Cecho-Slovaci v Indiane

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Cecho-Slovaci v Indiane
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 5:13 am    Předmět: Cecho-Slovaci v Indiane Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj, vsichni rodaci. Prihlasenim se na Chicago Forum se snazim najit "zijici" Cechy, Moravaky a Slovaky v Indiane a okoli IN. Jsem v Indiane poslednich deset let, 15 let v US, ale moc "aktivnich" rodaku jsem tu jeste nepotkal. Kdyz jsem si pred lety vyrizoval pas a vyzvedaval u konzulu, potomka ceskych emigrantu, tak mi rikal, ze se snazi najit nejakou cesko-slovenskou komunitu v IN, ale nedari se mu to. To jsem si tenkrat myslel, ze to prece nemuze byt tezke... Potkal jsem par studentu, ale ti se vetsinou vratili zpet do CZ. O par lidech vim, ale ti se nejak neangazujou. No, snad budu mit stesti tady na Chicago Forum Smile

Me posledni prispevky do fora byly na tenkrat ceskoslovenskem foru "Muselik" pred vice nez deseti lety. Od te doby se mi nejak nedostavalo casu vysedavat na foru. Forum je "nakazlive" a lidi se stanou na chatu zavisli.Smile Chicago Forum sleduji nekolik mesicu, ale do ted jsem se neangazoval. Nektere z vas uz znam z vasich dlouholetych prispevku:-)Zatim nevim, jak na foru dlouho vydrzim, ale momentalne mam cas a take jsem zjistil, k memu prekvapeni, ze na Forum chodim kazdy vecer:-)

Ja vystudoval ucetnictvi, ale v oboru nepracuji, ponevadz bydlim na venkove v IN, a odtud za ucetnickou praci by to bylo daleko. Vim, ze kazdy se pta jestli "legalne" nebo "nelegalne". Ja tu ziji legalne a jsem tu, uz jak jsem zminoval, patnact let.

No, snad to pro predstaveni zatim postaci Smile
Anonymní

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 5:16 am    Předmět: Cecho-Slovaci v IN Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Tak ted nevim, jestli jsem se prihlasil spravne, ale ten anynom jsem ja - IndyGuy.
IndyGuy

Registrace: 04. 09. 2010

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 5:17 am    Předmět: Cechoslovaci v IN Odpovědět s citátem

Tak snad na potreti to vyjde, zdravim vsechny rodaky na Foru Wink
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 5:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj kde v indiane? ja brookville a west harrison.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 5:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lawrence county, Bloomington area.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 5:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kde je Brookville a West Harrison, je to nekde pri hranici Ohio, prave to hledam na mape Wink
IndyGuy

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 5:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henku, nasel jsem to (West Harrison), je to na 74?
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 6:02 am    Předmět: Re: Cechoslovaci v IN Odpovědět s citátem

IndyGuy napsal:

Vitej na foru Smile
Posledni dobou tady bylo nak "prebabino" (rozumej prilis mnoho zen) Twisted Evil ,
takze potrebujeme novy chlapy na debatu Wink
IndyGuy

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 6:17 am    Předmět: Re: Cechoslovaci v IN Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
IndyGuy napsal:

Vitej na foru Smile
Posledni dobou tady bylo nak "prebabino" (rozumej prilis mnoho zen) Twisted Evil ,

Diky, Rudo. Prispevky o Kanade ctu vzdy rad, o Kanade toho moc nevim, ale rad se dozvim. Bohuzel, jeste jsem tam nikdy nebyl. Jeden cas jsem premyslel o Olympiade v 2010, ale nevyslo to, nakonec jsem to sledoval v TV. Potkal jsi behem OH nejake Cechy, zijes ve Vancouver, ne?
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 6:22 am    Předmět: Re: Cechoslovaci v IN Odpovědět s citátem

IndyGuy napsal:
Rumburak napsal:
IndyGuy napsal:

Vitej na foru Smile

Diky, Rudo. Prispevky o Kanade ctu vzdy rad, o Kanade toho moc nevim, ale rad se dozvim. Bohuzel, jeste jsem tam nikdy nebyl. Jeden cas jsem premyslel o Olympiade v 2010, ale nevyslo to, nakonec jsem to sledoval v TV. Potkal jsi behem OH nejake Cechy, zijes ve Vancouver, ne?

Na olympiade jsem tez nebyl. Nebyl na to cas Sad
Mam to ale ponekuz z ruky, protoze ziju na ostrove Vancouver. Tady se muzes mrknout:
http://www.vancouverisland.com/photogallery/index.asp?catID=11
IndyGuy

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 6:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to nadhera, ta priroda kolem. To ti zavidim, u nas v IN uvidis tak akorat kukuricne pole a stodoly. Smile Ty hory mi fakt chybi, i kdyz, zimu moc nemusim. Mam tak trochu stesti, ze jsem v jizni IN, kde je alespon nejaky ten kopecek a les. V zime hodne lyzuju, ale jak rikam, zadne hory, akorat par malych kopecku. IN je jak "flat pancake". Pred mesicem jsem jel do Chicago a jak prejedes pres Indy, tak neuvidis kolem sebe nic jen kukurici. Ted tam postavili hodne vetrnych stozaru (vrtul?) na vetrnou energii, videl jsem jich stovky. Ani se mi nechtelo verit, ze se mistni tak hodne staraji o energii, asi z toho hodne prodeje energie hodne vyryzujou.
atom1962
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne září 19, 2010 11:10 am    Předmět: Re: Cecho-Slovaci v IN Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:
Tak ted nevim, jestli jsem se prihlasil spravne, ale ten anynom jsem ja - IndyGuy.

to vypada ze tu sme jen ty a ja.....
IndyGuy

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 9:32 am    Předmět: International Festival in Indianapolis Odpovědět s citátem

Mezinarodni festival, kde bude mit svuj "stanek" a zastoupeni i Ceskoslovensko, se kona od 18-21 listopadu na vystavisti v Indianapolis.
Prijde se pobavit. Very Happy
Indiana State Fair Grounds - West Pavilion, 1202 East. 38th. St., Indianapolis, IN 46305.
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 12:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy ty jdes? ze bych se stavil
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 12:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy ted ctu ze to bylo v srpnu !!!!
atom1962

Registrace: 04. 11. 2010

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 3:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:

je to pristi tyden cvrtek do nedele/18-21/ jestli se nemylim...
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 4:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.in.gov/statefair/ to jsem nasel
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 4:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No to je zase az za rok Rolling Eyes Mate nekdo vubec doma na zdi kalendar Question
IndyGuy

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 8:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
Indy ty jdes? ze bych se stavil

Henku, mohl jsem jit ve ctvrtek rano, ale uz bylo hodne zajemcu, "kdo driv prijde, ten drive mele". Laughing Pres vikend bohuzel nemuzu, premyslim, ze bych se zastavil v ten ctvrtek nejak kolem obeda a mozna bych nasel chvilku v sobotu (20.11) kolem obeda, ale nevim to "na beton". V kazdem pripade, doporucil bych ti to, poznas nove krajany a jsou vsichni prijemni. Porad potrebuji pomoc na tento cas:
Friday, Nov. 19th., from 6:30 pm to 9:00 pm,
Saturday, Nov. 20th., from 3:00 pm to 6:00 pm and from 5:00 pm to 9:00 pm

Jestli mas zajem, dej mi vedet a ja ti dam kontakt na prezidenta spolku. Jinak se chysta vanocni posezeni v Indianapolis, tam urcite budu. Dam vedet.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 9:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

atom1962 napsal:
Henek napsal:

je to pristi tyden cvrtek do nedele/18-21/ jestli se nemylim...

Nemylis Wink
IndyGuy

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
http://www.in.gov/statefair/ to jsem nasel

Henku, toto neni State Fair, toto je International Fair. State Fair byva v Indy kazdy rok v srpnu. Je to na tom samem vystavisti. Zkus hledat znovu. Wink
IndyGuy

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 9:53 am    Předmět: CZ Vanocni Vecirek v Indianapolis Odpovědět s citátem

Pro krajany:

CZECH & SLOVAK SOCIETY
OF INDIANA
ANNUAL CHRISTMAS PARTY
New Day
SATURDAY, December 4, 2010
New Location:
LATVIAN COMMUNITY CENTER
1008 West 64th Street, Indianapolis

Doors open at 3:00 P.M. for Socializing
Annual Business Meeting - 4:30 P.M.
Election of Officers
Look for a surprise visit from “Svatý Mikuláš” (St. Nicholas)with treats for the children. PARENTS: When making your reservations, please let us
know how many children you will bring.

Dinner at 5:00 P.M.
MENU
Roast Pork Dumplings
Sauerkraut Red and Green Cabbage
Apple Sauce Cranberry Relish
Desserts: Assorted koláčky
Walnut roll and poppy seed roll, coffee cake (bábovka)
The entire meal will be furnished by the Czech and Slovak Society. No covered dish is required. However, we need about five volunteers to bring sauerkraut or cabbage in electric crock pots, as usual. Please let Joe Svec know if you can help.

Adult Members $15.00, Non-Members $18.00
Children 12 and under $5.00 You can pay at the door
Bar will be open for purchase of beer, etc.
RESERVATIONS BY NOVEMBER 24(Please make your reservations by November 24! Food must be ordered from the caterer ten days in advance)
Joe Svec (317) 815-9761 jsvec1(zavinAC)sbcglobal.net
Edith Kovac (317) 848-1003

Several volunteers are needed to help set up on Saturday, to prepare and serve food, and to clean up the kitchen and room after the dinner. Let Joe Svec
know if you can help.
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 6:39 pm    Předmět: Zajem o vanocni/mikulasskou party Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj/Dobry den,

kam se mam obratit v pripade zajmu o CZ Vanocni vecirek v Indy? S detmi budeme travit letosni vanoce tady a tak bych rada poznala nove lidi. Nejsem clenkou a v soucasnosti jsem tu vicemene temporary (visa takze 180 dni) do unora 2011. Presto uvitam nejake nove aktivity a kontakty.

Dekuji za informace.

Ludmila
IndyGuy

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Ludmilo,
urcite jsi vitana. Exclamation Napis na email: jsvec1(zavinAC)sbcglobal.net. Nebo zavolej na telefonni cisla, ktera jsou v predchazejicim clanku. Oba (Joe and Edith) mluvi slovensky. Smile
Anonymní

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 9:38 pm    Předmět: Vanocni vecirek Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj IndyGuy,

diky moc. Urcite se jim do konce tydne ozvu. Neni to vyvesene jeste nekde jinde na netu? Tusim, ze jsem na oznameni narazila taky na strankach C&S Society of IN, ale ted to tam nemuzu najit.
Diky jeste jednou a pekny den,
Ludmila
IndyGuy

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 5:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na web strankach je jenom posledni rocni meeting jenz se konal v zari. Jednatel posila vsem clenum asi jednou mesicne email s udalostma. Ja obdrzel email a ten jsem vicemene okopiroval sem na Forum. Email mel dve stranky navic, ale jinak nic podstatneho. Jestli chces, muzu ti ten email poslat.

Jinak, tento vikend je International Festival na Indianapolis (Indiana State Fairgrounds). Je to od patku do nedele. Ceskoslovensky stanek tam ma zastoupeni. Ja sem chtel jet ve ctvrtek, ale to je jenom pro skoly. Mozna se tam ukazu v sobotu kolem obeda. Jestli potrebujes vic info k festivalu, dej vedet. Wink
IndyGuy

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 5:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

International Festival in Indianapolis 19-21 November:
http://www.familyevents.com/event/159
Anonymní

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Diky, ale myslim, ze info tady na Foru je dostacujici. Na Festivalu jsme byli v sobotu a bylo to prima. Docela dlouho jsem si povidala u stanku CR/SR s Glorii Edmunds. Detem se to taky libilo. Uz mame v kalendari poznamenanou sobotni party a snad se nam tam podari dorazit (zdravotne u deti - nachlazeni/chripka a vlece se to).
IndyGuy

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 10:34 am    Předmět: Vanocni Vecirek Odpovědět s citátem

Vanocni vecirek v Indianapolis pro krajany z Ceskoslovenska se podle me vydaril. Litevske centrum nabidlo vice nez privetive prostredi s velkym salem a barem pro osvezeni.

Velky sal byl zcela zaplnen; urcite prislo pres 120 lidi a tem co prisli, se sobotni vecer musel libit. Pro deti prisel Mikulas s certem a andelem, kteri jim prinesli Mikulasskou nadilku. Hraly se koledy a se snehovou nadilkou, sobota opravdu pripominala Vanoce.

Po programu pro deti se servirovalo vepro-knedlo-zelo (a kdo chtel si mohl dokonce pridat Cool Cool ) a skoda jen toho, ze nebyla k dostani ceska plzen. Take pecene makove a jiny zaviny chutnaly a opravdu to hodne pripominalo dobrou ceskoslovenskou vanocni veceri. Poradatelum to muselo dat hodne prace a tak jim vsem za to velky dik, snad to vyjde i pristi rok a sejdem se jeste v hojnejsim poctu.

Tem co neprisli, tak jste urcite pozvani kdykoliv jindy pri setkani krajanu CS spolku v Indianapolis. Ti co maji zajem o blizsi kontakt, dejte vedet. Bylo by prima nas spolek take trochu omladit. Wink
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 3:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky za bezvadny prispevek. Smile
Neco podobneho se tady u nas nekona, skoda Sad
Je tady jen velice mala Ceska komunita. Vetsina lidi tu zije uz hodne dlouho a jsou i dost stari.
Byla tady kdysi ceska restaurace "Evergreen", kde se 2x za rok Cesi setkavali, ale po plysaku, se vlastnici odstehovali zpet do Cech.
Ted se tady setkavaji Cesi jen jednou za rok u jednoho chlapika, ktery ma velky pozemek u mistniho jezera.
Setkani se kona vzdy 21. srpna a nebo okolo tohoto datumu, kdyz je vikend.
Byl jsem tam letos po par letech absence a docela se to povedlo. Seslo se tam asi 60 lidi (hodne jich prijelo i z mesta Vancouveru), hralo se na kytary, pozpivalo, pojedli se nejaky cesky "jednohubky" a popilo slovenske pivo "Zlaty bazant" Smile
Ani nevim, kde ho sehnali Confused Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA