Zelena karta a prekroceny pobyt mimo USA

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Zelena karta a prekroceny pobyt mimo USA

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
Marie
Anonymní

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 12:28 am    Předmět: Zelena karta a prekroceny pobyt mimo USA Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj,
potrebuji poradit. Zelenou kartu mam od jara 2007. V lete 2008 jsem po rozvodu,o kterem jsem nestacila informovat INS, s dcerou-3 roky- odcestovala do Cech. Zpet jsme byly v lete 2009 po 10mesicich navstivit otce meho ditete a to na mesic. At port of entry si nas vzali na prohlidku, ptala jsem se, jestli je neco v neporadku, usmevavy officer rekl, ze ne a tak jsem se zeptala, jak dlouho muzu byt out of US next time a on rekl, ze az jeden rok.
Mezitim jsme se dali zase dohromady s mym exmanzelem a planujem svatbu na pristi rok....
Letos jsme priletly na JFK po 11 mesicich a zase si nas vzali na vyslech, officer uz nebyl usmevavy, chtel mi nejprve sebrat GC, ze nemuzu byt out of USA more then 6 mesicu. Rekla jsem mu, ze mi prave v tomto office bylo vloni receno, ze muzu az 12 mesicu bez reentry permit. Pak se ptal a ptal a ptal....nakonec mi rekl, ze mi udeluje warning a mam se ujistit, abych neodcestovala zpet anytime soon, jestli nechci o tu kartu prijit.
Po dvou mesicich v US jsme musely kvuli rodinne emergency odcestovat do Cech. Chtely bychom se vratit po trech tydnech do USA, ale mam strach, ze mi bude odebrana GC a budu deportovana. Co se stane s moji dcerkou, ktera neumi skoro vubec anglicky a pritom je US citizen?
A nebo se mam te karty radeji dobrovolne vzdat na US ambasade v Praze a pristi rok tam letet na vizum a znova zazadat o GC?
Diky moc za jakoukoliv radu..
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 1:22 am    Předmět: Re: Zelena karta Odpovědět s citátem

Marie napsal:
Ahoj,
potrebuji poradit. Zelenou kartu mam od jara 2007. V lete 2008 jsem po rozvodu,o kterem jsem nestacila informovat INS, s dcerou-3 roky- odcestovala do Cech. Zpet jsme byly v lete 2009 po 10mesicich navstivit otce meho ditete a to na mesic. At port of entry si nas vzali na prohlidku, ptala jsem se, jestli je neco v neporadku, usmevavy officer rekl, ze ne a tak jsem se zeptala, jak dlouho muzu byt out of US next time a on rekl, ze az jeden rok.
Mezitim jsme se dali zase dohromady s mym exmanzelem a planujem svatbu na pristi rok....
Letos jsme priletly na JFK po 11 mesicich a zase si nas vzali na vyslech, officer uz nebyl usmevavy, chtel mi nejprve sebrat GC, ze nemuzu byt out of USA more then 6 mesicu. Rekla jsem mu, ze mi prave v tomto office bylo vloni receno, ze muzu az 12 mesicu bez reentry permit. Pak se ptal a ptal a ptal....nakonec mi rekl, ze mi udeluje warning a mam se ujistit, abych neodcestovala zpet anytime soon, jestli nechci o tu kartu prijit.
Po dvou mesicich v US jsme musely kvuli rodinne emergency odcestovat do Cech. Chtely bychom se vratit po trech tydnech do USA, ale mam strach, ze mi bude odebrana GC a budu deportovana. Co se stane s moji dcerkou, ktera neumi skoro vubec anglicky a pritom je US citizen?
A nebo se mam te karty radeji dobrovolne vzdat na US ambasade v Praze a pristi rok tam letet na vizum a znova zazadat o GC?

VZDYT UZ JSI TO TADY PSALA A NEJAKE RADY TI BYLY DANY. PROC TO SEM PISES ZNOVU???
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 1:29 am    Předmět: Re: Zelena karta Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
Marie napsal:
Ahoj,

VZDYT UZ JSI TO TADY PSALA A NEJAKE RADY TI BYLY DANY. PROC TO SEM PISES ZNOVU???

Protoze to asi neni tak, jak to tady pise Confused
Zrejme nenapsala uplnou pravdu Wink
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 1:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

I to je mozne,jinak to fakt nechapu Confused
Jo uz jsem "to" nasla,psala v rubrice "predstavte se nam",ale radila jsem ji jen ja a Zuzi,tak ji to asi nestaci Confused
Tak to tedy SORRY.
Anonymní

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 5:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

nestaci protoze tve rady neporadi Rolling Eyes
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 6:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

My tady nejsme zadna advokatni poradna Confused Wink
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 3:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

No tvoje uvahy,jako se vzdat GC jen proto,ze si myslis,ze by jsi mohla mit problemy s navratem zpet sem do USA jsou taky tak trochu "nesmyslne" a jak napsal Rumik,zaplat si pravnika,kdyz jsou ti nase rady k nicemu Exclamation
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA