po pohovoru

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

po pohovoru

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
Ambra

Registrace: 09. 04. 2008

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 3:35 pm    Předmět: po pohovoru Odpovědět s citátem

Ahoj vsichni,
chtela bych se zeptat na vase zkusetnosti po pohovoru, za jak dlouho vam doslo vyrozumeni a karta a jaky byl vubec pohovor?
Ja jsem byla pred 5ti tydny, bylo to ok, rekli mi, ze do 60ti dnu mi daji vedet a poslou kartu, ale zatim stale cekam, tak se chci zeptat jestli je to normalni, i kdyz by me asi ani nemela prekvapovat ta jejich sneci rychlost. Diky.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 4:58 pm    Předmět: Re: po pohovoru Odpovědět s citátem

Ambra napsal:
Ahoj vsichni,
chtela bych se zeptat na vase zkusetnosti po pohovoru, za jak dlouho vam doslo vyrozumeni a karta a jaky byl vubec pohovor?
Ja jsem byla pred 5ti tydny, bylo to ok, rekli mi, ze do 60ti dnu mi daji vedet a poslou kartu, ale zatim stale cekam, tak se chci zeptat jestli je to normalni, i kdyz by me asi ani nemela prekvapovat ta jejich sneci rychlost. Diky.

zalezi taky v jakem ses state. Nekde to trva 60 dni, nekde i rok.
Ambra

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vim, ze kazdy stat to ma jinak, ja jsem v Illinois a me rekli, ze do 60ti dnu. Rada bych vedela, jak to meli druzi, i kdyz z jinych statu. Proste se podelit o svoje zkusenosti. Je mi jasne, ze kazdy pripad je individualni a zalezi na urednicich.
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 12:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vazne, tohle zalezi od statu. Ale dulezite je, jestli jsi legalni, muzes pracovat, udelat si ridicak atd. Pokud vsechno mas, tak bych to neresila. Pokud ne, trpelivost ...

Ja mam osobne (uz rok) jen razitko v pasu (temp Green card), protoze moji permanent card mi vystavili s preklepem a vim, ze Nebrasce to potrva dalsich dobrych 5 mesicu. A pokud GC nedostanu driv, nez mi vyprsi to razitko v pasu, tak si zase udelam Info Pass appt. a immigrations mi to povoleni prodlouzi. Sice s sebou musim vsude tahat pas, ale to je asi tak vsechno.

Chill out, tohle nejsou Cechy s tisici razitek, notarskych overeni a jinych povoleni. Tohle je Amerika Wink.

Ano, immigrations jsou hrozne pomali atd., a take si pamatuji, jak jsem se jich bala. Ale to uz preslo: moje posledni navsteva na Immigrations byla naopak velice prijemna a s urednici jsme si krasne popovidaly, nasmaly jsme se atd. Takze pokud jsi tu legalne, nemas fake marriage atd, jsi v klidu.

P.S. moji temp. GC po priletu v r. 2005 (na immigrations visa) jsem mela cca do 2 mesicu. Ale na letisti Ti prece daji razitko do pasu a s tim a s immigrations visa si muzes udelat Social security, ridicak, vsechno ... Sorry, neznam Tvoji situaci. Spis dej vedet, co potrebujes. Vim, ze zacatku jsem se take bala vylezt z baraku bez platnych dokladu; to uz me ale preslo = znovu, tohle je Amerika.
Ambra

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 1:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
dikec za info. Jsem tu legalne, mam od minuleho roku prac. povoleni. Ridicak, ID, SS uz mam nekolik let, pas jsem vytahla ted k pohovoru, ktery byl ok. Mela jsem dobreho urednika, papiry si vyrizuju pres sponzorovani z prace, takze nemusim mit obavy s nejakym manzelstvim na oko. Vse je v podstate ok. Jen me to cekani pripada strasne dlouhe Rolling Eyes . Spis by me zajimalo, jak dlouho cekali druzi, protoze se to fakt ruzni podle statu.
Jeste jednou diky za zpravicku.
Dana_MI
Veteran

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 1:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, ja porad jeste cekam ... nejdriv 1.5 roku na odstraneni podminky na GC, ted uz dalsich 6 mesicu (protoze mi zkomolili jmeno) a jeste urcite dalsich 6 mesicu cekat budu.

A ano, ruzni se to podle statu; presneji receno podle imigracniho strediska. Nebraska sucks.
Ambra

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 1:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Za jak dlouho ti ta karta dosla po pohovoru? Ja bych chtela co nejdriv jed domu, kvuli zdravotnictvi, potrebuju technickou Very Happy na sve telicko.
Jo a Illinois sucks too Rolling Eyes
Dana_MI
Veteran

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 2:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja zadny pohovor nikdy nemela - jenom v Praze na US embassy; tam jsem dostala immigrations visa (v r. 2005 jeste slo udelat direct consular filling). A karta mi prisla do 2 mesicu po vstupu do USA = asi by se to dalo prirovnat k pohovoru (na letisti). A delal to Texas (tehdy).
Dana_MI
Veteran

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 2:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo a muzes pozadat o advanced parolle - ja to tedy nedelala, ale vim, ze by to melo jit. Info Pass appt. je reseni.
Ambra

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 2:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem byla na pohovoru na emigracnim, tam mi rekl urednik, ze do 60ti dnu mi ma dojit jak vyrozumeni o pohovoru, tak i karta. Tak cekam. Ted uz je to 6 tydnu. Asi budu muset zapojit pravnika.
Diky za vsechny odpovedi.
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 11:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ambra napsal:
Ja jsem byla na pohovoru na emigracnim, tam mi rekl urednik, ze do 60ti dnu mi ma dojit jak vyrozumeni o pohovoru, tak i karta. Tak cekam. Ted uz je to 6 tydnu. Asi budu muset zapojit pravnika.
Diky za vsechny odpovedi.

Ono s temi GC pres sponzora v praci to trva dele. Takze trpelivost,ses tu legalne, takze nemas co resit myslim.
Ambra

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 3:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nic neresim, jen to cekani je dlouhe. I kdyz jsem zase slysela, ze pry ted GC jedou jak po masle, ze to vyrizuji strasne rychle. Mozna je to tim, ze ja ji nebudu mit pres snatek, tak to asi berou jinak.
Ambra

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 6:45 pm    Předmět: GC Odpovědět s citátem

Ahoj vsichni,
tak uz mi ta karta dosla, skoro to bylo tech 60 dnu. Jeste jednou dikec za vsechny rady. Zdravim.
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 6:53 pm    Předmět: Re: GC Odpovědět s citátem

Ambra napsal:
Ahoj vsichni,
tak uz mi ta karta dosla, skoro to bylo tech 60 dnu. Jeste jednou dikec za vsechny rady. Zdravim.

Gratuluji, popripade muzes napsat jaks ke karte prisla, v jakem oboru pracujes.....muze to byt pro nektere zajimave. Tech co maji kartu pres zamestnavatele neni moc....chci rict ze treba tady v Californii temer bez sanci.
Ambra

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 6:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neni co moc psat, jen to, ze jsem mela stesti na dobry lidi, kteri mi chteli pomoc, postarali se o vse, meli dobreho pravnika. Mela jsem proste stesti. Zdravim vsehny na foru.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA