High School Diploma

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

High School Diploma

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
Marek

Registrace: 13. 01. 2008

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 6:16 pm    Předmět: High School Diploma Odpovědět s citátem

Dobrý den, neví někdo pls o nějaké agentuře která by mi umožnila vystudovat v USA high school diploma?? Já vím že to většinou záleží na řediteli dané školy, jde mi ale o to, že věkový limit na přihlášky je většinou max. 18,5 roku a mě by ve čtvr
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 7:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, uvědom si že High School diploma není nic obdivudného. Je to jen doklad že jsi dodělal povinnou docházku. Skoro každý v USA má High School Diploma. Není to jako např. Maturita je v ČR.

Dávat to na resume nebo životopis je podobné jako kdyby jsi dal že máš řidičák.

Pro lidi co jsou dospělí, a nemohli z nějakého důvodu doděl High School, ale potřebují High School Diploma pro zaměstnavatele nebo aby šli na vysokou, tak si udělají GED. GED je považované za stejnou věc jako High School Diploma, i když to automaticky řekne zaměstnavateli že člověk nebyl schopný nebo nemohl dodělat povinnou docházku.

http://en.wikipedia.org/wiki/GED
Marek

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo já tohle vim, jenomže kdybych někdy v budoucnu chtěl v USA pracovat, tak mi pravděbodobně maturita ze střední z ČR bude k ničemu, proto bych právě chtěl high school diploma. Jo a jinak k ty GED, tam je věkovej limit neomezenej?? Na tom tvym odkazu z wikipedie (díky ti za něj mimochodem Smile ) je napsaný že limit je ten, že to můžou dělat osoby starší 17 let, tak to snad tak bude, akorát sem nepochopil jesli to můžou dělat i občané jiných národností ..
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 8:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, jak jsem psal už párkrát dříve, v USA znají o školství v ČR asi tolik kolik v ČR znají o školství v Anhui. Takže když řekneš někomu že jsi udělal maturitu v Evropě, tak to nikomu nic neřekne.

Ale na druhé straně, zaměstnavatelé si to uvědomují že to neznají, a chápou že v Evropě je i lepší základní vyučování než v USA. Takže já bych spíš dal na životopis že jsi dodělal Gymnásium nebo Střední
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so leden 26, 2008 1:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám kamráda, který si udělal GED, když byl v USA na turistický vizum. Bylo mu kolem 27.
Marek

PříspěvekZaslal: so leden 26, 2008 9:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, a kde se to vůbec dělá a jak dlouho to asi tak trvá? A jenom pořád ještě nechápu v jaký to je formě. Jestli je to ve formě školy, kterou pak v závěru dodělám ve formě testů a tak a získám tak nějakej ten certifikát že sem to dodělal (GED).. - (protože bych si na to určitě musel něco nastudovat Smile) a nebo jestli je to jenom vo tom, že přijdu udělám testy a zase du .. jo a taky nechápu jak už sem napsal, jestli si to můžou nechat udělat i občané jiných národností. Jasný vim že Czolgos psal že to udělal jeho kamarád ale nevim jak to měl s občanstvím ...
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 2:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To co se zkouší je prý velice lehký. Neměl by to být pro normálního (ani pro podprůměrného) člověka problém. Ale Ty máš tři nevýhody.

Zaprvé i když jsi bystrý student, neznáš tolik o Americké kultůře, historii, právách, vládě, a normálním životě v USA jako i podprůměrný Američan. Toto by sis měl studovat. Nemyslím že by to bylo zrovna těžké, a vím že by jsi neměl problém odpovídat na podobné otázky o věcích o ČR.

Zadruhé neznáš angličtinu tak dobře jako i podprůměrný Američan. Toto je ale dosti těžké se naučit. Protože je to těžší než si nastudovat historii nebo zeměpis USA, tak je to logičtější se naučit obsah než si zlepšit angličtinu.

Zatřetí, musíš znát formát testu. Nejde jenom se naučit obsah, ale naučit se jak se bere ten test. Nepodce
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 9:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ma cesky obcanstvi a v USA byl nejdrive jako au-pair a pak rok a pul na turisticky. Trikrat mu prodlouzili bilou kartu. Bylo to v roce 2003.
Marek

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
To co se zkouší je prý velice lehký. Neměl by to být pro normálního (ani pro podprůměrného) člověka problém. Ale Ty máš tři nevýhody.

Zaprvé i když jsi bystrý student, neznáš tolik o Americké kultůře, historii, právách, vládě, a normálním životě v USA jako i podprůměrný Američan. Toto by sis měl studovat. Nemyslím že by to bylo zrovna těžké, a vím že by jsi neměl problém odpovídat na podobné otázky o věcích o ČR.

Zadruhé neznáš angličtinu tak dobře jako i podprůměrný Američan. Toto je ale dosti těžké se naučit. Protože je to těžší než si nastudovat historii nebo zeměpis USA, tak je to logičtější se naučit obsah než si zlepšit angličtinu.

Zatřetí, musíš znát formát testu. Nejde jenom se naučit obsah, ale naučit se jak se bere ten test. Nepodce
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 1:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marek napsal:
No a s tím občanstvím to teda vypadá že by to neměl bejt problém ..

Nepřeklepl jsi se? Wink
Marek

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:
Marek napsal:

Nepřeklepl jsi se? Wink

Proč?? Vždy
Klara

Registrace: 04. 05. 2006

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 3:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Optimistum stesti preje Wink Marku, az sem nekdy dorazis ,nezapomen prosim psat jak se dari.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:
Marek napsal:

Nepřeklepl jsi se? Wink

Myslím co tím chtěl říct, že není potřeba aby byl občan USA. Podle wikipedie jen tam musí žít. Pokud vím, tak na žádný test ve školství nepotřebuješ být občanem USA. Vzhledem tomu že velké procento studentů na vysokých školách jsou cizinci (na některých programech je víc cizinců než Američanů), tak chtít občanství na akademické testy by nebylo umožnitelné.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marek napsal:
czolgos napsal:
Marek napsal:

Nepřeklepl jsi se? Wink

Proč?? Vždy
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nic si z toho nedelej, Czolgos, ja jsem se taky nejdriv smal - skvely priklad toho, jak je lehke neco tady na foru spatne pochopit, v horsim pripade se urazit nebo nastvat, at uz mas sebelepsi umysly a ctes pozorne.

Jedno mi ale neni jasne - na co klukovi bude GED, kdyz uz bude mit maturu z CZE? Staci prelozit a notarsky overit vsechna vysvedceni ze stredni a u zamestanvatelu vetsinou neni problem. Alespon ja jsem nemel.

Pokud ovsem, Marku, chces v US ziskat nejaky jenom trochu solidni job, budes muset mit vysokou, tudiz doporucuju nejdrive se dostat na VS v CZE, pokud mozno ji dodelat a pak pokracovat v US uz s Bc. nebo Mgr. titulem aaaaanebo transferovat do US v prubehu studia - mezitim samozrejme vyrazit pres leto na WAT a nasaknout trochu US prostredi, kulturu, vydelat nejake chechtaky atd., atd., atd.

Pokud opravdu a moci mermo chces vyrazit hneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeed, neztracej cas na tomhle foru (nebo jinych) a skoc na Google, zadej treba: "high school student exchange programs", coz jsem jen tak ze srandy udelal ja a zacni prochazet tech milion odkazu, ktere Ti to vyhodi, jako byl treba tenhle, na ktery jsem kliknul ja:

ASSE is the world leader in internationl student exchange programs and language programs abroad. Students will gain high school foreign language education ...
www.asse.com

a o dve kliknuti dale ceska verze:

Amczech Ventures
www.asse.cz
Francouzska 23
120 00 Prague 2
CZECH REPUBLIC
Tel: 420 2 2425 1741
Fax: 420 2 2425 7856
Email : asse(zavinAC)asse.cz

Nemam zdani jestli jsou solidni nebo ne, tohle brat jenom jako priklad.

BTW. predpokladam, ze mas, resp. tvoji rodice, nasetreno aspon 50K a valis anglinu.
Marek

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2008 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:
Marek napsal:
czolgos napsal:
Marek napsal:

Nepřeklepl jsi se? Wink

Proč?? Vždy
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2008 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

v 18 letech, když prolejzáš v pohodě Very Happy
Marek

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2008 7:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:
v 18 letech, když prolejzáš v pohodě Very Happy

Aháá, teda já sem ale vůl, díky moc to mi hodně pomohlo. Žil sem v domnění, že pokud se mi povede a budu mít kliku tak bych si v ČR dodělal tře
Marek

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 11:52 pm    Předmět: Ročník Odpovědět s citátem

Zdarec, můžete mi prosím ještě někdo poradit?? Mám v tom prostě pořád .... xD Když teď chodím do 2. ročníku na střední škole, uspěšně jsem dokončil základku a nikdy sem nepropad, tak chápu to dobře že podle jejich systému sem v 11. ročníku?? Díky moc
mogwayCZ

Registrace: 23. 03. 2008

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2008 2:38 pm    Předmět: Dotaz Odpovědět s citátem

Zdravim, mam takovy problem. V CR mam jen vyucni list a rad bych si dodelal High School v USA na dalku. Nerad bych platil za ruzne non-acredited diploma mills. Muzete mi nekdo trochu poradit, prosim?
gabby

Registrace: 04. 04. 2008

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 3:06 pm    Předmět: Marku Odpovědět s citátem

Pokud jsi ve druhaku v Cechach, jsi vlastne "Junior" na americke High School, coz znamena 11 grade. Smile
S tim, ze tu maji dochazku 12 let a ne 13 stejne jako mame my v CR. Smile Very Happy
Lucie

Registrace: 19. 09. 2008

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 7:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jen k tomu GED,
ted jsem byla rok v americe na stredni skole. Na skole me nenechali graduovat a tak jsem se rozhodla delat ged coz je ekvivalent high school diploma. Da se delat i tady v cechach myslim ze na americkem institutu nebo neco podobneho. Test jsou otazky adcb a neni to nijak moc tezke. Nejdriv musis vzit pretest a passnout ho a pak ten actual test. Ja jsem skorovala nadprumerne ale english mi dopadla nejhure. To je nejtezsi cast. test trva priblizne 6 hodin a nejmene musis scorovat 450 a nejvice je 800, s tim ze 600 je prumer. Ged je bezplatne
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system