Chci žít v USA, ale jak?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Chci žít v USA, ale jak?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
Drazik
Anonymní

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2008 7:42 pm    Předmět: Chci žít v USA, ale jak? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahojky,
posledních 5 let mám sen a to žít v Americe a to v Chicagu. SLeduju Chicago po internetu a je uchvatné.
Chci se zeptat spíše poradit co by člověk musel udělat hned po příletu. Určitě musí mít peníze na živobití apod. Jak si člověk má sehnat bydlení? Jak práci? Angličtina není problém, studoval jsem jí osm let. A dá se pak získat třeba americká občanství? Páč bych tam chtěl žít. Předem díky za rady. Jarda
BUCKETHEAD

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2008 11:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
Byt uprimy, ale momentalne je to v americe velice tezke.
Pro nas co tu jsme uz dlouho, byla cesta snadsi nez je ted. Vse se zprisnilo atd...Pokud umis anglicky tak bych asi doporucoval delat tady Au-pair rok. Dostanes SSN( social security number) Slouzi to neco jako u nas rodne cislo, a DL drivers licence.
Poznas jak to tu chodi a pak se muzes rozhodnout, jestli se ti tu libi nebo ne.
Amerika neni jako v televizi Bevely Hills...Udelej si zkusenosti z Evropy a pak jak jsem psal, au-pair je dobrej start. Nezapomen ze bez dokladu v USA se uz neda delat, akorat ti to zneprijemni zivot a znechuti ameriku, ktera je bajecna.
Drazi

Registrace: 01. 01. 2008

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2008 11:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jasný, ale není moc šancí jak dělat aupair, pač většinou chtěj ženský Sad
Buba
Anonymní

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2008 11:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Znam i pansky aupairy. Bucky dobre radi. Prvni si ameriku otukej a neskakej do ni rovnejma nohama.
Drazi

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2008 11:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to je jasný že do ní nebudu skákat po hlavě, kolik si tak aupair tam pruměrně vydělá?
BUCKETHEAD

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 1:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jetli chces zacit v USA zit, tak jak jsem psal Au-pair pro mladeho kluka je super. Mas nejakych 170 dolaru tydne, zadarmo bydleni a jidlo, a jeste ty papiry do toho aletenku ti rodina zaplati. Samozrejme ze bydlis s cizima lidma, ale zase se seznamis a aspon zjistis jak to v USA chodi. Rok vydrzis a pak muzes na sve nohy se postavit.
Vis, kdyz tu nikoho neznas tak ti jen tak nekdo nepomuze ze zacatku a urcite ne cesi, ty ti jen zedrou z kuze za babku....
Takze zkus jak ti radim Wink
BUCKETHEAD

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 1:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeste jednu otazku!!!
proc milujes Chicago, vzdyt jsi tam nikdy nebyl! jen me to zajima, nerikam ze Chicago neni spatny sam jsem tam zil par mesicu, muzes vlastne videt i foto na web strance, ale proc zrovna tam? Mas nejaky vztah k Chicagu? Nebo jen s televize?
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 3:31 am    Předmět: Re: Chci žít v USA, ale jak? Odpovědět s citátem

Drazik napsal:
Ahojky,
posledních 5 let mám sen a to žít v Americe a to v Chicagu. Páč bych tam chtěl žít. Předem díky za rady. Jarda

Jardo, vítej na Chicago-cz.com. Smile

Aby Ti lidi mohli dobře pomoc, napiš něco o sobě. Akorát víme že jsi kluk aže umíš anglicky. Napiš jakou máš školu, jak jsi starý, v jakým oboru chceš dělat, jestli jsi ženatý, jestli máš děcka, proč miluješ Chicágo (jo, je to zeské město, ale podle toho co máš rád možná že Ti lidi doporučí i něco lepšího), atd.
Drazi

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 8:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Proč zrovna Chicago, nevím vždycky mě fascinovalo z televize, z fotek z dokumentů i to co se týče historie. Víš? A to je daný nějak že au-pair po roce může zažádat o SSN, řidičák apod?

to pdmlynek: představil jsem se ti nově zde:
http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopic-2883.html
BUCKETHEAD

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 8:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nene, dostanes hned DL a SSN. Po roce muzes opustit rodinu.
Drazi

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 8:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jo takhle, určitě jsou tohle užitečný rady. A kde ty žiješ Bucku? v Orlandu jak máš napsaný?
BUCKETHEAD

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo ziju na Floride v Orlandu. Momentalne tento vecer jsem prisla nejaka studena fronta a je kosa jak v asshole...lol
Jinak je tu teplo celej rok....brrrrrrrrr
Drazi

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 8:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tam jsem chtel kvůli teplu taky, ale tam je to hurikánová oblast, ne?
dvvd

Registrace: 06. 06. 2007

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 5:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cau, hele jestli chces zit v Chicagu, tak si to nenech vymluvit a udelej to. Ja sem taky mela sen ze chci zit v Nu Jorku, byla sem tim posedla asi od patnacti a bylo mi jedno, ze ostatni rikaly, ze je to sileny a predrazeny mesto. Sen se splnil a Nu Jork me nadchnul. Koneckoncu kdyz se ti nebude treba libit v Chicagu, tak se muzes sbalit a odstehovat jinam. Ja to tu ted po letech taky balim a stehuju se do Kalifornie Smile Takze jestli je Chicago vazne tvuj sen, jdi si za tim.
Drazi

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za radu. A neví někdo jak je to tam se satelitem třeba? když tam budu mít satelit na CW, jestli mi tam půjde Digilink karta třeba na chytání českých kanálů přes satelit, nevíte jestli to bude fachat.

to dvvd: Díky, jak jsi dlouho ty v USA?
dvvd

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 9:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja sem tu ctyri roky a na cesky kanaly tu koukam kazdy den Smile
Drazi

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 10:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ještě mám otázku, pročítal jsem tu hodně příspěvků a už jsem z toho zblblej. Když bych čistě teoreticky dělal aupair a náhodou se nechtěně během té doby seznámil s nějakou ženskou a čistě třeba během práce jako aupair se náhodně chtěli vzít jak by to bylo s mým občanstvím? Můžu žádat o americké občanství, nebo jak?

dvvd:
Tak to je fajny, a jaky byly tvoje první překážky v Americe?
BUCKETHEAD

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 12:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No USC je dlouhej run. Na to jeste ani nepomislej. Po svatbe min 5 let.
dvvd

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 1:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hele no o marriage a vyrizovanim papiru tady toho bylo hodne napsanyho myslim, ze je to asi tak druhy nejcastejsi tema tady tak zkus trochu prohledat archiv a najdes a o tech prekazkach, ja sem tady asi pred par mesici psala o tom slohove cviceni tady na foru hehe ja sem treba predtim zila v anglii takze anglictina problem nebyl, myslim ze nejvetsi prekazkou bylo moje evropsky mysleni a neustaly porovnavani ameriky s evropou a presvedcovani, ze to tu musi fungovat stejne jako ve vyspele, zapadni evrope a pak sem pochopil, ze ne ze amerika je uplne jinej svet a od ty doby ji miluju. jo a pak si jeste pamatuju ze me stvalo, ze tu lidi ridi jako prasata, nez sem prijela sem tak sem si myslela ze, psychopaticti ridici sou jen v Praze
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 4:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Drazi napsal:
ještě mám otázku, pročítal jsem tu hodně příspěvků a už jsem z toho zblblej. Když bych čistě teoreticky dělal aupair a náhodou se nechtěně během té doby seznámil s nějakou ženskou a čistě třeba během práce jako aupair se náhodně chtěli vzít jak by to bylo s mým občanstvím?

No, jestli rozumím co au pair dělá, tak je to pomocná práce na rok. Ale než se oženíš, tak bych to odhadl asi na pět nebo šest let.

Musíš napřed se rozhlédnout, seznámit se s mnoho dívkami, s některými strávit měsíce nebo roky, zamilovat se, být zasnoubený tak 2 roky, a vzít se. Uvědom si, že ve většině kostelů potřebuješ dát minimálně rok na přípravu.
Drazi

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 8:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok díky za radu. Ale GC mám čansi dostat? Asi nejvíc záleží hlavně do jaký rodiny se člověk jako au-pair dostane, jestli do blbý tak to může snad rovnou zabalit.
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 2:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Drazi napsal:
Ok díky za radu. Ale GC mám čansi dostat? Asi nejvíc záleží hlavně do jaký rodiny se člověk jako au-pair dostane, jestli do blbý tak to může snad rovnou zabalit.

At zacinas kdekoliv, a to nemusi byt jenom zivot v nove zemi ale treba i vlastni business tak to neni vzdycky ruzove. Ale kdyz to hodlas pri prvni prekazce zabalit tak nic nezacinej a nikde nejezdi hlavne ne do USA.
Drazi

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak rozhodně bych při první překážce nic nebalil, to nebylo myšleno vážně Smile
BUCKETHEAD

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 7:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Drazi,
Koukam ze si myslis ze je jednoduche ziskat GC....Tak abys nenaletel, jelikoz dostat GC v USA je jako ziskat titul v CR, dlouha doba a spousta penez. Musis si najit zenskou aby si te vzala, a to urcite kazda udela po chvilce v USA. Kolik ze ti je?
Drazi

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vím že to není hned, chce to čas a nervy. Vím, že to není a nebude tak lehké, to jen přemějšlím dost a dost dopředu Smile Je mi 22.
XxX

Registrace: 13. 07. 2005

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 6:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Drazi napsal:
Já vím že to není hned, chce to čas a nervy. Vím, že to není a nebude tak lehké, to jen přemějšlím dost a dost dopředu Smile Je mi 22.

No tak uz zacni shanet co a jak a pripravuj se, jestli planujes jet jako au-pair, protoze je to tam limitovany vekem, tak at to nepropasnes!
brandonone
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 1:15 am    Předmět: cau mam stejnej sen Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Drazi napsal:
Díky za radu. A neví někdo jak je to tam se satelitem třeba? když tam budu mít satelit na CW, jestli mi tam půjde Digilink karta třeba na chytání českých kanálů přes satelit, nevíte jestli to bude fachat.

to dvvd: Díky, jak jsi dlouho ty v USA?

Cau je to super ze je nekdo taky takovej!!! Smile
V chcicagu sem uz byl viz : http://youtube.com/watch?v=Le_CI_7nvCM

kontaktuj me na brandonone(zavinAC)centrum.cz
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 7:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No diky za reprezentaci.Prelozene do anglictiny... ani se nedivim ze je to tak slozite s tema vizama...ale jako "juvenile distraction" je to O.K.AzP Wink
mardentin
Anonymní

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 1:19 pm    Předmět: Dotaz Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Zdravím, chci se jen zeptat, když tu radíte, jak začínat jako au-pair. Já bych o práci hlídání dětí měla zájem, ale ubytování budu mít vlastní se svojí rodinkou, dá se taková práce najít, pokud nemám zájem u rodiny bydlet? Asi až z inzerátů po příjezdu, co?

Jinak držím palce, protože se vyplatí věřit svým snům a jít za nima.
Měla jsem možnost jet do US před 9 rokama, ale pak jsem zjistila, že jsem těhotná a nastaly komplikace, tak to padlo.
Teď ale máme šanci jít do USA celá rodinka legálně a téhle šance už se teda nevzdám.
MAR
PS: držím palce
BUCKETHEAD

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mardetin,
Jsi vyhrala zelenou kartu?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA