Green Card

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Green Card

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
Mahony

Registrace: 29. 09. 2008

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 2:06 am    Předmět: Green Card Odpovědět s citátem

Prvne chci vsechny pozdravit, protoze jsem tu novy Very Happy

A ted k veci:
Zit v USA byl vzdy muj sen a ted jsem zacal aktivne schanet informace.

Nejradeji bych ziskal zelenou kartu v loterii, takze na ni mam par otazek:
1) Kdyz momentalne studuju ve tretim rocniku gymnazia a v roce 2010 budu mit (snad) maturitu, mohu se prihlasit, kdyz to je DV-2010?

2) Nekde jsem tu narazil, ze musim byt obcanem zeme ve ktery jsem se narodil. Ja jsem ale narodil na ukrajine, cilize moje rodne obcastvi je UKR, ale jelikoz jsem od mala, takze mam obcanstvi CESKE. Bude s tim nejaky problem?

Jinak bych tam chtel i studovat, ale uplatit jejich university je nerealne, takze chci aspon Community College, nekde v New Yorku.

A je nejaka moznost, pokud se dostanu na Community College, ziskat GC diky tomu? Diky
BUCKETHEAD

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 4:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mahony,
vitej na foru, toto forum je velice dobre na informace. Co se tyce Green Card, tak bohuzel skrz skoly ji nedostanes, ale zase na druhou stranku je velice dobry zacatek, zacit se skolou a vyridit si studentska viza.
Loterie je take moznost jak ziskat GC.
Pokud prijedes jako student do USA tak mas sanci ziskat jak DL (ridicsky prukaz) Tak i SSN( social security card) coz v USA je nezbytne. Bez SSN se uz v podstate neda zit, ale stale jsou tu v USA i na foru lide, kteri nemaji nic a ziji.

Ja zacal turistickyma vizy a po nejake dobe, jsem si nasel pritelkyni, kterou jsem si tu vzal, a skrz manzelstvi jsem obdrzel GC.
Preji hodne stesti a jdi si za svym snem, i kdyz je to dnes velice tezke a musis mit pevne nervy.

Zdar Bucky
hsi

Registrace: 23. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 8:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Jinak bych tam chtel i studovat, ale uplatit jejich university je nerealne, takze chci aspon

To je pravda u bakalarskeho studia. Pokud delas masters nebo phd tak je tech moznosti daleko vic (i kdyz samozrejme zalezi na oboru), a spousta lidi neplati ani vindru. Ale do te doby, nez se te to bude tykat, ti bude tak 22, coz ti ted asi musi pripadat jako vecnost. Wink

Taky bych si dovolila poradit, abys na to sel legalni cestou, i kdyz je to ze zacatku treba trochu tezsi zaridit, jinak se ti do budoucna zavre spousta moznosti.
Mahony

Registrace: 29. 09. 2008

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 4:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky za nazory. Pokud mozno chci vsechno delat legalni cestou, protoze jelikoz bych tam chtel bydlet, tak nechci pripadne zadne problemy.

Nevi nekdo neco o otazce c.1) tedy o tom jestli se mohu prihlasit, pokud jeste studuji SS ve tretim rocniku v roce 2010 budu mit, pokud se nestane nejaka katastrofa Smile, maturitu. Jelikoz se pise, ze nazev je DV-2010.
Psal jsem stejny dotaz na jednu ceskou zprostredkovatelskou agenturu (vim, ze tady tvrdite, ze agentury ne. Ptal jsem se jen ze zvedavosti) a tam mi odpovedeli, ze neni problem. Ale porad jsem skepticky, chtel bych to slysel od vic lidi.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA