jak se stat obcanem USA?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

jak se stat obcanem USA?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
gabby

Registrace: 04. 04. 2008

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 3:17 pm    Předmět: jak se stat obcanem USA? Odpovědět s citátem

Dobry den vsem,

mam dotaz a verim,ze by budete schopni odpoved. A za odpoved predem dekuji. Smile

Jak se stat obcanem USA? Rekneme,ze cesky plnolety zak se vydal do Ameriky jako ,,exchange student", ale ted se mu tu zalibilo a nechce uz nikdy zpet do CR, protoze bohuzel vidi u Cechu jen ty negativni stranky- lzou, kradou, pomlouvaji, zavidi, nepreji... Co pro to musi udelat? Je zde vubec nejaka legalni cesta jak zustat?

Dekuji moc,
preji krasny den vse,
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Nejsnadnejsi a nejrychlejsi je se vdat/ozenit s US obcanem. Potom taky pres zamestnavatele ale to je nejiste a zdlouhave. Anebo GC lotery ale to je jak kazda jina lotery.
Bernau

Registrace: 24. 02. 2007

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 8:16 pm    Předmět: Re: jak se stat obcanem USA? Odpovědět s citátem

Ozenit se je nejrychlejsi. Muzes pozadat o naturalizaci "uz" za tri roky po obdrzeni GC.
Jinak je to 5 let.
Ondra P.
Anonymní

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 1:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Takže kdybych se oženil s američankou, tak okamžitě získám zelenou kartu?
Bernau

Registrace: 24. 02. 2007

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 3:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ondra P. napsal:
Takže kdybych se oženil s američankou, tak okamžitě získám zelenou kartu?

No ne okamzite Very Happy Budes si muset "chvilku" pockat. Moje "chvilka" trvala skoro jeden rok.

Jinak toto je nejrychlejsi zpusob (o kterem vim). Muzes o US obcanstvi pozadat "uz" po trech letech po obdrzenei zelene karty. U vsech ostatnich zpusobech (prez zamestnavatele, investment atd.) musis cekat 5 let nez muzes pozadat o obcanstvi.

Mozna jeste nejaky kongresman anebo senator by mohl proces urychlit ale proc by to delal, ze? Wink
Jelen

Registrace: 29. 03. 2010

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 7:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sice staré téma, ale porýpu v něm, protože mě zajímá jedna věc, na kterou jsem se tu nedočetl odpověď. Informace zní, že GC od manželství může trvat třeba i rok, kde potom ten člověk může žít? Musí jet domů a do U.S. se pak může vrátit až po obdržení G.C.?
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 7:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jelen napsal:
Sice staré téma, ale porýpu v něm, protože mě zajímá jedna věc, na kterou jsem se tu nedočetl odpověď. Informace zní, že GC od manželství může trvat třeba i rok, kde potom ten člověk může žít? Musí jet domů a do U.S. se pak může vrátit až po obdržení G.C.?

Zalezi,kde se ozenis,pokud v Cesku s US obcanem,tak si vyrizujes "papiry" v Cesku a musis pockat az dostanes svou Temp. GC,aby jsi mohl odletet do USA. Pokud se ozenis na uzemi USA,tak si vse vyrizujes tady,respektive do Ceska nemusis,pokud nechces.
Jelen

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dík za reakci, mě se to stejně netýká, jen mě to tak zajímalo, všude jsem tu četl neucelenou informaci a to mě rozčilovalo Very Happy
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jelen napsal:
Dík za reakci, mě se to stejně netýká, jen mě to tak zajímalo, všude jsem tu četl neucelenou informaci a to mě rozčilovalo Very Happy

Jak uz jsem tu nekolikrat napsal, to co se tady pise nemusi byt pravda Wink
Jestli chces pravdive zpravy najmi si pravnika Idea
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jelen napsal:

Nechapu proc se tedy rozcilujes nad necim,co se te netyka Confused
Se musis asi hodne nudit,co Laughing
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 9:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
Jelen napsal:

Nechapu proc se tedy rozcilujes nad necim,co se te netyka Confused
Se musis asi hodne nudit,co Laughing

On to urcite chce vedet sam, ale predstira ze je to pro kamarada Wink Rolling Eyes Confused
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky si myslim Wink
Jelen

PříspěvekZaslal: st prosinec 29, 2010 2:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne, jen mi prostě vadila neucelená informace, nechci to pro nikoho, opravdu jsem to chtěl vědět sám Very Happy , navíc ta moje by mi jen těžko dovolila si vzít někoho jinýho, než jí Very Happy prostě mě to jen zajímalo, nic víc v tom nehledejte Smile A opravdu se občas nudím, protože venku je metr sněhu - nemůžu se vrtat ani ve svých autech, navíc mám do 4. dovolenou.

edit: Občas člověka zajímaj věci, co mu jsou v životě na nic. Razz Navíc nejsem typ, co by se na něco takovýho ptal a předstíral, že je to pro kamaráda, kdyby to nebyla pravda Embarassed
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: st prosinec 29, 2010 4:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jelen napsal:
Ne, jen mi prostě vadila neucelená informace, nechci to pro nikoho, opravdu jsem to chtěl vědět sám Very Happy , navíc ta moje by mi jen těžko dovolila si vzít někoho jinýho, než jí Very Happy prostě mě to jen zajímalo, nic víc v tom nehledejte Smile A opravdu se občas nudím, protože venku je metr sněhu - nemůžu se vrtat ani ve svých autech, navíc mám do 4. dovolenou.

edit: Občas člověka zajímaj věci, co mu jsou v životě na nic. Razz Navíc nejsem typ, co by se na něco takovýho ptal a předstíral, že je to pro kamaráda, kdyby to nebyla pravda Embarassed

OK,berem na vedomi Wink
Jinak pro "doplneni",ta "neucelena informace",jak rikas je tady na Foru urcite ve "stavu ucelene",nekde jinde. Vim,ze se tady a to uz nekdo ptal a ja jsem to tu uz nekde psala,presne,jak jsem to napsala tobe Wink
Jelen

PříspěvekZaslal: st prosinec 29, 2010 5:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stejnak dík za info, já na ní ještě nedorazil a to už vlastně skoro rok čtu témata, ale ještě mi asi nepadlo pod myš Smile
Denis
Anonymní

PříspěvekZaslal: st září 18, 2013 1:42 pm    Předmět: jak se stat obcanem usa? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dobry den vsem tak tato konverzace mi snad pomuze a dekuji ja jsem Denis a jsem z Liberce, je mi zatim jen 16let ale o obcanstvi premyslim uz dlouhou dobu. Jen se dockat 18let. A uvidim, ale opravdu dekuji za radu.
Pepa S.

Registrace: 01. 06. 2013

PříspěvekZaslal: st září 18, 2013 4:25 pm    Předmět: Re: jak se stat obcanem usa? Odpovědět s citátem

Denis napsal:
Dobry den vsem tak tato konverzace mi snad pomuze a dekuji ja jsem Denis a jsem z Liberce, je mi zatim jen 16let ale o obcanstvi premyslim uz dlouhou dobu. Jen se dockat 18let. A uvidim, ale opravdu dekuji za radu.

Ahoj Denisi,

no tak to jeste ze ted schvalili to dvoji obcanstvi, takze od 1.1.2014 uz ti vlatne nic nebude stat v ceste Smile

Ne, ted vazne, premyslet o obcanstvi USA je jedna vec, pokud to ale myslis vazne, musis pro to zacit neco delat. To ze ti bude 18 let nic moc na tve situaci nezmeni, USA maji obrovsky previs poptavky lidi co GC / obcanstvi, takze s nim na tebe nikdo cekat nebude.

Pokud se nechces vydat temnou cestou ilegalniho pristehovatelstvi, ci si predem rict "vezmu si americanku" a zadelat si na problemy (osobni i formalni), tak pilne studuj a snaz se neco naucit v CR pripadne v zapadni Evrope. Pokud se dostanes na vysokou, udelas si aspon BS v nejakem aktraktivnim oboru (STEM), melo by pro tebe byt mozne se dostat do USA na zaklade tvych schopnosti a vedomosti viza. Muzes sem prijit na J1 / F1 viza studovat MS nebo PhD, pokud uz budes neco z toho mit z CR, pak postdoc na univerzite nebo v nejake vyzkumne instituci (NIH, FDA).

A pokud bys byl opravdu skvely (a mel aspon BS, lepe MS), pak neni uplne nemozne dosta i H1b viza primo k nejakemu zamestnavateli, pokud si te vybere. Jednou ze zajimavych cest je taky vydat se prvne do zapadni Evropy, najit si tam praci u nejake firmy co ma pobocku i v USA a presvedcit je, ze ti maji H1b viza zaridit.

Kazdopadne ale pocitej s tim, ze to to plan tak na 10-15 let (z tve aktualni pozice 16ti leteho studenta) k ziskani obcanstvi USA) a musis pro to hodne udelat a hodne obetovat.

Jo a taky behem 10-15 let se muzou zmenit imigracni zakony USA (vypada to nadejne, se zmenou k lepsimu, letos nebo spis v roce 2014). Takze starsi informace, treba z tohoto fora, uz nemusi byt pak pravdive.

Hezky den,
Pepa
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA