Zelená karta a nedokončená škola

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Zelená karta a nedokončená škola

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
vojtech441

Registrace: 28. 09. 2010

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 9:25 pm    Předmět: Zelená karta a nedokončená škola Odpovědět s citátem

Zdravím,
je mi 18 let a letos budu maturovat na gymnáziu. Chtěl bych se zeptat jestli je možné zažádat o zelenou kartu s tím že nemám dokončené studium, ale odjel bych až po dokončení?.. Jelikož termíny žádostí o zelenou kartu jsou na podzim a samotné vyřízení trvá pomalu do doby, kdybych už školu měl hotovou (podle toho co jsem četl), tak se mi nechce čekat rok než bych zase mohl podat žádost a školu měl dokončenou .. A další věc je jestli to má vůbec cenu se snažit dostat do USA když za sebou vlastně budu mít jen všeobecné gymnázium bez jakéhokoli zaměření, jestli budu mít šanci najít práci.

Děkuju za odpovědi
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

What is the highest level of education you have achieved, as of today?

To znamená v momentě vyplnění žádosti. Takže si mylsim, že žádat nemůžeš. Zkusit to můžeš, třeba ti to projde. Ale mě by třeba víc štvalo, kdyby mě vylosovali a pak diskvalifikovali, kvůli lživým info v přihlášce.
Počkej si rok, stejně podle toho, co píšeš ani nevíš, jestli tam chceš nebo ne.
partyintheUSA

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 9:00 pm    Předmět: Re: Zelená karta a nedokončená škola Odpovědět s citátem

vojtech441 napsal:
Zdravím,
je mi 18 let a letos budu maturovat na gymnáziu. Chtěl bych se zeptat jestli je možné zažádat o zelenou kartu s tím že nemám dokončené studium, ale odjel bych až po dokončení?.. Jelikož termíny žádostí o zelenou kartu jsou na podzim a samotné vyřízení trvá pomalu do doby, kdybych už školu měl hotovou (podle toho co jsem četl), tak se mi nechce čekat rok než bych zase mohl podat žádost a školu měl dokončenou .. A další věc je jestli to má vůbec cenu se snažit dostat do USA když za sebou vlastně budu mít jen všeobecné gymnázium bez jakéhokoli zaměření, jestli budu mít šanci najít práci.

Děkuju za odpovědi
Nevím jestli se dobře motivuješ slovy "má to vůbec cenu" kdo o to stojí a bojuje jakýmkoliv způsobem tak se tam dostane. Jestli máš obavy o práci v USA tak na stejné úrovni to bude i v EU a jinde ve světě. Radil bych vystudovat několik vysokých škol pak budeš mít lepší výběr a příležitost dostat dobrou práci.
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 4:44 am    Předmět: Re: Zelená karta a nedokončená škola Odpovědět s citátem

Tomáš Duda napsal:
vojtech441 napsal:
Zdravím,

Děkuju za odpovědi
Nevím jestli se dobře motivuješ slovy "má to vůbec cenu" kdo o to stojí a bojuje jakýmkoliv způsobem tak se tam dostane. Jestli máš obavy o práci v USA tak na stejné úrovni to bude i v EU a jinde ve světě. Radil bych vystudovat několik vysokých škol pak budeš mít lepší výběr a příležitost dostat dobrou práci.

To jako by mel vystudovat "nekolik vysokych skol" v Cesku nebo v USA Confused
Taky se myslim ptal(zajimal) o loterii o GC a to je trochu rozdil. Pokud by se zapojil do hry a mel hodne stesti a vyhral,tak by na tom byl urcite lip nez nekdo,kdo sem jede jen studovat na studentske vizum.
partyintheUSA

PříspěvekZaslal: čt říjen 28, 2010 8:43 pm    Předmět: Re: Zelená karta a nedokončená škola Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
Tomáš Duda napsal:
vojtech441 napsal:
Zdravím,

Děkuju za odpovědi

To jako by mel vystudovat "nekolik vysokych skol" v Cesku nebo v USA Confused
Taky se myslim ptal(zajimal) o loterii o GC a to je trochu rozdil. Pokud by se zapojil do hry a mel hodne stesti a vyhral,tak by na tom byl urcite lip nez nekdo,kdo sem jede jen studovat na studentske vizum.
Samozřejmě že v USA, a do losování ho nevezmou dřív než po maturitě...
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 7:24 am    Předmět: Re: Zelená karta a nedokončená škola Odpovědět s citátem

Tomáš Duda napsal:
vojtech441 napsal:
Zdravím,

Děkuju za odpovědi

Jak muzes nekomu radit, kdyz jsi v zivote v USA nebyl Rolling Eyes
Kolik vysokych skol mas ty? Wink
partyintheUSA

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 2:51 pm    Předmět: Re: Zelená karta a nedokončená škola Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
Tomáš Duda napsal:
vojtech441 napsal:
Zdravím,

Děkuju za odpovědi

Jak muzes nekomu radit, kdyz jsi v zivote v USA nebyl Rolling Eyes
Kolik vysokych skol mas ty? Wink
Co není může být, radit můžu jelikož je jasné že čím více odborných znalostí tím více pracovních příležitostí... nevím co je na tom zvvláštního. To že o zelenou kartu se může losovat až po dokončení střední školy ví snad každý.. není v tom žádná věda Very Happy Bylo by dobré nejdřív pouvažovat, než něco napíšu D předpokládám že vaše budoucí reakce bude něco v tom smyslu- to říká ten pravý.. ... to potom o něčem vypovídá
David7
Anonymní

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Střední školou myslíte maturitu? Nebo můžu do loterie když sem vyučený Automechanik.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Musis mit maturitni vysvedceni, vyucni list se (pokud vim,mohlo se to zmenit) nepocita.
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2011 6:01 am    Předmět: Zelena karta a nedokoncena skola Odpovědět s citátem

Vyucni list muzes mit a ktomu 5 let praxi v Tvem oboru.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2011 11:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Oni to zmenili? Nebylo to daleko vic? Ja vim, ze kdyz se tatik kdysi hlasil, tak rikal, ze tam bylo deset nebo dvacet let praxe bez maturity???
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2011 6:42 am    Předmět: Zelena karta a nedokoncena skola Odpovědět s citátem

No tak je to psano u nas,ale ty podminky musi byt pro vsechny zeme stejne...
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2011 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mozna by vedel nekdo, kdo se o to zajimal pred 15-ti lety, jestli to zmenili nebo tatin blafoval.
jenda

Registrace: 08. 03. 2011

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2011 4:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na strankach GREENCARD SERVICES,v sekci PRAVIDLA,je psano mimo jine toto: "Žádost o účast v Loterii může podat každý. Pro to, aby výherce skutečně dostal Zelenou kartu, musí splňovat určitá kritéria.

Musí mít ukončené minimálně středoškolské vzdělání (ekvivalent americké 12-leté high school). V případě neukončeného středoškolského vzdělání musí mít alespoň 2 roky praxe v oboru (který vyžaduje minimálně 2 roky předběžné výuky) v období posledních pěti let (podle klasifikace pracovních zařazení Ministerstva práce USA)." tak mam takovy dojem,ze ja jako ridic(10 let praxe)s vyucnim listem zednika,nemam sanci Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2011 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neni tech kriterii vic? A neni tam nekde psano, ze to muzou zamitnou vicemene bez udani duvodu, i kdyz vsechno splnujes? Nebo to bylo u viz?
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2011 7:12 pm    Předmět: zelena karta a nedokoncena skola Odpovědět s citátem

Myslim,ze zamitnout to mohou vzdycky.Proto Te chteji videt predtim na konzulate.Taky musis prokazat urcite finance.
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2011 7:14 pm    Předmět: Zelena karta a nedokoncena skola Odpovědět s citátem

Sorry,prislo to dvakrat
jenda

Registrace: 08. 03. 2011

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2011 10:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dále je tam toto: "Jelikož tyto podmínky nejsou Konzulárním Centrem kontrolovány při podání přihlášky, stává se, že přihlášku podávají i zájemci, kteří nesplňují uvedené požadavky na vzdělání, anebo nemají potřebné doklady. Během pohovoru na velvyslanectvích USA je to nejčastější důvod diskvalifikace výherce Loterie a následného neudělení vstupního víza.
Pokud nesplňujete požadavek na vzdělání, nemá smysl se do Loterie přihlašovat." a ještě toto: "Pro obdržení vstupního víza je nutné během pohovoru na Velvyslanectví dokázat, že výherce bude schopen zabezpečit sebe a členy své rodiny alespoň v průběhu jednoho roku, anebo dokázat, že má v USA sponzora, který se za něj může zaručit. Smyslem tohoto požadavku je, aby první kroky přistěhovalce nevedly na místní úřad práce za účelem finanční podpory. "
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA