Generalni konzulat v LA - novy cesky pas + dotaz

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Generalni konzulat v LA - novy cesky pas + dotaz

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema
Autor Zpráva
Vendy

Registrace: 22. 02. 2009

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 2:32 am    Předmět: Generalni konzulat v LA - novy cesky pas + dotaz Odpovědět s citátem

Ahojky, tak mi to neda, abych sem nenapsala cerstve info, co se stalo v LA na konzulate. A ne jen memu priteli. Sel si nechat udelat pas se vsemi nutnymi dokumenty, urednik je vzal a pak se vratil s tim, ze neni v nejake databazi a at si to vytelefonuje sam. No nahodou se tam potkal jeste s jednim, komu udelali to same. Takze jsem pak obvolavala tady matriku a pasovy (v okrese narozeni) a tam mi rekli, ze ti, co emigrovali jeste za doby, kdy neexistovala CR, maji obcanstvi treba CSFR. No a to je pripad pritele, ale ze v zadnym pripade mu nemohli rict, ze nevi kam zavolat, kam odfaxovat zadost. No me to vzalo 15 minut vyridit telefonem, ze to odesle pres mail, ale lidi tam jedou zbytecne. Takze jen rada pro ty, kdo jsou porad cesi a jdou si zadat o novy pas po dlouhe dobe, ze tohle se stava a dle sdeleni pracovniku na Magistratu to nejsou ojedinele pripady, je jich celkem dost. No pas jsme chteli jen proto, aby se sem podival a poznal moji rodinu, nez bude obcanem, ale stejne me tohle zarazilo, kdyz ta cesta neni zrovna levna. Jo a to od nej jeste urednik vybral poplatek za vyrizeni pasu, coz jsem teda koukala jak z jara.

Jeste mam jednu otazku, pred casem jsem nekde cetla (bohuzel to nemuzu za boha najit), ze pokud cloveka nevpusti do USA, tak ma od toho imigracniho tam narok na to, aby mu uhradili naklady na cestu. Ne jen, ze letecka spolecnost ho musi vzit na sve naklady zpet, ale ze ma narok na to, co ho to stalo se tam dostat. Je to pravda, nebo ne? Ja letim ted po druhy, zas budu mit pozvani, itinerar, vypisy, potvrzeni z prace, odlitla jsem na cas v kvetnu, zpatecni letenku, proste vse a vic, nez snad budou chtit, opet pojedu za kamaradem s tim, ze mi na pozvani se pripisou jeste dalsi dva (takove hromadne pozvani - to je snad dobry napad ne?), plus i sebou budu mit boarding pass ze jsem opravdu odlitla, kdyby ztratli nekde moji zelenou karticku. Ale rikam si, co kdyby, i kdyz nepredpokladam, ze bych mela mit nejake vetsi problemy, snad.

Jeste jeden dotaz, ohledne toho pozvani, myslite si, ze by bylo mozna lepsi, kdyby me pozvala zenska, starsi? nez pritel? jestli to nejak zkoumaji? A co adresa? Kdyby tam dala normalni pritelovi adresu misto svoji? V tomhle pripade by se totiz adresy lisily a nevim, oni tam maj, ze v kvetnu jsem bydlela jinde. Pozvani po me nechteli ani videt, jen jsem zadala adresu kde budu. Tak nevim, jestli oni vidi, kdo na ty adrese bydli, ale spis ne. Takze mozna by pro me bylo lepsi, kdyby pozvani napsala ta pani s tim, ze budu na stejne adrese. Jen pro sichr, ze by to chteli videt. Preci jen letet za zenskou je v mem pripade lepsi, nez za chlapem. Jen mozna takovy trosku zbytecny dotaz, ale chci to mit co nejvic v klidu, nez tam odletim pak po treti na stalo. Kazdopadne dekuji za odpovezeni meho dotazu a snad moje info pomuze nekomu.
BUCKETHEAD

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 7:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Z te tve zpravy jse mi nejak mota hlava. Shocked
Vendy

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 7:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

joj opravdu? jsem nechtela zpusobit centrifugu Very Happy, no vychrlila jsem toho nejak moc no Very Happy
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pomerne me prekvapuje tvoje zkusenost na konzulatu v Los Angeles. Byl jsem tam pred par lety a zadal jsem o pas po 35 letech a na konsulatu vedeli presne o co jde...dali mi formulare ze si musim zazadat o Potvrzeni o Statnim Obcanstvi. Jo, stalo to par dollaru a bylo mozne jim ruzne veci poslat skrz email. Dostat ten dokument trvalo par mesicu ale personal na konsulatu byl vzdycky vyborny...dokonce odpovidali na email.

Ne, kdyz te US Customs nebo Immigration posle zpatky tak nemas zadne pravo aby ti zaplatili cestu sem (do US) nebo zpatky. Protoze nejsi obcan US, nemas tady vubes zadne prava. Kdyz nemas zpatecni letenku tak airline bude vymahat od tebe penize. Jestli mi neveris tak to zkus, nech se deportovat a potom posli ucet na USCIS za letenku. Skoro slysim jak se boudou chechtat.

Krome toho, se mi zda ze nemas zadne problemy sem prijet. Vsadil bych se ze se te nikdo nezepta na pozvani. Don't sweat it!

Carlitos
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 10:01 pm    Předmět: Konzulat LA Odpovědět s citátem

Absolutne vstricni kdykoli....

Neni dobre tam ovsem jet bez toho ze by sis predem nesjednala s nimi termin, pze jinak te mohou ignorovat, obvykle tam maji dost plno...Take zalezitost pasu se da predem konzultovat i po telefonu, po emailu, jsou ochotni sdelit co potrebujes predlozit atd. Take ti mohou poslat formulare co mas mit, ci si je proste muzes stahnout, maji je na webu. Mimochodem na webu je i dost jasne co potrebujes kdyz zadas o pas, navraceni obcanstvi a vsechny tyhle zalezitosti.

Takze tva zkusenost je opravdu velmi prekvapujici.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 11:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

bouncingczech napsal:
Pomerne me prekvapuje tvoje zkusenost na konzulatu v Los Angeles. Byl jsem tam pred par lety a zadal jsem o pas po 35 letech a na konsulatu vedeli presne o co jde...dali mi formulare ze si musim zazadat o Potvrzeni o Statnim Obcanstvi. Jo, stalo to par dollaru a bylo mozne jim ruzne veci poslat skrz email. Dostat ten dokument trvalo par mesicu ale personal na konsulatu byl vzdycky vyborny...dokonce odpovidali na email.

Trochu bokem:

Já jsem stratil své Československé občanství v 1982 tím že jsem se dostal Americké. Chtěl bych aby by mi bylo navrácené České státní občanství. Podle zákonu 193/199 Sb a 46/2006 tak se kvalifikuji na to, a mé děcka taky.

Znáte někoho kdo něco podobného udělal? Dělá vrácení českého občanství nějaké problémy (např. nové povinnosti vůči vládě ČR)?
munchen boy

Registrace: 04. 05. 2008

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 7:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
bouncingczech napsal:

Trochu bokem:

Já jsem stratil své Československé občanství v 1982 tím že jsem se dostal Americké. Chtěl bych aby by mi bylo navrácené České státní občanství. Podle zákonu 193/199 Sb a 46/2006 tak se kvalifikuji na to, a mé děcka taky.

Znáte někoho kdo něco podobného udělal? Dělá vrácení českého občanství nějaké problémy (např. nové povinnosti vůči vládě ČR)?

myslým že nemužeš mít český a americký občanství dohromady-viz případ
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 11:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

munchen boy napsal:
pdmlynek napsal:
bouncingczech napsal:

Trochu bokem:

REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 11:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

munchen boy napsal:
pdmlynek napsal:
bouncingczech napsal:

Trochu bokem:

Anonymní

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 12:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Cesky zakon povoluje dvoji obcanstvi v par vyjimkach a za urcitych podminek.

Jedna vyjimka je (zestrucnele) pokud nabydes US obcanstvi snatkem a v dobe prijimani us obcanstvijsi stale zenaty/vdana se stejnou osobu tak nestracis ceske.

Presne info se da najit na web strankach Ministerstva Vnitra Ceske Republiky.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 9:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

munchen boy napsal:
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
munchen boy napsal:
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlynku, nemyslim, ze by jsi mel mit nejake nevyhody spojene s CR obcanstvim. Snad jedine, co me napada je, ze obcan CR musi mit ze zakona zdravotni pojisteni. A to at zije v CR a nebo zije v cizine. A to predpokladam v US mas, tak vlastne o nic nejde. Tohle muze byt trochu problem pro lidi, kteri se po x letech vratili z ciziny a nebyli schopni prokazat, ze v cizine meli zdravotni pojisteni (tim padem museli - a nekdy i dost - ceske zdravotni pojistovne doplacet).

Naopak. Nedavno se mi vratil starsi syn (obcan CR) z dovolene v CR (byl u me sestry) a v CR behem sveho pobytu sel na radu zdravotnich prohlidek, kde, krome tech par korun za navstevu lekare (30Kc) uz nic jineho neplatil, protoze je mladistvy a zdravotni pojisteni v CR za nej plati stat. Jinymi slovy se mu dostalo stejne pece jako by se mu dostalo tady v USA za mnohonasobne nizsi cenu. Rozdil $100 a 30CZK je pomerne znacny Evil or Very Mad
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 12:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
bouncingczech napsal:

Trochu bokem:

http://www.mzv.cz/consulate.newyork/cz/konzularni_a_vizove_informace/obcanstvi/jak_zadat_o_navraceni_ceskeho_obcanstvi/index.html
janney

Registrace: 26. 10. 2008

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 12:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja si teda nemyslim,ze by az tak moc slo o nejake vyhody,ale ja si rozhodne neumim predstavit nebyt Ceska - stejne jako moje dcera.
Moje dcerka ma uz dvoji obcanstvi ted, neb se narodila v cechach,ale sli jsme s americkym otcem na americkou ambasadu v Praze - vyplnili dokumenty - predlozili rodny list ve kterem je zapsany, zaplatili poplatky a tak dostala americky pas = obcanstvi,ale ceske ji samozrejme zustava.
hsi

Registrace: 23. 01. 2005

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 12:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja myslim ze to zadne nevyhody nema.

Ruzne vyhody a nevyhody se odvozuji spis od toho, kde ma clovek trvaly pobyt. Coz je, pokud tomu spravne rozumim, jen jakasi pravni fikce, ve skutecnosti nezalezi na tom, kde clovek opravdu bydli, muze treba zit desitky let v usa (a byt v usa permanent resident nebo obcan), a stejne mit pro ucely ceskych uradu trvaly pobyt v cr.

Nevyhoda trvaleho pobytu v cr je ta povinnost mit zdravotni pojisteni (to nezalezi na obcanstvi! tahle povinnost je stejna pro vsechny osoby s trvalym pobytem v cr, at uz obcany nebo ne). Ale to se pemlynka nemusi tykat, muze byt obcan bez trvaleho pobytu v cr.

Naopak vyhoda je moznost cerpat ruzne davky (porodne, materska dovolena, mozna i rodicovske prispevky, nevim).
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 12:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlynku, jedna z vyhod proc mit Ceske obcanstvi ja moznost vlastnit nemovitosti v CR. Ano je to mozne pro cizince ted taky ale je to vic komplikovane. Myslim ze musi existovat jina "entity" ktera vlastni tu nemovistost. Nevim presne jak to pracuje. Druha vyhoda je moznost prace v jinych statech EU, ktere jako American nemas.
Treti vyhoda je samozrejmne moznost jet a zit v CR bez nejakych problemu. Momentalne Americani kteri chteji zit dele v CR maji ruzne problemy s vizama ktere nejsou lehke dostat.

Ja jsem pred dvema lety zjistil ze jsem nikdy me Ceske obcanstvi nestratil a velice mne prekvapilo ze mi Cesi vloni vydali pas. Ale protoze ziju trvale tady v US, tak jsem na zadne velke vyhody neprisel.
Vendy

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 12:25 am    Předmět: re Odpovědět s citátem

Tak přítel samozřejmě domluvenou schůzku měl. Volal tam i když koupil letenku, dokdy tam dorazí a tak. Právě že tam potkal i toho druhého, kterému se stalo to samé a mě tady na tom Magistrátu řekli, že to není ojedinělý případ. No ale čert aby se v tom vyznal. Na Ministerstvu zahraničí mi řekli, že konzulární úředníci (ne z Generálního konzulátu) musí vzít žádost o pas a pak to poslat do LA a příteli řekli, že musí přímo do LA. No asi tohle záleží, stejně jak tady, na úředníkovi.

Jinak díky českému občanství je defakto otevřená celá Evropa, jak s kupováním nemovitostí, tak i pracovně. No nevím s těma sociálníma dávkama, protože to buď člověk platí ze svého platu, plus zaměstnavatel ještě za ním a když nemá práci, tak je na pracáku a platí to stát. Živnostníci si to platí sami. Takže pokud se nehradí sociální pojištění myslím, že není nárok na tyhle příspěvky, ale tím si nejsem jistá.

Co se týče mého pozvání, tak doufám, že to bude bez problémů, jako poprvně, ale radši toho vemu víc. Napíšeme, že mě zve přítel s rodinou a bude Very Happy.
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 9:25 am    Předmět: Pas Odpovědět s citátem

Vendy,

stovky lidi jezdi nebo litaji k vuli vyrizeni pasu na tech par ceskych gen.konzulatu co jich v USA je....nic se neda posilat, musis osobne. To neni na urednikovi, to je jasne dane.) Mimochodem jake jine konzulaty a konzularni uredniky mas na mysli ve spojitosti S BIOMETRICKYMI PASY CR v USA nez ty na generalnich konzulatech ci na velvyslanectvi....
Tady mas dost jasne co je treba v zalezitostech pasu...

http://www.mzv.cz/losangeles/cz/konzularni_informace/informace_o_pasech_ceske_republiky/index.html

Co se tyka pozvani....stale vice plati, vetsi sance maji turiste nez nez pratele pratel.))) Mnohem lepsi je zarezervovat si hotel, sestavit si nejaky cestovni plan a vyrazit. Pozvani neni v zadnem pripade vyhodou........
Vendy

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ano ja vim, ze litaji. Prave ze jsem myslela velvyslanectvi v Portandu, kvu
janney

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kdyz tu o tom mluvime.kvuli vyrizeni noveho ceskeho pasu se zmenou jmena musim na generalni konzulat???? Tudiz kdyz jsem Washington state musim do LA? Je to nejbliz?
jeste je nejaky v Oregonu,ale to je myslim jen malej konzulat.
Diky
janney

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 11:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

"Do Portlandu to ma pritel tri hodky autem, takze by pro nej bylo lepsi tohle, no ale nakonec letel zbytecne i do LA"

Vendy - odkud je tvuj pritel?????My to mame take do Portlandu 3 hodky,ale mozna na druhou stranu ze?!
Nevis jestli tam ( v Portlandu) vyrizuji normalni zadosti o cesky pas po uzavreni manzelstvi? ( zmena jmena)
Dik
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

janney napsal:
kdyz tu o tom mluvime.kvuli vyrizeni noveho ceskeho pasu se zmenou jmena musim na generalni konzulat???? Tudiz kdyz jsem Washington state musim do LA? Je to nejbliz?
jeste je nejaky v Oregonu,ale to je myslim jen malej konzulat.
Diky

Pokud chces pas s biometrickymi udaji na 10 let, musis na nejblizsi generalni konzulat, pozor ne na zadny honorarni....ti nejsou opravneni delat nic v zalezitostech techto pasu....najdi si pod jaky konzulat spadas..
janney

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

aha, dik, no ale ted biometricky nemam - je to velka vyhoda? Nejak jsem pozadu - nestihla jsem se updatovat.Jen vim,ze tam je uz vsechno zanesene. Vydavaj jeste i obycejne?
Vendy

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 11:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

přítel je ze Seattlu Smile, takze mozna se nekdy potkame, protoze bych tam pristi rok chtela jit. Ted uz mam koupenou letenku na zari Smile.

Dneska uz ti jiny pas nez biometricky na deset let nevydaj. Asi jen mozna ten bleskovej, ale na deset let jsou tyhle, plus po novu od kvetna (dubna) tam berou i otisky. No osobne si myslim, ze je nejjednodussi si pas nechat udelat tady v CR a je za ctrnact dni Smile. Stoji to 66 dolaru v LA. No ty urcite jsi obcankou CR, tak problem mit nebudes, jako pritel. No nakonec zazadal o obcanstvi, po zkusenostech s ceskymi uredniky Very Happy, ale hlavne proto, ze pro nas to bude jednodussi o neco.
My ten pas jen chteli kdyby neco se podelalo s tou zadosti, takze do sedmi mesicu bude obcan a mozna stihne (kdyz to bude driv) i prijet poznat moji rodinu.

Jeste k tomu honorarnimu konzulatu - prave ze na tohle jsem se specialne ptala na jejich oddeleni na ministerstvu a rekli mi, ze to jde. No ale nejde no,takze ani jejich nadrizeni nevi sami, co asi maji delat. Plus me prekvapil tim, ze mi rekl, ze konzulka v Portlandu muze byt a nemusi, ze je to ciste na ni, ze je to pouze cestna funkce. Tak jsem se ho ptala, co kdybych ji potrebovala a na to rekl, musite to zkusit. Very Happy
janney

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No to je teda dobra sranda, ze tam konzulka nemusi byt.... Smile
Jinak moc diky za info - aspon v tom mam jasno.
Ja obcanka jsem a dokonce mam v CR i trvaly pobyt, tak jsem dokonce pojistena, protoze jsem na rodicovskem prispevku, takze oni ani nevedi,ze uz jsem odjela do USA.
Pro zmenu ten nesmim nejakou dobu zpet do Cech nez si vyridim dokumenty v USA.
Jeste ,ze mame v LA kamarady,ze aspon prespat nas nechaj,jinak je to teda dost z ruky.

Mi jsme az v Richlandu ( od Seattlu taky 3 hodiny, tak ale az tu pak jednou budes, tak dej vedet a muzem dat nekdy v Seattlu nejaky sraz - urcite tam s manzelem parkrat zajedem
Vendy

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 2:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no ja vim, tohle mi rekli. Jen me napadlo, ze do doby, nez nechas zapsat manzelstvi v Brne na matrice, tak ti defakto snatek tady neplati, tudiz muzes na starej pas potom az budes moc do CR a nechat si ho udelat tady. Me to vzalo ani ne 14 dni. Ale je to jen spekulace.

Jinak my planujeme, ze bych odjela nejak koncem ledna, chci jeste dojet v praci rocni uzaverku a priznani. A pak se budu modlit, aby me tam pustili no. Ale to i ted v zari Smile. Urcite pak dam vedet, neb se budu ptat tech zkusenych co delat.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 1:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nahoře jsem psal o vrácení České občanství, a ptal jsem se jestli vrácení českého občanství nevytváří nějaké problémy. Podle všech odpovědí to zní že ani moc ne.

Máte ještě stejný názor?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema Časy uváděny v GMT - 6 hodin
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.