New York na kole?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

New York na kole?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
Dominik

Registrace: 22. 09. 2010

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 6:30 pm    Předmět: New York na kole? Odpovědět s citátem

Ahoj, rodice mi zaplatily roku studia v New Yorku, za par dni odlitam, hrozne se tesim. Nechteji mi ale, poridit auto, jsou ochotni mi koupit kolo a tak by me zajimalo, jestli se da v New Yorku dojizdet na kole?
dvvd

Registrace: 06. 06. 2007

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No zalezi odkud budes dojizdet, ja jezdim na kole uz dva roky z Brooklynu na Manhattan, cca 11 km jedna cesta. Nevim jestli jezdis na kole v Praze co ja si pamatuju tak tam moc bike lines na ulicich nebylo. V Nu Jorku jich je docela hodne, ale vyuzivaji je hlavne nakladaky, dodavky a taxikari k parkovani, a samozrejme v autech tu jezdi jako prasata, hadam ze stejne jako v Praze. Kdyz jedes ve sve bike line tak necekej ze auto ktere jede vedle tebe a zabocuje doprava te pusti, normalne zahne a ty mas dve moznosti, zabrzdit nebo to do nej napalit, ja teda brzdim pokazdy i kdyz mam health insurance Smile Specialitka je potom ze bike lines sou tu samoozrjeme z obouc strana ulice, ale cerni a spanelaci zasadne jezdi v protismeru. A pokud budes projizdet china town tak doporucuju specialni opatrnost, tam neumi, ridit, prechazet ulici ani jezdit na kole, me tam pravidelne vytoci minimalne dvakrat kazdy den. A jeste si musis poridit na kolo chain, pokud nebudes moct parkovat ve skole, kola sou tu hot shit a kradou se. Ale jinak prejezd pres jakykoliv most smer manhattan stoji za to Smile
Dominik

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 7:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo ale ty si holka, co holky vedi o jezdeni na kole prosimte. Umis si sama vymenit pichle kolo?
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 7:58 pm    Předmět: new york na kole Odpovědět s citátem

by jsi se divil,co- holky- vsechno umi.Bud rad,ze jsi dostal tak rozsahlou informaci-od holky,co zrejmne toho hodne vi. Wink
dvvd

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

My si tady nehrajeme na holky a na kluky vis? V Nu Jorku jezdi na kole holky zrovna tak jako kluci, je to docela normalni. A ano flat tire si vymenit umim, je to prvni vec kterou sem se naucila nez sem zacala jezdit
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dominik napsal:
Jo ale ty si holka, co holky vedi o jezdeni na kole prosimte. Umis si sama vymenit pichle kolo?

Na to ze to byla tvoje prvni otazka na Foru, jses docela drzej. Ja dostat takovouhle odpoved od dvvd, tak predevsim podekuju.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 8:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dominik napsal:

Moc nechapu proc urazis lidi ktery Ti pomahaji. DVVD Ti to popsala velice pekne to na co jses ptal. Pripada mi velice ochotna ze stravila cas pomahat cizimu clovekovi jako jsi Ty. Byt ji, byl bych na Tebe nastvany.

Jen stranou: nevim jak se na cyklistiku divaji jinde, ale na rozdil od nekterych sportu (jako je Americky fotbal nebo baletni tanec), tak cyklistika je sport pro obe pohlavi.
Dominik

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 12:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja bych jen rad radu od nekoho poradneho kdo se v USA vyzna a ne od holky ktera nejenom ze je v usa nelegalne, ale jeste to o sobe klidne napise sem a nakonec stejne utika zpatky domu. ja jsem cetl jeji a vase prispevku tu na tomto foru.
Buba
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 2:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dominik napsal:
Ja bych jen rad radu od nekoho poradneho kdo se v USA vyzna a ne od holky ktera nejenom ze je v usa nelegalne, ale jeste to o sobe klidne napise sem a nakonec stejne utika zpatky domu. ja jsem cetl jeji a vase prispevku tu na tomto foru.

Vis co, ty mas vlastne pravdu. Ignoruj odpoved nekoho, kdo zije v NY 7let a pockej si na odpoved jineho, kdo zije v usa legalne uz skoro rok a to jeste na zapadnim pobrezi...

Chlapce, si raci nasetri a jezdi mestskou hromadnou, bo na kole bys mohl prijit k urazu...
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 2:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pateticke.

Byt DVVD, tak si to jeste s tim odjezdem z US rozmyslim, protoze tohle je presne ten shit, ktery ji v Cechach ceka dnes a denne. Bonnie Tyler & Paula Cole got it right.

Ne, ze bych tady taky obcas neposlal nekoho do prdele a byl vzdy na 100% gentleman, ale kdyz si nekdo najde cas, poradi Ti a Ty ji pak posles nekam ... to je fakt prasarna.
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 2:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Buba napsal:
Dominik napsal:

Vis co, ty mas vlastne pravdu. Ignoruj odpoved nekoho, kdo zije v NY 7let a pockej si na odpoved jineho, kdo zije v usa legalne uz skoro rok a to jeste na zapadnim pobrezi...

Chlapce, si raci nasetri a jezdi mestskou hromadnou, bo na kole bys mohl prijit k urazu...

Presne tak ... znam lidi, co tu jsou legalne jiz nejaky rok a porad si mysli, ze stat Michigan patri do Ohia. Ale hlavne ze tu jsou legalne.

Dominiku, nic proti Tobe, ale budes se muset v zivote toho jeste hodne ucit. Hlavne nesoudit lidi podle barvy pleti a nebo jestli ma ten ci onen papir. Osobne mam pocit, ze Tvuj pristup prameni z vlivu rodicu a take z nezkusenosti, takze je jeste jakz takz omluvitelny, ale presne jak rika Buba: bacha na drat nebo si brzy tu papulu nabijes.
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 2:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jo jezdit na kole je zabava minuly mesic jsem jel na kole a bylo vedro tak jsem se stavil na pivo a uz to kolo nemam.(ted premyslim jestli mi ho nekdo ukradl nebo jsem ho nekde zapomnel?)bylo to kolo sousedovic kluka tak jsem mu slibil ze mu koupim nave k vanocum.
dvvd

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 2:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dominiku tebe neco hodne sere co? ze si to vybijis tu? No hodne stesti v Nu Jorku budes ho tu potrebovat!
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 2:54 am    Předmět: Re: New York na kole? Odpovědět s citátem

Dominik napsal:
Ahoj, rodice mi zaplatily roku studia v New Yorku, za par dni odlitam, hrozne se tesim. Nechteji mi ale, poridit auto, jsou ochotni mi koupit kolo a tak by me zajimalo, jestli se da v New Yorku dojizdet na kole?

Dominiku, pár poznámek:

(1) Vítej v USA. DOufám že se Ti v Americe bude líbit.

(2) Jestliže píšeš o New Yorku, musíš ojasnit jestli myslíš New York State, nebo New York City. New York State je stát velký jako bývalé Československo, a ježdění tam je dosti jiné než dojíždění v NY City.

(3) Jestliže budeš studovat, tak jestli můžeš nebo nemůžeš záleží do jaké školy půjdeš. Jestliže půjdeš do školy na Manhatton, tak to ani nemá cenu kupovat kolo, ale spoléhat se na veřejnou dopravu. Jestliže budeš chodit někde na venkově, tak kolo má větší cenu. Napiš do jaké školy budeš chodit.

(4) Když jsem chodil na vysokou v U.C. Berkeley, tak jsem jezdil na kole 2 roky. Když jsem studoval v U.W. Madison, tak jsem taky dojížděl na kole. Šlo to bez velkých problémů. Bylo to lepší než jít pěžky nebo se spléhat na autobusy.

(5) Ohledně příspěvků od DVVD: hele, já jsem byl mechnikem a pak předsedou jednoho cyklistického klubu na vysoké, jindy presidentem 800-členového klubu kde jsme se zabírali částečně cyklistikou jak silniční tak horskou (viz. http://www.hooferouting.org/ ), dojížděl jsem do školy na kole na základní, stření, vysokých školách na Západu a ne Midwestu, nyní moje děcka začínají taky do škol dojíždět na kolech na Východě, takže něco o tom vím. Ale i tak se domnívám že DVVD o New Yorku ví víc než já, a může Ti poradit lepší než já. Obrať se na ni.

(6) Přeju Ti štěstí!
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 3:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a co ja ?taky mu muzu poradi...
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 3:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dominik napsal:

Teda,ja ti neco povim.........ptal jsi se na to,jak je to z jezdenim na kole a dostal jsi odpoved. Nevim co ma "legalizace spolecneho s jezdenim na kole Question Exclamation
Na takove debilni frajery,kterym rodice zaplati,co si reknou a nebo jim zaplati skolu nekde v USA jen proto, protoze se tech grazlu chteji zbavit,na zrovna takove tady v USA cekaji Exclamation
Davej si pozor na hubu,aby jsi po ni nedostal a nebo jsi si ji na tom kole nerozbil Exclamation Exclamation Exclamation
dvvd

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 3:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

miliony lidi z brooklynu nebo queensu denne dojizdi na manhattan na kole, i spousta decek rano slape s rodici na kole. Za prve nechteji spolehat na metro a autobusy, (ktere musim uznat jezdi docela spolehlive) a za druhe je to ekonomicky vyhodnejsi, hlavne pro studenty kteri musi studovat a jeste pracovat, cena mesicni metrocard stoupa nahoru. A dobre kolo na dojizdeni do prace nebo do skoly se da sehnat do $ 200 coz je cena zhruba dvou a pul mesicni metro card. Ja jezdim protoze me nu jorske metro ubiji, a lidi se v nem neumi chovat, nikdo je nanaucil, ze se nejdriv vystupuje, ze se odpadky nehazi na zem atd, ale to je jina kapitola a za treti kvuli zivotnimu prostredi to je tu ted in!
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 6:16 am    Předmět: new york na kole Odpovědět s citátem

Dominik napsal:

Doufam,ze to nemyslis vazne-jses zcela predisponovan se v budoucnu nechat napalit od lidi,kteri delaji ,,poradny"dojem.
IndyGuy

Registrace: 04. 09. 2010

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 6:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sve prvni kolo v US jsem si koupil pred rokem, a muzu rict ze cyklistika na US cestach se mi nezda bezpecna. Muze byt rozdil mezi cyklistikou ve velkomeste, kde ridici muzou byt zvykli na cyklisty, a cyklistikou vsude jinde v US, kde jezdeni na kole je vec nevidana. Podle me, ridici (hodnekrat mladi a nezkuseni) nejsou zvykli na cyklisty a nevi jak se v takove situaci (kdyz potkaji nekoho na ceste na kole) zachovat, nemluve o tom, kdyz jede auto v protismeru. Jsou zajimave ty pohledy ridicu, kdyz vas (dospeleho) vidi slapat na kole, pripadate jim jako mimozemstan nebo ten co spava v papirove krabici Laughing Na malem meste a venkove je jezdeni na kole rarita. Dominiku, pokud budes v New York City, tak na kole mozna, pokud v New York State, tak nedoporucuji. Zaverem, bud k tem damam zdvorilejsi, nevis, kdy od nich budes potrebovat nejakou pomoc... Wink
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 7:13 am    Předmět: Re: New York na kole? Odpovědět s citátem

Dominik napsal:

Doufam ze nejsi ten debil, co v kvetnu v Praze porazil mou zenu a ujel Sad
Takovyhle zmetky tady rozhodne nepotrebujem Idea
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 8:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dominik napsal:

NO a to jako znamena, ze nic o NYC nevi nebo neumi jezdit na kole?
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 4:48 pm    Předmět: new york na kole Odpovědět s citátem

MW napsal:
Dominik napsal:

NO a to jako znamena, ze nic o NYC nevi nebo neumi jezdit na kole?

Oboje +je to holka
Anonymní

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2011 10:59 am    Předmět: Re: New York na kole? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dominik napsal:

Jak typické pro ČR dnešních dnů... Rodiče mi zaplatili a tak jsem king! Rodiče mi nechtějí pořídit... Very HappyVery HappyVery Happy Ale vsadím se, že z něho roste úspěšný český podnikatel nebo manažer. Stačí chechtáky, známosti přes rodiče a hlavně kopice sebevědomí.
Anonymní

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2011 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dominik napsal:

A navíc každým dalším příspěvkem utvrzuje Smile Lidi, neblbněte, tohle je člověk, který je zvyklý, že poroučí a vždy dostane to, co chce. A dobrej nadsamec, holky mu nesahají ani po kotníky, natož, aby některá vyndala ruce ze dřezu, když přivezou uhlí. Vrchol drzosti je snad, že by tak podřadný druh jako holka holdovala "ryze mužské záležitosti" a odvážila se jezdit na kole Very Happy Dělá machra, ale hajzly maji na chodbě...
George

Registrace: 11. 03. 2011

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 1:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hele nepodcenujte holky jinak kolo v usa je naprd a ještě v ny něco tě tam zajede kup si auto
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 1:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

George napsal:
hele nepodcenujte holky jinak kolo v usa je naprd a ještě v ny něco tě tam zajede kup si auto

Co tady radis, kdyz jsi tam nikdy nebyl Rolling Eyes
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 3:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Rumburak napsal:
George napsal:

co prskas Rumcsajsi.ty jsi tam taky nikdy nebyl
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 3:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Rumburak napsal:
George napsal:

co prskas Rumcsajsi.ty jsi tam taky nikdy nebyl

Nebyl, to mas pravdu. Zato ale ziju pres 22 let na Americkym kontinente, tak asi o tom vim o hodne vice nez dotycny 15-ti lety kluk Wink
A jestli chces debatovat, tak se zaregistruj Idea Twisted Evil
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá březen 11, 2011 4:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

George napsal:

Jirko, sice docela souhlasím že kola jsou v USA naprd, protože dálky jsou velké, a Američani používají auta víc než v ČR (v USA na 100 lidí je 84 aut, v ČR je to 40 aut), ale není to tak všude. Např v NYC používání aut je dosti vyloučené. Znám lidi co žijí v Manhattan, a nevlastní auto. Je to velice drahé parkovat, pojišťovat, řídit přes mosty/tunely, atd. Všude radči metrem, autobusem, nebo na kole.
Kojak
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 2:53 pm    Předmět: Relevantní odpověď na stupidní komentář. Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dominik napsal:

- Zrejme ti trochu kape na karbit co ?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA