dane- vdana nebo svobodna

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

dane- vdana nebo svobodna

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> ITIN, IRS, Taxes - Dane v USA
Autor Zpráva
j13
Anonymní

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 8:26 pm    Předmět: dane- vdana nebo svobodna Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Co je v USA vyhodnejsi-tykajici se placeni dani. Byt vdana nebo svobodna? Z hlediska napriklad koupe domu je lepsi pokud zada manzelsky par,protoze se scitaji dohromadydva prijmy a takse dostane vetsi pujcka. Ale zase pri placeni dani se pry nevyplati byt vdana ci zenaty,protoze se plati dane -dohromady a tak tedy samozrejme dane za dva prijmy je vetsi.Jake mate vy zkusenosti? Je vyhodnejsi v USA byt svobodny nebo ve stavu manzelskem....jsou ruzne vyhody a nevyhody. Treba pokud mate partnera a ten plati alimentya prijde o praci tak jsem slysela,ze alimenty potom musi platit jeho partnerka za nej.
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, alimenty: nevim, jak v jinych statech, ale v MI za manzelovy alimenty tedy rozhodne zodpovedna nejsem. Kdyby on prisel o prijem, tak alimenty jdou do kytek .... respektive Friends of Court by je vymahali, mel by tam sekeru, ale to je asi tak vse. Ja bych mohla vydelavat miliony, ale na alimenty bych nemusela dat ani cent.

Ani kdyby napr. nedejboze zemrel - ja mam narok na jeho duchod, ale jeho umrtim narok na alimenty taktez pada; tohle vim 100%.

Pokud jde o dane: v USA je nejvyhodnejsi byt zenaty/vdana a mit deti. Ty jsou ta nejvetsi odecitatelna polozka.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 11:41 pm    Předmět: Re: dane- vdana nebo svobodna Odpovědět s citátem

j13 napsal:
Co je v USA vyhodnejsi-tykajici se placeni dani. Byt vdana nebo svobodna? Z hlediska napriklad koupe domu je lepsi pokud zada manzelsky par,protoze se scitaji dohromadydva prijmy a takse dostane vetsi pujcka. Ale zase pri placeni dani se pry nevyplati byt vdana ci zenaty,protoze se plati dane -dohromady a tak tedy samozrejme dane za dva prijmy je vetsi.Jake mate vy zkusenosti?

Vdaná. Příjmy manželů se sčítají a daň se platí z celku. Je to výhodné, protože manželský pár platí za svůj příjem míň, než kdyby ten příjem dostal svobodný člověk. Čím větší rozdíl mezi příjmy manželů, tím je to lepší.

Asi takhle: Jestliže Ty a manžel vyděláváte ročně $80K, tak dohromady platíte $12,369. Jestliže jako svobodná vyděláváš ("taxable income") $80K a on nic, tak Ty by jsi platila $16,181 jako svobodná, ale jen těch $12,369 vdaná. Jestliže vyděláváš $60K, a muž $20K, tak Ty platíš $ 11,181 a on $2,579, neboli $13,760, ale kdyby jste si vzali, tak platíte dohromady těch $12,369.
j13
Anonymní

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 3:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Od me spolupracovnice sestra platila za sveho manzela alimenty na jeho deti,kdyz on ztratil praci. Vypada to,ze kazdy stat ma sve zakony.
Co se tyce dani.Kdyz jsem byla svobodna tak mi nejake penize vracely zpet a ted ,kdyz jsem vdana tak jsme nedostali zpet nic.Pry mame dohromady velke prijmy. Je mi to divne,protoze splacime pujcku za dum a ta neni nejmensi.Tak tedy nevim kde je chyba.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

j13 napsal:

Co se tyce dani.Kdyz jsem byla svobodna tak mi nejake penize vracely zpet a ted ,kdyz jsem vdana tak jsme nedostali zpet nic.Pry mame dohromady velke prijmy. Je mi to divne,protoze splacime pujcku za dum a ta neni nejmensi.Tak tedy nevim kde je chyba.

No, jestliže se na to podíváš z finančního hlediska, tak vůbec nezáleží na tom kolik Ti vrátí nebo kolik doplácíš. Na čem záleží na tom kolik platíš celkem.

Jestliže doplácíš na konci roku (vlastně na začátku nového roku), tak to znamená že jsi nezaplatila dost daní přes rok. Jestliže Ti vracejí peníze na konci roku, tak to znamená že jsi přeplatila daně.

Jestli máš ráda dostávat peníze naspátek, což z psychického hlediska je pro mnoha lidí příjemné, tak vyplň novou W-4 formu pro svého zaměstnavatele ať Ti vybírají z platu větší částky na daně (nebo si zvyš kolik peněz posíláš vládě čtvrtročně jestliže jsi independent contractor).
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

Jestli máš ráda dostávat peníze naspátek, což z psychického hlediska je pro mnoha lidí příjemné, tak vyplň novou W-4 formu pro svého zaměstnavatele ať Ti vybírají z platu větší částky na daně (nebo si zvyš kolik peněz posíláš vládě čtvrtročně jestliže jsi independent contractor).

Viz napr.
http://shine.yahoo.com/channel/life/fiscal-fitness-give-yourself-a-200-raise-right-now-562577/
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> ITIN, IRS, Taxes - Dane v USA Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA