Co je dneska lepší?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Co je dneska lepší?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
Magor25

Registrace: 11. 12. 2007

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 11:56 am    Předmět: Co je dneska lepší? Odpovědět s citátem

Co je dneska lepší? Klasika je USA a Kanada. Ale i západní Evropa (Irsko) je docela zajímavá. V některých oblastech jsou platy v Irsku dokonce vyšší, jak za mořem.
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 4:14 am    Předmět: Re: Co je dneska lepší? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Magor25 napsal:
Co je dneska lepší? Klasika je USA a Kanada. Ale i západní Evropa (Irsko) je docela zajímavá. V některých oblastech jsou platy v Irsku dokonce vyšší, jak za mořem.

Tak nevim, proc se kazdy cpe do Ameriky Shocked
marcibrn
Anonymní

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 10:27 pm    Předmět: kde Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

ja si myslim ze kazdy si ma vybrat zit kde se mu libi a neni to otazka kde vydelas vic penez je to otazka kde budes stastny tj u mne pobrezi jizni Kalifornie a u nekoho jineho treba v CR
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 10:37 pm    Předmět: Re: kde Odpovědět s citátem

marcibrn napsal:
ja si myslim ze kazdy si ma vybrat zit kde se mu libi a neni to otazka kde vydelas vic penez je to otazka kde budes stastny tj u mne pobrezi jizni Kalifornie a u nekoho jineho treba v CR

Velmi romanticky sentiment - nicmene realita je takova, ze pokud si "vyberes" treba Japonsko, tak mas pech, pac Japonci jsou extremne xenofobni a nejsou na zadne 外人 zvedavi, pokud si vyberes Monaco, tak si priprav par melounu na kazdy rok pobytu a pokud si vyberes Somalsko, Pobrezi Sloviny nebo prakticky kterekoli jine misto v Africe, tak si nejdriv sestav malou soukromou armadu.

Svet, ve kterem si kazdy bude moct vybrat, kde zit, je jeste hodne daleko.
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 7:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A co ty BR?
V tvem pripade volis cestu kde nejses pripoutany k nicemu a teoreticky k nikomu. "Life is highway and it's my way" was a nice song, however... Wink
Tak jsem si zil v 80 letech a musim priznat ze to bylo velice dobrodruzne a i uspokujici.
Ale kazdy normalni chlap se jednou usadi a nezalezi to kde ale s kym.
Porad patras,kde se usadit?
Cool
marcibrn
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 7:02 pm    Předmět: Re: kde Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
marcibrn napsal:

Velmi romanticky sentiment - nicmene realita je takova, ze pokud si "vyberes" treba Japonsko, tak mas pech, pac Japonci jsou extremne xenofobni a nejsou na zadne 外人 zvedavi, pokud si vyberes Monaco, tak si priprav par melounu na kazdy rok pobytu a pokud si vyberes Somalsko, Pobrezi Sloviny nebo prakticky kterekoli jine misto v Africe, tak si nejdriv sestav malou soukromou armadu.

Jsou lidi kteri kdyz chcou nekde bydlet tak jdou za svym - mam kamosku jak v Japonsku tak v Monaku, v Africe a vubec po cele planete takze tak strasnej problem to zas nebude. Je to jen otazka priorit a jak moc to chces a jakou cenu jsi ochoten zaplatit ( jasne ze nemluvime jen o penezich ze)a nejake to stesti. Cesi se ted muzou svobodne pohybovat to je realita, co s tou realitou udelas je tvoje vec. Ze ti budou stat v ceste prekazky to je taky realita. Otazkou je jak se k nim postavis, znam tisice lidi co si vymysli tunu duvodu proc to nejde ale jen par co se to snazi zmenit a jdou za svym. Ja jsem bydlela uz v 5 zemich protoze jsem chtela, nebylo to jednoduchy se tam dostat a nebylo jednoduche tam zacit. Jinak tady na uzemi USA je to specialne velmi jednoduche - je libo Hawaii, Alaska, Montana ci NYC? Do par tydnu tam muzes byt a zit to je REALITA ne romaticky sentiment, delaji to spousty lidi a jen blazen by bydlel v Chicagu ktery nesnasi a snil treba o Floride...
marcibrn
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 7:03 pm    Předmět: Re: kde Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
marcibrn napsal:

Jsou lidi kteri kdyz chcou nekde bydlet tak jdou za svym - mam kamosku jak v Japonsku tak v Monaku, v Africe a vubec po cele planete takze tak strasnej problem to zas nebude. Je to jen otazka priorit a jak moc to chces a jakou cenu jsi ochoten zaplatit ( jasne ze nemluvime jen o penezich ze)a nejake to stesti. Cesi se ted muzou svobodne pohybovat to je realita, co s tou realitou udelas je tvoje vec. Ze ti budou stat v ceste prekazky to je taky realita. Otazkou je jak se k nim postavis, znam tisice lidi co si vymysli tunu duvodu proc to nejde ale jen par co se to snazi zmenit a jdou za svym. Ja jsem bydlela uz v 5 zemich protoze jsem chtela, nebylo to jednoduchy se tam dostat a nebylo jednoduche tam zacit. Jinak tady na uzemi USA je to specialne velmi jednoduche - je libo Hawaii, Alaska, Montana ci NYC? Do par tydnu tam muzes byt a zit to je REALITA ne romaticky sentiment, delaji to spousty lidi a jen blazen by bydlel v Chicagu ktery nesnasi a snil treba o Floride...
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 8:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud pujdes do dusledku, tak se Cesi (a taky kdokoli jiny) mohli vzdycky svobodne pohybovat. Ale opet je nutny "reality check" - jet nekam na dovolenou a prestehovat se nekam jsou dve rozdilne veci. Samozrejme, muzu touzit po tom zit na jiznim polu - prestuhuje se tam a nez mi dojdou zasoby, tak tam budu i zit ... Tohle je velice prehnane, ale jde tady o podobnou vec jako jsem tady probiral s Bubakem ohledne immigration enforcement a co tady rikam o tech lidech, kteri tvrdi, jak se sem do US dostali lehce, rychle a legalne - je to otazka realnych moznosti pro velke skupiny a ne par jedincu. Jasne, pokud jsi Alex Ovechkin, tak je Ti 18 let, prijedes do Ameriky, strci Ti do ruky par melounu na uvitanou, auto, barak uprostred D.C. a pet asistentu, kteri budou 24/7 sledovat jestli nepotrebujes poskrabat na zadech. Anebo, pokud jsi hezka ceska holka, tak ... jsou jine talenty pozadovane po celem svete ... Embarassed ... prilis cynicke???

Svoboda je iluze ("just another word for nothing left to lose" abych citoval J.J.) a volnost pohybu tuplem.

Znam spoustu lidi v Chicagu, kteri by chteli pryc, ale muzou - vsichni od Pisklete i jinych prispivatelu vime jak to ted na FL chodi. A jestli mi tady zase nekdo rekne, ze si za to muzou sami, tak ho kousnu.

Ja jsem usazeny Pete - tady v Southwest OH, protoze tu je jedna z nejlepsich freight density v US, ale malem jsem se stehoval do Chicaga (na kterezto zasveceni znaji muj nazor), pac tam je jeden z nejlepsich zadku V US a na Zemi vubec ... ehm, sem chtel rict jedna velmi mila, inteligentni, talentovana (co se jeste rika zenskym, kdyz jim vejrate do vystrihu... Confused ?) a vubec uzasna slecna. Do Chitownu nechci ani za zlate prase, ale co mi zbyva ... kde je moje svoboda?????
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 10:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Svoboda je iluze ("just another word for nothing left to lose" abych citoval J.J.) a volnost pohybu tuplem.

... kde je moje svoboda?????

Svoboda vybrání neznamená svoboda od výsledků toho vybrání.

Máš klidně možnost si vybrat kde bydlíš, co děláš, s kým žiješ, atd. Ale když si to vybereš, tak budeš muset žít s výsledkami Tvého vybrání. Vše má své plus a mínus.

Chceš žít v Česku kde máš pěkné hory, zámky, a hospody? Fajn, ale nef
Piskle

Registrace: 20. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 2:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cest praci sousky a soudruzi:o))))))))))))
Jak se mate?? Ja super.
Do Chiga bych nesla,ale co me jednou zbyde?
Je tu krasne(na FL),ale prace tu neni,penize jak by smet a peceni holubi tu nelitaj do huby.
V Chigu je muj manzel,ktery prileti dom na 4 dny a odleti i s dcerkou,ktera je uz unavena FL.Ne tim,ze je tu pro mlade ho*no zivot(krasny gulf a palmy to tu nezachrani),ale neni tu vubec prace.Je to hnus velebnosti.
A ja se synkem tu zatim zustavame,pac ja tu praci mam a syn tu chce dodelat high school.
Tak se nase rodinka uplne rozdeli.Ale nejsme zadna kurata a musime to zvladnout.I kdyz nekdy to odlouceni od manzela prispeje jen k tomu lepsimu Laughing Co si budeme namlouvat.
Pak tam synek bude letat na prazdniny a hotovo.Alespon se kluk nekam podiva.
Ja nejsem zadna trasoritka,ktera bude bulet,ze je manzel 1500 mil od domova.Toto uz mame davno za sebou Mr. Green
Pak dam vedet,jak se tam dcerka uchytila.
Tak se zatim mejte(denne) Mr. Green ,brzy se ozvu.

P.S. pro Biga. Hele prde,sorry,ze jsem neodpovedela na text message.Jsem busy.Chodim do baletu(teda do prace) a jeste do fitka.Jsem uz shodila 21 poundu.Jeste ze me bude modelka!!! Po tech vsech nervacich!!! Laughing Wink
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 5:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano Piskle.Presne tak. Manzelska prestavka neuskodi. Wink Hlavne aby jsi to s tim baletem neprehnala. Razz
Pak by se za tebou mohli otacet,znovu chlapi.Jsem rad ze prezivaz,zivot neni ani lehky tady v Arizone.Deti zlobi a puberta s nema triska. Twisted Evil Apropos,mam ted doma take piskle. Je to mesic stary Robin.
Muj syn ho prinesl jako piskle a ted kdyby jiz mel odletet a starat se sam o sebe tak za mnou chodi jak pes. Skoda ze tady nemuzem davat fotky.Drz se a good luck.AZP. Cool
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 2:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://imageshack.us/ tady se daji pridat fotky
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 3:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://img149.imageshack.us/my.php?image=picture077sf8.jpg
Piskle

Registrace: 20. 01. 2005

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete.Dik za good luck.Vis,ja byla ochotna udelat vse pro zachranu rodiny.Podstoupit nemozne,pristoupit na odlouceni atd.Jenze ta druha strana me podrazila.
Ale uz je vse OUKEJ Cool ,tak ted se nenervuji,nepremyslim o tom,kdy se budu muset vystehovat z domu(stale tu jsem s deckama) a ziji day by day.A to jsem kdysi odmitala.Kazdemu jsem rikala,ze musi premyslet do budoucna.NE!Ja ziji ze dne na den a mam z kazde malickosti(treba ze me... Laughing )velkou radost.
Pokud te tvoje druha strana podrzi,pomuze,nezklame,tak je zivot uuuplne o necem jinem.Ale pokud se snazi jen jedna strana a ta druha podrazi nohy.Hm...nadelas akorat tak ho*no.
Na to,ze jsem byla uca 15 let,tak dneska slohova prace za 5.Jsem totiz po flamu...ehm(zase po 100 letech),takze muj mozek ma offa.
Nevermind...tahnu do loze.To je hnus velebnosti.Jak muze nekdo flamovat kazdy weekend???Ja jsem z toho mrtva.
Tak ja tahnu...adios embryos. Wink
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 6:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teda Ty to mas jako na houpacce, prde. Docela rozdil od toho predesleho prispevku a musim se priznat, ze jsem mel obavy. Telefon nezvedas, ani textovka nic ... sem si rikal, ze uz bydlite nekde pod mostem.

Koukam, ze to ale neni tak zle. Ono to nikdy neni tak zle jak se zda. Mlade se v Chicagu bude urcite libit. Mozna bych Ti mohl dat telefon, na tu mou nanny - ta ma zkusenosti a hlavne kontaktu k nezaplaceni - ale nevim, jestli bych nedostal po papuli, ze rozdavam jeji cislo.

Kazdopadne hodne stesti a taky by ses mohla nekdy ozvat (nebo eventuelne zvednout telefon Twisted Evil), aby jsme to mohli trochu rozebrat. Nebo se stav po ceste do Chicaga, dame par piv a ja Te pak dovezu ten zbytek.

Nebo si Te tu necham, kdyz se Te ten Tvuj manzel tak nezaslouzi ... pomuzes mi s mym dilema - spousta penez a nema je za me kdo utratit Crying or Very sad.
Anonymní

PříspěvekZaslal: út květen 18, 2010 6:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Fotky se sice nedaji davat sem,ale na Facebook ano.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA