Znalost angličtiny

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Znalost angličtiny

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Americka anglictina
Autor Zpráva
valaja

Registrace: 30. 08. 2008

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 11:20 pm    Předmět: Znalost angličtiny Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat jak jste na tom byli se znalostí angličtiny před odjezdem do USA? a jak jste na tom teď? A taky za jak dlouho jste se v usa anglicky naučily, Myslím tím na dobré komunikační úrovni. Myslíte si, že se se základní znalostí aj (6-7 let ve škole) dá v americe naucit jazyk za pul roku? rok ? Samozdřejmě vím, že dost záleží na tom mezy kým se člověk pohybuje. Jestli mezy českou komunitou nebo amíky.
Myslím si, že když je člověk mezy rodilýma tak to jde i dřív. Jaký názor na to máte vy? Pokud se tu toto téma již řešilo, tak se předem omlouvám ale ve vyhledavači jsem nic nenašel. Díky za reakce.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 11:59 pm    Předmět: Re: Znalost angličtiny Odpovědět s citátem

valaja napsal:
Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat jak jste na tom byli se znalostí angličtiny před odjezdem do USA? a jak jste na tom teď? A taky za jak dlouho jste se v usa anglicky naučily, Myslím tím na dobré komunikační úrovni. Myslíte si, že se se základní znalostí aj (6-7 let ve škole) dá v americe naucit jazyk za pul roku? rok ? Samozdřejmě vím, že dost záleží na tom mezy kým se člověk pohybuje. Jestli mezy českou komunitou nebo amíky.
Myslím si, že když je člověk mezy rodilýma tak to jde i dřív. Jaký názor na to máte vy? Pokud se tu toto téma již řešilo, tak se předem omlouvám ale ve vyhledavači jsem nic nenašel. Díky za reakce.

Zalezi take na tvych jazykovych dispozicich....ver ze tady spousta lidi zije spoustu let a anglicky se nenaucili a cesky uz zapomneli. To neni ale problem jen ceskych pristehovalcu....znam par podnikatelu odjinud, kteri dodnes maji problemy komunikovat pres telefon v anglictine...a jsou radi ze maji anglicky mluvici personal.

jo a mezy je spravne mezi.... Cool
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 4:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli se chceš naučit jazyk, tak žij mezi lidmi kteří ten jazyk používají. Každé děcko na tomto světě během pár let se naučí docela expertně jakýkoliv jazyk.
HankaV

Registrace: 17. 11. 2008

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 7:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

neda se rict za jak dlouho se naucis jazyk - zalezi jak mo ho potrebujes umet. Bezne denni veci se naucis rychle, odborne uz pomaleji.
Kazdopadne okolnosti te mluvit donuti - loni prijez do USA se slovnikem a vetou jak se jmenuju a odkud jsem - po 5 mesicich jak aupair domluva s rodinou v poho, s ostatnima moc ne - jsem byla porad doma s miminkama. po navratu do Cech uroven Aj opet klesala. Letos prijezd opet se slovnikem ale uz jen na doplneni, ikdyz porad jeste caste a zjisila jsem ze jsem se stydela mluvit - a znovu se ucit poslouchat jak tu Aj zni a velka nutnost rozsireni slovni zasoby. proste nic moc. Ted po 6 mesicich - bez slovniku, celkem to jde i po telefonu, zvladam kontrolovat a vysvetlit synkovi ukoly v Aj a protoze kazdy tyden litam do skoly protoze zlobi tak reseni tehle oblasti taky dobry apod. Ale veci jako cist lejstra jak funguje credit historie - to jsem si tu radsi precetla v CJ - diky za rady Laughing Ale na to abych se jeste sama ucila, na to uz hlavu nemam. Proste jsem z te 18h denni Aj vyflusla, takze gramatika dost vazne. Ale lidi mi rozumi a to co potrebuju zaridit, tak zaridim.
Rozhodne kdyz to srovnam s Nj kterou jsem se ucila 8let ve skole ale s Nemcem mluvila asi jen 5krat tak nemecky se proste ted uz nedomluvim.
Myslim, ze plno lidi je na tom stejne, proste kdyz musis mluvit tak proste musis a tim jak mluvis a posluchas tak to jde samo. Ze mam pravdu? Laughing
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 4:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

HankaV napsal:
Ze mam pravdu? Laughing

Jo, mas. Souhasim s Tvym prispevkem.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Americka anglictina Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA