bylo vidět jak daleko se dostanu.

BTW, oddělil jsem Tvům příspěvek od jiné nitě aby se to dalším přispěvatelům nepletlo.
Tecko
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dobre tak to rozepisi Smile Psal jsem ty mesta jako body nasi cesty.Samozrejme se nekde zastavime nekde ne...Smile Letime do New Yorku kde ma ten kamarad rodinu od manzelky. U ni budeme tri noci. Takze priletime ubytujeme a budeme tri dny v NY. mame v planu projit Broadway jet na sochu svobody a proste prozkoumat Manhattan. Po trech dnes mam objednany auto na letisti La Guardia. Jedeme do Six Flags Great Adventure co je v New Jersey. Vecer smer Washington a tam nekde prespani.Nasledujici den straveny ve Washingtonu. a vecer prespani za mestem.Celodenni cesta na Niagara Falls a tam prespani. Pak prejezd okolo jezera Lake Erie pres Cleveland az do Sandusky. Tam lezi park Cedar Point ktery by jsme chteli navstivit. Po parku smer jih pres mesta Columbus, Cincinnati, Knoxville az ke Great Smoky. To je treba cesta na dva dny. UVidime jak nas co zaujme. Nespechame. Smile Pak do Atlanty do Jacksonsville a Daytona Beach. Tam nekde spanek a rano smer Orlando. Mame v planu navstivit Universal Studios oba parky - co den to park. Pak do Tampy do Busch Gardens. Rano zase pres Naples do Cooper City ktery je nad Miami a tam bydli nas kamarad. Auto mame na 15 dni tak to snad stihneme Smile V USA jsme byli pred tremi lety ciste ale jen Miami okoli a vylet do Oralnda a do NASA. Takze trochu vime co nas ceka. kazdopadne takovej velkej trip bude neco jinyho Smile
Big_Rig
Editor

Registrace: 18. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 5:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevim, jestli jste fanousci letectvi, vojenskeho obzvlast, ale pokud ano, tak se vyprdnete na Columbus, tam celkem nic neni a vezmete to pres Dayton na Cincy (pak se stavte u nas a zajdeme s Henkem na pivo).

V Daytonu je museum USAF a Wright Brothers (maji tam dokonce vystaveny patent - na letadlo) - je to zdarma a unikatni a maji tam exponaty od Kitty Hawk az po jeden z prototypu Raptora.
Tecko
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 1:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Je mi asi jedno kudy pojedeme takze budu rad za kazdy typ k navsteve po nasi ceste Smile na pivo zajit muzeme. Smile treba to tak akorat vyjde z Cedar Pointu a vecer u Cincinnati
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 4:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hele ja nevim jak ty ale me staci se podivat na fotky washingtonu DC a je mi jasny ze u vseho bejt nemusim, asi bych tam chcipla nudou. vetsine mladejch lidi to nak nedochazi a pak se akorat vraci zklmany ze zabili den, ale mozna te takovyhle mista zajmaj....
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 8:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mamco, bud nas silne aprilujes, nebo jsi tele, az to mlati dverma - ja moc megalopole nemusim, ale D.C. na me udelalo dojem. US moc historie nema, ale vetsina je ji prave tam. Vubec jsem se nenudil a vubec jsem nebyl zklamany, na D.C. nikdy neni dost casu.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Mamco, bud nas silne aprilujes, nebo jsi tele, az to mlati dverma - ja moc megalopole nemusim, ale D.C. na me udelalo dojem. US moc historie nema, ale vetsina je ji prave tam. Vubec jsem se nenudil a vubec jsem nebyl zklamany, na D.C. nikdy neni dost casu.

Tak, tak, jeste ze Brooklyn nebude asi delat v tom cestovnim ruchu..? Kampak by ty turisty asi zavedla? Wink
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 11:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

brooklyn napsal:
hele ja nevim jak ty ale me staci se podivat na fotky washingtonu DC a je mi jasny ze u vseho bejt nemusim, asi bych tam chcipla nudou. vetsine mladejch lidi to nak nedochazi a pak se akorat vraci zklmany ze zabili den, ale mozna te takovyhle mista zajmaj....

No, já mám velice rád Washington DC. Je to príma město. Čisté, otevřené, žádné mrakodrapy, hodně kultůry. Neřekl bych že tam je nuda.

Ale různé lidi mají jiné pohledy na to co chtějí vidět během své dovolené. I když nesouhlasím s vylíčení Washingtonu, myslím si že to není pro každého. Pro ty co chtějí prožít svojí dovolenou v přírodě, na pláži, v džujglích, v kasínu, nebo horách, tak města jako Washington nemají význam. Tak rozumím brooklyn že to město se jí třeba nelíbí.

Proto je velice důležité pro každého kdo zde píše a chce názor ostatních přispěvatelů co si myslí o jejich plánech o cestě po USA, aby napsali o sobě alespoň odstavec nebo dva.
Tecko
Anonymní

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 1:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj, jsme parta tri lidi co jedeme. Byli jsme na Floride pred dvema lety na 14 dni. Ted jedeme aby jsme to trochu poznali ten vychod. Do D.C. se tesim zajima me vsechno. Tesim se na White house a ze pres plot uvidim ohromnou budovu Pentagonu. Zajima me vse. Kdyz uz tam jedeme chceme toho videt co nejvic. Proto vylet na Niagary. Kdyz bude nekde neco zajimavyho pribrzdime prohlidneme a jedeme dal. Dal nas zajimaji vase zabavni parky kdyz jsou po ceste. Proto chceme vyzkouset treba v NJ nejvyssi horskou drahu na svete KingDa Ka. Bavi nas zabava monumentalni stavby apod. Jsme z dediny od hnoje proto pro nas bude vsechno novy a prekvapujici. Uz jen letadlo je zazitek Smile Jinak je nam 22, 28, 33. A jinak letecky fanousek moc nejsem ale proc se nepodivat na nejaky patentovany prototyp letadla...Smile
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 1:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tecko napsal:
Ahoj, jsme parta tri lidi co jedeme. Byli jsme na Floride pred dvema lety na 14 dni. Ted jedeme aby jsme to trochu poznali ten vychod. Do D.C. se tesim zajima me vsechno. Tesim se na White house a ze pres plot uvidim ohromnou budovu Pentagonu. Zajima me vse. Kdyz uz tam jedeme chceme toho videt co nejvic. Proto vylet na Niagary. Kdyz bude nekde neco zajimavyho pribrzdime prohlidneme a jedeme dal. Dal nas zajimaji vase zabavni parky kdyz jsou po ceste. Proto chceme vyzkouset treba v NJ nejvyssi horskou drahu na svete KingDa Ka. Bavi nas zabava monumentalni stavby apod. Jsme z dediny od hnoje proto pro nas bude vsechno novy a prekvapujici. Uz jen letadlo je zazitek Smile Jinak je nam 22, 28, 33. A jinak letecky fanousek moc nejsem ale proc se nepodivat na nejaky patentovany prototyp letadla...Smile

Tečko, omlouvám se. Ten můj poslední příspěvek nebyl napsán kriticky vůči Tebe, ale pro jine lidi kteří neví co v USA chtějí vidět a nic o sobě nenapíšou.

Podle toho co Ty píšeš, tak to mi připadá že víš co děláš, a že máš skušenosti s cestováním. Už to máš prostudované, naplánované, a jen chceš to doplnit osobními názory jiných. Gratuluji Ti!
Tecko
Anonymní

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 2:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Jj cestu mam promyslenou naplanovanou ale kazdy dobry tip k navsteve se hodi.
Mam na vas jiny dotaz.jelikoz budeme na cestach cca 14dni chtel bych se vas zeptat jak to resite s pranim pradla.jsou na hotelech pracky - susicky? nebo jak to resite kdyz cestujete. 14tery trenky asi opravdu nemam....)
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 2:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na nekterych holetech/motelech jsou pradelny, na nekterych jsou i lidi, kteri Ti ty trenky nahozene na roller coaster na hnedo vyperou, ale vy asi budete v levnych motelech, takze asi budete muset volit variantu B - laundromaty cili verejne pradelny. Pokud nebudete chtit nebo moct jezdit a hledat laundromaty, zadny nebude po ceste, tak muzete vyprat na truck stopech. Kazdy jenom o trochu vetsi truck stop ma malou pradelnu, kde si ridici perou a tech vetsich truckstopu jsou na dalnicich stovky.
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 2:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:

tak me prave historie nezajma to bude asi tim
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 3:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

neni to nic pro mlady, jak rikam vetsina lidi co znam se z DC vraceli zklamany ze zabili den
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 3:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MW napsal:
Big_Rig napsal:

Tak, tak, jeste ze Brooklyn nebude asi delat v tom cestovnim ruchu..? Kampak by ty turisty asi zavedla? Wink

jojo presne, vsehcno spatny k necemu dobry Laughing
Anonymní

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2011 6:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

ahoj mam dotaz ktery se ale netyka cesty po vychode. premyslime co dovzet znamym do USA.jsou 4 dospeli a pak jedno petirocni dite. Vsechno v USA je krome tatranek tak nevim.poradte prosim co si preje cech zijici v USA privezt..:)napadla me slivovice nejakej ceskej syr.... diky a pro dite...za kazdej tip budu vdecny....
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2011 10:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
ahoj mam dotaz ktery se ale netyka cesty po vychode. premyslime co dovzet znamym do USA.jsou 4 dospeli a pak jedno petirocni dite. Vsechno v USA je krome tatranek tak nevim.poradte prosim co si preje cech zijici v USA privezt..:)napadla me slivovice nejakej ceskej syr.... diky a pro dite...za kazdej tip budu vdecny....

V oblibe jsou Fidorky, slivovice,jestli si ji daval v Cesku,tak asi ano. Drive se z Cech vozil porcelan a sklo,v Americe se neda sehnat kvalitni,jen cinsky sunt.)))
Cesky syr,to asi ne....tady je velky vyber syru,jsou tu ceske i nemecke obchody a vcelku se da sehnat vse. Ja si vozim gulasove polevky,gulasove a grilovaci koreni,pze ho mam radeji nez to co mam k dispozici tady.
Ono je dost slozite rict co nekomu z Ceska chybi,je to individualni. Mozna nejaka dvd s ceskymi filmy,komedie atd....
a rocni dite...nevim,vetsinou se vozi veci na miminka z USA. Co maji radi mimca v Cesku? Tak neco takoveho dovez..))))
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2011 12:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

becherovka
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2011 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mozna privist drozdi Wink
Nevim jak v USA, ale tady v Kanade ho neprodavaj Confused
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Cestovani po Americe Časy uváděny v GMT - 6 hodin
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic