dobrá duše ve Fort Myers

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

dobrá duše ve Fort Myers

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
LILLY

Registrace: 01. 11. 2009

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 12:25 pm    Předmět: dobrá duše ve Fort Myers Odpovědět s citátem

Zdravím.
V lednu se stěhuji s rodinou do Fort Myers FL. Vyhrála jsem GC v loterii. Bylo by pěkné vědět, že je tam ještě někdo jiný z Čech, Slovenska. I když jsem docela samostatná, mám z toho trochu obavy. Ráda poznám někoho kdo tam taky žije. (neprosím o pomoc). Halóóó...
LILLY

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 6:07 pm    Předmět: sama sobě Odpovědět s citátem

Tak já si tedy odpovím sama. Jsem fakt hrozná, že vyhraju GC a ještě napíšu do rubriky SOS. Jsem snad slepá a blbá, nebo co. Hezký den.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 8:29 pm    Předmět: Re: sama sobě Odpovědět s citátem

LILLY napsal:
Tak já si tedy odpovím sama. Jsem fakt hrozná, že vyhraju GC a ještě napíšu do rubriky SOS. Jsem snad slepá a blbá, nebo co. Hezký den.

Vzdyt se nic nestalo...moderator ti to pripadne presune....moc ti gratuluji k vyhre a hodne stesti.
Piskle

Registrace: 20. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 2:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady nas je!! Ale o dobre dusi nic nevim. Bohuzel.
Ty uz asi tady vymreli.
Co tu budete proboha delat? Proc zrovna do FM???
Ivanka z Chicaga
Anonymní

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 3:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Mozna chce do FM ,protoze je tam teplo.
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 3:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ivanka z Chicaga napsal:
Mozna chce do FM ,protoze je tam teplo.
Teplo mozna, ale jinak tam chcipl pes Twisted Evil
Ivanka z Chicaga
Anonymní

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 3:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Tak to nevim,jsem na Floride nikdy nebyla.Udajne je tam hrozna vlhkost ,mracna komaru a samej duchodce.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 4:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ivanka z Chicaga napsal:
Tak to nevim,jsem na Floride nikdy nebyla.Udajne je tam hrozna vlhkost ,mracna komaru a samej duchodce.

Myslis moskyty? Cool Vlhkost je priserna na celem vychodnim pobrezi, v lete v NYC je to nesnesitelne stejne tak, jako treba na Key West.
Je ale pravda, ze FL je predrazena....hodne latino a v bazenu ti muze plavat krokodyl. S praci to tam take ted neni zadna slava.
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 5:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MW napsal:
Ivanka z Chicaga napsal:

Myslis moskyty? Cool Vlhkost je priserna na celem vychodnim pobrezi, v lete v NYC je to nesnesitelne stejne tak, jako treba na Key West.
Je ale pravda, ze FL je predrazena....hodne latino a v bazenu ti muze plavat krokodyl. S praci to tam take ted neni zadna slava.
Svata pravda: ta vlhkost je opravdu hrozna. Jinak s temi krokodyli: i na silnici muzes videt znacku "pozor krokodyli" (obdoba "pozor srny" ci tak nejak Laughing Laughing Laughing)
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 5:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Doufam ze Vas ceka dobra prace,umite anglicky anebo aspon sebou mate tak $100k nez se trochu rozkoukate. Confused
Pak se i to teplo a komari daji nejak prezit..a z krokodyla se da udelat gulas a z kuze opasky,boty a damske kabelky. Wink
LILLY

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji všem za odpověď. Fort Myers jsme vybrali, protože tam máme kamaráda a hlavně manžel nesnáší zimu. Takže se obětuju a na chvíli to zkusíme.(Já nesnáším horko a komáry) Když to bude bída, tak máme ještě možnost do New Jersej, tam máme víc známých. Doufám, že ta mezikontinentální změna moc nezasáhne naše kluky (8,11). V nejhorším případě si trochu zlepšíme naši bídnou angličtinu a vrátíme se domů.
Piskle

Registrace: 20. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

LILLY napsal:
Děkuji všem za odpověď. Fort Myers jsme vybrali, protože tam máme kamaráda a hlavně manžel nesnáší zimu. Takže se obětuju a na chvíli to zkusíme.(Já nesnáším horko a komáry) Když to bude bída, tak máme ještě možnost do New Jersej, tam máme víc známých. Doufám, že ta mezikontinentální změna moc nezasáhne naše kluky (8,11). V nejhorším případě si trochu zlepšíme naši bídnou angličtinu a vrátíme se domů.

Tak dobre. Ja se rozpovidam.Jsem totiz ne z FM,ale ze stejne county. Do FM jezdim denne. Mam to 10 minut od baraku.
Tak za prve. O pocasi ani tak nejde.Jde o neco jineho. Tady opravdu chcipl pes a jsou tu sami duchodci.Deti nemaji kam chodit,nudi se. Muj syn(17) prohlasil,ze v zivote do Chicaga nepujde.A ja tvrdila to same. Po 10ti letech ziti zde,jak ve Fort Myers,tak na CC jsem zmenila nazor. K obdivu memu syn tez.Jiz se nemuzeme dockat,az vypadneme a pujdeme do Chiga. Mame tam dcerku a budeme mit za 3-4 tydny vnoucka. Prvni vnouce.A nejen to. Budeme mit praci.Tady totiz o zadnou nezakopnes. Ani o zametacku chodniku.
Za druhe. Lee county,do nehoz spada Fort Myers je nehorsi county snad na cele FL. Korupce,buzerace,drahe vse. Mozna ten benzin je o 10 centu levnejsi nez v Chigu. Rent je zde tez levnejsi.
Za treti. Muzes mit GC ci byt citizen,zde je velka nezamestnanost. Jiz pres 11% !!! A kdyz ten job sezenes,nejasej. Oceni te tak jako mexicance. $ 7,25 na hodinu(zivotni minimum). Jestli nechces...cau. Za dverma stoji dalsich 100 lidi.
Za ctvrte. Je tu sice krasne,hlavne u vody,ale opet. Nejspinavejsi Gulf zaliv. Vse se hrne sem,na Fort Myers beach. Veskera spina.Vlhkost je tu desiva. Ziji tu 10 let.Cim dale tim vic mesicu tu mame vedra. Koukej,je 2. listopad a my mame stale 90-92F. Vlhkost te nici,zabiji,unavuje.
Za pate.Nuda,nuda,nuda.Pro decka obzvlast.Ale je pravda,ze pokud tu prifrcite jako novi,nez se rozkoukate,pokochate prirodou a vsim co k ni patri,uplynou 3 roky a pak zjistite,ze jste tu mozna ztratili cas. Ale to uz je na Vas.
Za seste.Mit zde kamarada neznamena mit vse,co POTREBUJETE zde k zivotu. Je tu byrokracie a obzvlast zde na SW FL vse zalezi na sezone,ktera se zkracuje a zkracuje. Drive bylo super jiz od konce zari. Lide prijizdeli a byly ksefty. Dnes? Polovina ledna,mozna konec ledna tu zacina sezona a konci koncem dubna ci zacatkem kvetna.
Za sedme. Ver nebo ne,ale je to tak,jak tu pisu. Nechci,aby jsi se rozhodovala na zaklade nekoho,kdo ti tu pise jak se veci maji. Musite poznat sami.
A konecne za osme. O Cesich se opravdu nechci bavit.To uz je o necem jinem. Smutnem.
Jinak Vam preji good luck.
P.S. Joooooooooo a skoly jsou tu dobre.Jen musis vedet,do jake decka das. Take podle toho v jake zone budete bydlet. East,west.....
jano

Registrace: 11. 05. 2009

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lilly, pokial na Floride nemate dohodnutu pracu a chcete tam ist len tak na blink, tak to by bolo urcite lepsie ist niekde inde. Najlepsiu nadej na pracu mate vo velkomeste. Chicago by bol dobry priklad. Okrem toho, v Chicagu je hodne Cechov a Slovakov, co dava nadej, ze mozes natrafit aj na priatelskych.
Dalsia vec je ta vlhkost, ako tu viaceri spominali. Myslim, ze by ti tie dusna na Floride liezli na nervy. Inak, tie dusna su v celej juhovychodnej cast USA.
Verim, ze Piskle to pise pravdivo, tak by som bral jej nazor do uvahy, keby som bol na vasom mieste.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Piskle napsal:

Jiz se nemuzeme dockat,az vypadneme a pujdeme do Chiga.

Teda, ne, ze bych chtel drzkovat Mr. Green , ale ... nerikal jsem tak nahodou presne tohle uz par let nazpatek????? Mohla sis usetrit dva roky hruz na Floride, kdyby jsi me poslechla hned a nechala si pomoct.

Jinak ale - HUUUUUUUUURAAAAAAAAA!!!! Gratuluju ke stehovani, k zetakovi, jobu ... a ze vseho nejvic ke zbabickovateni (moje mamina gratuluje taky a tise zavidi vnouce Wink). Ted uz jenom aby se manzel polepsil Twisted Evil
LILLY

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 9:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Piskle napsal:

Tak dobre. Ja se rozpovidam.

Díky Piskle a Jano. Bohužel si to budeme muset zkusit na vlastní kůži. Budemem na to mít 5 měsíců, než se vrátíme do Čech na přezkoušení dětí ve škole a pak se rozhodne co a kam dál.
Piskle, máš nějaký dobrý tip na K-5 školu? Zřejmě budeme v South zone S-1, myslela jsem VILLAS el. sch., máš o té škole nějaké info?
Je ve FM nějaká čtvr
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 4:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

LILLY napsal:

Piskle, máš nějaký dobrý tip na K-5 školu? Zřejmě budeme v South zone S-1, myslela jsem VILLAS el. sch., máš o té škole nějaké info?

Viz http://www.greatschools.net/florida/fort-myers/elementary-schools/?pageSize=25&showall=1&sortSelection=Show+all

http://schoolgrades.fldoe.org/
LILLY

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 1:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
LILLY napsal:

Viz http://www.greatschools.net/florida/fort-myers/elementary-schools/?pageSize=25&showall=1&sortSelection=Show+all

http://schoolgrades.fldoe.org/

Děkuji mnohokrát. Každá rada dobrá.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA