Sen o New Yorku

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Sen o New Yorku
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
dvvd

Registrace: 06. 06. 2007

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 4:07 pm    Předmět: Sen o New Yorku Odpovědět s citátem

Ahoj jmenuji se Dita a jsem z Prahy ale to asi neni v tyhle story moc dulezity. Dulezity je ze sem vzdycky mela jeden sen a to zit v New Yorku, kazdy mame nejaky sen ze? Do Ameriky sem prijela v roce 2004 kdyz mi bylo 22 a jako vetsina, naivnich 22letych slecen jsem prijela se spoustou naivinch snu a predstav. Sla jsem tou nejjdnodussi cestou a prijela sem jako au pair, naivne sem si myslela ze tu s tim mizernym au pair platem budu moct, cestovat, studovat a kdovico jeste. Ameriku sem si dlouho predtim vysnila a predstavovala ale muzu rict ze me od prvni minuty nadchla, hlavne NYC moje uplne prvni zastavka v USA, takovou atmosferou na me nedycholo opravdu zadne mesto v Evrope. Bydlela jsem na na Long islandu a zivot v suburbs sem si neumela doma v Cechach predstavit, baraky, baraky, baraky a auta a ja sem chtela, vsude chodit pesky a nespolehat na auto z mizernych 140 dolaru se opravdu nedalo vyzit s pravidelnyma vikendovyma vyletama do NYC a s mega velkym chevy tahoe ktery spolikal spoustu benzinu, po trech mesicich sem se zkratka rozhodla ze na Long islandu koncim, ale nechtela sem se jen tak tise zbalit a vypadnout to mi prislo nefer, celou situaci sem rodine rekla a vzaly to neuveritelne v pohode tak sem si oddychla jak mam neprijemnou situaci vyresenou, ale ne na dlouho, tim to teprve zaclo, kazdodenni dojizdeni do city na interview, pak zpatky na long island ktery uz sem uz nemohla vystat. Denodenni poslouchani lidi o tom kterak nemam zadne doporuceni a tudiz zkusenosti s praci v NYC s hlidanim deti. A zjistovani ze vetsina nannies v city sou 50 lete cernosky co to ochotne delaji za 300 dolaru tydne. Kdyz prisel cas se odstehovat z rodiny nemela jsem jeste vubec nic takze jsem vzala za vdek bydlenim v pokoji pro hosty a chozenim na vlakove nadrazi, 40 minut pesky protoze penize na dochazely ale nechtela jsem svuj Nu Jorky sen jen tak vzdat...

New York, New York
Nakonec se prece postestilo, moje prvni prace v NYC,jako nanny vyborne placena s nabidkou ze muzu zustat par tydnu dokud si nenajdu vlastni bydleni ale jako fsechno melo to hacek, v mrnavem New Yorskem byte tezko neni zadny pokoj pro hosty, jen obyvak a nafukovaci matrace, prvni tydny jako ,,host'' v mrnavem byte se dvema dospelyma rodicema a dvema neskutecne rozmazlenyma detma byly krusne. Vecery sem travila couranim se po meste a ,,domu'' se dostavovala az kdyz vsichni spaly. ale za dva tri uz jsem mela dost penez na deposit a prvni najem, a zacala obihacka a lov bytu a opet sem narazila na to jak je tezke byti cizincem na vetsinu inzeratu kam sem zavolala mi po prvni vete byla polozena otazka odkud jsem a pak uz jen ehm ehm vymluva ze mi zavolaji hned zpatky nebot jsou ted neuveritelne busy ale nikdy nezavolaly. ale nakonec prece jen, prtavej byt, s velkym pokojem a ctyrma spolubydlicima a jednou koupelnou, na dolnim manhattanu, konecne bydlim a jsem happy.

Prvni mesice byly opravdu rychly, pamatuju si jen neustale kaleni, chodily jsme kalit v patek, v sobotu, v nedeli, ve stredu, v pondeli jak se nam prave zachtelo ale hlavne porad, kaleni se stalo tim nejhlavnejsim, kdyz si na to ted vzpomenu, sama nechapu jak sem mohla odmitnout nabidky na cestovani po zapade na aljasku abych nahodou neprisla o jeden, jediny den kdy sem se mohla strasne vykalit s prateli. Odmitala sem navstevy a prosby kteri chtely prijet na Manhattan na navstevu protoze jsem vedela ze by mi narusily program a nemohla bych jit kalit. Byla to sranda blbnout jak maly decka a uzivat si ze vas tu nikdo nema a tak se stalo co se asi stat muselo, protoze jak dlouho to muze vydrzet, mesic, pulrok, rok? Rok v mem pripade, pak jsem prisla o praci a novou sem hledala neuveritelne dlouho, dosly posledni rezervy penez a dostavilo se potrebne vystrizliveni. Od te doby cestuju a uzivam si ameriky a kalit chodim opravdu jen velmi vyjimecne. Ziju si tu svuj zivot a mam to opravdu rada, Nektere veci jsou zkratka mozne jen v Americe. Za ty roky bych sve nejblizsi pratele mohla spocitat na prstu jedny ruky ale o to vic si jich vazim. Za ty tri a pul roku sem se tu naucila a pochopila tolik veci, v CR by mi to asi trvalo roky. Zazila sem to dobre veci i ty zle a vsechno byly k necemu dobre. A navic mam ted novy sen, zit v San Franciscu, nikdy sem nechapala jak se nekdo muze odstehovat pryc z tak uzasnyho mesta jako je New York, ale ted uz vim, ze New York, je super zive a energicke mesto ale jednoho dne vam zacne pripadat prilis prelidnene a chaoticke a nebo je to mozna tim ze nikde nevydrizm dlouho. Takze stehovani na zapad je ted muj novy sen. Nanny je ze me porad, i kdyz sem si hledala jinou praci vzdycky se mi nechtelo odejit z vyborne placene prace nekam kde bych mela mizernych 10 nebo maximalne 12 na hodinu za ty roky sem si na to asi uz zvykla. Ano sem tu illegal a ne neplatim dane, ne ze bych nechtela ale byt household employed neni easy na pozadavek ze byste chteli platit dane je vam vetsinou sdeleno ze musite byt legal, ale stve me protoze vim ze ziju v tyhle zemi, uzivam si to tu a nic nedavam. Takze co mi zbyva bud se muzu but vdat pro prachy a papiry ale to neni to co chci, nikdy ze me nebude pipka co roztahne nohy trikrat do tydne a bude si zit ve velkym osamocenym baraku s osamocenym autem v garazi a utracet prachy online (timto se omluvam vsem holkam co se vdaly z lasky protoze vim ze existujou). Takze mi nezbyva nez cekat na zazrak...tak a ted se do me muzete klidne pustit cau
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 4:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hezky napsany. Jedno z nejzajimavjejsich predstaveni se na tomhle foru.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 7:37 pm    Předmět: Re: Sen o New Yorku Odpovědět s citátem

Mne se to taky libilo (took a lot of guts) a nejvic tohle:
dvvd napsal:

Takze co mi zbyva bud se muzu but vdat pro prachy a papiry ale to neni to co chci, nikdy ze me nebude pipka co roztahne nohy trikrat do tydne a bude si zit ve velkym osamocenym baraku s osamocenym autem v garazi a utracet prachy online (timto se omluvam vsem holkam co se vdaly z lasky protoze vim ze existujou). Takze mi nezbyva nez cekat na zazrak...tak a ted se do me muzete klidne pustit cau

Ouch! Jinak ovsem bacha, resident cynik jsem tu ja Twisted Evil
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 10:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fakt pekne napsany . Je videt, ze mas pro strach udelano. Myslim, ze vetsina chlapu se te lekne a utece. Budes se muset zamilovat, jinak se zazrak nestane.
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 3:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dito ja sice v USA neziju, ale musim rict, ze mas tedy odvahu. Takovejch jako ty by bylo zapotreby vic.
Moc pekne napsane. Jinak ti drzim palce do dalsiho tveho zivota v USA.
dvvd

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 4:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hehe ty jo to teda koukam zadny negativni reakce, diky, diky, diky a Miro ja to vim ja sem tam puvodne chtela napsat ze mi nezbyva nez cekat na zazrak nebo na toho prince hehe
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 5:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dvvd napsal:
hehe ty jo to teda koukam zadny negativni reakce, diky, diky, diky a Miro ja to vim ja sem tam puvodne chtela napsat ze mi nezbyva nez cekat na zazrak nebo na toho prince hehe

Proc chces do San Franciska? Co te na nem laka? Mnohem vic v kurzu je San Diego, opravdu....kdyz uz chces menit....bez tam. Je to mnohem hezci a prijemnejsi misto k ziti nez San Francisko a jen tak oklikou, nemusis se tam cely rok klepat zimou.......

No a obecne......
Myslim ze mas sanci na hezky vztah, ten te muze potkat kdekoli, at uz tady ci jinde.....
ale to roztahovani nohou k tomu jaksi patri...... Cool Neni to nutne ucelove.......na to neni treba si nikoho brat........
Marketa_NY

Registrace: 23. 09. 2006

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 5:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dvvd napsal:

Krasne Ditus!
Davam ti jednicku s hvezdickou...je videt, ze jsi se odpoledne opravdu pekne nudila Laughing
See ya soon!
Anonymní

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 5:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Marketa_NY napsal:
dvvd napsal:

Krasne Ditus!
Davam ti jednicku s hvezdickou...je videt, ze jsi se odpoledne opravdu pekne nudila Laughing
See ya soon!

No to cumim Shocked Marketa jeste zije? Wink
Marketa_NY

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Marketa_NY napsal:
dvvd napsal:

Krasne Ditus!
See ya soon!

No to cumim Shocked Marketa jeste zije? Wink

Vstala jsem z mrtvych .. cumite co! Cool
dvvd

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 3:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Proc chces do San Franciska? Co te na nem laka? Mnohem vic v kurzu je San Diego, opravdu....kdyz uz chces menit....bez tam. Je to mnohem hezci a prijemnejsi misto k ziti nez San Francisko a jen tak oklikou, nemusis se tam cely rok klepat zimou.......

No ja kdyz proste neco chci tak to chci a basta. Me se San Francisco libi, ma ten spravny vibe ktery je tam cejtit. San Diego je taky fajn moc se mi tam libilo, kdyz me SF omrzi tak muzu zacit znova v SD ze? a s tou kosou no nevim v NYC je v pul roku teplota od minus 20 do deseti stupnu tak nevim hehehe

Marketko, diky, mam obcas svoje chvilky a vypadne ze me i neco smysluplneho hehe! Hej musime zajit na to pifko brzo....
XxX

Registrace: 13. 07. 2005

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dvvd napsal:

No ja kdyz proste neco chci tak to chci a basta. Me se San Francisco libi, ma ten spravny vibe ktery je tam cejtit. San Diego je taky fajn moc se mi tam libilo, kdyz me SF omrzi tak muzu zacit znova v SD ze? a s tou kosou no nevim v NYC je v pul roku teplota od minus 20 do deseti stupnu tak nevim hehehe

Marketko, diky, mam obcas svoje chvilky a vypadne ze me i neco smysluplneho hehe! Hej musime zajit na to pifko brzo....

Ja zila ve San Fran rok a musim rict ze to tam bylo fantasticky!!! Jdi do toho, nebudes toho litovat!! Wink
Ja se ale pak odstehovala do Santa Barbary, protoze me lakalo teplicko a pohodicka Wink
Marci
Anonymní

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 8:31 pm    Předmět: SF Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Taky jsem mnela v planu SF z Chicaga ale po prijezdu tam a po 3tydnech jsem zjistila ze to mesto je pekny na vylety ale docela drahy na zacit znovu hlavne kvuji spatne placeny praci a drahymu ubytovani ( je to ale otazka stesti) a nakonec odjela do LA, kde se mi podarilo zacit znovu lip a ted nedam dopustit na OC (Orange County). Ale kazdopadne se tam prestehuj aspon na chvili at vic jaky mas skutecny pocit z mesta, ale je tam fakt zima a mlha (hlavne v lete)
Marketa_NY

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 9:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marketko, diky, mam obcas svoje chvilky a vypadne ze me i neco smysluplneho hehe! Hej musime zajit na to pifko brzo....[/quote]

Slysela jsem dobre? Rekla jsi PIFKO??? Toz to bych si nejradsi dala hned ted Laughing ... Rozhodne musime brzo! Klidne dojedu do city aj vecer .. vis jak .. hlavne ze je srandaaaaaa Wink

Hmmm uz uplne cejtim tu pivni penu na rtech . mnam Twisted Evil
dvvd

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 3:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no Marketo bohemka vola uplne to slysim hehe
Marketa_NY

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 9:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dvvd napsal:
no Marketo bohemka vola uplne to slysim hehe

Kurnik .. mam uplne ten samej pocit Laughing Laughing
dvvd

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 3:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak po precteni, toho co sem napsala pred tremi roky mi to nedalo, to nedokoncit. Uz asi tak rok, se probouzim kazdy rano a cejtim prazdnotu. Totalni prazdnotu a unhappiness. Bylo to fajn, procestovat si ameriku krizem krazem, v zime objizdet ski resorty na zapade, v lete si campovat a hikovat. Jezdit v tom neuvieritelne prelidnenem Nu Jorku do prace na kole. Jo byla to parada splnit si sen o sestupu do Grand Canonu, zaserfovat si na long beach v CA, courat se po Nu Jorku, ridit velkou americkou karu, atd kdyby by mi nekdo pred temi tremi roky rekl, ze budu chtit z usa odjet asi bych se mu vysmala. Hodne se zmenilo, zacala sem platit dane, opustila svuj vysneny manhattan. A nakonec dospela k tomu ze opustim svuj milovany nu jork! Byly sme spolu 7 let, brecely sme spolu, smaly sme se spolu, prosly sme si totalnim shitem spolu ale hlavne sme si to poradne uzily. Vzpominky mi nemuze vzit nikdo. Asi je to vekem, asi si k tomu musi kazdy dojit, ale me zacala ilegalita neskutecne drtit. Mam v zivote jeste spoustu snu, hodne sem si jich splnila v USA, nekterych se musim vzdat za ucelem splnit si ty ostatni ktere mam. Chci prosnowbordovat alpy, prohikovat himalaje, projet indii a zaserfovat si v australii a proto opoustim muj nu jork. Strach, nocni mura kazdeho ilegala, strach ze uz se sem nikdy nebude moct vratit! Ano strach mam, ale predstava ze za 3 roky budu porad nanny bez papiru me desi mnohem vic. Nechci se probudit v 35 a zjistit ze porad jen cekam a nic nemam. S touhle myslenkou uz sem si pohravala neco pres rok. Premyslela sem co dal a zacala to resit, a porad dokola od kazdyho poslouchala jaka je to radikalni blbost odsud odletet, jenze ja si dycky delala co sem chtela takze znova sem zacala psat zivotopisy a posilat je tentokrat do evropy, mozna je to stesti mozna osud, ale vyslo to, prace ve svycarskych alpach a splneni dalsiho snu. Tesim se, presto kdyz sem kupovala letenku trvalo mi to skoro 20 minut, natukat tam ty cisla kreditky, hlodalo to ve me jestli mam nebo nemam. Ted uz mam letenku koupenou, veci poslane domu a sem klidna, neprobouzim se s pocitem totalni prazdnoty. Kdyz sem odlitala do nu jorku zarekla jsem se, ze uz se nikdy nevratim, kvuli moji rodine, kvuli mame alkoholicce a tatikovi ktery pri me nestal kdyz sem ho potrebovala nejvic. Roky plynuly a ja dokazala odpustit svoji rodine a hlavne sama sobe. Moje matka zemrela pred par lety a muj tatik mi na moje rozhodnuti rekl, ze delam nejvetsi chybu sveho zivota a , ze mam byt rada, ze muzu utirat prdele detem. I kdyz sem si myslela, ze po 7 letech v usa me nemuze rozhodit nic. Ano priznavam rozhodil me, muj vlastni otec se netesi, ze se po 7 letech ukazu doma. Zvykla sem si to je proste moje rodina a ta uz jina nebude. Sem rada, ze u Otce nebudu muset bydlet az budu na tech par tydnu v Praze. Tesim se moc, na to, ze se projdu po Praze, dam si parek v rohliku na miraku, budu cekat na to spravne svetlo na foceni Karlova mostu a na to ze zacne dalsi etapa meho zivota. Takze sbohem ameriko uz mi zbyvaji jen 2 tydny....
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 3:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

skoda my bysme te zlegalizovali
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 3:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bezvadne napsany
Preju ti mnoho stesti v tvem dalsim budoucim zivote Exclamation
A neboj, moje rodina neni o nic lepsi Wink
Ale jak se rika: Pratele si muzeme vybrat, ale rodinu bohuzel ne Confused
dvvd

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 3:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

sakra Henku, zes to nerekl driv hehe Smile Diky, diky....pokracovani zase za rok....
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 4:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajimave DVD ze se nezminis o tom ze ja varuji o "Americkem snu" jiz od meho zacatku na tohlem foru.
Mozna ze to nas pro Americky moderator nekdy vymazal ale varoval jsem i Tebe.
Ale kdo poradi mladym.
Ja jsem taky vsechny poslal do prdele a to vcetne komunistu.
Mozna ze mam tu vyhodu ze jsem si vzal holku z Cech pred skoro 25 roky a bez ni bych to v Americe davno zabalil.
Co jsem procestovat chtel jsem "skoro" procestoval ale deti ti zmeni cely zivot.
Aspon me. Mozna staromodni ale verim ze kdyz si je udelas tak se o ne postaras.
Jeste dva roky a budu znovu"svobodny".
Vetsina lidi na tomhle foru vi prd o tom jak se ozenit/vdat se mit deti a vydrzet to cely zivot a specialne jako emigrant.
Neni to vubec jednoduche ale dnes lidi chteji vse "instant" a tak to potom vypada.
Jsem rad ze prichazis na to ze Emerica neni America.
Vlastne ti budu na chvili zavidet ze budes ve Svycarach ale ja budu v Rakousku pristi rok.
Zatim mam co delat tady ve 4 corners ktere jsou velice kouzelne a nemaji nic co delat z New Yorkem.
Az se vyradis doufam ze si najdes to male mistecko v Cechach/Morave/Slovensku a udelas hodne legalnich kopiji sveho DVD..nebo DNA anebo oboji.Hodne stesti AzP. Cool
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 6:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

DVVD, zní to že máš dobrý život, a že Ti bude dobře kdekoliv budeš. Držím Ti place!
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 6:00 am    Předmět: Sen o New Yorku Odpovědět s citátem

Preji Ti hodne stesti.Svycarsko je nadherna zeme-bude se Ti tam urcite libit.Zuzka
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 3:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DvvD,tak jsem si precetla vsechny tve pripsevky,i ten uplne prvni Wink a musim uznat,ze se ti fakt povedly a dycha z toho velka zivotni zkusenost,ktera,si myslim,ze se ti do budoucna bude urcite hodit. Tak jsem v tvem prispevku tak trochu videla sama sebe,i kdyz ja jsem zacinala jako Au-pair v Anglii,ja vim trochu rozdil,ale prece jen.
Mas pravdu,ze pokud je clovek vnitrne nespokojeny,tak by mel urcite udelat neco proto,aby opet nasel vnitrni silu a klid,cimz chci rict,ze vim,ze to rozhodnuti odletet ze "zeme zaslibene" muselo byt hodne tezke a proto ti drzim palce a preji GOOD LUCK ve vsem a vsude tam, kam te vitr zavane Wink
Nadarmo se nerika,"""co te nezabije,to te posili""",tak at toho vseho,co si z USA sebou povezes nalezite vyuzijes Wink Cool
dvvd

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pete, ja vim, ale ja varovani neposloucham, me muze rikat kdo chce co chce, ale stejne si na to musim prijit sama. Ano dosla sem k tomu ze chci normalni zivot, byt, psa, rodinu, deti atd ale jeste predtim si chci splnit to svycarsko Smile

Pipi ja sem taky zacinala jako au pair v anglii byla to takova zkouska nanecisto ale to uz je hooodne davno! Myslim, ze teprve uvidim co mi Amerika do zivota dala

Zuzko diky, tesim se tam moc
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 6:36 pm    Předmět: Sen o New Yorku Odpovědět s citátem

jakou oblast jsi si vybrala?Svycarsko ma nejlepsi zivotni uroven v Evrope,chranenou prirodu,trochu drazsi najmy a potraviny,zato vyssi platy.Ale to asi uz vis,vid?Zuzka
dvvd

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 6:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Saas Fee, Valais ja ziju porad v mistech kde sou strasne drahe najmy Smile Ale tesim se, ze tentokrat budu uplne pryc z mesta, budu v resortu, kam nesmi ani auta Smile
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 6:58 pm    Předmět: Sen o New Yorku Odpovědět s citátem

Nadherna priroda,bajecne lyzovani,co si clovek muze vice prat?Hodne stesti.Zuzka
Anonymní

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

AzPete napsal:
Zajimave DVD ze se nezminis o tom ze ja varuji o "Americkem snu" jiz od meho zacatku na tohlem foru.
Ale kdo poradi mladym.
Mozna ze mam tu vyhodu ze jsem si vzal holku z Cech pred skoro 25 roky a bez ni bych to v Americe davno zabalil.
Co jsem procestovat chtel jsem "skoro" procestoval ale deti ti zmeni cely zivot.
Vetsina lidi na tomhle foru vi prd o tom jak se ozenit/vdat se mit deti a vydrzet to cely zivot a specialne jako emigrant.
Neni to vubec jednoduche ale dnes lidi chteji vse "instant" a tak to potom vypada.
Vlastne ti budu na chvili zavidet ze budes ve Svycarach ale ja budu v Rakousku pristi rok.
Zatim mam co delat tady ve 4 corners ktere jsou velice kouzelne a nemaji nic co delat z New Yorkem.
Az se vyradis doufam ze si najdes to male mistecko v Cechach/Morave/Slovensku a udelas hodne legalnich kopiji sveho DVD..nebo DNA anebo oboji.Hodne stesti AzP. Cool

Petre jak to muzes v te Americe vydrzet a jeste s dvema detma a s ceskou manzelkou takove nestesti.Vem deti a vrat se do ceska a ukaz jim tu zemi krasnou domov tvuj.
Doufam ze to ctou i ti mladi kteri chteji do USA a vezmou si stebe pouceni.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
AzPete napsal:
Ale kdo poradi mladym.

Petre jak to muzes v te Americe vydrzet a jeste s dvema detma a s ceskou manzelkou takove nestesti.Vem deti a vrat se do ceska a ukaz jim tu zemi krasnou domov tvuj.
Doufam ze to ctou i ti mladi kteri chteji do USA a vezmou si stebe pouceni.

Jak by asi mohli mladi kluci zit v Cechach, kdyz zili cely zivot v USA Rolling Eyes
Premejslej trochu, nez neco napises Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA