BUY BY? Odkud nakoupit?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

BUY BY? Odkud nakoupit?

Autor Zpráva
vatnajokull

Registrace: 08. 05. 2008

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 6:17 pm    Předmět: BUY BY? Odkud nakoupit? Odpovědět s citátem

Dobry den, velice rad bych se informoval, odkud nakoupit obleceni, elektroniku ci jine zbozi v USA.

Zatim jsem narazil na obchodni sit Wall-Mart, ktery se mi jevi jako Tescu tady u nas. Co se tyce cen, tak jsou slusne a rad bych si tam neco koupil. Napadla me moznost vyuzit dovazky do konkretniho wall-martu, kde by mi to bratranek pouze vyzvedl a predal rodicum pri blizke navsteve USA. Ma nekdo s Wall-Martem ( prevazne oblecenim ) zkusenosti?

Dale bych ale spise potreboval tip, kde kupovat pres net obleceni ve Statech ( jaky eshop? ). Samozrejme obleceni typu Wall-Mart neni zrovna nej, tak bych se rad porozhledl i po jine nabidce ( znackove obleceni, dost se mi libi styl NFL, slevove obleceni, ... )? Nevite nekdo, na kolik vyjde dovoz do CR? Jakym zpusobem je to nejvyhodnejsi?

Zatim me napadli tyto zpusoby, o kterych bohuzel nemam prilis informaci:

1.) Rodice navstivi USA. Zadat adresu bratrance, kam vse dojde. Oni to privezou do CR.
*** Avsak slysel jsem, ze je mozne prevest 20kg v kufru na osobu bez doplatku v letadle?

2.) Nechat si to poslat z USA z konkretnich obchodu do CR?
*** Platit ruzna cla, mytne, ci "wax?"?
S timto nemam zkusenost a rad bych se neco dozvedel.

3.) Nechat si to poslat bratrankovi do USA a on mi to preposle jako fyzicka osoba?
*** Ze pry se v tomto pripade neplati zadna cla atd., ale kdo vi, kolik stoji tento zpusob dopravy, co?

Prosim vsechny o informace, jez mate k dispozici. Co jste jiz vyzkouseli, co muzete garantovat, nebo alespon doporucit.
Jsem rad za kazdy komentar Wink
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 9:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pekne obleceni najdes na www.territoryahead.com je to luxusni obcho a urcite ti to poslou i do ceska ale nevim za kolik,to se da snema domluvit.Velice seriozni firma vzdy jsem byl spokojen.
vatnajokull

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, neni to spatne, ale obleceni tam mi prijde presprilis predrazene. Obycejne polo tricko za 600,- je pro me docela nevyhodne.

Tady Wall-Mart se mi zatim jevi jako levne-kvalitni?-"pekne".
Ale jak jsem jiz psal, rad bych si koupil i nejake znackove obleceni, tedy prosim o tipy? Smile
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 4:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sorry, ale Wal Marty jsou americkym ekvivalentem vietnamske trznice u nas, to ja kdyz uz neni vyhnuti radsi nakupuju v sekacich - stejne smejdy a Goodwill a Salvation Army aspon prispivaji na nejaky tou charitu Mr. Green

Doporucuju outlet malls (Google it!) pokud mas tesny rozpocet:

www.outletbound.com
www.premiumoutlets.com

BTW. pokud vim, tak se dneska uz oteviraji a proclivaji i baliky odesilane privatne, takze tim si asi moc nepomuzes. Doporucoval bych, aby Ti to rodicove nebo nekdo jiny prevezli.

To se tu nenajde zadna shoppingem posedla zenska, ktera se vyzna a poradila by lip nez ja Question
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 12:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tady je znackove boleceni"pro tebe drahe"a wall mart prodava jen cinsky crap" vetsina americanu nechodi do wall martu nakupovat oblecen-je to pro ty nejchudobnejsi.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 12:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nesouhlasím že WalMart je jenom pro chudé, a že se tam prodávají jen šmejdy. Můžeš tam najít dobré věci. Sice bych tam nešel si koupit oblek, ale neměl bych problém si koupit nějaké tričko, kalhoty nebo tenisky. Je to v Walmartu levnější
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 1:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlynku kdy jsis naposled koupil obleceni ve WALLMARTu?????
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 1:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes jsem ve Walmartu zakoupil par Levi Strauss za $19.98. Jsou to original ne ten smejd ktery prodavaji v Cechach Vietnamci. Samozrejme to posilam do Cech rodina a znami maji porad zajem o kvalitu..a musim uznat ze jsou Levisky udelany dobre. Ja davam prednost Wrangler. A ty staly 13 dollaru. Myslim si ze je to levnejsi nez to bylo pred dvaceti roky.AZP. Wink
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 9:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A tak to ja jsem koupil na podzim Levi'sky (nebo je to Levisky, bez apostrofu, kdyz je to pocestene???) v Levi's Company Store za $8. Jediny problem s Outlets (podle me) je fakt, ze nemaji takovy sortiment stylu a velikosti, ktery uspokoji narocneho zakaznika a obcas se da rict, ze jsou tam jenom lonske modely - ale pokud to vezes do Cech, tak je to stejne dva roky pred cimkoli, co se nosi tam Twisted Evil ... a samozrejme na rozdil od supermarketu a mallu nejsou na kazdem rohu.

Pokud uz do neceho "investujes", tak kupuj spis znacky ... at uz to bude kdekoli ... tech Wal Mart a podobne supermarkety zase az tolik nemaji.
vatnajokull

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2008 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chapu, mate tedy nejake osvecene ''znackace'', kde je moznost poslani do CZ, nebo alespon vyzvednuti ( nejlepe IL ) a nabidka outletu?

Zde doporucene www.outletbound.com a www.premiumoutlets.com neukazuji presnou nabidku, ale jenom sale-days.
Marcibrno

Registrace: 02. 06. 2007

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 9:43 pm    Předmět: znackove obleceni Odpovědět s citátem

ja osobne nikdy obleceni ve Walmartu nekupuju a nikdy nebudu. Je mizerne. To uz radsi Target.
Jinak technicky vsechno obleceni je znackove ( ma nejakou znacku) jen nektere jsou oblibene a jine ne.
Ja osobne rada Ralph Lauren, Tommy Hilfinger a Jones New York protoze mi sedi ( jsem mensi a hubena) , jinak myslim ze vetsina je vyrabena v Cine, Indii ci jine zemi takze je to fuk. Jedna vec je ale jista obleceni koupene v USA se nesrazi a neztrati barvu jako v CR at uz od Vietnamcu ci obchode a "znackove" obleceni je tu 2-3x levnejsi nez v CR.
Kdyz uz chces dovezt obleceni z USA mel bys koupit neco kvalitniho,ma to strih, co vydrzi a to Walmart urcite neni, zkuz ty outlety, Marshalls, ci normalni malls jako Macy's, JC Penny, je tuny "znacek" ktere jsou zname po svete.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 11:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele, nejsou Ralph Lauren a Tommy H. panske znacky? Doporucovat to klukovi je jedna vec, ale nosit to sama??? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Uz mlcim, sic zase dostanu od nekoho zprda.

Pod pojmem znacka se samo sebou rozumi "world wide recognized brand", i kdyz treba muj tatik byl spokojeny s vyrobni kvalitou i vetsiny mistnich "non-brands" a "in-house-brands". Kdyz narazis na nejaky solidni "sale" (vyprodej) v mall-storech, tak se tam taky daji znackove veci levne - JC Penney, Kohl's a tady u nas taky treba Dillards a Elder&Beerman, jsou zname slevama az 80%.

Co se tyce jake znacky doporucit - kup, co se Ti libi a pokud to bude v solidnim retezci nebo nejakem outletu, tak to bude "safe".

Pokud mas vic penez nez rozumu, tak jdi na "Magnificent Mile" (nebo jak se to jmenuje) v Chicagu.
vatnajokull

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 9:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uzasne! Macy's, JCPenny a Kohl's nemaji chybu. Dobra velka i znackova nabidka. Strasne vam dekuji Wink

*Ted jeste jedna vec, nevite, jestli tyto stores posilaji i od CZ? Popr. na kolik to vyjde?

*V jinem pripade, nakoupi-li se zbozi tam a posle se do CZ pres prostrednika, neznate nejake renomovane ''sending companies''? Slysel jsem o nejake polske firme ( asi 23kg = 200$ = 4 tydny ), coz neni nejlevnejsi, ale pri vetsi objednavce se to snad vyplati?
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 11:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli nejaky obchod posila do zahranici bude mit uvedeno na svych strankach v Shipping policy. Mel by tam mit i uvedene ceny za postovne.
Klara

Registrace: 04. 05. 2006

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 1:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ralph Lauren a Tommy H. jsou preci jak pro muze tak pro zeny.
Co se tyce postovnyho za posledni dobu se to hodne zhorsilo co se tyce delky poslani.Obvykle balik sel 4-7 dni,tet jde az 8 tydnu....ja posilam tydne 10-20 baliku,tak to bohuzel vim...nevim kde je problem ,ale na americke strane to neni.Psala jsem i na ceskou celnici a nikdo mi na to nic konkretniho neodpovel.Udajne to je tim,ze tekon kazdy balik prohlizej individualne a tim je to zpozdeny...nevim.Ale treba mam smulu jenom ja Smile
Pokud si budes nechat posilat zbozi primo z obchodu ,tak mas vysoukou sanci,ze ti to proclej!
vatnajokull

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, no tak to by chtelo sehnat nejakeho prostrednika?
Ackoliv rodinneho pribuzneho bych ve Statech mel, tak vzhledem k tomu, ze je to vzdaleny rodinny prislusnik, tak bych ho tim nechtel zatezovat.

Neni tu nekdo zijici v Americe ( nejlepe duveryhodna osoba - to asi na internetu nepoznam, co? Laughing ), ktera by byla ochotna mi neco pos(í)lat, tak aby z toho taky neco mela?

Jinak dekuji mnohokratero za "Shipping policy", to bylo to, co jsem hledal Smile Bohuzel znepokojila me ta poznamka s clem Sad
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 4:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Klara napsal:
Ralph Lauren a Tommy H. jsou preci jak pro muze tak pro zeny.
Co se tyce postovnyho za posledni dobu se to hodne zhorsilo co se tyce delky poslani.Obvykle balik sel 4-7 dni,tet jde az 8 tydnu....ja posilam tydne 10-20 baliku,tak to bohuzel vim...nevim kde je problem ,ale na americke strane to neni.Psala jsem i na ceskou celnici a nikdo mi na to nic konkretniho neodpovel.Udajne to je tim,ze tekon kazdy balik prohlizej individualne a tim je to zpozdeny...nevim.Ale treba mam smulu jenom ja Smile
Pokud si budes nechat posilat zbozi primo z obchodu ,tak mas vysoukou sanci,ze ti to proclej!

zdrzeni je tim ze se diky poklesu dolaru zvysil pocet baliku z USA a celnici nestihaji. Cca pred mesicem o tom hodne psali na netu ve zpravach.
Klara

Registrace: 04. 05. 2006

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono sehnat nekoho budes mit asi problem,ta duvera musi byt vzajemna.Ja timto zpusobem ,co ty hledas ,odesim baliky kazdy tyden,ale trvalo mi to asi rok nez jsme si vybudovala "klientelu" .Posilam lidem baliky ktery jsem nikdy nevidela-oni si zbozi zaplati nechaji poslat ke me.Nekdy se jedna o 1000$ zbozi.Museji mi samozdrejme duverovat,ze jim to odeslu,coz neni problem....Ale nekdy si tak rikam co se tem lidem asi honi hlavou,protoze kdybych byla potvora a nikdy jim nic neposlala ,tak me asi tezko dohledaj Smile Ale ja to nemam zapotrebi :-)tim jsem ti chtela rict-davej si bacha,ne vsichni jsou poctivci,ale samozdrejmne ze i poctivy lidi stale existuji:-) Drzim ti palce at nekoho najdes!
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 4:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vatnajokull napsal:
Aha, no tak to by chtelo sehnat nejakeho prostrednika?
Ackoliv rodinneho pribuzneho bych ve Statech mel, tak vzhledem k tomu, ze je to vzdaleny rodinny prislusnik, tak bych ho tim nechtel zatezovat.

Neni tu nekdo zijici v Americe ( nejlepe duveryhodna osoba - to asi na internetu nepoznam, co? Laughing ), ktera by byla ochotna mi neco pos(í)lat, tak aby z toho taky neco mela?

Jinak dekuji mnohokratero za "Shipping policy", to bylo to, co jsem hledal Smile Bohuzel znepokojila me ta poznamka s clem Sad

tak to by te melo znepokojovat jeste DPH Wink
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2008 1:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne by asi nejvic znepokojovalo to, jak se u nas na postach a celnicich krade.
vatnajokull

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2008 6:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:

Jake DPH zase Smile)? Chapu, ze ceny na webu asi nebudou s dph, ale kolik tam mohou mit tak DPH? 5%?

Big_Rig napsal:
Mne by asi nejvic znepokojovalo to, jak se u nas na postach a celnicich krade.

Tak to si uderil hrebicek na hlavicku. Ale ne, nevidel bych to tak cerne. Nebo spise doufam.

Jeste jednou se Vas chci zeptat, neznate nejakou dobrou shipping-agenturu do cz?
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2008 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vatnajokull napsal:
czolgos napsal:

Jake DPH zase Smile)? Chapu, ze ceny na webu asi nebudou s dph, ale kolik tam mohou mit tak DPH? 5%?

ceny na webu budou konecny, ale kdyz neco dovazis do CR ze zahranici, tak musis zaplatit 19% DPH a clo. Plati od urcite ceny zbozi. Vic si najdi na webu Celni spravy.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Obchod Nordstrom zacal od vcerejska posilat do Cech.

http://shop.nordstrom.com/
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 12:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Sorry, ale Wal Marty jsou americkym ekvivalentem vietnamske trznice u nas, to ja kdyz uz neni vyhnuti radsi nakupuju v sekacich - stejne smejdy a Goodwill a Salvation Army aspon prispivaji na nejaky tou charitu Mr. Green
...

a
Henek napsal:

tady je znackove boleceni"pro tebe drahe"a wall mart prodava jen cinsky crap" vetsina americanu nechodi do wall martu nakupovat oblecen-je to pro ty nejchudobnejsi.

a
AzPete napsal:

Dnes jsem ve Walmartu zakoupil par Levi Strauss za $19.98.

Vidim ze jsme stejni jako Americani: nikdo nechce priznat ze ve WalMartu nakupuje.

http://www.youtube.com/watch?v=repxFQXVsHc

Predevsim k tomu co AzPete napsal, viz 0:45.
Clayton

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 1:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já tedy s Walmartem žádný problém nemám, asi nejsem typický Američan ani Čech Smile Ve Walmartu se dá dost věcí nakoupit podstatně levněji než kdekoliv jinde (uvažuji o naprosto shodných výrobcích). Ve Walmartu často kupuji např. střelivo (na blbnutí to stačí, nestřílím závodně), běžné potraviny, levné oblečení (do terénu s Jeepem si opravdu nebudu brát nic za stovky dolarů - stejně to za dvakrát zničím). U nás se dá kupodivu ve Walmartu koupit docela dobré maso, zelenina/ovoce je bohužel hodně mizerná. Walmart je u nás jediný obchod otevřený 24 hodin denně, to se také často hodí.
Jediným důvodem, proč ve Walmartu nenakupuji častěji a běžné denní nakupy dělám v Ralphs, které vychází často až o 20% dráž, jsou velmi dlouhé fronty u pokladen. Walmart pravděpodobně nestojí o zákazníky jako jsem já, kteří nejsou kvůli úspoře 20% ochotní strávit 15 minut před pokladnou. Je to jejich obchodní politika, kdyby přijali víc pokladních, tak by jim nárůst zákazníků pravděpodobně zvýšené náklady nenahradil. Škoda.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Business Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic