:)

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

:)
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
All American Boy
Anonymní

PříspěvekZaslal: so září 08, 2007 5:28 pm    Předmět: :) Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

musim se fakt smat, kdyz nekdo rika, ze USA je pred EU o 30 let Laughing CHtel bych znat alespon 1 vec, na zaklade ktere tak soudi. Zil jsem v Chicagu, NYC, Miami i LA a kdyz jsem videl tu spinu v predmestich i dowtown, ubohe drevene domy a trailery, americke vyrobky, ktere by si v ani v CR nikdo nekoupil (AOC, videa, hodinky apod)srovnal bych USA s vychodnim Ruskem. Tehdy jsem v USA pracoval jako malir, ted v Praze vydelavam 3krat vic nez v USA. A to se neohlizim na kurz 19,9Kc=1USD. Myslim, ze srovnavat USA a EU je jako srovnavat Oldsmobil a Audi Smile))

Co vy na to?
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 3:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zapomel jsi predelat sve Americke jmeno "All American boy"..mozna na : "Kam vitr,tam plast". Oldsmobil se jiz nevyrabi,coz je skoda,mel jsem tri a co se tyce Audi tak je to jen trochu drazsi VW.
Ja osobne mam Nissana ktery byl vyroben v Kansasu,pak Buick a zrovna se rozhoduji koupit Chrysler Crossfire...kicks Audi's Ass.Mam dojem ze je vyrobene v Nemecku,vlastene U.S. no neni to krasna kombinace. http://autos.yahoo.com/chrysler_crossfire/

Skoda ze v Praze bych si ani jedno z mych vozidel nevyuzil. Ty male stredoveke ulicky...a vysoka pravdepodobnost kradeze exotickych aut by me tak akorat prinutili ridit Smart.
Hodne stesti v "malovani". Dej nam vedet az budes mit vystavu. AzPete. Laughing
AzPete. Smile
petervr6

Registrace: 07. 06. 2007

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 4:03 am    Předmět: Re: :) Odpovědět s citátem

All American Boy napsal:
musim se fakt smat, kdyz nekdo rika, ze USA je pred EU o 30 let Laughing CHtel bych znat alespon 1 vec, na zaklade ktere tak soudi. Zil jsem v Chicagu, NYC, Miami i LA a kdyz jsem videl tu spinu v predmestich i dowtown, ubohe drevene domy a trailery, americke vyrobky, ktere by si v ani v CR nikdo nekoupil (AOC, videa, hodinky apod)srovnal bych USA s vychodnim Ruskem. Tehdy jsem v USA pracoval jako malir, ted v Praze vydelavam 3krat vic nez v USA. A to se neohlizim na kurz 19,9Kc=1USD. Myslim, ze srovnavat USA a EU je jako srovnavat Oldsmobil a Audi Smile))

Co vy na to?

To je zase neco....tohle cist...to je jak kdyz pise nekdo bez mozku...all american boy...co ti kdo udelal, ze tady tak brecis???
Desperate Housewife
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 4:11 am    Předmět: to: All American Boy Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

..se ptas ..."Co vy na to?"

NIC, v poho, ne?!
Vzdyt je to v poradku, co jineho bychom ti mohli prat nez, ze je jen dobre zijes-li tam, kde se ti libi a vydelavas dostatek penez k tve spokojenosti.
Ze srdce ti to preji urcite nejenom ja, ale i vice lidi odsud. To ze ti Amerika neprirostla k srdci je take celkem normalni, nejsi jediny....nekdo neda na Ameriku dopustit, nekdo ji neprijde na chut nikdy.

A ze je tu hooodddnneee drevenych baraku (levny stavebni material, casteji se tu boura a rychle stavi) to me uz nijak nerozhazuje. Vsechno je jenom sila zvyku. Treba amici, se smejou a povazuji nas za chudaky, protoze v Cechah nemame ani "air conditioners". Ale v Cechach je my az zas tak nepotrebujeme......at si amici mysli co chteji, no ne?! Vysvetluj jim, ze mame silny zdi!!

O cistote velkomest...hmmm, tak to bych ti prece jenom oponovala. Jsou tu nadherne ctvrti a mnoho, mnoho predmesti je opravdu krasnych. Presto v nich ziji prumerni amici.
Ty jsi nezil v nejakem hezkem a cistem prostredi? Ja tu ziju par let, vim taky ze v ghetech je spina a je lepe zamcit se v aute kdyz projizdim nekterou cernosskou ctvrti do ktere jsem v blazene nevedomosti zabloudila. (jen pro srovnani: Chicago vcetne suburbs ma 11 milionu obyvatel = CR 10 milionu obyvatel a porovnej si rozlohu Chi a CR!!! No comment!). Ale cistoty, jak jsem Staty poznala, je tu rozhodne vice!

Je skoda ze nic hezkeho jsi z Ameriky si nepoznal. Vis, ja si myslim, ze je to hlavne o tom, koho mas kolem sebe. Bud mas stesti a potkas dobre lidi, tim myslim charakterni, ochotni jeden druhemu pomoci kdyz je zle. Nebo narazis na podvrataky a to je zle. Asi ti ta Amerika dala hodne na prdel.

A pokud jde o ten klesajici dolar (pod dvacet), tak to me osobne teda taky moc nestve. A protoze ziju tady, tak chci a vydelavam tak, abych si udrzela americky standart, ne cesky. Muze me to tak akorat stvat kvuli tem, kteri sem prijeli, aby si vydelali treba na byt, opravdu se dreli, aby nakonec prijeli domu a na svuj sen financne nedosahli nejenom diky klesajicimu dolaru, ale i strasne drahote v CR a neustalym zvysovanim cen vseho.

Muzu ti ale rict, ze jen poulim oci na komentare, kde nekteri lidi, zda se mi hlavne Cesi z Cech, maji radost z toho, ze je dolar pod dvacet. Muzes mi rict proc? Prece kvuli tomu v Cechach chleba levnejsi nebude!! Nebo jo??!!Wink. A ani si nemyslim, ze by Cesi kvuli levnejsimu dolaru zacli vice jezdit do US na dovolenou Crying or Very sad. Tomu ja proste nerozumim.... no a ted mi rekni, jaky to ma vyznam pro tebe jako pro malire?? Zvysuje nebo zvysi se ti nejak tvoje zivotni uroven?

O Evropske Unii - o tom se mi rozepisovat vubec nechce, to me teda primo sere...zase jakysi diktat a ovladani a manipulace!! Jen tak, z posledni doby...ctes clanky tykajici se zavedeni eura v CR? Cesko zavedeni Eura oddaluje, urcit termin kdy jej zavede se boji !! A to potom bude "narez" az se zavede Euro v Cechach!!!

Jsem se trochu rozkecala......ale souhlasim s tebou a vubec si nemyslim, ze by US byly na tom tak dobre, dokonce 30let pred EU. Na druhou stranu jsem si ale jista, ze ty do prace Audinou rozhodne nejezdis a bezpecne vim a ze ja Oldsmobil v garazi urcite nemam Wink Very Happy
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 6:27 am    Předmět: Re: to: All American Boy Odpovědět s citátem

Desperate Housewife napsal:
..se ptas ..."Co vy na to?"

NIC, v poho, ne?!
Vzdyt je to v poradku, co jineho bychom ti mohli prat nez, ze je jen dobre zijes-li tam, kde se ti libi a vydelavas dostatek penez k tve spokojenosti.
Ze srdce ti to preji urcite nejenom ja, ale i vice lidi odsud. To ze ti Amerika neprirostla k srdci je take celkem normalni, nejsi jediny....nekdo neda na Ameriku dopustit, nekdo ji neprijde na chut nikdy.

A ze je tu hooodddnneee drevenych baraku (levny stavebni material, casteji se tu boura a rychle stavi) to me uz nijak nerozhazuje. Vsechno je jenom sila zvyku. Treba amici, se smejou a povazuji nas za chudaky, protoze v Cechah nemame ani "air conditioners". Ale v Cechach je my az zas tak nepotrebujeme......at si amici mysli co chteji, no ne?! Vysvetluj jim, ze mame silny zdi!!

O cistote velkomest...hmmm, tak to bych ti prece jenom oponovala. Jsou tu nadherne ctvrti a mnoho, mnoho predmesti je opravdu krasnych. Presto v nich ziji prumerni amici.
Ty jsi nezil v nejakem hezkem a cistem prostredi? Ja tu ziju par let, vim taky ze v ghetech je spina a je lepe zamcit se v aute kdyz projizdim nekterou cernosskou ctvrti do ktere jsem v blazene nevedomosti zabloudila. (jen pro srovnani: Chicago vcetne suburbs ma 11 milionu obyvatel = CR 10 milionu obyvatel a porovnej si rozlohu Chi a CR!!! No comment!). Ale cistoty, jak jsem Staty poznala, je tu rozhodne vice!

Je skoda ze nic hezkeho jsi z Ameriky si nepoznal. Vis, ja si myslim, ze je to hlavne o tom, koho mas kolem sebe. Bud mas stesti a potkas dobre lidi, tim myslim charakterni, ochotni jeden druhemu pomoci kdyz je zle. Nebo narazis na podvrataky a to je zle. Asi ti ta Amerika dala hodne na prdel.

A pokud jde o ten klesajici dolar (pod dvacet), tak to me osobne teda taky moc nestve. A protoze ziju tady, tak chci a vydelavam tak, abych si udrzela americky standart, ne cesky. Muze me to tak akorat stvat kvuli tem, kteri sem prijeli, aby si vydelali treba na byt, opravdu se dreli, aby nakonec prijeli domu a na svuj sen financne nedosahli nejenom diky klesajicimu dolaru, ale i strasne drahote v CR a neustalym zvysovanim cen vseho.

Muzu ti ale rict, ze jen poulim oci na komentare, kde nekteri lidi, zda se mi hlavne Cesi z Cech, maji radost z toho, ze je dolar pod dvacet. Muzes mi rict proc? Prece kvuli tomu v Cechach chleba levnejsi nebude!! Nebo jo??!!Wink. A ani si nemyslim, ze by Cesi kvuli levnejsimu dolaru zacli vice jezdit do US na dovolenou Crying or Very sad. Tomu ja proste nerozumim.... no a ted mi rekni, jaky to ma vyznam pro tebe jako pro malire?? Zvysuje nebo zvysi se ti nejak tvoje zivotni uroven?

O Evropske Unii - o tom se mi rozepisovat vubec nechce, to me teda primo sere...zase jakysi diktat a ovladani a manipulace!! Jen tak, z posledni doby...ctes clanky tykajici se zavedeni eura v CR? Cesko zavedeni Eura oddaluje, urcit termin kdy jej zavede se boji !! A to potom bude "narez" az se zavede Euro v Cechach!!!

Jsem se trochu rozkecala......ale souhlasim s tebou a vubec si nemyslim, ze by US byly na tom tak dobre, dokonce 30let pred EU. Na druhou stranu jsem si ale jista, ze ty do prace Audinou rozhodne nejezdis a bezpecne vim a ze ja Oldsmobil v garazi urcite nemam Wink Very Happy

Velice dobre napsano. Doufam, ze to ale vubec nekdo v Cechach pochopi. Wink
Znam v Cechach lidi, kteri si zazadali o visa do USA a kdyz je nedostali, tak pak pomlouvali Americany kde mohli, aniz by zde vubec kdy byli. Sad
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 6:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:

Hodne stesti v "malovani". Dej nam vedet az budes mit vystavu. AzPete. Laughing
AzPete. Smile

Jenom aby jsme jednoho dne nelitovali. To kdyby se z neho stal Picasso Twisted Evil Wink
ocean*

Registrace: 05. 04. 2005

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 12:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Malir - pokoju, hehe.
Bernau

Registrace: 24. 02. 2007

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 5:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Desperate Housewife:

Nemam co dodat. Souhlasim do puntiku.
Snad jenom tady, kde bydlim, se nezouvam kdyz prijdu domu, protoze nemam spinave boty ale zouvam se proto, ze je to pohodlnejsi.

AzPete: A zase s tebou nebudu souhlasit ze Audi je drazsi VW a ze Crossfire kicks Audi's ass. To je tvuj prevzaty nazor protoze si tohle mysli vetsina americanu. Zajimave je to, ze je to nazor tech, kteri ani Audi ani VW nikdy nemeli.
Ja mam A6 2.7 twin turbo a muzu ti rict, ze bych vymenil Audi jedine za dalsi Audi.
Ale to je na dlouhe povidani a silne offtopic takze sorry.
Jinak s tebou ve vsem jinem samozrejme souhlasim.
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 3:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bernau. Co se tyce Automobilu,tak jsem mel velke stesti ze jsem do U.S. prijel mlady a ve spravne dobe.Muj prvni Automobil byl 1970 Plymouth Satellite ktery jsem koupil v Chicagu za $500.Byl modry a mel najeto 60K. No to byla sila.Bylo me dvacet a prvni auto..nekdy se divim ze jsem jeste na zivu. http://www.cardomain.com/ride/2632472
Tohle auto jsem mel asi jen rok.Odstehovalo me do L.A. a tam jsem ho prodal cernemu kamosovi za stovku.
Proc tak levne? Melo hodne bullet holes..ale to je jedno.
Behem mych prvnich deset roku jsem vystridal 13 aut ale mene kamaradek samozrejme.
Mel jsem Chevy's,Olds(tech jsem mel nejvic),Fordy(nespolehlive),Pontiaca a jine znacky. Byl jsem verny Americkym znackam az do roku 2002.
Pak jsem si uvedomil,ze Americke auta jiz nejsou Americke a ze uz me take neni 20.
Co se tyce meho nazoru na Crossfire,tak je rozhodne pohodlnejsi nez Audi.Dnes se vic soustredim na pohodli nez na nejakou tu vterinu z 0 na 60 mph.Ale rozhodne je to porad zabava jezdit po Arizone,s vyjimkou Phoenixu a Tucsonu.AzPete Wink
Bernau

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete: Co se tyce pohodli, tak se mne jeste v zadnem aute nestalo, ze bych mohl jet 13 hodin v jednom kuse (s pauzou na benzin) s minimalnim pocitem unavy jako se mi to podarilo kdyz jme jeli ze svatebni cesty letos na jare v Audi.

Delal jsem podobne cesty s Pontiac Firebird, Subaru Legacy a Buick Skylark. Pokazde jsem byl pak groggy.

Jinak auta jsou otazkou osobniho vkusu a preferenci a pro co by jeden zabil, druheho nechava lhostejnym.

Podle tebe je Audi drazsi VW, podle mne je Crossfire krizencem mezi PT Cruiser a Charger.
Kazdy mame sve preference. No offense intended.

Jinak se musim rozhodne do Az podivat a zjistit jaka je to zabava tam jezdit. Wink
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: út září 11, 2007 3:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bearnau,zda se me ze ty o koze a ja o voze. Vsechny auta jsou dnes delane na jedno brdo,multinational vlastnici a multinational conglomeraty. Audi,Chrysler,Mercedes a vsichni ostatni delaji sve producty bez charakteru. Mercedes byval jednim z nejspolehlivejsim autem na svete,dnes je jedno z nejhorsich,stejne jako Volvo,Saab apod.
----------------------------------------------------
"Of the 45 least reliable models, 19 were European, 20 were from U.S. manufacturers, 5 were Japanese, and 1 was South Korean. General Motors had 12, Mercedes-Benz had 8, Ford and Nissan each had 5, Chrysler and Volkswagen each had 3, BMW and Jaguar each had 2, while Kia, Land Rover, Porsche, Saab, and Volvo each had 1."http://autos.msn.com/advice/CRArt.aspx?contentid=4023544
-----------------------------------------------------
Me je uplne jedno cim jezdis,nevim jak jsi vysoky,tezky,jestli plesaty nebo nahluchly,jak mas dlouhe nohy,jestli mas nohy,proste na tom nezalezi.

Ja mluvim o autech ktere se vyrabely v U.S. do konce 70.let a to podle me byly AUTA.
Pohodli? Podivej se na sedadla v 64 Ford Thunderbird,rikali tomu "opera seats". To nebyly sedadla to byly kresla.

Co se tyce Crossfire,ja ho nevlastnim a jen s rozhoduji co vlastnit,je to two seater a jeste potrebuji vic sedadel. All American boy srovnaval Olds a Audi,blbost.
Ty srovnavas sedan(5 lidi) a roadster(2 lidi).Kdyz jsem bral test drive mel jsem mel daleko vic mista v Crossfire na sve nohy nez v kteremkoliv Audi a to nemluvim o tom malem BMW Z4.
Pro me to je konec debaty mezi Audi A6 a Chrysler Crossfire. Jestli nechapes jadro tehle vymeny,tak Ti jinak nemohu pomoci.
Co je dulezite je,ze jsi nasel auto svych snu. Azpete.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: út září 11, 2007 4:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:
"Of the 45 least reliable models, 19 were European, 20 were from U.S. manufacturers, 5 were Japanese, and 1 was South Korean. General Motors had 12, Mercedes-Benz had 8, Ford and Nissan each had 5, Chrysler and Volkswagen each had 3, BMW and Jaguar each had 2, while Kia, Land Rover, Porsche, Saab, and Volvo each had 1."http://autos.msn.com/advice/CRArt.aspx?contentid=4023544

Vždycky žasnu jak statisticky negramotní jsou novináři. Je to hanba jak mýlí čtenáře. Mad Mad

(1) To, že GM má 12 nespolehlivých modelů a Ford má 5, neznamená že GM je 2,4 x méně spolehlivý. Třeba GM dělá 100 modelů, a Ford jen 6; V takovým připadě GM by byl daleko spolehlivější.

(2) Dále, některé typy aut je více spolehlivý než jiné. Sedans jsou více spolehliví než SUVs. Takže když nejaká automobilka dělá více SUVs, tak je to samozřejmné že to bude vypadat že dělají méně kvalitní auta než automobilka které se soustřeďují na sedans.

(3) Jaká je hranice nespolehlivosti? Nějaká hranice je určená (dejme tomu více 10% aut jednoho model se za 1. rok musí dál na velkou opravu). Když 2 automobilky dělají 10 modelů každá, a první vyrábí 4 nekvalitní modely protože 60% aut každého z těch 4 modelů musí na opravu, a vyrábí 6 nekvalitních modelů protože 15% aut každého z těch 6 modelů musí na opravu, tak ta druhá vyrábí více spolehlivé auta.

Jestli novináři chtějí upozornit čtenáře na spolehlivost aut oproti výrobce auta, tak měli spočítat kolik kusů aut každé automobilky byl považované za nespolehlivé a vydělit to počtem kusů aut které bylo prodáno tou automobilkou. Čím menší číslo, tím více spolehlivý výrobce aut. Ale to by bylo asi moc jednoduché. Rolling Eyes
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: út září 11, 2007 4:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlynku,clanek byl dany jako reference. Chces ale tvrdit ze dnesni Mercedes je tak spolehlivy jak Mercedes delany treba v 60.letech? AzPete.
Bernau

PříspěvekZaslal: út září 11, 2007 2:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete: Nojo, nasel, nasel. Jen bych se te rad zeptal, proc ta defense? Ja te prece nesoudil za tvoji volbu a nazor. Jen jsem napsal svuj. Ber, nebo nech lezet.
Kazdy mame svoji volbu, sve preference a sve nazory. Mne tvuj nazor zajima i treba proto, ze jsem americke (vlastne zadne jine) auto ze sedmdesatych let nikdy nemel a je zajimave o tom slyset nekoho s takovou vasni vypravet. Zmeni to muj nazor a preference? Velmi pravdepodobne ne, ale rozsiri mi to obzor.
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 6:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hmm,jeste me nikdo " neobvinil" ze jsem vasnivy. Laughing Tak to ty Americke Muscle cars musim mit rad.
Urcite jsi vydel ten film "Fast and Furious" prvni dil,tak ja jsem ten plesaty,samozrejme ne v tom filmu.Jak jsem rikal na zacatku nasi debaty,mel jsem velke stesti ze jsem zazil Ameriku v dobe kdy Auta byly Auta a benzin byl pod dollar.Nechapu proc dnes nemuzou udelat Auto jako Chevy Nova. To co jsem mel ja melo "straight Six"... pneumatiky se protocily,zralo to malo.Oteverel si kapotu a co jsi vydel byl motor,alternator,baterie,starter,par kablu a dokonce tam bylo misto pro ruce,v pripade zes jsi chtel vymenit svycky.
Jina doba.
Dnes jezdim v pojizdnych platickych compjutrech.I kdyz musim priznat ze se me jich par libi.AzPete Rolling Eyes Rolling Eyes
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:
Nechapu proc dnes nemuzou udelat Auto jako Chevy Nova.

Nova? To snad bylo jedno z nejhorších aut, ne?

AzPete napsal:

To co jsem mel ja melo "straight Six"... pneumatiky se protocily,zralo to malo.Oteverel si kapotu a co jsi vydel byl motor,alternator,baterie,starter,par kablu a dokonce tam bylo misto pro ruce,v pripade zes jsi chtel vymenit svycky.
Jina doba.

Jo, byla to jiná doba. Mám dojem že lidi básní o dřívějších autech, cenách, stylu života, atd. né protože to dříve bylo lepší, ale protože byli mladí a bylo jim dobře. Crying or Very sad

Kdyby dnes GM postavil Novu, tak by to nikdo nekoupil.
Confused
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

Jo, byla to jiná doba. Mám dojem že lidi básní o dřívějších autech, cenách, stylu života, atd. né protože to dříve bylo lepší, ale protože byli mladí a bylo jim dobře.

Tomuhle se tusim rika v odbornych kruzich nostalgie Twisted Evil.

Pete, mam dotaz - proc Te tak zaujal Crossfire??? Me se tohle auto nejak nedari zaradit od te doby, co jsem videl tu reklamu s Celine Dion. Neni to muscle jako treba Vette nebo Mustang, neni to japonsky sport jako Z nebo RX-8 ani compact jako Evo nebo STi, nejak to ani zase az tak moc nezapada mezi chick cars jako Miata a Solstice/Sky. Question

Nemel by jsi jako milovnik muscle cars cekat na nove Camaro a Challenger? I know I am.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 10:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když už se to tady rozjelo o autech, tak se zeptám vás zkušenějších. Zdá se mi to nebo diesly nejdou v USA tak na odbyt, jako v Evropě?
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 11:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Jo, byla to jiná doba. Mám dojem že lidi básní o dřívějších autech, cenách, stylu života, atd. né protože to dříve bylo lepší, ale protože byli mladí a bylo jim dobře. Crying or Very sad

No nevim mlynku, já jsem mladej teďka a líbí se mi více starší auta Smile Tak do roku než byla v USA ropná krize se vyráběly slušný. Pak to šlo všechno skopce na úkor úspor váhy, spotřeby apod. Samozřejmě byly nějaké světlé výjimky.

Kdybych si mohl vybrat mezi těmato dvěma, tak bych volil to starý Wink

http://www.chicago-cz.com/forum/viewtoph-1106-highlight-shelby.html
Anonymní

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 11:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ta nova verze - replica byl velice dobry tah od Fordu a je fakt ze vypada dobre.
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 12:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

czolgos napsal:
Když už se to tady rozjelo o autech, tak se zeptám vás zkušenějších. Zdá se mi to nebo diesly nejdou v USA tak na odbyt, jako v Evropě?

I kdyz se tu vic dieslu vyskytlo a lide je kupuji ve vetsim mnozstvi tak urcite se to neda porovnat k Evrope.
Bernau

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 12:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
czolgos napsal:

I kdyz se tu vic dieslu vyskytlo a lide je kupuji ve vetsim mnozstvi tak urcite se to neda porovnat k Evrope.

Moc se nedivim kdyz je tady diesel (nafta) drazsi nez benzin 93 a tady, kde bydlim, ho maji jenom na dvou pumpach ve meste.
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 3:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
pdmlynek napsal:

Jo, byla to jiná doba. Mám dojem že lidi básní o dřívějších autech, cenách, stylu života, atd. né protože to dříve bylo lepší, ale protože byli mladí a bylo jim dobře.

Tomuhle se tusim rika v odbornych kruzich nostalgie Twisted Evil.

Pete, mam dotaz - proc Te tak zaujal Crossfire??? Me se tohle auto nejak nedari zaradit od te doby, co jsem videl tu reklamu s Celine Dion. Neni to muscle jako treba Vette nebo Mustang, neni to japonsky sport jako Z nebo RX-8 ani compact jako Evo nebo STi, nejak to ani zase az tak moc nezapada mezi chick cars jako Miata a Solstice/Sky. Question

Nemel by jsi jako milovnik muscle cars cekat na nove Camaro a Challenger? I know I am.

Vsak ja cekam. Ja jsem testoval Crossfire a byl jsem s nim "docela" spokojen.
Automobilky se vraceji ke svym minulym a uspesnym modelum a Nostalgie je ten duvod a penize taky. Protoze ma generace si ty auta pamatuje a ted si je konecne muze dovolit koupit. AzPete. Cool
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 3:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
AzPete napsal:
Nechapu proc dnes nemuzou udelat Auto jako Chevy Nova.

Nova? To snad bylo jedno z nejhorších aut, ne?

AzPete napsal:

To co jsem mel ja melo "straight Six"... pneumatiky se protocily,zralo to malo.Oteverel si kapotu a co jsi vydel byl motor,alternator,baterie,starter,par kablu a dokonce tam bylo misto pro ruce,v pripade zes jsi chtel vymenit svycky.
Jina doba.

Kdyby dnes GM postavil Novu, tak by to nikdo nekoupil.
Confused

Ale koupil Mlynku,Ty jsi patrne zachytil ty posledni "Novy" ktere byly ostuda a delane na pul s Toyotou. http://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Nova
Ja jsem myslel Chevy Novy ktere se vyrabely v takzvane "treti generaci (1968-1974). Ja jsem mel 1971,two door,with straight six. Koupil jsem ho za 900$,skoro melo najeto 100K a druhy den jsem jel z Californie do Upstate New York.To Chevy jsem mel necely dva roky,najel jsem na nem skoro 30K a za tu dobu jsem jen vymenil prepinac na dalkove svetla. Rychle,spolehlive,jednoduche,dobre auto.
V 75. roce zmenily design a uz to slo potom dolu,vice elekroniky,katalyzator apod. Jina doba. Arizona ma take jedno vyhodu. Sucho a mirne zimy. Je tady hodne zachovalych a predelanych Aut,ktere jsou jak nove. Take mame hodne srazu majitelu a to se jen kocham. AzPete. Wink
Dezzi

Registrace: 27. 12. 2006

PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2007 1:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No vidim ze se vam asi v US nezije spatne co? Laughing
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2007 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dezzi napsal:
Doufam, ze to myslis ironicky.
Wink
AZ Pete zije v USA pres 30 let, cili ma zrejme neco nasetreno.
Nemysli si, ze si muzes takove auto koupit po rocnim pobytu. Rolling Eyes
Dezzi

Registrace: 27. 12. 2006

PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2007 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Dezzi napsal:
Doufam, ze to myslis ironicky.
Wink
AZ Pete zije v USA pres 30 let, cili ma zrejme neco nasetreno.
Nemysli si, ze si muzes takove auto koupit po rocnim pobytu. Rolling Eyes

Tak to mi prislo jasne Very Happy
Marcibrno

Registrace: 02. 06. 2007

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 9:26 pm    Předmět: Auta v USA Odpovědět s citátem

Ja nevim jak vy ale ja radci sportovnejsi modely. mnela jsem Camaro, Dodge Intrepid a ted Pontiac Grand AM GT a jsem s tim spokojena, v praci mam Lexus 2007 a neni o co stat. Kaslu na nejaky BMW a Medcedes, neni problem ho koupit ale kdo to ma opravovat?
myslim ze neni problem kopit nove auto v USA po 2 letech pobytu, od toho jsou splatky + zlepseni kreditu, kdyz to auto splatite za 2 roky muzete vesele setrit dalsi 2 na nove a to pak koupite hotove. Chce to trochu dispipliny panove...
BUCKETHEAD

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 1:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mam novou Mazdu MPV a jsem zcela spokojen, Japonak je proste japonak. Evropa je Cool ale jak psala Marcibrno, tak tady v US moc kvalitni asi nejsou....
A Ameriku uz nechci videt, na zacatku pobytu v US jsem uz nastrkal nejmene 10 000 jen na opravy, ted uz jedine jen nove, a jak psala Marcibrno, tak to zlepsuje i kredit Laughing
Bucky
Jarret

Registrace: 19. 06. 2007

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 10:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hm hm,us auta se mi moc libi,treba Dodge,Chevy atd...v CZ mam a podotykam ze jsem moc spokojeny Citroen Xsara Picasso,TDi,vozim v nem moje dvocata a zenu,takove evropske auticko pro celou rodinu a v praci Skoda Octavia FSI 2.litr.V obou pripadech velmi dobre pojezdeni
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA