studium,bydlení...

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

studium,bydlení...

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
Jara
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 10:16 pm    Předmět: studium,bydlení... Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Zravím,je mi 16 let a dělám gymnázium a moc bych po škole chtěl do USA nebo Kanady.V Kanadě mam rodinu ale USA mě láká víc.Poraďte mi město atd.Přemýšlel jsem o Vancouver,NY,Chicagu,SF,Dallas ale mám známe i v Miami no nevím kam.
Díky
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: so červen 19, 2010 4:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To se holt budes muset rozhodnout sam kde zacnes.Kde skoncis to je take otazka.
Ja jsem zacal s tim ze jsem odesel v 17 a do U.S. jsem se dostal ve 20 pres Traiskirchen.Ale to byla jina doba a jini lidi.
V U.S. jsem zacal v New Yorku pak Chicago,L.A. Palm Springs Ca.,Cape Cod Mass,Newport R.I.,Tulsa O.K.,Monticello N.Y.,San Francisco Ca.
A to bylo mych prvnich 8 roku kdy jsem byl jeste svobodny.
Mezitim jsem byl parkrat v Evrope a Mexicu a to bylo vse pred rokem 1989.
Potom se to trochu uklidnilo ale na svete je hodne hezkych mist.
Asi si to budes muset vsechno prohlednout sam a rozhodnout se kde se usadit.Ale na to mas jeste hodne casu.
Me se osobne libi Americky southwest coz je Arizona,Utah,Colorado a New Mexico.Hodne stesti z Utahu AZP. Wink
Jara
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne červen 20, 2010 9:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Hm,tak to byla dlouhá cesta.Tyto všechna větší města mě moc lákají a tvoje cesta byla skvělá.Akorát se bojím že kdybych odešel studovat tak nevim jak to tam je jestli bych vystačil finančně s bydlením,jídlem atd. Confused
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: ne červen 20, 2010 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenom tak pro zajimavost - jak si to predstavujes s tim odchodem studovat do Ameriky?
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: po červen 21, 2010 4:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja jsem prijel do Indiany a ucim se jak pestovat kukurici,chovat slepice a delat vino.je to jednoduche jako zemedelska skola
Anonymní

PříspěvekZaslal: po červen 21, 2010 10:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

No to je dobrá otázka vůbec nevím jestli bych se tam udržel s bydlením a tak.Prostě přijde mi trochu divné jít na náhodu...ale tak chtěl bych se tam usadit.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po červen 21, 2010 10:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem mel spis na mysli, jak se sem hodlas dostat - viza, skola atd. O skolnem, ubytovani a jinych vydajich ani nemluve. Jit sem na skolu je asi nejlepsi cesta, jak se sem dostat legalne, ale byt Tebou, tak neuvazuju o tom, kde kdo ma jake zname atd. Oni Ti nepomuzou, protoze namaji moc jak Ti pomoct. Spis se soustred, nez na takove nepodstatnosti jako, ktere se Ti libi mesto, na dulezite veci jako jsou zivotni naklady, kvalita skoly, moznost se na tu skolu vubec dostat, prijimaci rizeni atd., atd., atd.

Byt Tebou, tak radsi jdu na ceskou vysku, prihlasim se do WATu, hned jak to pujde a prijedu to sem omrknout.
Jara
Anonymní

PříspěvekZaslal: út červen 22, 2010 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Mám ješte dost času,ale nejvíc se mi líbí města Vancouver,SF,NY nebo Chicago...ještě před případným odletem bych tu chtěl nahrabat co nejvíc pěněz pro začátky.Uvidím jak se to vyvine snad mi to vyjde.
Jara
Anonymní

PříspěvekZaslal: út červen 22, 2010 12:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

...no a vizum snad dostanu pozváním od rodiny,v nejlepším případě bych chtěl stipendium Smile,ale to je těžké...jinak i tam bych si chtěl najít něco menšího na přivídělek.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út červen 22, 2010 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Studentske vizum v zadnem pripade nedostanes pozvanim od rodiny. Stipendium by Ti urcite pomohlo, ale jak ho hodlas dostat jako neamerican?
Jara
Anonymní

PříspěvekZaslal: út červen 22, 2010 9:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

proto píšu sem,potřebuju info co a jak Smile
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 3:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A proto ja Ti rikam - neztracej cas tady. Ohledne viz se informuj na ambasade. Ohledne skol ... mas co delat, je jich spousta a internet je velky Laughing Tohle forum je dobry zdroj infa o barscem, ale Ty potrebujes informace od nekoho, kdo s timhle ma zkusenosti. Tady myslim nikdo takovy neni. Projdi web, googluj jako o zivot ohledne programu pro zahranicni studenty. Uplne nejlepsi pro Tebe by bylo studovat tady uz stredni na nejaky exchange program. Fakt he naprosto nepodstatne jake se Ti libi mesta. Snit je hezke, ale tohle je drina jakou si neumis predstavit.
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 11:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jara napsal:
Mám ješte dost času,ale nejvíc se mi líbí města Vancouver,SF,NY nebo Chicago...ještě před případným odletem bych tu chtěl nahrabat co nejvíc pěněz pro začátky.Uvidím jak se to vyvine snad mi to vyjde.

v ktere casti NY bys chtel treba bydlet mne se libi TRUMP PLAZA je to v NJ ale pres reku je Manhattan koukni se na to http://www.trumpplazaliving.com/#/SERVICE%20&%20AMENITIES/PHOTO%20GALLERY?mode=english&music=on pekne misto apartment se da sehnat 1 pokoj tak za $ 6000 na mesic
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 3:55 am    Předmět: Re: studium,bydlení... Odpovědět s citátem

Jara napsal:
Zravím,je mi 16 let a dělám gymnázium a moc bych po škole chtěl do USA nebo Kanady.V Kanadě mam rodinu ale USA mě láká víc.Poraďte mi město atd.Přemýšlel jsem o Vancouver,NY,Chicagu,SF,Dallas ale mám známe i v Miami no nevím kam.
Díky

Vítej, Jaro.

Hele, velice rádi Ti zde lidi pomůžou, ale bylo by to užitečnější pro ně i pro Tebe, aby jsi o sobě něco napsal. Jestliže se chceš do USA podívat na pár měsíců, tak rady budou jiné než kdyby jsi v USA chtěl se usadit. Jestliže něco znáš nebo umíš, tak rady budou jiné než kdyby jsi se chtěl po USA loudat. Jestliže chceš být pomocník na stavbě, tak rady budou jiné než kdyby jsi chtěl být astronautem.

Sice by to bylo dobré kdyby jsi naspal co z života chceš, ale vím že pro 16. letého toto je těžká odpověď. Napiš alespoň něco o sobě.
Jara
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

zdravím,
tak o sobě můžu říct jen to,že teď čerstvě nastupuji na gymnázium,hraji hokej a USA nebo Kanada mě láká i po stránce hokejové,ale to je šance asi 1:1000...takže prostě chci po škole na vysokou tam.Při škole bych si tam chtěl nějak přividělávat když to půjde a po škole si snad najdu nějaký flek...já vím že to mám slušně nalinkované a nebude to asi jen tak snadné,ale zkusit to musím.
No a ještě k tomu bydlení v NY: 6000$ na mesic za 1 pokoj,to je snad blbej vtipek ne?! Smile to určitě ne v centru je to určitě super ale asi bych hledal něco na kraji.
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 11:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.enquirer.com/editions/2001/04/11/windshield.jpg takhle to vypada "na kraji" mnoho stesti
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá červen 25, 2010 12:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten hokej je zajimavy faktor, ale je otazka, jak jsi dobry. Rekl bych, ze je daleko vetsi sance dostat se sem pres hokej, nez tim lehce naivnim zpusobem. Hokejovych programu je tady celkem dost a neni tam zase az takovy naval jako treba na basketbal, baseball a football. Napr. kdo by to byl rekl, ale tady malinkata pajza, kde bydlim, ma relativne malou univerzitu Miami University Ohio (jmenuje se to podle reky Miami, ktera tady tece, ne podle Miami, Florida Laughing), ktera ma jeden z nejlepsich univerzitnich hokejovych programu v US - totalni brnkacka se sem dostat Very Happy OK, na hokejove stipendium mozna ne takova brnkacka, maji tu v poslednich letech uz par hracu, kteri se prosadili do NHL, ale jsou i jine, slabsi univezitni programy, kde by uvitali hrace z CR a pomohli by s naklady i papirovanim. Kdyby Ti jenom odpustili skolne, tak by to byla velka uleva, i kdyz to neni plne stipendium.

Coz takhle kontaktovat Jakudo - je to uzivatel tady na foru, myslim, ze se mu povedlo tady studovat, ma ve svem profilu mail, web stranku i ICQ. Asi by Ti nejlip poradil.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá červen 25, 2010 2:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, lední hokej je v USA po footballu, baseballu, a basketballu neoblíbenější týmový sport, ale hokej na vysoké škole je populární podle zeměpisu: jako v Evropě tam kde mrzne je lední hokej oblíbenější než kde nemrzne. Když jsem studoval v Kalifornii, tak jsme žádný tým ani neměli; když jsem studoval ve Wisconsinu, tak to bylo jediné o co šlo. Jen stranou: Big_Rig má pravdu -- Miami má dobrý hokejový tým, jen Wisconsin je lepší (zdroj: http://www.ushsho.com/d1mrank.htmhttp://www.ushsho.com/d1mrank.htm ) .

Hokej na vysoké není tak populární jako football (na některých školách sezóní lístky na utkání jsou vyprodané 30 let dopředu, a fotbalový koač se nechce stát guvernérem státu protože by to bylo ponížení), ale na některých školách hokej je důležitý protože je to velký zdroj peněz pro školu. Hledají dobré hráče pořád, a pokud vím tak dávají plné stipendium.
Jara
Anonymní

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Hm tak plné hokejové stipendium bych uvítal,to by se mi hodně líbilo.Podívám se kde by to bylo možné.
Jara
Anonymní

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 10:43 pm    Předmět: CANADA Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Od kolika let můžu leťet sám do Kanady na pozvání rodiny...je mi 16...diky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA