17-ti lety kluk z Brna :)

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

17-ti lety kluk z Brna :)

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
Caleb

Registrace: 31. 08. 2010

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 1:05 pm    Předmět: 17-ti lety kluk z Brna :) Odpovědět s citátem

Ahoj.

Jak se máte? Jmenuju se Ondra a tenhle příspěvěk píšu z deštěm plného Brna. V 17-ti se mi splnil sen. V neděli odlétám na střední školu do státu New York. Bohužel-bohudík nemám bohaté rodiče, aby mi zaplatili školné, nebo pobyt s nějakou agenturou. Dostal jsem plné stipendium (Vysoká stipendia jsem dostal na více školách, bohužel rodinná finanční situace nedovolila doplatit školné) na jedné menší soukromé škole.
Všechno jsem si musel zařídit sám, vyplnil jsem desítky papírů příhlášek na různé školy, poslal stovky mailů, protelefonoval desítky minut se školami po Skypu, přesvědčoval jsem desítky lidí, že já jsem ten do koho by měli investovat peníze ze svých fondů.

Jsem hrozně šťastný. V mém příběhu hrála obrovskou roli náhoda (Ostatně jako u každého, že? Smile ). Paradoxem je, že u téhle školy stačilo pouze vyměnit si pár desítek e-mailů, vyplnit přihlášku a přesvědčit trenéra basketbalu, že nejsem až takové poleno. Takže to bylo relativně jednoduché, když to porovnám například se školou, odkud jsou absolventi často přijati na Harvard, Yale, Barkley a tak dále. Tam jsem si snimi vyměnil asi sto e-mailů, protelefonoval po skypu tak dvě hodiny a vyplnil asi 40 papírů přihlášek a prochatoval hodiny na facebooku z jejich ředitelkou admission office. Tahle škola je menší (cca 80 studentů), ale o to více je zaměřená na basketball (což je aktivita, která naplnila můj život), nachází se v městě Troy, vzdáleném něco přes hodinu od New York City. Ta škola je převážně černošská (Není divu u školy zaměřené na basket), ale kupodivu mě to moc nestraší. Nicméně se hrozné těším až mě trenér poveze z letiště kolem nočního NYC.

Rodina, kamarádi i učitelé mi říkali, že je to naprosto nemožné, když nejsem milionář, abych se podíval na školu do USA a ještě k tomu se věnoval sportu, kterému se věnuji doteď. Když člověk chce a de si za tím, tak se to podařit může, ja jsem toho důkazem.

Smile
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 2:49 pm    Předmět: Re: 17-ti lety kluk z Brna :) Odpovědět s citátem

Caleb napsal:
Ahoj.

Jak se máte? Jmenuju se Ondra a tenhle příspěvěk píšu z deštěm plného Brna. V 17-ti se mi splnil sen. V neděli odlétám na střední školu do státu New York. Bohužel-bohudík nemám bohaté rodiče, aby mi zaplatili školné, nebo pobyt s nějakou agenturou. Dostal jsem plné stipendium (Vysoká stipendia jsem dostal na více školách, bohužel rodinná finanční situace nedovolila doplatit školné) na jedné menší soukromé škole.
Všechno jsem si musel zařídit sám, vyplnil jsem desítky papírů příhlášek na různé školy, poslal stovky mailů, protelefonoval desítky minut se školami po Skypu, přesvědčoval jsem desítky lidí, že já jsem ten do koho by měli investovat peníze ze svých fondů.

Jsem hrozně šťastný. V mém příběhu hrála obrovskou roli náhoda (Ostatně jako u každého, že? Smile ). Paradoxem je, že u téhle školy stačilo pouze vyměnit si pár desítek e-mailů, vyplnit přihlášku a přesvědčit trenéra basketbalu, že nejsem až takové poleno. Takže to bylo relativně jednoduché, když to porovnám například se školou, odkud jsou absolventi často přijati na Harvard, Yale, Barkley a tak dále. Tam jsem si snimi vyměnil asi sto e-mailů, protelefonoval po skypu tak dvě hodiny a vyplnil asi 40 papírů přihlášek a prochatoval hodiny na facebooku z jejich ředitelkou admission office. Tahle škola je menší (cca 80 studentů), ale o to více je zaměřená na basketball (což je aktivita, která naplnila můj život), nachází se v městě Troy, vzdáleném něco přes hodinu od New York City. Ta škola je převážně černošská (Není divu u školy zaměřené na basket), ale kupodivu mě to moc nestraší. Nicméně se hrozné těším až mě trenér poveze z letiště kolem nočního NYC.

Rodina, kamarádi i učitelé mi říkali, že je to naprosto nemožné, když nejsem milionář, abych se podíval na školu do USA a ještě k tomu se věnoval sportu, kterému se věnuji doteď. Když člověk chce a de si za tím, tak se to podařit může, ja jsem toho důkazem.

Smile

GOOD JOB AND GOOD LUCK Exclamation Exclamation Exclamation
DEJ VEDET,JAK SE TI DARI A JAK SE TI "TU" LIBI Wink
Caleb

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 3:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky Smile
Magda

Registrace: 29. 08. 2010

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 8:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

škoda, že není více takových lidí, co nedají na "rady" druhých , a jdou si i přes velkou námahu a práci za tím svým...

blahopřeju a ať se Ti daří! Smile
Caleb

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 11:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dekuju, uz abych tam byl. Nevim moc do ceho jdu, tak at uz to je Smile
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 9:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

blahopreju! jen jsem chtel rict abys na skole byl sam sebou, nesnaz se byt jako nekdo jinej.. je fakt ze cernosi jsoou trochu jina rasa ale jestlize jim ukazes ze mas pro strach udelano tak si te budou vazit.. cernosi jsou trochu vic napojeny na prirodu a uznavaj hodne prirodni zakony.. tj napr. pravo silnejsiho..
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út září 07, 2010 10:49 pm    Předmět: Re: 17-ti lety kluk z Brna :) Odpovědět s citátem

Caleb napsal:
Ahoj.

Smile

Neni nahodou tohle tvuj blog? Nebo to je jen souhra nahod Wink
http://zivotvnewyorku.blog.tyden.cz/clanky/4367/tri-dny-do-odletu.html
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA