Může propadnout GC,když nežiji vUSA?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Může propadnout GC,když nežiji vUSA?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
Iwet

Registrace: 17. 01. 2011

PříspěvekZaslal: po leden 17, 2011 7:45 pm    Předmět: Může propadnout GC,když nežiji vUSA? Odpovědět s citátem

Ahoj,prosím o radu,jsem držitelkou GC od r.2002 platnost mám do roku 2015,stalo se mi,že jsem přijela do ČR a zůstala jsem tu(zdravotní problémi v rodině),je to už kolem 1,5roku.Několikrát jsem volala na abasádu v Praze co má vše provést,abych se mohla bez problémů vrátit(vypsat formuláře),odpověd vždy zněla,že nic,že to je ok,že je vše jen na mě,kdy se vrátím..Je to pravda,můžu se vrátit bez problémů,nebudu mít problémi na imigračním?Může mi propadnout(GC)?A když jo,dá se obnovit?DĚKUJI ZA ODPOVĚDI [/code]
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po leden 17, 2011 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podobná situace se řešila tady:

http://www.chicago-cz.com/forum/viewtoph-5306-highlight-.html

Najdeš tam i odkaz na stránku USCIS, co dělat, když jsi mimo USA dýl jak rok v kuse.
tomik007
Anonymní

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 9:12 am    Předmět: Zelena Karta - nepropadne automaticky, nicmene Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj,
jelikoz jsi 1.5 roku mimo uzemi USA, tak budes muset prokazat ze vyjimecne okolnosti proc jsi byla tak dlouho mimo uzemi US. Normalne 6 mesicu je OK, ale 1.5 roku je dost dlouho. Do USA se dostanes, ale pocitej ze te INS bude vyslichat. V uplne nejmensim pripade bych si udelal kopije lekarskych posudku, navstev atd. (pro tebe ci od osoby blizke o kterou jsi se musela starat), vsechno si budes muset nechat prelozit ale i tak to bude problem. O delsim pobytu mimo uzemi US jsi mela pozadat (coz jsi asi neucinila). Nicmene, i tak by to mohlo projit. Ja osobne bych urcite kontaktoval imigracniho pravnika. Vetsi spolecnosti maj zastoupeni v Praze (alespon muj Pravnik mel nejakeho spolecnika v Praze). Urcite budes muset podslat nejake dokumenty do Nebrasky, ale opet kontaktuj pravnika. Pocatecni konzultace (coz mnohdy staci) zas tak moc nestoji a jednat v tve situaci bez konzultace je nesmysl. Muj byvali pravnik je v Chicagu (http://www.gemanimmigrationlaw.com/) a jak jsem rekl, alespon pred lety mel nejaky kontakt v CR. Neni uplne nejlevnejsi, ale tech par stovek ktere jsem zaplatil (pred lety) se vyplatili. Jinak urcite v Praze bude nekdo jiny. Good Luck. Tom
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 5:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,

je dost dlouho co jsi mimo USA a pokud jsi nepozadala o delsi pobyt v CR pred odjezdem z USA USCIS, tak pocitej pri vstupu do USA s problemy. Je to tak, ze oni maji plne pravo te nepustit a odebrat ti GC. V podminakch je ze nemuzes byt dele nez pul roku nepretrzite mimo CR, kdybys mezitim byla v USA,aspon na mesic, nebyl by to problem. GC je vydavana proto, ze USA bude prioritni zeme tveho pobytu.
Dodatecne lekarske zpravy se obavam nikoho zajimat nebudou. Dalo se udelat to, co jsem napsala, vyjet do USA, eventualne pozadat USCIC o rocni pobyt. Ambasada s tim nema nic spolecneho.
Pravnik v tom asi neudela take nic, bude zalezet na dobre vuli imigracnich uredniku, nerikam ze sem nepusti znovu i ty, co byly v CR prescas, ale je to jen na nich..
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA